Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocouří mňoukání, čuchání k zemi, co s tím?

Fórum: Ostatní

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
andy1



Založen: 27.02.2007
Příspěvky: 3

Předmět: Kocouří mňoukání, čuchání k zemi, co s tím?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2008 11:10:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mému britskému kocourkovi je rok a 1 měsíc. Když jsme si ho ve třech měsích přivezli, celý první týden hlasitě mňoukal a vůbec nejedl. Po týdnu se vše spravilo a přestal v noci hlasitě mňoukat. Kolem devátého měsíce však opět začal v noci hlasitě mňoukat..spíš brečet..jsou to takové dlouhé táhlé tóny. Nejdříve jsem si myslela, že chce být prostě s námi, tak jsme nechali otevřenou ložnici a na čas byl klid. Nicméně časem se to začalo stupňovat, nyní mňouká i přes den a to kdykloiv ho napadne a v noci je někdy celou noc v klidu a jindy celou noc hlasitě mňouká. Navíc se mi zdá, že je hubený. Měl 4,1 kg a včera jsem ho vážila a měl dokonce 3,9 kg. Nezdá se mi být nemocný, spíš nevím, zda to vše neznamená, že svolává kočky a měl by jít na kastraci. Navíc totiž často čuchá k zemi a tak zvláštně ohrnuje tlamičku, také se hodně lísá (pouze ke mně) a všimla jsem si, že je jeho záchůdek cítit hodně čpavkem. Zatím neznačkuje. Chtěli jsem s kastrací počkat až do dvou let, protože nám majitelka řekla, že pokud ho vykastrujeme dříve, přestane mu růst hlava. Poraďte, máme ho nechat vykastrovat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocouří mňoukání, čuchání k zemi, co s tím?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2008 11:21:15
Odpovědět s citátem

No pokud bych odpověděla na přímou otázku z názvu předmětu - tak vykastrovat. To by byla odpověď na to kocouří mňoukání. V podstatě jste si sama ve svém příspěvku odpověděla. Je to už velký kluk.

Nejsem si jistá, nakolik Vám kocour do dvou let zmohutní, když se vysiluje sexuálními touhami; obdobně se to teď řešilo zde:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2401

Čpavek je příznak značkování; asi máte kliku, že je to jen v záchůdku, v bytě to napáchá podstatě větší "škody", ten smrádek je hodně intenzivní a odolný.

Co se týká toho ohrnování tlamičky - pokud jí má jakoby přiotevřenou a u toho vypadá divně, tak se jedná o tzv. flémování. Kočky nevnímají pach jen nosem, ale uvnitř tlamičky mají takový "senzor", přes který vnímají pachy, a při tom otevřou tlamičku a tváří se přiblble Very Happy

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2008 19:25:12
Odpovědět s citátem

Můj kocour se chová stejně, ale je mu asi 7 - 8 měsíců (přesně nevím, je nalezenec). Zatím jsem s kastrací chtěla počkat, ale poslední týden mu strašně páchne záchod a přesně tak jak to popisujete vy - jakoby čpavkem. A ze 3,1 kg už zhubl během chvilky na 3 kg a přitom jí stejně. Pomalu začínám vážně přemýšlet o kastraci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 18:50:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mám podobný problém. Mýmu kocourkovi je 8 měsíců. Vyřvává, to je vpohodě. Ale včera se vyčural našemu elektrikáři do batohu, dnes jsem našla čůrání vprostřed pokoje....nemám ale zatím pocit, že by mu moč smrděla...je to teda značkování?

Moc děkuji za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 19:00:26
Odpovědět s citátem

No značkování bývá opravdu silně cítit; ale to vyčůrání se elektrikáři do batohu by mohlo souviset s označkováním - cítil z něj jiný pach a měl potřebu ten pach přebít.

Jak jinak čůrá do záchůdku? Ještě by Vás takhle mohl upozorňovat na zdravotní problém s močovými cestami.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 19:27:57
Odpovědět s citátem

No on to ještě nikdy neudělal, doteď chodil vyždy do záchůdku. Mám ale kočičáky 2 a jeden záchůdek, celkem často ho ale čistím..mám mističky s vodou všude po bytě a myslím, že pije dost a v záchůdku poznám co který provedl...teda alespoň myslím Smile a doteď chodil Venoušek pravidelně a jen na WC...tak nevím Sad může to být puberta? bojím se, abych poznala to značkování, když se to zandbá, stane se z toho prý zlozvyk. Na kastraci ale určitě chceme, jen čekáme na vhodný čas.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 19:57:32
Odpovědět s citátem

Zlozvyk by se z toho mohl stát, kdybyste ho nechali značkovat delší dobu a on si na tohle chování zvykl. Příp. by mohl být možná ještě problém s tím, že by se snažil přesmradit svoje "starší" značky. Ale prozatím to, myslím, není pravděpodobné.
Jestli chodí do záchůdku bez problémů, nejspíš opravdu dospívá. Asi kdyby se to opakovalo, bylo by dobré ke kastraci už přistoupit.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 20:11:30
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za vaše odpovědi. Ještě chvilku počkáme Smile chci pro mazlíka jen to nej..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 20:25:14
Odpovědět s citátem

Nebojte, značkování nemůžete přehlédnout, vlatně tedy spíš "přecítit". Twisted Evil
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2008 11:47:48
Odpovědět s citátem

Ahoj!!! Chtěla bych se poradit....Máme doma 2letého briťáka, ze zdravot. důvodů ho vykastrovat nemůžem...Nevíte jak mu pomoci jinak? Doma neznačkuje, jen venku (když jdem) Moc "neřve" Jen někdy pěkně povídá, to nám nevadí.... Ale je takovej na mě někdy úchylnej... Very Happy je proste videt ,že by chtěl kočičku, myslíte, že by mu pomohlo sehnat kočičku nebo by to bylo ještě horší??? Nám to nevadí, ale nechci aby se trápil...děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2008 11:51:19
Odpovědět s citátem

Janaa napsal:
Ahoj!!! Chtěla bych se poradit....Máme doma 2letého briťáka, ze zdravot. důvodů ho vykastrovat nemůžem...Nevíte jak mu pomoci jinak? Doma neznačkuje, jen venku (když jdem) Moc "neřve" Jen někdy pěkně povídá, to nám nevadí.... Ale je takovej na mě někdy úchylnej... Very Happy je proste videt ,že by chtěl kočičku, myslíte, že by mu pomohlo sehnat kočičku nebo by to bylo ještě horší??? Nám to nevadí, ale nechci aby se trápil...děkuji

Určitě by to bylo ještě horší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2008 12:00:31
Odpovědět s citátem

Myslela jsem si to, děkuji Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2008 12:47:50
Odpovědět s citátem

Navíc co by bylo s případnými koťátky Question Exclamation
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2008 13:00:23
Odpovědět s citátem

Určitě by jsme nečapli nějakou kočinku venku Very Happy ale sehnali by jsme číu,kterou chtěji lidé nakrýt. Ale to už je pasé. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2008 16:27:48
Odpovědět s citátem

No rozhodně by se to asi zhoršilo, náš Amon značkoval jen do zachodu a vše bylo OK než jsme mu přivezli první nevěstu, pak začal značkovat občas i po bytě a po druhé nevěstě si značkoval už i nás. Nepomohly ani procházky venku na vodítku, byl čím dál agresivnější a stále nám hubnul, nakonec jsme ho museli dát vykastrovat.
Píšete, že ze zdravotních důvodů kastraci nemůžete podstoupit, tak se zkuste poradit s veterinářem, jestli není nějaký jiný způsob, jak ho zbavit kočičích pudů, pokud ho nemáte určeného jako chovného, tak se bude jen trápit a asi se to bude věkem spíš zhoršovat. Kastrace u kocourů není tak náročná operace, třeba by nějaká lehká narkoza stačila, ale nevím jaký máte zdravotní problém a nejsem veterinář. Rozhodně bych se poptala na různé možnosti odborníka.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 11:24:42
Odpovědět s citátem

Bohužel měl otravu a ledviny jsou poškozené....Je uplně v pohodě, viditelně uplně zdráv! Ptala jsem se dr jak stou kastrací a tu nám nedoporučil, prý narkóza by byla zlá, ledviny jsou spojeny prý s krevním objehem, tlakem....Prý by ho nejprve vyšetřil, ale předpokládá, že by tu kastraci stejnak neprovedl a kdyby ano, u kastráků se prej tvoří kamínky (problém v moč. cestách) atak a k těm poškozeným ledvinám by to nebylo dobré! Takže pokuď možno nekastrovat. Takže mě vystrašil tak, že fakt NE!!!! Ařekl mi, ať ho nedráždíme zvířátkama ať nám neznačkuje.....NA chov ho nemáme...je to mazlík..ale kastraci jsme nestihli a teď je vlastně dobře, že jsme ji nestihli, nebudou komplikace s těma moč. cestama..... Jen bych mu chtěla nějak ulechčit...ale asi to nejde...Zkusím ještě zapátrat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 11:42:45
Odpovědět s citátem

Jen bych chtěla podotknout, že co se týká těch močových cest a kamínků v nich, přestože Váš kocour je nekastrovaný, není to zárukou toho, že se mu kamínky neudělají. Kastrace nemá vliv na vznik kamínků. A i chovní kocouři trpí na ucpání močových cest.

Musím říct, že na Vašem místě bych tento problém zkonzultovala i s jiným veterinářem. Takovýto přístup mi nepřijde zrovna ideální, protože kocouřovské pudy se mohou projevit i bez Vašeho přičinění a co pak?
Navíc kocour, který touží po kočičích slečnách se touhami vysiluje, má tendence přestat jíst, a to samotné je náročné na organismus vč. ledvin.

Nenechte se vylekat a proberte to ještě s jiným veterinářem, pokud je Váš kocour jinak v dobré kondici, o té kastraci bych popřemýšlela.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 12:16:49
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem jen podotknout, že plně souhlasím s April
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 13:12:58
Odpovědět s citátem

dobrý den,
můžu se zeptat čím se otrávil? ...mám 2 kocourky, ten mladší (7 měsíců) mi začal čůrat po bytě, třeba hned vedle záchůdku, moc nepapá (na to jakej měl Řízeček předtím apetit..snad nejí vůbec) a předevčírem jsem doma našla blinkání. Ven nechodí, jsou to čistě domácí mazlíkové...a doteď bylo vše OK, tak nevím, co se změnilo....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 13:17:09
Odpovědět s citátem

No co se změnilo .. nejspíš dospívá Smile kolem čehož se motá celá tahle diskuze Wink
Rozhodně by tomu mohlo napovídat do občůrávání po bytě, nejezení ... jinak čůrá i do záchůdku? Je jeho moč výrazně cítit? Mňouká nějak výrazněji, jakoby "huláká"?

Co se týká zvracení, občas kočky vyzvrátí chlupy a v určité míře to není nic, z čeho by bylo nutné panikařit.

April

P.S.: Jen bych dodala, že pokud by byly problémy i s klasickým čůráním do záchůdku - tj. nečůrání vůbec, tlačení bez výsledku, příp. kapky krve, mohlo by se příp. jednat i o problémy s močovými cestami - výše zmiňované šutříky.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 14:15:59
Odpovědět s citátem

nejdřív jsem si taky myslela, že prostě dospívá...ale pak jsem našla ráno 3x blinkání v obýváku a když jsem přišla večer, tak zase 3x....už natrávený granulky - kašičku i celý... Nevím ale od kterého to bylo. Ten menší na záchůdek skoro nejde (max 1x denně) skoro nic z něj neodnáším. zato čůrá hned vedle záchůdku, do vany....a ke granulkám jen přičichne a ohrne frňáček. Zatím nenaříká. Ten starší vyřvával o sto šest, ale ted už tolik ne...zdá se mi smutnej a unavenej a výrazně víc se mazlí....nechtěla bych zanedbat případnou chorobu... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 14:43:02
Odpovědět s citátem

Pokud zvrací jen 1 den tak se většinou čistí. Náš Amon nechce jíst žádnou pastu proti bezoárům, a protože je dost chlupatý, tak občas zvrací, nejdřív granule, potom řídší a nakonec ještě jen takové žaludeční šťávy a pak je zase klid, ten den taky moc nejí a jen tak polehává, asi mu prostě není dobře. Takže pokud nebude zvracet víc jak 2 dny, tak bych se naplašila, pokud má ale nějaký problém, tak bude zvracet dál a pak je třeba frčet k vetovi. Ovšem pokud čůrá takhle vedle z ničeho nic, tak to může být začátek třeba zánětu a snaží se vás tím upozornit na to že něco není v pořádku. A nebo jestli dospívá, tak mu může vadit i pokud mají jen jeden záchůdek. Těžko říct, asi bych zvýšila sledování, kdy a za jakých okolností to dělá a případně zkusila trochu té moči natáhnout do stříkačky a zajela s ním k vetovi, aby mrknul jestli není nějaký zdravotní problém.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 14:46:52
Odpovědět s citátem

Moc děkuju za všechny rady...jsou to moje první zlatíčka, tak ještě nevim jak to u nich všechno chodí Smile budu je teda víc šmírovat!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 14:51:11
Odpovědět s citátem

Otrávil se nám u rodičů na zahradě, vlezl pod auto a pravděpodobně se vyválel v chladící kapalině(Fridex-bohužel kapala), někde jsem to tu řešila.....No tento doktor je opravdu dobrý..takže mě nenapadlo to konzultovat jinde...Možná by to bylo dobré. Ale na druhou stranu, náš kocourek opravdu jen tlapkuje a snaží se dělat koťátka...agresivní není, nijak zvlášť nekřičí ( mluví každá kočinka)....baští a jak.... A taky jsem tu četla, že to dělání koťátek dělají i kastráci......Samozřejmě chci pro něj to nejlepší,ale myslím, že je to těžké, hlavně pro laika.Dr mi vše vysvětloval a já mu těžko mohu "odborně" oponovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 14:54:13
Odpovědět s citátem

Ono je to někdy s těma našima kočičákama složitý, každý je jiný a každé jejich nezvyklé chování většinou něco znamená. Neumějí sice mluvit, ale svým chováním nám toho umí sdělit opravdu mnoho, jen se musíme pozorně dívat. Klidně se ptejte, co budeme vědět to rádi poradíme nebo popřemýšlíme o co by tak mohlo jít.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 14:56:47
Odpovědět s citátem

Jinak my dáváme pastu proti bezoárům s čokoládou a jinou nechce...Gimpet vůbec nechce....A nezvraci vůbec....Beaphar Paste Duo Malt Cat 100g
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 15:02:29
Odpovědět s citátem

To ano....já jsem s kocourekm vic času než přítel a je vidět, že mu rozumím co chce atak...a přítel ne.....Škoda, že nemůžou mluvit, enbo alespoň psát Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 19:28:20
Odpovědět s citátem

Náš Maxíš je odjakživa děsnej poblijon ... dokonce po pastách zvrací o to víc, takže jsme rezignovali a když prostě potřebuje, tak zvrací a my holt uklízíme. Někdy je období klidu, někdy zvrací víc. Je na něm vidět, že jde jen o chlupy. Ale taky zvrací někdy bezoár, někdy kašičku, někdy granule vcelku.

Co se týká toho čůrání, jak psala Radka, asi zkusit druhý záchůdek a sledovat. To chování může být jak z toho, že jim jeden záchůdek nestačí, tak to může právě značit zdravotní problém. Tohle musíte vysledovat.

A co se týká té kastrace - víte, ono že teď zrovna nemá potřebu ani značkovat, ani se nijak projevovat, nevylučuje, že třeba za rok se situace nezmění a on "nezdivočí" a nakonec stejně budete volit mezi kastrací, nebo např. podáváním Androcuru na potlačení kocouřovských chutí (což je lék pro lidi a pro kočky spíš nevhodný). A na jednu stranu by bylo dobré tenhle zákrok podstoupit, když je mladý a silný, kdy tělo má maximum energie na to, dát se do pořádku. Určitě bych to prodiskutovala s Vaším vetem; třeba i v teoretické rovině, jak by řešil situaci, kdy by Vám kocour s nemocnými ledvinami začal značkovat a celkově lumpačit v tomhle směru, jaké řešení by navrhoval, protože podle mě přírodě se moc poroučet nedá.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jamiena



Založen: 26.03.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: **
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2008 16:35:47
Odpovědět s citátem

Kočičák napsal:
No on to ještě nikdy neudělal, doteď chodil vyždy do záchůdku. Mám ale kočičáky 2 a jeden záchůdek, celkem často ho ale čistím..mám mističky s vodou všude po bytě a myslím, že pije dost a v záchůdku poznám co který provedl...teda alespoň myslím Smile a doteď chodil Venoušek pravidelně a jen na WC...tak nevím Sad může to být puberta? bojím se, abych poznala to značkování, když se to zandbá, stane se z toho prý zlozvyk. Na kastraci ale určitě chceme, jen čekáme na vhodný čas.

Mám taky kocoura, už je tu teda skoro 2 roky a když dospíval, neznačkoval klasicky, ale dělal loužičky, padly tomu dvoje boty a mnoho dalších součástí bytu, teď už "je" nemá Smile a je v poho. Jenom jsem ale chtěla podotknout, že pokud by i pak pokračoval v čůrání mimo záchůdek, bylo by dobré popřemýšlet o 2 WC - leckdy se dva kocouři v jednom nesnesou Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Re: **
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2008 8:51:05
Odpovědět s citátem

A kdy jste ho dala kastrovat? hned jak začal "loužičkovat"? Včera jsme byli u VETky a doporučila mi kastraci. Malýmu je teprv 7 měsíců, myslela jsem, že ho dám kastrovat co nejpozději..ale nechci, aby se z loužiček stal zlozvyk, kterýho se nezbaví ani po kastraci....

jo, k tomu věku 7 měsíců, malej je briťák, ti prý dospívají pomaleji..a navíc mám pocit že je ještě malej i mentálně Very Happy tak nechci kastraci uspěchat.....kdyby začal značkovat ten starší, s kastrací bych neváhala, ale Řízeček mi prostě ještě přijde jako naprostý pako Laughing . Má děsně vysokej pisklavej hlásek, malou hlavičku a vůbec je ještě podle mě koťátko.......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (32x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (30x)
5
Kočičí jména (29x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (27x)
7
Mrouskání kočky (říje) (26x)
8
Mňoukání a štěkání (23x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top