Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocourek po traumatu


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: kocourek po traumatu
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2005 11:21:08
Odpovědět s citátem

Moc prosím o radu někoho, kdo má zkušenost se zvířátkem, které ztratilo důvěru lidí...Včera jsme si přinesli 5ti měsíčního kocourka, kterého našla jedna jedna paní u popelnice a nabídla jej k odběru. Rádi jsme se ho ujali, ale od té oby, co jsme jej přinesli, "nekomunikuje" a schovává se ve skříni. Misku s jídlem jsme mu tedy dali o skříně, ale nic. Nenechá se ani pohladit a bojí se. Nechceme ho k ničemu nutit, ale rádi bychom mu pomohli. Proto se ptám Vás všech, kdo byste mi mohli poradit, jak s ním zacházet, aby se u nás cítil doma.

Děkuji. Terka S. Smile
Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: kocourek po traumatu
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2005 11:30:03
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Moc prosím o radu někoho, kdo má zkušenost se zvířátkem, které ztratilo důvěru lidí...Včera jsme si přinesli 5ti měsíčního kocourka, kterého našla jedna jedna paní u popelnice a nabídla jej k odběru. Rádi jsme se ho ujali, ale od té oby, co jsme jej přinesli, "nekomunikuje" a schovává se ve skříni. Misku s jídlem jsme mu tedy dali o skříně, ale nic. Nenechá se ani pohladit a bojí se. Nechceme ho k ničemu nutit, ale rádi bychom mu pomohli. Proto se ptám Vás všech, kdo byste mi mohli poradit, jak s ním zacházet, aby se u nás cítil doma.

Děkuji. Terka S. Smile


Nechte ho být ve skříni, jen mu tam dávejte jídlo a vodu a umožněte mu přístup na toaletu, nejlépe, když jí dáte do stejné místnosti. Pokud to není vyloženě plašánek, brzo vyleze, přecejen někdo ho vyhodil, byl u popelnice a najednou je v cizím prostředí, kde je spousta nových lidí, věcí i pachů, potřebuje to vstřebat a zvyknout si. Do ničeho ho nenuťte, nevytahujte ho ani ho nelákejte ven, však on vyleze sám, zvědavost mu nedá!
Hodně štěstí a trpělivosti a napište, jestli se stav zlepšil!
April
Odpovědět 
martinka



Založen: 04.06.2004
Příspěvky: 27
Bydliště: Jirkov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2005 11:49:35
Odpovědět s citátem

já bych mu taky dala šanci, aby se zorientoval a zvyknul si, určitě mu to nedá, koťátka jsou zvědavé Surprised)
držím palečky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2005 12:13:06
Odpovědět s citátem

Nebojte se, je-li to kotě tak si za chvíli zvykne. Bude mu to trvat pár dnů až týdnů, ale zvědavost mu nedá, zjistí, že mu nechcete ublížit a pak přijde sám. Hlavně ho nenuťte násilím, to by si mohl špatně vyložit Exclamation
Držim pěsti a dejte časem vědět jak se to u Vás vyvíjí Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva I
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2005 14:18:35
Odpovědět s citátem

Prineska jsem si takhle domu 3 mesicni kocicku, pobihala kolem popelnic u panelaku, lidi se bala, ale nakonec se ji podarilo chytnout. Kdyz jsem ji prinesla domu okamzite zalezla za sedacku a skoro tyden jsem nevedela ze mame kocku, jenom vzdycky vecer kdyz jsme sli spat jsem slysela tiche tapkani a mlaskani kocicky u misky.jelikoz se bala vyjit pres den na zachod tak nam udelala dva bobecky za sedacku ale pak kdyz se trosicku osmelila chodila pravidelne na zachudek. V zadnem pripade kocicku nevytahujte z jejiho ukrytu, a nechejte ji cas, mluvte na ni, rikejte jak ji mate radi a pripravte se na to ze to muze trvat par dnu az tydnu, ale budte trpelivy vyplati se to. My mate ted s takove plasanky doma postelovyho mazlika.
Hodne stesti a trpelivost
Eva
Odpovědět 
Terka S.



Založen: 02.03.2005
Příspěvky: 2

Předmět: kocourek po traumatu
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2005 16:01:18
Odpovědět s citátem

Děkuju moc za odpovědi, plně s Vašimi připomínkami souhlasím a určitě napíšu, jak se to s naším kocourkem bude vyvíjet. Možná, že tato moje zkušenost pomůže i jiným lidem s podobnámi problémy

Zdraví Terka S. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kity



Založen: 09.12.2004
Příspěvky: 4

Předmět: Re: kocourek po traumatu
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2005 8:43:31
Odpovědět s citátem

[quote="Anonymous"]Moc prosím o radu někoho, kdo má zkušenost se zvířátkem, které ztratilo důvěru lidí...Včera jsme si přinesli 5ti měsíčního kocourka.....

Zdravím, tak s tímhle mám nějakou malou zkušenost a přikláním se ke všem předcházejícím pisatelům. Hlavně žádné "násilí" a vynucování si čehokoliv. Nám se taky osvědčila nejdříve krabice od bot s malým otvorem a později krabice větší s otvorem, kam se náš Maxím přestěhoval z podsedačky, kde bydlel ca 10 dní. Z té krabice jsme ho nikdy netahali a měl tam pocit bezpečí. Taky je dobré si sním začít hrát, třeba mu tahat provázek a u nás taky zabralo jídlo. Na záchod Maxík chodil taky ze začátku trošku mimo, ale pořídili jsme mu pak ještě jeden záchudek a dali tam, kam chodil, tedy vedle sedačky a problém by vyřešen. I já měla chvíle, kdy jsem neveřila, že to zvíře kdy bude krotké a teď by si nechal udělat uzel na ocásku. Ale chce to opravdu čas, který je velmi individuální a trpělivost. Ono až se to zlomí, tak to opravdu stojí za to. Ta důvěra, kterou Maxík teď má je až neuvěřitelná. Je jediná naše kočka, která se chce pořád chovat, foukat na bříško a tak. Dyť to znáte. Takže držím palečky. Kity
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Terka S.



Založen: 02.03.2005
Příspěvky: 2

Předmět: Re: kocourek po traumatu
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2005 10:36:56
Odpovědět s citátem

Tak se po delší době ozývám s pozitivní zprávou - kocourek se už aklimatizoval a našel si i svůj pelíšek. Je siče ještě stále trochu plašší, ale po bytě už si vykračuje jako pán Very Happy .Děkuju všem, kteří se na můj dotaz ozvali a přeju, aby bylo na světě co nejvíc sťastných zvířat (nejen kočiček). Snad jednou lidé pochopí, alespoň ze sobeckých důvodů, chcete-li, že zvířata a příroda celkově jsou podmínkou našeho přežití Rolling Eyes

Papa, Terka S.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (43x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top