Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krev na výkalech. Co s tím?

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Totti10
Anonymní





Předmět: Krev na výkalech. Co s tím?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2004 16:44:50
Odpovědět s citátem

U mé kočky se na výkalech objevila krev. Co s tím mám dělat? Mám jít ihned k veterinářovi? Díky
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Krev na výkalech. Co s tím?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2004 17:07:00
Odpovědět s citátem

Krev ve stolici se občas u koček objevuje, zvláště po krmení méně kvalitními granulemi (Propesko, Friskies, Whiskas). Pokud se krev objevuje jen občas a v malém množství tak to nemusí být problém. Kdyby se krvácení opakovalo častěji nebo zhoršovalo doporučuji vyhledat veterináře.
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Krev na výkalech. Co s tím?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2004 20:26:49
Odpovědět s citátem

Doporučuji vyhledat veterináře, i když to nemusí být nic vážného, tahle jistota tady ale nikdy není. Držím palce.

Exclamation Prosím, nespoléhejte na rady na internetu. Doporučuji veterináři vždy aspoň zatelefonovat a věc zkonzultovat. Vaši kočičku zná určitě lépe než jak mohou vše pochopit návštěvníci diskusních fór, léčit cokoliv na dálku nejde ani u lidí, kteří si narozdíl od koček dokážou říct, co je třeba bolí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: Krev na výkalech. Co s tím?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2005 14:12:45
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak to dopadlo? Stalo se nám totéž, objevila se malinká kapička krve - ale jinak všechno dobrý. Kocourek je veselj, jí, průjem nemá... Tak nevím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jadviga



Založen: 20.10.2004
Příspěvky: 24

Předmět: Re: Krev na výkalech. Co s tím?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2005 9:17:11
Odpovědět s citátem

Totti10 napsal:
U mé kočky se na výkalech objevila krev. Co s tím mám dělat? Mám jít ihned k veterinářovi? Díky


Zdravím, taky jsme s krví měly problémy, vet nám po vyšetření stolice na parazity dal dietní granule hills (řekl nám, že by to mohla být nesnášenlivost nějakých složek v těch granulích), to pomohlo, i když předtím jsem mu dávala jen granule Purina-což si myslím ,že je kvalitní krmivo.
Potom jsme přešli na nedietní hillsky a smíchali jsme to s Purinou,a dobrý.
Ale teď po dvou měsících mu dávám zase všechno, má rád kukuřici, jabka,mrkev kousek masíčka, a granule Friskis-protože mu docela chutnají - no a krev je tu znovu a ještě ke všemu i s hlenem, ještě chvíli počkám jestli se to nezlepší a asi zase přejdeme na hillsky - a jen granule - žádný maso ani ovoce a zeleninu.
Docela mě to děsí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Krev na výkalech. Co s tím?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2005 10:00:57
Odpovědět s citátem

jadviga napsal:
Ale teď po dvou měsících mu dávám zase všechno, má rád kukuřici, jabka,mrkev kousek masíčka, a granule Friskis-protože mu docela chutnají - no a krev je tu znovu a ještě ke všemu i s hlenem, ještě chvíli počkám jestli se to nezlepší a asi zase přejdeme na hillsky - a jen granule - žádný maso ani ovoce a zeleninu.
Docela mě to děsí.

Taky jsem se poprvé vyděsila když udělal Ali bobek a byl tam krvavý hlen. Pak jsem si uvědomila, že to bylo den poté co jsem mu dala kolečko šunky. Nedávno (asi po 3/4 roce) jsem mu dala zase šunku a krvavý hlen se tam zase objevil Sad
Tím je jasno! Má útrum a nadále bude dostávat jen vaničky od Animody a granule míchám Hill´s dietní s normálními.
Když jsem se na to ptala veta, řekl to samé, že to může být z nekvalitní stravy. Moc Vám držím pěsti, a dejte určitě vědět, moc mě to zajímá Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva I
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2005 10:12:40
Odpovědět s citátem

Muj kocourek mel krvavy hlen ve stolici po granulich Friskys, ted krmime kvalitnimi granulkami s vsechno v pohode. Nenechte se zmast tim co kockam chutna, ale davejte jim to co je pro ne opravdu dobre, zvlast kdyz je to hlavni cast jejich stravy. Proste zkuste vynechat friskysky a uvidite.
Hodne stesti Eva
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2005 11:08:07
Odpovědět s citátem

Problém s krmivem by se neměl podceňovat. Aby se běžná (levnější) krmiva prodávala, tak jsou jednak možná i kvůli lidem přibarvována a tvarována nějak zajímavě, jednak je tam prý přidáváno cokoliv, aby to kočky lákalo. Bude to znít jako fráze, ale ani u lidí není (vždycky) to, co někomu chutná, to nejzdravější.
Na druhou stranu vím, jak je těžké přimět kočky, aby jedly to, co se jim naservíruje, takže držím všem palce, ať to vyjde, protože to za to určitě stojí, a ať jsou kočičáci zdraví Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2005 13:06:16
Odpovědět s citátem

Docela zajímavá diskuze... Moje kočky mají Royal Canin - ten jedí dobře, ale protože Romísek je ještě kotě, namíchala jsem ho s kotěcí Acanou a Eucanubou - ale ta jim nechutná. Tak, že by Eucanuba nabo Acana... Roayl Canin mám odzkoušenej, s tím problémy nemají... Je pravda, že Romeo poslední dobou krade chleba a rohlíky a koláče... Miluje pečivo a chlebovku otevře, roztrhat pytlík taky není problém. Pečivo okouše a jde pro další. Je to náš noční zloděj.Takže pečivo dávám na noc do mikrovlnky... A zaměřím se na to krmení... Takže všem, co napsali DÍKY... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2005 10:06:26
Odpovědět s citátem

Eva I napsal:
Muj kocourek mel krvavy hlen ve stolici po granulich Friskys, ted krmime kvalitnimi granulkami s vsechno v pohode. Nenechte se zmast tim co kockam chutna, ale davejte jim to co je pro ne opravdu dobre, zvlast kdyz je to hlavni cast jejich stravy. Proste zkuste vynechat friskysky a uvidite.
Hodne stesti Eva


Mám podobný problém. Můj osmiměsíční kocourek se sice živí výhradně Hill's granulkama a kapsičkama Whiskas (po těch se může utlouct). Asi před měsícem se poprvé objevila krev ve, spíše po stolici. A to tak, že mu "visela" od zadečku po návštěvě záchůdku. U veta dostal Hills dietní paštiku a pastu na zklidnění střevní činnost a bylo vše v pořádku. Ovšem před týdnem se to objevilo znovu a opět jsem s ním směřovala k veterinářovi. Rozbor stolice neprokázal žádné parazity a i kocourek je jinak velmi živý a má chuť k jídlu. Ovšem krev se objevuje stále, i když bere antibiotika již 10 dní. Nevím co s ním. Je mi ho líto. Tedy hlavně když mu dávám přášky, protože je to den ode dne těžší, bojuje jak lev a pak se tváří jako bych mu hrozně ublížila Sad
Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2005 16:34:24
Odpovědět s citátem

Tak jsem se stejným problémem nakonec volala veterinářce - ta krev se prý objevuje často (taky až na konci a na zadečku) - pokud je tam hlen, většinou prý znamená zánět tráčníku., prý docela častý problém koček, které jsou při chuti a občas snědí něco, co nemají... Takže dieta a pro jistotu doporučila ještě jednou odčervit ( po 3 měsících). Takže od onoho odčervení (minulý týden) nemáme krev, ale máme příšerný průjem... Takže jsme dostali něco na zánět střev - dneska dostal poslední dávku, krev žádná, průjem pokračuje... Celou dobu má od veta dietní kapsičky na střevní onemocnění - žádné zlepšení... Tak si myslím, že to odčervení nebyl moc dobrej nápad...Zkusím to teď pár dní s dietou a Probicanem. Jinak je totiž veselej a v pohodě. Tak uvidíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2005 8:38:35
Odpovědět s citátem

Tak u nás je to jasné, Ali se vyžívá v okusování igelitů a fólií. Včera mi ještě k tomu zbaštil chipsy (1 lupínek). Snažim se ho hlídat, ale čas od času mi potvůrka někde zbaští co nemá Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2005 16:37:21
Odpovědět s citátem

Tereza napsal:
Tak u nás je to jasné, Ali se vyžívá v okusování igelitů a fólií. Včera mi ještě k tomu zbaštil chipsy (1 lupínek). Snažim se ho hlídat, ale čas od času mi potvůrka někde zbaští co nemá Confused

Smile Tak náš Romeo je na tom stejně... Smile A to bude důvod jeho problémů...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (71x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (45x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (24x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (21x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
9
Seznam kočičích kaváren (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top