Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

výstavy

Fórum: Výstavy

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Eva Hrubá



Založen: 12.09.2007
Příspěvky: 9

Předmět: výstavy
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2007 15:56:56
Odpovědět s citátem

prosím, jestli někdo máte zkušenosti z vystavováním napište ICQ: 326195626
SKYPE: Somálka
e-mail: eva.hruba@seznam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V



Založen: 26.01.2007
Příspěvky: 3

Předmět: Výstavy
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2007 18:01:21
Odpovědět s citátem

Evi, o výstavách by se dalo vyprávět dlouho a dlouho - v kostce :
1) musíte být členem nějaké kočičí organizace
2) musíte si někde stáhnout či získat propozice - tam jsou napsány detaily přihlašování, termíny apod
3) musíte včas poslat přihlášku a platbu
4) musíte si ušít, koupit či vypůjčit záclonky do klece
5) zkontrolujte očkování zda vyhovuje požadavkům v propozicích
6) vezměte kočku, vsedněte do auta či tramvaje a užijte si den na výstavě - musíte jen dávat pozor, kdy vás budou volat na posouzení a včas kočku k danému posuzovateli přinést.

To je velmi hrubě zkráceno, dobré rady najdete třeba na www.kotatko.net nebo pokud máte konkrétní dotaz, klidně mi napište na mail, pokusim se Vám vysvětlit vše, co bude v mých silách
venclikova@seznam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: výstavy
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2007 19:29:50
Odpovědět s citátem

Eva Hrubá napsal:
prosím, jestli někdo máte zkušenosti s vystavováním...

Podívejte se kdyžtak taky na náš článek o výstavách - http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=630
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: výstavy
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2007 10:23:42
Odpovědět s citátem

[quote="Podívejte se kdyžtak taky na náš článek o výstavách - http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=630[/quote]

článek je výborný návod, jen bych doplnila dvě podrobnosti k napsanému -
1) aby jste mohla vystavovat kočku na výstavě, nemusíte být členem Českého Svazu chovatelů - můžete být členem jakéhokoliv jiného chovatelského klubu, v Čechách jich je několik - Bohemia Cat Club -BCC-(jak je uvedeno v článku, patří pod WCF), sídlí v Praze, Bohemia Edelkatze Club - BOEC- je nezávislý, sídlí ve Rtyni v Podkrkonoší, Nezávislý chovatelský klub Mladá Boleslav - NCHK, pražský Regnum Felis patřil pod francouzské kluby, ale myslím, že už nefunguje, opravte mě pokud někdo ví, že ano.
2) kontrolní třída - zde se často chybuje v přihláškách. Třída
13 a jsou novici - v našich podmínkách víceméně možno pouze pro kočky evropské.
13 b - je třída kontrolní - pro určitá plemena v určitých stadiích meziplemenného křížení - zapamatujete si snadno B jako burmila, B jako bengálská kočka. Bez schváleného chovatelského experimentu nic dalšího.
13 c - je třída ověřovací - pro importy z non-FIFe organizací ať už ze zahraničí nebo z Čech. Ověří se, zda kočka odpovídá svému rodokmenu (plemeno, typ, barevná varieta), Někdy se (ne zcela správně) používá pro ověření barvy "normálních" FIFe koček - to by mělo proběhnout pouze na základě domluvy a poznámky na přihlášce - prosím o posouzení barvy.
Tolik jen malé upřesnění. A poznámka pro všechny, kde se chystají na svou první výstavu - nebojte se, není to nic složitého, pro začátek je prima vědět o někom, koho se můžete zeptat když nevíte - když napíšete kdy a kam se chystáte, najde se tu jistě několik zkušených vystavovatelů, kteří na dané výstavě budou a pomohou Vám.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: výstavy
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2007 20:27:21
Odpovědět s citátem

ahoj, poprosila bych k tomuto tématu taky o info: je možné pro 2 kočičky v třídě 11 a posléze "dospělce" mít na výstavě dvouklec, případně jak ji lze objednat a uhradit? Prohlížela jsem propozice různých výstav, ale všude je dvouklec uváděna jen pro třídu 16 vrh s minim. 3 koťaty. V prosinci se chystáme do Prahy na naší první výstavu - mojí i kočičáků - kočičce bude v prosinci 8 měs, kocourkovi 7 měsíců a protože budou na výstavy jezdit spolu, myslela jsem, že by pro ně byla fain dvouklec, hlavně z hlediska psycho a stresu.
Díky předem za info.
PS: pokud by se 15.nebo 16.12. někdo ze zkušenějších chystal ny výstavu v Praze 4 a byl by ochoten "vzít pod křídla" nováčka, který tam bude poprvé, budu vděčná.
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: výstavy
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2007 5:21:52
Odpovědět s citátem

fe69 napsal:
ahoj, poprosila bych k tomuto tématu taky o info: je možné pro 2 kočičky v třídě 11 a posléze "dospělce" mít na výstavě dvouklec, případně jak ji lze objednat a uhradit? Prohlížela jsem propozice různých výstav, ale všude je dvouklec uváděna jen pro třídu 16 vrh s minim. 3 koťaty. V prosinci se chystáme do Prahy na naší první výstavu - mojí i kočičáků - kočičce bude v prosinci 8 měs, kocourkovi 7 měsíců a protože budou na výstavy jezdit spolu, myslela jsem, že by pro ně byla fain dvouklec, hlavně z hlediska psycho a stresu.
Díky předem za info.
PS: pokud by se 15.nebo 16.12. někdo ze zkušenějších chystal ny výstavu v Praze 4 a byl by ochoten "vzít pod křídla" nováčka, který tam bude poprvé, budu vděčná.
Radka

Dvouklec můžete mít kdykoliv si to budete přát a požádáte o to předem - za příplatek v tom případě že chcete dvouklec pro jednu (třeba hodně velkou) kočku pokud máte dvě kočky a chcete je mít pohromadě, stačí když to napíšete do přihlášky (dvě klece už platíte, jde jen o to vyndat mezi nimi přepážku) . Ale pozor - taky se mi stalo že jsem si pro starší kastrátku a kotě vyžádala dvouklec a potom jsem sháněla na výstavě přepážku, protože i když jsou kočky doma v pohodě tak na výstavě mi kastrátka začala kotě mlátit. Výstava 15.-16.12 je na Smíchově, tedy na Praze 5, pořádá ji organizace Praha 4. Já tam budu, ale záleží na tom jakou máte kočku, tato výstavba je rozdělená podle kategorií. Když tak mi napište na mail a já vám poradím s čímkoliv budete chtít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2007 7:01:04
Odpovědět s citátem

Samozřejmě myslím "výstava" Razz Vidím že máte britky tak tam budeme stejný den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: Smíchov
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2007 10:38:25
Odpovědět s citátem

Zdravím paní Aleno,
taky plánuji Smíchov, sic ještě nevím s čím nebo jen jako divák, ale budu tam Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Smíchov
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2007 10:55:24
Odpovědět s citátem

Pomněnka napsal:
Zdravím paní Aleno,
taky plánuji Smíchov, sic ještě nevím s čím nebo jen jako divák, ale budu tam Smile

I já zdravím. Jen nevím jestli se bude skupina II a skupina III vystavovat ve stejný den. Já budu určitě vystavovat červenou Betynku a pokud se dá Sharinka po koťatech do pořádku tak i ji a možná že i kocoura, pokud přestane myslet jen na ženský a trochu přibere.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Smíchov
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2007 14:36:23
Odpovědět s citátem

[quote="Alena V Jen nevím jestli se bude skupina II a skupina III vystavovat ve stejný den. .[/quote]
Ano, tahle výstava je jedna z posledních v Čechách, kde nejsou posuzovány všechny kočky ve stejný den, ale po skupinách - v sobotu kus a v neděli kus.Zatím nejsou propozice, ale logické by bylo perské a krátkosrsté a druhý den polodlouhosrsté a siamské. Všichni najednou by se tam nevešli.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: kocour se zalomenou špičkou ocásku
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2007 15:22:20
Odpovědět s citátem

Dobrý den, ráda bych se k tématu zeptala, zda je možno vystavovat v určité skupině i kastrovaného kocourka (mainka) se zalomenou špičkou ocásku, či zda je tato vada nepřípustná?
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kocour se zalomenou špičkou ocásku
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2007 17:51:25
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Dobrý den, ráda bych se k tématu zeptala, zda je možno vystavovat v určité skupině i kastrovaného kocourka (mainka) se zalomenou špičkou ocásku, či zda je tato vada nepřípustná?

Můžete ho vystavit ve třídě kastrátů, u těch se takové vady tolerují i když určitou roli mohou hrát při rozhodování o nominaci nebo BIS.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: výstavy - dotaz
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 7:29:04
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem se zeptat někoho, kdo se dobře vyzná ve výstavních řádech. Všechno jsem to pročetla, ale stejně z toho nejsem úplně moudrá. Na výstavy jsem asi před 3 roky jezdila s MCO kocourem. Nebyl problém byl registrován ve FIFe.
Teď mám kočky registrované u CFA a nevím za jakých podmínek je mohu vystavovat na výstavách pořádaných FIFe.
Jsem členem ZO ČSCH, mám průkaz člena a dál nevím. V jaké třídě můžu vystavovat, nebo jestli musím nejdříve kočky přihlásit a přeregistrovat do plemenné knihy, jestli musím mít od CFA potvrzení s delším rodokmenem, protože oni vydávají jen registrační certifikát, kde je pouze kočičák a jeho rodiče s příslušnými registračními čísly a barevným označením. Prostě v tom mám zmatek, i když jsem přečetla co jsem kde našla, asi to prostě potřebuju přeložit do hovorové češtiny Very Happy .
Najde se prosím někdo, kdo mi to vysvětlí. Děkuji. Průběh a vše spojené s výstavou znám.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: výstavy - dotaz
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 10:31:27
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Jsem členem ZO ČSCH, mám průkaz člena a dál nevím. V jaké třídě můžu vystavovat, nebo jestli musím nejdříve kočky přihlásit a přeregistrovat do plemenné knihy, jestli musím mít od CFA potvrzení s delším rodokmenem, protože oni vydávají jen registrační certifikát,


Radko - základní otázka zní: chcete být registrována ve FIFe nebo v CFA? Pro přihlášku na výstavu je to většinou jedno. (píšu většinou, protože na jedné výstavě - tuším to byli ostraváci - nonfifáci měli platit klecné v Eurech). Takže chcete-li být ve FIFe jak usuzuji z toho, že máte průkazku ZO ČSCH, musíte své kočky registrovat ve FIFe - tzn musíte mít jejich plný (čtyřgenerační) rodokmen s uvedením jmen, reg.čísel a barev předků, musíte na Plemenné knize u pí Šimkové adresa ČSCH, plemenná kniha koček, pí Šimková, Maškova 3, 180 00 Praha 8 požádat o souhlas k vystavení v ověřovací třídě 13 c (viz příspěvek výše) s uvedením výstavy na které by to mělo být, k žádosti přiložte kopii rodokmenu a až budete mít posudek z ověřovací třídy (ten samý den může být kočka posouzena i normálně ve třídě kam patří) požádejte paní Šimkovou o registraci ve FIFe - vydá Vám číslo rodokmenu a zaregistruje kočku v jedné z plemenných knih - hlavní nebo experimentální.
Pouze pro info - pokud by jste chtěla být registrována pouze v CFA, měla by jste zrušit své členství v ZO ČSCH, protože jedna z povinností člena je registrovat své kočky PŘEDNOSTNĚ ve FIFe. Pak by jste na FIFe výstavách vystavovala kočky v těch třídách, kam patří podle věku event. titulů dosažených na výstavách kde se posuzovalo podle regulí FIFe (tzn tituly z CFA výstav by se vám pro tyto přihlášky nepočítaly). V tom případě nepotřebujete delší rodokmen, do přihlášky Vám stačí rodiče. Ale pokud budete člen zahraniční organizace (nebo je v Čechách klub pod CFA?) pravděpodobně budete platit klecné v Eurech jako zahraniční vystavovatelé. Slevy platívají na českých výstavách obvykle pouze pro české kluby.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kate.Rinka.



Založen: 26.02.2008
Příspěvky: 5

Předmět: Re: Výstavy
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2008 16:10:15
Odpovědět s citátem

Ahojky, chtěla bych se svým kocourkem jednou taky vyrazit na výstavu a tak by mě zajímalo, u jaké organizace ho můžu zaregistrovat a jak, taky kolik to stojí a kolik stojí vystavování.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Kočky ve znamení Raka (16x)
3
Přinesení (14x)
4
Editorial 19. června 2006 (14x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (13x)
6
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (13x)
7
Dívčí - éé - vlastně kočičí čest v ohrožení (12x)
8
Najdi kočku (3) (12x)
9
Egyptská mau (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top