Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočička-kastrace


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Barbora Mílová



Založen: 10.09.2007
Příspěvky: 7

Předmět: kočička-kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2007 17:14:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den, máme kočičku, Rozárku, které je pět měsíců a týden. Přes den chodí ven a k večeru už nás čeká před domem a maže s námi domů. Mám trošku starost, aby "nepřivedla" domů koťátka a tak se chci zeptat, kdy by bylo vhodné jít na kastraci, abychom nepřišli pozdě....děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2007 19:05:58
Odpovědět s citátem

Pokud kočka chodí ven, je dobré ji nechat vykastrovat v šesti měsících.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kočička-kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2007 7:16:47
Odpovědět s citátem

Tady jsem zkusila sesumírovat něco o kastraci:

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?cat=1&subcat=2&id=874

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2007 17:25:27
Odpovědět s citátem

Mame asi 6ti mesicni kocicku(nalezenec, takze nejsme schopni presne urcit vek) a kocourka, kteremu jsou skoro 4 mesice. Vcera sly kocicky na posledni ockovani a pri teto prilezitosti jsem se ptala veta, na kdy doporucuje kastraci, protoze kotatka urcite nechceme. Doporucil nam, abychom v prubehu ledna prisli s kocickou na antikoncepcni injekci a ze kastrace by mela probehnout behem behem brezna. Na nekterem z for, jsem cetla, ze tato injekce je zatezi na kocici jatra a proto se moc nedoporucuje. Mohla bych proto slyset vase nazory? Mame nejdriv nechat cicine pichnout injekci, nebo ihned pristoupit ke kastraci? Na druhou stranu, tenhle pan veterinar je v nasem meste znamy a vsichni nasi znami si ho chvali........
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2007 17:49:10
Odpovědět s citátem

Naše Maggie taky v 6-ti měsících po prvním mrouskání dostala antikoncepční injekci na 3 měsíce. Veterinář říkal, že riziko hrozí hlavně při dlouhodobějším užívání, že jednorázová aplikace neuškodí. A abychom ji pro klid duše sledovali a kdyby se nám cokoliv nezdálo, že máme přijít.
Naštěstí se žádné komplikace nevyskytly a po 2,5 měsících od aplikace jsme Maggie nechali vykastrovat.
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2007 18:24:45
Odpovědět s citátem

Já bych do antikoncepční injekce teda nešla, zvlášť pokud se nejedná o chovnou kočku a kočičce už je plus mínus těch 6 měsíců.
Já mám kočku kastrovanou v 6 měsících, moji rodiče také.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2007 11:49:18
Odpovědět s citátem

No vidíte a tenhle veterinář říkal, že ta, zdůrazňuji JEDNORÁZOVÁ aplikace antikoncepce, je vhodná k použití právě proto, že Maggie NENÍ chovná kočička. Kdyby se náhodou objevily komplikace u kočičky, která má být stejně kastrovaná, tak to není takový problém. O játrech ale nic neříkal, spíš mluvil o riziku záněty dělohy.
Netvrdím, že kastrace v 6-ti měsících znamená nějaký problém, znám kočičky v tomhle věku kastrované. Stejně jako je známé, že opakovaná aplikace antikoncepce u kočiček hodně škodí.
Ale Maggie je briťule a veterinář mi její kastraci zkrátka takhle brzy nedoporučil. Že kdyby byla o měsíc starší, tak by to neřešil, ale takhle doporučuje počkat. A než neustále mrouskání mně i jemu jako menší zlo přišla ta jednorázová aplikace atc.
A tomuhle veterináři jsem vždycky věřila, protože sám má doma tlupu kočiček a u nich, pokud začaly mrouskat brzy, to řešil stejně. Jedna aplikace, a pak hned kastrace. Tak jsem dala na jeho radu. Pokud by řekl, že lze kastrovat, tak bych to taky udělala.
Záleží ale na vás, jak se rozhodnete a na kolik svému veterináři důvěřujete.
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2007 23:19:42
Odpovědět s citátem

K té antikoncepci- chovatel nám předával 6-měsíční kočku s tím, že jí dal antikoncepci (nejsem si jistá, ale myslím, že mluvil o tabletě-nevím, ankoli se liší od injekce). Podal ji tu tabletu jednou, měla účinkovat 3 měsíce, do doby, než ji necháme vykastrovat, aby náhodou mezitím nedošlo k nakrytí naším v té době dospívajícím kocourem. V devíti měsích jsme ji nechali vykastrovat, po kastraci se nás veterinář ptal, jeslti kočka náhodou neměla antikoncepci- že prý měla dělohu jak po několika vrzích, zbytnělou, museli ji odebrat celou a prý byl nejvyšší čas. Říkal, že s tímhle se u koček s antikoncepcí setkává běžně. A v našem případě šlo opravdu o jednorázové podání.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2007 10:49:45
Odpovědět s citátem

Našla jsem forum, kde se podobný problém řešil s odborníkem:
http://www.allcats.cz/phorum.php?read,14,825,833#msg-833
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2007 19:56:27
Odpovědět s citátem

Tak ted opravdu nevim, rozhodne nechci kocicce nejak ublizit. Nazory jsou totiz docela protichudne........ Confused Nevim, jestli jsem se uz zminila, ale kocicka se jeste nemrouskala. Cetla jsem ze v nekterych pripadech muze mrouskani probehnout bez toho, abychom si toho my lide vsimli, ale kocourkovi, ktery je na kastraci jeste rozhodne mlady by to asi neuniklo Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2007 20:36:29
Odpovědět s citátem

Vendy napsal:
Tak ted opravdu nevim, rozhodne nechci kocicce nejak ublizit. Nazory jsou totiz docela protichudne........ Confused Nevim, jestli jsem se uz zminila, ale kocicka se jeste nemrouskala. Cetla jsem ze v nekterych pripadech muze mrouskani probehnout bez toho, abychom si toho my lide vsimli, ale kocourkovi, ktery je na kastraci jeste rozhodne mlady by to asi neuniklo Sad

Čtyřměsíční kocourek je ještě moc mladý na to aby poznal u kočky probíhající říji. Samozřejmě za dva měsíce už by mohl nastat problém. Pokud byste kočičku neuhlídali a došlo by k neplánovanému nakrytí tak je ještě v průběhu prvních 2-3 týdnů po nakrytí možné bez problémů kastrovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barbora Mílová



Založen: 10.09.2007
Příspěvky: 7

Předmět: Re: kočička-kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 8:52:11
Odpovědět s citátem

April napsal:
Tady jsem zkusila sesumírovat něco o kastraci:

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?cat=1&subcat=2&id=874

April


April, děkuji za informace, dneska odpoledne jedeme s Rozárkou na kastraci. Ona je zatím jen naštvaná, že nemá jídlo, ale mně je teda docela špatně, ze starchu. Už aby to bylo za námi....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: kastrace v 6ti měsících
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 13:46:20
Odpovědět s citátem

My jsme kastrovali sibiřku taky v půl roce, teď 13. 2. a všechno proběhlo v pořádku. Určitě se toho nebojte. Není podmínkou, že kočička musí alespoň jedenkrát mrouskat, je to spíš naopak.
Druhý den byla Beruška ještě trochu "přešlá mrazem" ale od třetího dne řádí jak černá ruka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barbora Mílová



Založen: 10.09.2007
Příspěvky: 7

Předmět: Re: kastrace v 6ti měsících
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 19:53:38
Odpovědět s citátem

Moni napsal:
My jsme kastrovali sibiřku taky v půl roce, teď 13. 2. a všechno proběhlo v pořádku. Určitě se toho nebojte. Není podmínkou, že kočička musí alespoň jedenkrát mrouskat, je to spíš naopak.
Druhý den byla Beruška ještě trochu "přešlá mrazem" ale od třetího dne řádí jak černá ruka.

Děkuji za podporu.
Tak to máme za sebou. Tři hodiny po tom, co jsme přijeli domů se Roza plazila po místnosti jak želva. Teď je už dvě hodiny zalezlá za skříní a "nemluví" s nikým:o( rve mi to srdce, ale snad zítra bude lépe....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 21:17:32
Odpovědět s citátem

Určitě bude všechno v pohodě, jen pohlídejte, aby si nevykusovala někde potají stehy, nebo "nerašplovala" jizvu jazykem Smile . Jizva prý 3 - 4 den svědí a to má kočka největší snahu se o ni postarat po svém. Podle našeho doktora si ale většina koček prý jizvy a stehů nevšímá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barbora Mílová



Založen: 10.09.2007
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2008 14:16:11
Odpovědět s citátem

Tak dnes už je lépe....měla jsem starost, co bude v noci a Rozárka celou noc prospala za skříní-tak jsem se ji tam alespoň pokusila strčit deku. Šla jenom dvakrát na záchod, kde trávila dlouhou dobu - neměla co vyčůrat, protože se napila až dnes. Dnes už i malinko jí. Ráno už mi skočila do postele a od té doby se válí. Když ji hladím, vrní, tak už je jí lépe:o))) Jizvu si umyla a zatím si jí nevšímá, tak uvidíme. Žádnou košilku nebo něco na zakrytí jsme nedostali, tak snad nebude potřeba improvizovat:o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barbora Mílová



Založen: 10.09.2007
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2008 15:06:40
Odpovědět s citátem

Tak dnes jsme pátý den po kastraci, Rozárka se má k světu, jen já si zase dělám starost: po celé délce jizvy má kočička tvrdou bouli. Stává se to, nebo máme jet radši k lékaři. Boule je tvrdá, po celé délce jizvy, nebolí ji. díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2008 15:13:39
Odpovědět s citátem

Barbora Mílová napsal:
Tak dnes jsme pátý den po kastraci, Rozárka se má k světu, jen já si zase dělám starost: po celé délce jizvy má kočička tvrdou bouli. Stává se to, nebo máme jet radši k lékaři. Boule je tvrdá, po celé délce jizvy, nebolí ji. díky.

Je to normální.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)
8
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top