Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

je to riskantní kupovat starší kotě?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 12:21:53
Odpovědět s citátem

Já bych tomu dala určitě čas, myslím si, že se to opravdu srovná. Na takový závěr je brzy. K tomu kousání a lovení palců - můj Fidorka to dělá taky a opravdu s gustem, někdy teče i krev:) a ten vražedný pohled - ani nemluvím:). Ale vím, že je to můj závisláček, občas má prostě své nálady nebo se chce vybít.
Přeju hodně trpělivosti, určitě se to v dobré obrátí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 13:15:50
Odpovědět s citátem

Tabby napsal :
se na nás zle dívala a pak lítala po bytě jako splašená, ježila se a měla ty velký černý zlý oči co to může znamenat??

Žádná kočka není jen roztomilý mazlík, ale taky trochu ďáblík, který si potřebuje vybít nahromaděnou energii. Žije v menším teritoriu, než by tomu bylo venku a nemá tolik podnětů na "vyblbnutí". A tak na ni čas od času přijde "cosi": oko ztmavne, srst se zježí, hřbet vyhrbí, kočka lítá jak neřízená střela, přepadává ze zálohy, zkrátka řádí jak Černá ruka. a nemá-li společnost kočičí, chce řádit s lidmi.
Já osobně tohle divočení mám ráda - sem tam pravda je něco zničeno, ale já si říkám: je zdravá, má radost ze života, tak ať běhá a třeba u toho i vrčí.
Tak ji dejte čas, poznání musí být vzájemné. A na strach zapomeňte - kočky se bát nesmíte!
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tabby



Založen: 28.02.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Stockholm, Švédsko

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 21:15:06
Odpovědět s citátem

Milé dámy, dám na vás Smile dneska už je zase v pohodě a dokonce i vrněla! Tak jsme jí koupili takový ten domeček s velkým drapadlem a už na něm visí hodinu Smile tak třeba se jí u nás bude víc líbit s jejím vlastním "nábytkem" Smile

Ale myslíte si, že se jí (klidně i za měsíc nebo dýl) vrátí ta její nadměrně mazlící povaha, kterou měla než opustila předchozí chovatele? až si na nás úplně zvykne? nemohlo se stát, že tím jak se přestěhovala v pozdějším věku (9 měsíců není přece jen úplné kotě) tak se změnil její přístup k lidem? že už nebude taková mazlivá jako byla dřív?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 21:27:30
Odpovědět s citátem

Já myslím že to může být i pubertou. Moje mazlivá koťátka taky začnou v tomto věku zlobit a potom se to zase srovná. Podle mých zkušeností čím starší kočka tím větší mazel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 21:35:32
Odpovědět s citátem

Ta mazlící povaha a zvyknutí není podle mě až tak otázkou věku; kupříkladu kočiny z útulků, které nezřídka jsou i několikaleté, jsou mazlivé a k lidem přátelské a stejně tak některá koťata nebývají vždy přítulná a mazlivá.

Spíš je to o tom, že v různých fázích života se i různě vyvíjí a projevuje vztah koček k člověku. Sama za sebe můžu říct, že Maxíš, jako kotě byl hodně mazlivej, pak nastalo nemazlící období a nyní před jeho mazlícími nálety občas musíme zdrhat Smile ono přespříliš mazlivá kočka také není extra výhra Very Happy

Dejte vzájemnému vztahu čas, dva či tři týdny jsou příliš krátká doba na to, dělat nějaké závěry.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 22:51:47
Odpovědět s citátem

Mazlivost se s věkem vyvíjí, většinou si lidi starší kočeny velmi pochvalují Smile čím jsou starší, tím jsou mazlivější a radši se chovají na klíně a v náručí.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zelva



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2008 20:51:56
Odpovědět s citátem

Tabby napsal:
Děkuji vám za rady a podporu Smile spadl mi kámen ze srdce, že se podobný problém taky někde vyskytl, i když mi to celé její chování přijde dost divné..a včera večer se chovala zase úplně jinak - nejdřív jsme ji nesměli ani pohladit, když šla kolem, pak si chtěla hrát, ale přítele kousla (ne do krve nebo tak) ale i se na nás zle dívala a pak lítala po bytě jako splašená, ježila se a měla ty velký černý zlý oči Sad co to může znamenat?? je to normální? my jsme se pak i báli, když za náma přišla do postele spát, aby nás nepoškrábala nebo nepokousala..když jsme pohli nohou pod peřinou tak vyskočila a začala jí lovit, kousat (docela se sílou v zubech) a zase poskakovala po posteli jak šílená Sad Předchozí chovatelé žádné další kočky nebo psy neměli, takže by ji tu neměli chybět.. a já jsem od mala pořád nějakou kočičku měla (pokaždé ale od kotěte) takže nějaké zkušenosti mám, ale tohle je pro mě novinka...minulý týden byla tak v pohodě, milá a docela přítulná kočička a včera z ní byl šílený drak Sad ...její chovatelé nám hned na začátku dali možnost, v případě že se jí u nás nebude líbit nebo ona nám, vrátit jí zpátky...nebylo by to lepší? a pořídit si normální koťátko? nebo vrátí se jí její bývalá klidná a mazlivá povaha, kterou měla u předchozích chovatelů? Sad

Já bych řekla, že u koček je normální úplně všechno, někdy jsou fakt šílený, hlavně, když je to chytne, my tomu říkáme, že má rapla nebo že loví, je to podle mě jejich forma hraní. Náš Muf (11měs. psala jsem o tom výš, jak jsme si pro něj jeli, když už byl dost velký a brali ho od chovatelky, která měla asi 15 koček a 20 psů), když ho to chytne, tak to je fakt síla, zničeno nic se vymrští a udělá kolečko chodba, rotoped, sedačka akvárko, křeslo, stůl, strašnou rychlostí, někdy i něco povalí nebo do něčeho narazí, asi to dělá i když spíme, protože někdy slyším rány z polospánku, že se dole něco děje.A už dříve zmíněný Tom od tchýně, ten zase pro změnu strašně kouše, jakmile objeví bezprizorní palec, návštěva, kdokoliv, naše dcera se ho už bojí( je jí 17!!) ale někde jinde jsem vyčetla, že to časem přejde, to kousání. Prostě si chce hrát, zajímavé je, že když ho koupili, tak to nedělal (taky ho brali v 8 měsících) a teď jo. Když jsem tchýni řekla, že kolem 3. roku se kočky už zklidňují, tak tchýni to moc nezklidnilo, ale vždycky ho zabaví nějak jinak, vynucuje si tak asi pozornost. My ho prostě do ložnic v noci nepouštíme a máme klid, ať si tam blbne, jak chce. Takže já bych ještě s vracením počkala. ALE zároveň si vzpomínám na další zkušenost (nevím, jak to zkrátit)měli jsme perské kotě, v roce jsme ji nechali vykastrovat, vše bylo v pohodě, pak jsme odjeli na rok do zahraničí a byla rok u mé tety, když jsme si ji pak vzali zpět, začala se chovat naprosto šíleně, vyskakovala z ničeho nic metr vysoko, bála se překročit prahy v bytě, dělala fakt podivné věci, dokonce jsme si mysleli, že nám do domu namontovali (to bylo ještě v paneláku) něco, co ona slyší a my ne nebo že ji ovlinuje nějaký el. mag. pole, já nevím, už nás fakt nic nenapadalo, nakonec jsme ji museli vrátit k tetě a ona se tam chovala naprosto normálně, takže bylo evidentní, že to byl nějaký protest proti prostředí a trpěla u nás i přesto, že tam byla jako kotě. Je jistý, že chovatelé ji nechybí, ale na bydliště kočky fixované jsou. Dejte jí ještě čas, ono další kotě může být taky riskantní, nikdy nevíte, jakou povahu bude mít a nemusí být mazlivé vůbec. Končím, sorry, že neumím psát stručně Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tabby



Založen: 28.02.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Stockholm, Švédsko

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2008 0:31:06
Odpovědět s citátem

Já si ráda počtu Smile jsem ráda za každou radu a zkušenost! Smile
Jde o to, že se teď začala chovat zase trochu jinak...už pár dní s náma moc nemluví, sedí skoro celý den na okně a nebo si sama zaleze do ložnice, s náma nechce být natož pochovat na klíně nebo spát na křesle Sad (chodí s námi jenom spát do postele).. taky jsem si všimla, že když ji hladíme po celém těle tak se začne urputně mýt, nevím, jestli by to taky něco nemohlo znamenat? třeba jí nevoníme? A taky přestala vrnět Sad nebo teda zavrní jednou za den a taky mě párkrát kousla (asi nechtěla hladit ale spát) já nevím...hrát si ale hraje moc ráda, to nikdy neodolá, taky se vyřádí na tom drapacím kmeni...ale nevím, místo toho aby se náš vztah zlepšoval a prohluboval, tak se trochu zhoršil a nebo stagnuje Sad do náruče nosit po bytě, to se nechá (mrška, to asi jenom proto, že je to zvrchu zajímavé)..už se o nás ani moc neotírá, to jen když chystám granulky.. tak já nevím Sad když jsme vovali předchozím chovatelům, tak se hodně divili, že takovou ji neznají...mno nevím, nemůže jí něco chybět?(veškeré svoje věci ale dostala s sebou) možná by ocenila nejaký polokrytý pelíšek, ve kterém by se mohla schovat? už nás vážně nic nenapadá a to vymýšlíme leccos Sad tak kdyby vás něco napadlo, sem s tím, budu moc moc ráda! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2008 7:21:40
Odpovědět s citátem

Tabby napsal:
taky jsem si všimla, že když ji hladíme po celém těle tak se začne urputně mýt, nevím, jestli by to taky něco nemohlo znamenat? třeba jí nevoníme?


Kočky mají v tlamičce pachový orgán - vnímají pachy nejen nosem, ale i přes tlamičku. Občas se kočce podaří zatvářit ... no jako "blbeček" ... otevřená tlamička, nepřítomný výraz, jazyk mírně vystrčený - tomu se říká flémování, je to vnímání pachu. A stejně tak čištěním po hlazení ona vstřebává pachy. Takže tím bych se netrápila.

Jinak na Vašem místě bych se přestala trápit tím, že momentálně sedí na okně, či nevrní, nebo se neotírá ... nevymejšlejte, jak jí z toho dostat, myslím, že když si s ní budete hrát, bude jí to ke štěstí stačit a časem uvidíte, jak se situace vyvine. Sledujte jen, jestli nemá nějaký zdravotní problém.
Nechte tomu prostě volný průběh, dovolila bych si parafrázovat jisté přísloví - do žen, melounů a koček nevidíme ... víte, my třeba si kočky pořizovali s tím, že budou nemazlivé a budou si žít po svém, koexistovat s námi v bytě a nakonec máme neuvěřitelný mazlivce; možná by bylo dobře přestat tolik po tom mazlení toužit a skuhrat, že zrovna ta moje se nemazlí a smířit se s tím, že situace je teď zrovna taková, jaká je, a nesnažit se té kočce vnutit tu touhu po mazlení. Ono občas se stává, že tomu, kdo se moc chce mazlit, se kočka vyhýbá a naopak jde za tím, kdo si na ní nechce ani sáhnout.

Možná by nebylo špatné zvážit, zda si nepořídit druhou kočku; u původních majitelů měla nějaké kočičí komplice?

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zelva



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2008 9:55:38
Odpovědět s citátem

April napsal:
Tabby napsal:
taky jsem si všimla, že když ji hladíme po celém těle tak se začne urputně mýt, nevím, jestli by to taky něco nemohlo znamenat? třeba jí nevoníme?


Kočky mají v tlamičce pachový orgán - vnímají pachy nejen nosem, ale i přes tlamičku. Občas se kočce podaří zatvářit ... no jako "blbeček" ... otevřená tlamička, nepřítomný výraz, jazyk mírně vystrčený - tomu se říká flémování, je to vnímání pachu. A stejně tak čištěním po hlazení ona vstřebává pachy. Takže tím bych se netrápila.

Jinak na Vašem místě bych se přestala trápit tím, že momentálně sedí na okně, či nevrní, nebo se neotírá ... nevymejšlejte, jak jí z toho dostat, myslím, že když si s ní budete hrát, bude jí to ke štěstí stačit a časem uvidíte, jak se situace vyvine. Sledujte jen, jestli nemá nějaký zdravotní problém.
Nechte tomu prostě volný průběh, dovolila bych si parafrázovat jisté přísloví - do žen, melounů a koček nevidíme ... víte, my třeba si kočky pořizovali s tím, že budou nemazlivé a budou si žít po svém, koexistovat s námi v bytě a nakonec máme neuvěřitelný mazlivce; možná by bylo dobře přestat tolik po tom mazlení toužit a skuhrat, že zrovna ta moje se nemazlí a smířit se s tím, že situace je teď zrovna taková, jaká je, a nesnažit se té kočce vnutit tu touhu po mazlení. Ono občas se stává, že tomu, kdo se moc chce mazlit, se kočka vyhýbá a naopak jde za tím, kdo si na ní nechce ani sáhnout.

Možná by nebylo špatné zvážit, zda si nepořídit druhou kočku; u původních majitelů měla nějaké kočičí komplice?

April

S tím taky souhlasím, nechat tomu volný průběh a neřešit to tolik. s tím naším vím, že např. manžel mu ze začátku pořád nějak nadbíhal a nutil se mu a za ním teď jde nejmíň vlastně před ním utíká a ten, kdo si ho nevšímal a jen pozoroval, krmil a čekal, až se milostivě uvolí nechat se pohladit - já - je teď jeho oblíbenec. Chce to nechat je být a počkat až přijdou sami, oni přijdou, protože společnost potřebují a např. ten náš byl sice zvyklý na kočky a psy, ale teď je nemá a tak vzal za vděk námi a nijak ho to nepoznamenalo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2008 11:36:52
Odpovědět s citátem

Tabby napsal:
Já si ráda počtu Smile jsem ráda za každou radu a zkušenost! Smile
Jde o to, že se teď začala chovat zase trochu jinak...už pár dní s náma moc nemluví, sedí skoro celý den na okně a nebo si sama zaleze do ložnice, s náma nechce být natož pochovat na klíně nebo spát na křesle Sad (chodí s námi jenom spát do postele).. taky jsem si všimla, že když ji hladíme po celém těle tak se začne urputně mýt, nevím, jestli by to taky něco nemohlo znamenat? třeba jí nevoníme? A taky přestala vrnět Sad nebo teda zavrní jednou za den a taky mě párkrát kousla (asi nechtěla hladit ale spát) já nevím...hrát si ale hraje moc ráda, to nikdy neodolá, taky se vyřádí na tom drapacím kmeni...ale nevím, místo toho aby se náš vztah zlepšoval a prohluboval, tak se trochu zhoršil a nebo stagnuje Sad do náruče nosit po bytě, to se nechá (mrška, to asi jenom proto, že je to zvrchu zajímavé)..už se o nás ani moc neotírá, to jen když chystám granulky.. tak já nevím Sad když jsme vovali předchozím chovatelům, tak se hodně divili, že takovou ji neznají...mno nevím, nemůže jí něco chybět?(veškeré svoje věci ale dostala s sebou) možná by ocenila nejaký polokrytý pelíšek, ve kterém by se mohla schovat? už nás vážně nic nenapadá a to vymýšlíme leccos Sad tak kdyby vás něco napadlo, sem s tím, budu moc moc ráda! Smile


Ahoj,
1/ k tomu divočení - to je normální, nemusíte se jí bát, že je zlá - oči se jí rozšíří vzrušením. Náš kocour to má denně, říkáme, že je lítavka, že má lítavou - je pak jak bláznivka, skáče, vystřelí, běží, no magor Smile Z poloviny i bez příčiny, prostě kočky mají úžasnou vlastnot, že si vystačí hrát samy - že je nemusí někdo/něco nekdě vyprovokovat, ale začnou bláznit samy. Když k tomu najdou spoluhráče nebo hračku, je to ještě lepší. Takže doporučujise zapojit, házet hračku nebo hrát hru na bafaní Smile Schovat se třeba za roh nebo za dveře, náš kočičák už ví, že tam jsme a plíží se a my bafneme, on vyskočí, třeba nás i uloví a migá pryč Smile Někdy stačí, když má lítavku, méně náročná verze - když sedím na gauči, tak prostě tlesknu a on migá někam po své obvyklé dráze - gauč - obývák - předsíň, polička v předsíni... Smile prostě se v nich ta energie tak nahromadí, že musí ven, tak občas blázní jak šílení. A k tomu kousání - já myslím, že kočky možná nepoznají, že noha pod peřinou není vaše noha, že patří ke zbytku těla, ale že je to jiný tvor, kterého je nutno zakousout Smile Takže do ložnice jen, když bude mít náladu na spaní Smile
Ale je hend od začátku dobré dát mantinely, aby kocouř věděl, že nesmí třeba moc bolestivě útočit.
2/No a tak bych to viděla i s těmi naládami - kočka se nenechá hladit, když nechce. Pak jí to obtěžuje. A pak se vám bude třeba i vyhybat. Ale naopak spíš přijde se pomazlit za někým, kdo se s ní tak sám nemazlí. Prostě lidi jsou od toho, aby si kočka s nimi dělala, co zrovna chce ona a taky krmili a čistili záchod. Kočka tu není pro lidi, ale obráceně Smile Vůbec si s tim nedělejte starosti, taky mívají různé období, za týden se může chovat jinak, spíš bych soudila, jaký máte vztah, až tak spíš po delší době. pasklula měl taky různá období, včetně děsivě mňoukavého, kdy jsme báli, že nás s ním vyhodí z bytu... Když se jí nebudete nutit, aby se necítila obtežována (zas na mně šahaj) přijde sama. Hlavně se pozná, že vás má ráda, z jiných věcí - super příklad, jak je nutné to brát - když k nám přijede kamarád s pejskem, pejsek se může zbláznit, skáče na člověka až na hlavu, chce se mazlit - kočičák beží ke dveřím, když slyší, že se vracíme, ověří si to, zjistí, že je to v pořádku a pak se tváří, jako že vlastně netečně - max. se otře o tašku. Ale chápu, že jste třeba chtěli zrovna extra mazlivku, což chovatelé potvrdili, že si kupujete, a teď kočičák možná nespňuje představu, tak Vás to trápí, ale kočky jsou prostě osobnost. Takže buď nenátlakově vyčkávat, nebo se smířit s amličko jinou povahou, nebo nejlépe koupit druhou Smile))
3/ jo a to mytí - náš to dělá taky, myslím, že kočky jsou perfekcionalistky, takže když já ho češu kartáčem, tak se najednou začne lízat, protože mu něco dělám se srstí a on to musí opravit. Možná jí vadí, že jí zrovna šaháte na srst v tuhle chvíli. A taky mám pocit, že kočky se někdy upravují z rozpaků - chce třeba něco dělat, ale nemá možnost reakce na podnět, tak se začně lízat. Takové jako náhradní chování.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2008 15:11:58
Odpovědět s citátem

To zelva:

100%ně mazlivou povahu-dle někoho až moc-má plemeno sphynx a devon rex-obojí mám doma. takl vím, co čem mluvím. Zrovna teď mám jednoho na ramenou a snaží se mi umýt ucho Wink , mimochodem nic příjemného Evil or Very Mad Oba jsou přísavky největší a zcela splňují moji představu o mazlivé čičině Razz - asi by se naštvali, jsou to oba kocouři Wink . A mít dva je skvělé!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (43x)
2
RSS kanály (43x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Jak se naučit vybírat mýtné (15x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (13x)
8
Thajská kočka (13x)
9
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top