Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sterilizácia/ Kastrácia


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2008 1:26:22
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
j. napsal:
citace:
su z toho dost zničená...

Smeny, VYDRŽAŤ Rolling Eyes !!!! Vím, jak vám je, ale zítra to bude lepší, a další dny ještě víc ... Smile


Moc děkuju za podporu Embarassed

Momentálně jsme bezradní - nevíme, jak zajistit, aby si nelízala ránu a pak jak ji zajistit na noc, aby nikam nelezla a něco si neudělala...

asi nemůžete spát.Ustřihněte rukáv ze starého svetru a natáhněte to na ní,vemte si jí do postele,bude spát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2008 7:00:22
Odpovědět s citátem

Alimak napsal:
Chtěla jsem se zeptat, zda můžu dávat kocourovi ještě stravu kotěte (má 8 měsíců) nebo jestli už mám přejít na dospěláckou stravu. Koupila jsem už granule pro kastráty.


Dojet kotěcí a postupně k nim přisypávat granule pro kastráty.

Smeny napsal:
Momentálně jsme bezradní - nevíme, jak zajistit, aby si nelízala ránu a pak jak ji zajistit na noc, aby nikam nelezla a něco si neudělala...


Zaběhnout do lékárny a koupit prubanový obvaz velikost tuším na koleno - je to taková roztahovací "trubka" ... udělat dírky na nohy - vpředu kolem krku provlíknout "mašličku" a lehce obvázat; z toho by se číča dostat neměla. Je tu i pár odkazů na fotky - vlevo v menu hledat pruban.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2008 17:12:12
Odpovědět s citátem

Damiánek už to má taky za sebou. potkalo ho to ve čtvrtek minulý týden. v Karviné to stálo 600,- +180,- kontrola a antibiotika.
probouzel se pomalu, ale hned chodil, počůral se a jedl až druhý den, ale jinak je v pořádku a vypadá, že to snad ani nezaznamenal. Laughing
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2008 18:02:34
Odpovědět s citátem

Tak sme to vyřešili, že to přes noc řešit nebudem. Chtěli jsme ještě zkusit obvázat aspoň obinadlem, ale to se tak vzpouzela a nadávala nám, že si to ještě víc přiškrtila až sem se bála, aby si něco neudělala...tak obvaz šel dolů a ona se tím asi tak vyčerpala, že v tu ránu spala (zrovna skončila mně na peřině Smile ), tak sme zkusili jít spát a doufali, že se bude taky spát. Asi o půl šesté se přese mě sápala a byla mokrá (počůrala se mi do postele, zřejmě), šla na záchůdek a pak vlezla pod peřinu přítelovi a spala až do 9h do rána. Dnes jsem skočila do lékárny pro pruban, že to zkusíme (radili mi to i jinde), vystřihla jsem otvory na tlapky, jen netuším, jestli ve správných polohách Rolling Eyes jenže opět jsme selhali v nasazování...byla úplně šílená, řvala a syčela a drápala a kousala...nemáme s tím vůbec žádné zkušenosti a děsně se bojím, že ji ublížíme. Teď spí v kbelíku, kam si vlezla..pak to zkusíme asi znovu. Jinak je strašně vychrtlá, chudinka Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: Kastrace kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2008 14:51:02
Odpovědět s citátem

Ahojky, my byli na kastraci s půlroční sibiřkou Beruškou teď ve středu 13.2. ve 13:00 Very Happy Psala jsem o tom i deníček http://www.modrykocour.cz/diary-kocour.php?id=1029 . Doktor ji zvážil (2,5 kila) a vyšetřil, pak dostala injekci a šla do přepravky a já s přepravkou do čekárny. Tam ji asi 10 minut chodila kontrolovat sestřička, než si ji vzali na sál. Varovali mě, že by se mohla poblinkat, ale to se nestalo (12 hodin nejedla a 2 nepila). Asi za hodinku mi ji vrátili, to už začínala mít reflexy. Já totiž čekala u kamarádky na té veterině v psím salonu a tak jsme kočence ještě skoro spící udělaly manikůru a už mi docela schopně vytrhávala pacinky (když jsem za další hodinku od kamarádky z veteriny odcházela, už se zkoušela v přepravce posadit).
Jizvičku má asi 2 cm velkou a 2 stehy, jen měla bříško zastříkané takovou stříbrnou dezinfekcí, kterou si olízala, no a v očích měla mastičku. Pan doktor řekl, že většina koček si rány nevšímá a pokud ano, tak jí mám něčím zabavit, nebo dát jídlo, ne okřikovat, protože to se lekne, někam zaleze a bude dál lízat ránu. Taky jsem se bála noci, ale nic se nedělo. Hned ráno jsem kontrolovala stehy. Kámoška mi ale řekla, že zná dva případy koček, které musely mít obleček. Ta jizva prý začíná svědit až tak třetí den, jak se hojí. A v nouzi stačí i podkolenka s dírami na packy a šňůrkou kolem krku.
Úplné probouzení probíhalo v přepravce a v teple, kvůli špatné termoregulaci po narkóze a taky proto, aby někam zmatená nezalezla a neublížila si. Skákání do výšek zakázané neměla, jen hned po té narkóze, aby prostě nespadla. Najíst a napít dostala poměrně brzo po probuzení a nezvracela - vůbec a ani se nikde nepočůrala. Celý další den byla ještě taková opatrná a spavá. Ležela mi na klíně a chtěla hladit právě po bříšku, ale teď už řádí jako divá. A jizvy a stehů si vůbec nevšímá, jen občas mám strach, když si čistí bříško. No a na vyndání stehů jdeme 11tý den po kastraci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Kastrace kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2008 16:20:25
Odpovědět s citátem

Moni napsal:
Ahojky, my byli na kastraci s půlroční sibiřkou Beruškou teď ve středu 13.2. ve 13:00 Very Happy Psala jsem o tom i deníček http://www.modrykocour.cz/diary-kocour.php?id=1029 . Doktor ji zvážil (2,5 kila) a vyšetřil, pak dostala injekci a šla do přepravky a já s přepravkou do čekárny. Tam ji asi 10 minut chodila kontrolovat sestřička, než si ji vzali na sál. Varovali mě, že by se mohla poblinkat, ale to se nestalo (12 hodin nejedla a 2 nepila). Asi za hodinku mi ji vrátili, to už začínala mít reflexy....J


to je děs, nám veterinář řekl, že jíst nesmí 24h a pít 10hodin, chuděrka moje malá...byl celý den o hladu a teď má kilo dole Sad
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: hladovka
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2008 16:52:41
Odpovědět s citátem

Nám vet vždy nařídil dvanáctihodinovou hladovku před operací, pít mohly. I tak jem měla trochu strach, aby nebyl kocour po té narkóze dehydrovaný, protože přes den jsem ho pít neviděla. Tak jsem mu pro jistotu dala hned jak byl schopný jakž takž normálnějš stát kapsičku s omáčkou. Nejdřív půlku, tu spucnul a chtěl ještě, tak jí sežral celou a za půl hoďky ještě vyhodil od misky s konzervou Čičika a půlku mu sežral. Žížu měl po narkóze taky pořádnou-z misky vodu nechtěl, ale venku málem vylemtal půlku jezírka.

Celý den bez jídla a deset hodin bez vody mi přijde fakt dost krutý.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: hladovka
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2008 17:36:40
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
Celý den bez jídla a deset hodin bez vody mi přijde fakt dost krutý.


Nám řekl 24 hodin před operací nedávat jíst a pít mohla až do rána. A po operaci se na jídlo vůbec nevrhala...papat nakonec začla až druhý den, takže bez jídla byla vlastně 48 hodin Sad Nevážila jsem ji, protože braní do náruče teď snáší hodně těžko, ale musela schodit neskutečně Sad

Moni: závidím Vám průběh. Ode mě si gizika vzali hned a že můžu jít. Takže jsem vůbec nebyla přítomna vyšetření před operací ani ničemu dalšímu. Rolling Eyes A docela mě zaráží, že vaše Beruška má jen 2cm jizvu a jen 2 stehy. My ji máme asi tak 7cm a stehá odhadem taky tak 7 Rolling Eyes Tak začínám uvažovat, jestli není někde chyba...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: hladovka
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2008 18:21:15
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
Kačátko napsal:
Celý den bez jídla a deset hodin bez vody mi přijde fakt dost krutý.


Nám řekl 24 hodin před operací nedávat jíst a pít mohla až do rána...

Moni: závidím Vám průběh. Ode mě si gizika vzali hned a že můžu jít. Takže jsem vůbec nebyla přítomna vyšetření před operací ani ničemu dalšímu. Rolling Eyes A docela mě zaráží, že vaše Beruška má jen 2cm jizvu a jen 2 stehy. My ji máme asi tak 7cm a stehá odhadem taky tak 7 Rolling Eyes Tak začínám uvažovat, jestli není někde chyba...


Já si tady četla všechny diskuze o kastracích a co doktor, to názor na pití a jídlo před zákrokem. A ta jizva (je trošku vidět na fotce v deníčku), to neposoudím. Kamarádova kočička Lízinka z Plzně měla taky jen mini jizvičku, byla bez oblečku a druhý den už lítala jako by se nechumelilo, zato naše kočka před lety měla dlouhou jizvu a máma jí ušila obleček. Ono je to pro doktora snazší, udělat velkou jizvu, má pak lepší přehled, ale kočka je pak víc bolavá.
Ad jídlo po zákroku: My jsme ještě hned po narkóze absolvovali preventivní odčervení Profenderem (ptala jsem se, jestli nevadí spolu s narkózou a asi teda ne, i podle toho, co jsem viděla) Teď nevím čím to je, ale Beruška dlabe mnohem líp než před tím a i granule baští, takže ač jsem žádné parazity v trusu nikdy nenašla, tak možná něco v sobě měla.
A k tomu, že jsem byla u vyšetření a uspávání - to uspávání bych si klidně odpustila, protože když se začla v přepravce opile kymácet, tak jsem skoro brečela a pak jsem pořád koukala, jestlli ještě dýchá Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2008 18:30:10
Odpovědět s citátem

Moni: Taky si říkám, že je to pro doktora jednodušší... Rolling Eyes Tak mě docela zklamali. Nejdřív mi přišli na veterině strašně v pohodě a byla jsem z toho docela nadšená, ale jak nad tím přemýšlím, tak to asi není žádný zázrak Rolling Eyes Jinak fotka z prvního dne (není nic moc, foceno mobilem v noci, ale líp to nešlo) http://img.nill.cz/giziSev2.jpg. Fotili jsme to kvůli tomu světlému tam, když jsem to viděla, vyděsila jsem se, že ji tam mezi stehy něco leze, ale byli jsme ujištěni, že se jen slouplo to zelený cosi a že je to normální...su děsný plašan Laughing Na jizvu u Vaší kočičky jsem se dívala, moc to vidět není, jak je to maličké Laughing a taky mi přijde, že to má víc na bříšku, než naše, ale asi je to fotkou. A taky bych nemusela být u toho uspávání, já tu brečela, když se nám motala doma pak, ale chtěla jsem být u toho vyšetření před tím, abych věděla, co ji dělají a tak, abych i měla takový lepší pocit, že je v dobrých rukách...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: jizva po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2008 22:40:20
Odpovědět s citátem

Tak jsem připsala další deníček "kastrované kočky" Very Happy a dala jsem tam detail - jizvu tři dny po operaci http://www.modrykocour.cz/diary-kocour.php?id=1034
Koukala jsem na tu vaši a hodně mi připomíná tu jizvu, co měla naše Baghíra kdysi. Ale ono je to asi těžké, protože při kastraci jde hlavně o to, najít vaječníky, protože pokud se nevyjmou bezpečně celé, je kastrace na nic. Nevím jestli jste četla, ale zajímavý je tenhle článek http://www.kockaapravo.cz/zdravi-clanek.php?id=25
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: jizva po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2008 23:08:09
Odpovědět s citátem

Moni napsal:
Tak jsem připsala další deníček "kastrované kočky" Very Happy a dala jsem tam detail - jizvu tři dny po operaci http://www.modrykocour.cz/diary-kocour.php?id=1034
Koukala jsem na tu vaši a hodně mi připomíná tu jizvu, co měla naše Baghíra kdysi. Ale ono je to asi těžké, protože při kastraci jde hlavně o to, najít vaječníky, protože pokud se nevyjmou bezpečně celé, je kastrace na nic. Nevím jestli jste četla, ale zajímavý je tenhle článek http://www.kockaapravo.cz/zdravi-clanek.php?id=25


Deníček je super Laughing A stehy jsou opravdu strašně malé, závidím Wink No tak hlavně, aby se jí to zahojilo a bylo to už za náma Smile Článek jsem četla, obrázky jsou taky zajímavé, akorát tam jsou také jen 3 stehy Laughing

Jinak moc děkuji za konzultace Smile Su na todle hrozná a hledám spřízněné duše Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: jizva po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2008 23:42:14
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
Deníček je super Laughing A stehy jsou opravdu strašně malé, závidím Wink No tak hlavně, aby se jí to zahojilo a bylo to už za náma Smile Článek jsem četla, obrázky jsou taky zajímavé, akorát tam jsou také jen 3 stehy Laughing

Jinak moc děkuji za konzultace Smile Su na todle hrozná a hledám spřízněné duše Wink

Už jsem našla tu fotku s větší jizvou, http://www.modrykocour.cz/stories/874_1.jpg ale to už není důležité. Už to mají kočenky za sebou, tak hlavně aby byly zdravé Wink A s konzultacemi není za co, líp se to snáší, když na to nejste sama Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2008 20:35:34
Odpovědět s citátem

Tak asi zítra budem muset na veterinu Sad Okoukla jsem ránu, už si vytáhla jeden steh (to by ale asi nevadilo, vypadá to dobře srostlé), ale je to kolem rány takové načervenalé a na pár místech kolem rány mi přijde, že to má až moc červené, jako by to olízala do krve Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2008 0:04:40
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
Tak asi zítra budem muset na veterinu Sad Okoukla jsem ránu, už si vytáhla jeden steh (to by ale asi nevadilo, vypadá to dobře srostlé), ale je to kolem rány takové načervenalé a na pár místech kolem rány mi přijde, že to má až moc červené, jako by to olízala do krve Rolling Eyes

To na veterinu určitě zajeďte, hlavně aby doktor posoudil, jestli tam nemá zánět. Jestli si jen líže jizvu, tak ji má asi fakt odřenou do krve, protože kočičí jazyk je jak rašplička Smile a pak by stačil nějaký obleček - ale to musí posoudit vet. Držím palce a pak napište. My jsme zatím v pohodě, i když má jizvu takovou tvrdou, ale není zanícená a kočulka je hravá, živá a žere (granule) Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2008 15:44:37
Odpovědět s citátem

Moni napsal:
To na veterinu určitě zajeďte, hlavně aby doktor posoudil, jestli tam nemá zánět. Jestli si jen líže jizvu, tak ji má asi fakt odřenou do krve, protože kočičí jazyk je jak rašplička Smile a pak by stačil nějaký obleček - ale to musí posoudit vet. Držím palce a pak napište. My jsme zatím v pohodě, i když má jizvu takovou tvrdou, ale není zanícená a kočulka je hravá, živá a žere (granule) Shocked


Tak jsme tam zašly. Zánět tam nebyl, jen to bylo asi odřené od toho jazyku (prý, kdyby si to nelízala, tak to má tak o 30% lepší). Ale že už to bylo 8 dnů, tak vytáhnou stehy...ehm..sem nejdřív Gizinku držela já, pak už musela zavolat další sestru, aby ji mohl držet doktor. Chudinka tam měla jeden steh nějak hluboko nebo co, a strašně jí to bolelo a nešlo to vyndat Crying or Very sad Ale nakonec se zadařilo, ale byla celá zničená, vyklepaná. Dostaly jsme Logan (nebo něco takového), a máme ji tím mazat, nejdřív tak 10x denně, pak míň, podle toho, jestli to bude mít vlhké. Když to bude mít suché, tak to zas máme něčím promazat, jen moc nevím čím. Nevíte, jestli bych na to mohla použít kalciovou mast?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: kalciová mast
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2008 16:12:34
Odpovědět s citátem

Já bych to klidně tou kaciovkou mazala nebo Bepanthenem - požívám bě dvě na hojící se jizvy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2008 18:43:53
Odpovědět s citátem

Nestačilo by na to promaštění obyčejné sádlo? Naše babička ho má jako všelék:-)
A nebo Framykoin- je taky mastný a navíc antibakteriální...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2008 19:40:45
Odpovědět s citátem

hanuled napsal:
Nestačilo by na to promaštění obyčejné sádlo? Naše babička ho má jako všelék:-)
A nebo Framykoin- je taky mastný a navíc antibakteriální...


Jj, oboje mi veterinář dával posledně jako příklad, jenže ani jedno nemám teď doma Smile a sádlo bych musela koupit v obchodě jen takové to velké balení, které pak nespotřebujeme, tak mi to přijde zbytečné. Ten Framykoin bych mohla doplnit do domácí lékárny, to je pravda Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: Sádlo
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2008 20:01:42
Odpovědět s citátem

Aby si to voňavé sádlo nakonec nelízala ještě víc a neměla pak průjem Very Happy A stejně je sádlo z obchodu dost často škvařené se solí, tak na to pozor. Co třeba zkusit z lékárny čistou bílou vazelínu?
_________________
Monika & Beruška & Nelinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Sádlo
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2008 20:18:35
Odpovědět s citátem

Moni napsal:
Aby si to voňavé sádlo nakonec nelízala ještě víc a neměla pak průjem Very Happy A stejně je sádlo z obchodu dost často škvařené se solí, tak na to pozor. Co třeba zkusit z lékárny čistou bílou vazelínu?


Jo s tím sádlem mě to taky napadlo Laughing Tak s tou solí je to blbý, to kupovat nebudu...a vazelína je asi dobrý nápad.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2008 14:33:02
Odpovědět s citátem

Tak hlásím, že už jsme úplně zahojený a zdravý Laughing Už máme tak zarostlé chloupky, že to skoro není poznat Laughing Od té doby jsem přidala nějaké fotky na web, tak pro ukázku jak byla chudinka vychrtlá - to je tak týden po kastraci a to už je vcelku "zpravená", nemáme to žádného baculíka Laughing http://smeny.synergic.cz/album/slides/PICT7381.jpg a důkaz, že sme asi na 10 minut nasadili pruban Laughing http://smeny.synergic.cz/album/slides/PICT7399.jpg. Jak nemám zkušenosti, tak ty díry byly dost nevhodně - na jednu stranu ji bránili v pohybu a na druhou byly dost velké, aby se z nich vyvlíkla Rolling Eyes No hlavně, že už je vše OK a ještě jednou děkuji za podporu Smile

Jen nás zhruba od té kastrace trápí asi problémy se zažíváním Sad Ze začátku jsem to příkládala té kastraci, pak tomu Lotagonu (že si to olizuje)...ale teď už je víc jak 14 dnů naprosto bez zásahů a žádné zlepšení Sad Možná jen plaším, ale už mi to dost vrtá hlavou. Od té kastrace nemá normální, pěkné bobiky, ale takové měkké, občas i dost světlé a smrdí mnohem víc než dřív (mi přijde). Pak se ji i několikrát stalo, že vylezla ze záchudku a měla bobek přilepený ještě na zadečku a musely jsme ji ho "utřít". Myslíte, že to může být nějak ještě po té kastraci? Že si tělo zvyká na jiné rozložení hormonů...Co se stravy týče přešli jsme z kotěcích granulek na dospělácké, ale stejná značka. Konzervičky také stále stejné, i paštičky. Snad jestli mi někde něco neolizuje, nebo nebaští, ale ničeho si nejsem vědoma Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2008 6:50:46
Odpovědět s citátem

Je to jen můj laický názor, ale myslím že uvažujete celkem správně. Její tělo si zvyká na nové a jiné složení hormonů a ještě se čistí po tom zákroku. Vím, že když naše kočka má říji nebo je těhotná či kojí koťata, tak se hustota hovínek různě mění a není to jen skladbou jídla. Pokud nemá opravdu řídký průjem, tak bych ještě chvíli počkala a myslím, že se to časem srovná, až si tělo zvykne na nový režim Very Happy
Držíme palečky a pacičky, ať to v klidu zvládnete.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: Kastrace a nachlazení paničky ...
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2008 12:46:08
Odpovědět s citátem

Zdravím, mám dotaz ohledně kastrace mojí kočičky... Za 14 dní si pojedeme pro nové koťátko a proto jsem Anabell objednala na úterý večer na kastraci, dokud je tady sama a je v klidu... Jenže jsem někde chytla bacila, jsem nachcípaná jako blázen, mám kašel a je mi pod psa... Teď mám strach s ní na tu kastraci jít, aby to ode mě nechytla až bude mít oslabený organismus od narkózy... Co myslíte??? Nebude lepší to odložit?
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kastrace a nachlazení paničky ...
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2008 14:51:31
Odpovědět s citátem

bobtail napsal:
Zdravím, mám dotaz ohledně kastrace mojí kočičky... Za 14 dní si pojedeme pro nové koťátko a proto jsem Anabell objednala na úterý večer na kastraci, dokud je tady sama a je v klidu... Jenže jsem někde chytla bacila, jsem nachcípaná jako blázen, mám kašel a je mi pod psa... Teď mám strach s ní na tu kastraci jít, aby to ode mě nechytla až bude mít oslabený organismus od narkózy... Co myslíte??? Nebude lepší to odložit?

no do úterka večera vám bude určitě lépe,já bych při styku s čičinkou brala roušku Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kastrace a nachlazení paničky ...
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2008 6:12:45
Odpovědět s citátem

Já myslím, že pokud budete dodržovat takové ty klasické hygienické návyky (co člověk běžně dělá - po silném kašli umýt ruce, nefrkat kolem ní, nepusinkovat jí), tak od Vás kočina nic nechytí.
Navíc po kastraci dostane dávku antibiotik, takže i to by mělo zabránit, aby nějaký bacil od Vás chytla.
Nebála bych se toho.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: Re: Kastrace a nachlazení paničky ...
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2008 14:22:47
Odpovědět s citátem

April napsal:
Já myslím, že pokud budete dodržovat takové ty klasické hygienické návyky (co člověk běžně dělá - po silném kašli umýt ruce, nefrkat kolem ní, nepusinkovat jí), tak od Vás kočina nic nechytí.
Navíc po kastraci dostane dávku antibiotik, takže i to by mělo zabránit, aby nějaký bacil od Vás chytla.
Nebála bych se toho.

April


April moc děkuji Wink . Kamarádka to konzultovala s kamarádkou vetrinářkou a prý prakticky nehrozí, že by kočička mohla ode mě něco chytit Smile . Takže do toho zítra půjdeme Laughing . Už aby to bylo za náma Smile .
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 14:36:37
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem, jsem tu taky s dotazem ohledně kastrace, resp. pokastračního stavu.
Je normální, aby měla kočka to okolí jizvy na bříšku nateklé? Má tam bulku/otok, nevím jak to nazvat asi tak velikosti pingpongového míčku.
Vůbec se netváří, že by ji to bolelo nebo jakkoli vadilo, vlbec se celkově chová, jako by k žádné kastraci nedošlo (byla asi před týdnem a vzpamatovala se hrozně rychle, prakticky už druhý den byla fit). Nicméně ten otok vypadá podivně, tak teď nevím, jestli volat veterinářce nebo ne.
_________________
Danka (Sir Humphrey Appleby & Adi Straka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 14:52:54
Odpovědět s citátem

Ano je to normální. Předpokládám že tak za tři dny půjdete na vytažení stehů, takže pokud se nebude problém zhoršovat tak si s tím nemusíte lámat hlavu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kotě kotěcí



Založen: 10.01.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 15:05:41
Odpovědět s citátem

Děkuju za rychlou odpověď a za uklidnění, já už jsem začala málem panikařit.
_________________
Danka (Sir Humphrey Appleby & Adi Straka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top