Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

laická otázka: sphynx x devon rex


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ann



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno

Předmět: laická otázka: sphynx x devon rex
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2008 22:09:42
Odpovědět s citátem

Dobrý den, vím, že pro vás je to opravdu hloupý dotaz, ale mohl by mi prosím někdo stručně vysvětlit rozdíl mezi těmito dvěma plemeny? nebo Devon rex je nějaká "odnož" sphynxe? Omlouvám se za hloupý dotaz, v tomto se nevyznám, mám obyčejnou kočku domácí, jen by mě to zajímalo. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: laická otázka: sphynx x devon rex
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2008 23:04:43
Odpovědět s citátem

Ann napsal:
Dobrý den, vím, že pro vás je to opravdu hloupý dotaz, ale mohl by mi prosím někdo stručně vysvětlit rozdíl mezi těmito dvěma plemeny? nebo Devon rex je nějaká "odnož" sphynxe? Omlouvám se za hloupý dotaz, v tomto se nevyznám, mám obyčejnou kočku domácí, jen by mě to zajímalo. Děkuji


Proč hloupý dotaz? Laughing Jsou to dvě zcela odlišná plemena.

Mám doma obojí-shynxe i devon-rexe. Sphynx je nahatka, bez chlupů-má max. trochu jakési "srsti" na ocásku, nosíku, uších a tlapičkách, tělo má "nahaté", někteří zcela, jiní jsou na omak jako broskev. O jejich povaze je tady toho v jednom vláknu dost a dost. Jsou úžasní, jiní, než chlupaté kočky. A není to jen tím, že nelínají Wink

Devon rex má po těle zvláštní "srst", těžko se to popisuje. Já mám ještě kotě devona, a to má tlapky, ocásek a hlavu jako zvlněný plyš a tělo jako ostříhaný samet. není to normální srst, ale není nahatý. Povahou je toto plemeno spíš jako spynx, přísavka kombinovaná se suchým zipem, akorát trochu temperamentnější. Aspoň ten můj. Adam-sphynx-je kliďas, poslechne, když mu něco zakážu, devonek Claudius mě má "na háku" a dělá si, co chce, i když ví, že se to u nás nesmí. Je to pokušitel a lotrando, neví, co je strach, a přitom je neuvěřitelně roztomilý, takže mu každou lumpárnu hned prominu. Jak říká dcera, je "nynaný". Protože jeho "srst" není jako u většiny koček, i línání neprovází koudele chlupů všude. I toto plemeno společně s cornish rexem a sphynxem se uvádí jako vhodné pro alergiky na kočky (nesmí to ale být alergie na kočičí sliny, protože kůži si samozřejmě olizují jako každá jiná kočka). Já mám alergickou vnučku, proto jsem si pořídila tato dvě plemena, a musím říct, že je to v pohodě, problémy nemá.

V galerii mám fotky obou-ten rozdíl je tam snad vidět.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ann



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2008 23:44:39
Odpovědět s citátem

děkuji, teď už tomu rozumím Smile . Claudius vypadá že musí být příjemně hebký na omak Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2008 23:53:36
Odpovědět s citátem

Ann napsal:
děkuji, teď už tomu rozumím Smile . Claudius vypadá že musí být příjemně hebký na omak Wink


Není zač. A příjemní jsou oba Wink , a nejen na omak Razz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2008 12:35:15
Odpovědět s citátem

Tatiano takže devon je vhodný i pro alergika na kočičí srst?
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2008 13:44:10
Odpovědět s citátem

Markét napsal:
Tatiano takže devon je vhodný i pro alergika na kočičí srst?


Nesmí mít alergii na kočičí sliny. Pokud má na srst, tak devon nebo cornish by neměl vadit. Což ovšem neznamená, že v konkrétním případě doopravdy nebude. U nás nevadí. Asi by to chtělo s chovatelem domluvit, že v případě potíží vezme kotě zpátky. Píše se o tom i na internetu, že je to plemeno vhodné pro alergiky-je to stejné, jako u sphynxe. Alergikům u koček, hlavně dlouhosrstých plemen, vadí věčně se uvolňující chlupy, které jsou všude. Ono třeba britka je krátkosrstá, a když líná, je to síla. Tak tohle u rexů odpadá. Ten jeho "kožíšek" je nepopsatelný, to se musí osahat. A povaha, aspoň toho našeho, je taky úžasná, pořád nás dostává ta jeho absolutní nebojácnost a mazlivost. I když je to lotrando, který ignoruje všechny zákazy (jako správná kočka), je strašně milej. Každá lumpárna je předem prominuta Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: laická otázka: sphynx x devon rex
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2008 13:26:23
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Proč hloupý dotaz? Laughing Jsou to dvě zcela odlišná plemena.

Mám doma obojí-shynxe i devon-rexe. Sphynx je nahatka, bez chlupů-má max. trochu jakési "srsti" na ocásku, nosíku, uších a tlapičkách, tělo má "nahaté", někteří zcela, jiní jsou na omak jako broskev. O jejich povaze je tady toho v jednom vláknu dost a dost. Jsou úžasní, jiní, než chlupaté kočky. A není to jen tím, že nelínají Wink

Devon rex má po těle zvláštní "srst", těžko se to popisuje. Já mám ještě kotě devona, a to má tlapky, ocásek a hlavu jako zvlněný plyš a tělo jako ostříhaný samet. není to normální srst, ale není nahatý. Povahou je toto plemeno spíš jako spynx, přísavka kombinovaná se suchým zipem, akorát trochu temperamentnější. Aspoň ten můj. Adam-sphynx-je kliďas, poslechne, když mu něco zakážu, devonek Claudius mě má "na háku" a dělá si, co chce, i když ví, že se to u nás nesmí. Je to pokušitel a lotrando, neví, co je strach, a přitom je neuvěřitelně roztomilý, takže mu každou lumpárnu hned prominu. Jak říká dcera, je "nynaný". Protože jeho "srst" není jako u většiny koček, i línání neprovází koudele chlupů všude. I toto plemeno společně s cornish rexem a sphynxem se uvádí jako vhodné pro alergiky na kočky (nesmí to ale být alergie na kočičí sliny, protože kůži si samozřejmě olizují jako každá jiná kočka). Já mám alergickou vnučku, proto jsem si pořídila tato dvě plemena, a musím říct, že je to v pohodě, problémy nemá.

V galerii mám fotky obou-ten rozdíl je tam snad vidět.


Srst správného Devonrexe má být hustá, přiléhavá a hodně zvlněná, stejnoměrně po celém těle. Jako staromódní trvalá, nebo beránek Wink Devon nemá vypadat jako "opelichaný" nebo ostříhaný. Srst nemá být řídká.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2008 13:36:36
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Nesmí mít alergii na kočičí sliny. Pokud má na srst, tak devon nebo cornish by neměl vadit. Což ovšem neznamená, že v konkrétním případě doopravdy nebude. U nás nevadí. Asi by to chtělo s chovatelem domluvit, že v případě potíží vezme kotě zpátky. Píše se o tom i na internetu, že je to plemeno vhodné pro alergiky-je to stejné, jako u sphynxe. Alergikům u koček, hlavně dlouhosrstých plemen, vadí věčně se uvolňující chlupy, které jsou všude. Ono třeba britka je krátkosrstá, a když líná, je to síla. Tak tohle u rexů odpadá. Ten jeho "kožíšek" je nepopsatelný, to se musí osahat. A povaha, aspoň toho našeho, je taky úžasná, pořád nás dostává ta jeho absolutní nebojácnost a mazlivost. I když je to lotrando, který ignoruje všechny zákazy (jako správná kočka), je strašně milej. Každá lumpárna je předem prominuta Wink


Žádné plemeno není hypoalergenní!!!
Všechny kočky, ať již nahaté, chlupaté nebo bezsrsté vylučují sliny, maz, moč... Většinou se sliny lépe "drží" v dlouhých chlupech, než na nahatém tělíčku (kde se navíc pravidelným koupáním smývají), nebo krátkých Rexích chlupech. Astmatikům vadí spíše chlupy, resp. prach a roztoči v nich. Sphynxe obvykle tolerují. Rexe často také. Nezřídka se ale vyskytují lidé alergičtí i na Sphynxe a Rexe. Radka zrovna měla vrácené kotě z důvodu alergie. Znám Finskou chovatelku která Sphynxe chovala, ale pouze nadopovaná antihistaminiky. To není vůbec legrace. Kdyby se jednalo o dítě, ošetřující lékař to okamžitě zarazí. To, že je Sphynx nebo Rex vhodný pro alergiky je výmysl neseriózních chovatelů a jejich marketingový tah, aby koťata prodali lidem s alergiemi. Alergik může Sphynxe nebo Rexe tolerovat (z několika důvodů) ale není to pravidlem a nelze to takto prezentovat!!!
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2008 16:42:29
Odpovědět s citátem

Tedy z vlastní zkušenosti, jsem astmatik a jsem alergik, dcera je těžký alergik a astmatik, konkrétně na kočičí srst máme na testech nejvyšší počet křížků. Jakákoliv chlupatá kočka u nás okamžitě vyvolá reakci, ovšem sphynx nevadí a když jsem si pochoval cornishe či devona tak taky žádná reakce.
Takže si myslím že na tvrzení, že tato plemena jsou pro alergiky vhodnější určitě kus pravdy bude, což ovšem nic nemění na skutečnosti napsané výše, že někomu mohou také vadit, ovšem těchto lidí bude zcela jistě daleko méně než u klasické chlupatky.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2008 21:39:50
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
tatiana napsal:
Nesmí mít alergii na kočičí sliny. Pokud má na srst, tak devon nebo cornish by neměl vadit. Což ovšem neznamená, že v konkrétním případě doopravdy nebude. U nás nevadí. Asi by to chtělo s chovatelem domluvit, že v případě potíží vezme kotě zpátky. Píše se o tom i na internetu, že je to plemeno vhodné pro alergiky-je to stejné, jako u sphynxe. Alergikům u koček, hlavně dlouhosrstých plemen, vadí věčně se uvolňující chlupy, které jsou všude. Ono třeba britka je krátkosrstá, a když líná, je to síla. Tak tohle u rexů odpadá. Ten jeho "kožíšek" je nepopsatelný, to se musí osahat. A povaha, aspoň toho našeho, je taky úžasná, pořád nás dostává ta jeho absolutní nebojácnost a mazlivost. I když je to lotrando, který ignoruje všechny zákazy (jako správná kočka), je strašně milej. Každá lumpárna je předem prominuta Wink


Žádné plemeno není hypoalergenní!!!
Všechny kočky, ať již nahaté, chlupaté nebo bezsrsté vylučují sliny, maz, moč... Většinou se sliny lépe "drží" v dlouhých chlupech, než na nahatém tělíčku (kde se navíc pravidelným koupáním smývají), nebo krátkých Rexích chlupech. Astmatikům vadí spíše chlupy, resp. prach a roztoči v nich. Sphynxe obvykle tolerují. Rexe často také. Nezřídka se ale vyskytují lidé alergičtí i na Sphynxe a Rexe. Radka zrovna měla vrácené kotě z důvodu alergie. Znám Finskou chovatelku která Sphynxe chovala, ale pouze nadopovaná antihistaminiky. To není vůbec legrace. Kdyby se jednalo o dítě, ošetřující lékař to okamžitě zarazí. To, že je Sphynx nebo Rex vhodný pro alergiky je výmysl neseriózních chovatelů a jejich marketingový tah, aby koťata prodali lidem s alergiemi. Alergik může Sphynxe nebo Rexe tolerovat (z několika důvodů) ale není to pravidlem a nelze to takto prezentovat!!!


Já jsem taky nikde netvrdila, že tato plemena JSOU hypoalergenní, pouze že při alergii na SRST to NEMUSÍ vadit, ne, že to vadit nikomu a nikdy nebude!!! Citace: "Pokud má (alergii) na srst, tak devon nebo cornish by neměl vadit. Což ovšem neznamená, že v konkrétním případě doopravdy nebude. U nás nevadí." Taková informace by byla těžce zavádějící, a každý alergik si to prostě musí vyzkoušet sám. Moje osobní zkušenost je taková, že pár lidem, co jim normální kočky působí dodnes problémy, tak mí dva kocouři jim nevadí. Ani mé alergické vnučce.

A srst u devona se mění jak kočka dospívá, každé kotě i štěně mající srst přesrsťuje, stejně jako v určitém věku přezubuje, takže dospělácká devoní srst je úplně jiná než kotěcí. Já popisovala současný stav kotěcí devoní srsti, jak ji má náš Claudísek. Vždyť je mu teprve 5 měsíců, tak na řádnou dospěláckou hebkou srst po celém těle si ještě pár měsíců počkáme. Zatím máme plyš kombinovaný se sametem, ale hlavně máme nádherné a vitální kotě. A pěkného lotranda, který je tak roztomilý, že mu promíjíme každou lumpárnu, kterých denně vymyslí několik. Aspoň jsme pořád ve střehu a učí nás pořádku - nepořádek hned ztrestá (ulovením a odvlečením zapomenuté věci, rozkousáním, "uklizením" a pod.-znáte to Wink ).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Devon rex
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2008 11:00:31
Odpovědět s citátem

Nechci zakládat další vlákno, tak když už je tady zmínka o devonovi, tak budu pokračovat tady.

Jsem zde na MK asi prozatím jediná majitelka devon rexe, takže sem bych dávala zkušenosti s tímto plemenem pro případné zájemce.

Pokud někdo stojí o to, aby kočka žila s ním a ne vedle něj, ať si pořídí sphynxe nebo devona. Devon-aspoň ten náš-je ještě závislejší na svém člověku než sphynx.

Je neuvěřitelně rychlý, jako šedivý namydlený blesk-dneska jsem čistila sprcháč, kde mi se zájmem asistoval-já jako čistící prostředky používám už jen vodu, citrón a sodu a ještě ekologický Ecover, protože ho mám pod rukama v jednom kuse (kocouře), takže jsem čistila sprcháč, on se u mě šmrdolil a kontroloval, zda to dělám dobře, já vůbec nepostřehla že zmizel, jen jsem se otočila-a už mi ho smějící se manžel nesl ze sklepa-slyšel klapnout dveře a rychlostí blesku sjel po schodech až do sklepa, kde ho ale odchytil muž, protože jak letěl, vzal na rohožce šmejdu a naboural-muž to viděl a mohl se umlátit smíchy-a já se jen divila, že přece ještě teď byl u mě... Wink

Ničeho se nebojí, ba ani řvoucího vysavače. Vylekat ho, tak to je umění, co ho máme, ještě se doopravdy nelekl ničeho. Je to ale špatně, protože je schopný vrhnout se klidně na vlčáka, což mi udělal. Šla jsem s ním na procházku-strašně rád chodí ven a hrozně si to užívá-a za plotem na něj řval vlčák, a on se vrhnul k pletivu, zasyčel a chtěl mu ukázat co proto. Evil or Very Mad Tak jsem ho radši vzala do náruče, protože by to mohlo skončit špatně. Tím pádem venku může být výhradně upoutaný ve kšírkách. Dávám ho na samonavíjecí vodítko, má akční rádius cca 10 m, a řádně si to užívá. Horší je, že jak se mu venku móc líbí, musím být hodně opatrná, abych nenechala otevřené dveře, protože okamžitě zdrhá. Kamkoliv-do sklepa, na půdu, na zahradu, kde jsou otevřené dveře, tam to musí prozkoumat.

Nikdy se ale nikam nezašívá, jak to kočky dělávají-tudíž není problém ho najít. Dokonce se na volání ozve a přijde, takže se dá snadno odchytit, ať je kdekoliv.

Je strašný závislák na mě, nejradši by se na mě přilepil. Otírá si nosík o můj a vrní a vrní... Kolikrát pracuju u PC a jeho mám na levé ruce. Sleduje obrazovku, nebo chrundá, a je spokojený, je u mě. Strašně rád a moc se mazlí, ale asi jen se mnou. Od jiných se nechá pochovat, chvilku pomazlit a seskočí. U mě vydrží hodiny.

Dovede si strašně vyřvávat to, co chce, a dává to zřetelně najevo-tím občas pěkně brnká na nervy Wink . Já ale jeho řvaní nepodléhám a NIKDY mu nevyhovím, když si něco vyřvává, protože je mi jasné, jak bych si naběhla.

Pořád sleduje, co dělám, u všeho mi asistuje. Sphynx víc spí, tenhle o hodně méně-a celou tu dobu věnuje tomu, že se plet pod nohy, vyžaduje pomazlit-to si stoupne k mým nohám, obejme mě a zamňouká-no nevem ho pak do náruče, to prostě nejde. Takže kolikrát vařím s koucouřem za krkem, a to je spokojený.

Dovedu si ale představit lidi, co by jim až takováto přítulnost vadila-takže je třeba si fakt dobře rozmyslet, zda budu ochoten/ochotna svému devonovi věnovat hodně času a nebude mi vadit, že ho mám za sebou, vedlou sebe, na sobě, u sebe, někdy i pod sebou Wink téměř pořád. Asi to není vhodná kočka pro lidi, co jsou hodně z domu, je strašně závislácká na svém člověku a bez něj trpí. Částečně to vyřeší kočičí parťák, ale přesto jak devon tak sphynx važadují hodně lidské přítomnosti. A pozor, je značně akční a odborník na vymýšlení a realizaci lumpárniček! Žádný zákaz na něj neplatí, ví moc dobře, co nesmí, ale je mu to FUK Twisted Evil ! Takže důslednost při výchově je naprosto nezbytná (a je vůbec otázkou, zda se podaří ho přesvědčit, že něco zkrátka nesmí Evil or Very Mad - začínám o tom pochybovat. Ví to, ale nedbá Mad ).

Na rozdíl od sphynxe není tak náročný na teplo, má kožíšek. V noci taky nespí rád pod peřinou ale na ní, aby nebyl přikrytý.

Těch rozdílů bude víc, ale teď mě nic nenapadá, tak zas až něco vyvede, podělím se.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2008 14:10:27
Odpovědět s citátem

Ještě mě napadá, to bylo taky dost dobrý Laughing

V obýváku je ve výšce asi 1 m instalační krabice, překrytá víčkem, tak jak se to všude dělá, a víko bylo přemalované malbou. Nevím jak, ale průzkumník Claudius-náš šikovný kocourek si všimnul, že tam NĚCO je a rozhodl se to prozkoumat. Takže na to útočil tak dlouho, až se mu podařilo víčko od zdi oddělit a po chvíli honění po podlaze si našel ještě lepší zábavu, ukousal mu packy, za které víčko drželo ve zdi. Tak to manžel vyměnil za jiné, zdravé. Jak dlouho myslíte, že tam vydrželo? Question Véééééééélmi krátce, jen co to zaregistroval. Manžel mu udělal náramnou radost, že si s ním začal takto hrát Wink -takže nastalo-kdo z koho. Nakonec dosáhl virtuozity v sundavání víčka, měl ho venku dřív, než ho tam muž nasadil Rolling Eyes Manžel si už začínal zoufat a já šílet, když jsem viděla ty obnažené dráty v krabici, a bylo jen otázkou času, kdy začně zuby prouzkoumávat i je Twisted Evil

Nakonec to dopadlo dobře, manžel to do zdi přilepil, a to už kocourek byť hóóódně šikovný nezvládl zlikvidovat:wink: Takto si ti dva spolu hráli asi týden-a já se střídavě bavila nad manželovo nehraným zoufalstvím, že pitomé kotě má pořád navrch Very Happy - a chvílema šílela, kdy ho napadne si do těch drátů kousnout.

Kupodivu Adam se té hry aktivně neúčastnil, jen se zájmem sledoval, co se děje.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2008 10:29:12
Odpovědět s citátem

Laughing
Ahoj Tatiáno,
tedy ty mi dáváš,začínám zase přemýšlet a děsně mě láká představa Davonka nebo Cornische hlavně když sliším jaký jsou to rošťandy ale u mě to nehrozí i když bych děsně ráda.Ach jo no nicméně se budu muset podívat a chtěla bych rozhodně pochovat a omakat,horší je jak by to bylo kdybych to chtěla k těm mým Doňákům který jsou chovný a mám dvě holky a kluka takže asi nakonec z toho nic nebu,nakonec si pořídím asi rybičky i jako hračku pro kočičky to bude zábavy co?
Very Happy Laughing
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2008 10:41:26
Odpovědět s citátem

for Nera

No když jsme u těch rybiček,máme velké akvárium a je fakt, že ho kočičáci využívají jako televizi, sedí na sedačce před akváriem a koukají a koukají.... pak najednou vystartují a začnou packami mlátit do skla ve snaze nějakou tu rybku ulovit, no a je fakt, že někdy jim tato zábava vydrží dlouho. Ještě že má akvárium dekl, to bych asi nestíhal kupovat nové osazenstvo. Jen se děsím představy, aby si při své chytrosti nevzali na pomoc do packy něco těžšího, to by pak asi byly rybky venku natotata i se 120 litry vody Confused
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2008 11:10:58
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for Nera

No když jsme u těch rybiček,máme velké akvárium a je fakt, že ho kočičáci využívají jako televizi, sedí na sedačce před akváriem a koukají a koukají.... pak najednou vystartují a začnou packami mlátit do skla ve snaze nějakou tu rybku ulovit, no a je fakt, že někdy jim tato zábava vydrží dlouho. Ještě že má akvárium dekl, to bych asi nestíhal kupovat nové osazenstvo. Jen se děsím představy, aby si při své chytrosti nevzali na pomoc do packy něco těžšího, to by pak asi byly rybky venku natotata i se 120 litry vody Confused


to fofo177

Oldo, věř mi, že náš devonek by si s tímto problémem poradil Wink - asi bys rybičky fakt nestačil kupovat. On je neuvěřitelně šikovný kocourek Laughing
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2008 11:14:22
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Laughing
Ahoj Tatiáno,
tedy ty mi dáváš,začínám zase přemýšlet a děsně mě láká představa Davonka nebo Cornische hlavně když sliším jaký jsou to rošťandy ale u mě to nehrozí i když bych děsně ráda.Ach jo no nicméně se budu muset podívat a chtěla bych rozhodně pochovat a omakat,horší je jak by to bylo kdybych to chtěla k těm mým Doňákům který jsou chovný a mám dvě holky a kluka takže asi nakonec z toho nic nebu,nakonec si pořídím asi rybičky i jako hračku pro kočičky to bude zábavy co?
Very Happy Laughing


To Nera

Nero, nemůžeme mít všechno, co bychom rádi měli Wink -já bych zase ráda doňáka-líbí se mi šíleně-a prostě to taky už nejde. Budu mít devoní holčičku, takže chci chovat devony, a mám Adama, a daší kočka už fakt nehrozí, i když bych ráda. To už bych nezvládla jak časově, tak i finančně.
Takže ti budu dál jen tiše závidět Wink tvé nádherné donské sphynxe a přát ti, aby se ti povedlo založit tady v Čechách jejich asi první kvalitní chov. Moc držím palce!!!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 22:55:27
Odpovědět s citátem

Tak máme nového člena rodiny, ale protože je to slečna devon-rexová Olívíe, a ne sphynx, tak to dávám sem. Je nádherná a odvážná, jak už toto plemeno je. Naši Arinu už odkázala do patřičných mezí, zítra musí zvládnout naše kluky kočičí. Na to je všechny ale nechám v klidu vyspat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 10:54:32
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Tak máme nového člena rodiny, ale protože je to slečna devon-rexová Olívíe, a ne sphynx, tak to dávám sem. Je nádherná a odvážná, jak už toto plemeno je. Naši Arinu už odkázala do patřičných mezí, zítra musí zvládnout naše kluky kočičí. Na to je všechny ale nechám v klidu vyspat.


Tak to gratuluji Tatiano. Kdy budou koťátka ??
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 12:46:59
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
tatiana napsal:
Tak máme nového člena rodiny, ale protože je to slečna devon-rexová Olívíe, a ne sphynx, tak to dávám sem. Je nádherná a odvážná, jak už toto plemeno je. Naši Arinu už odkázala do patřičných mezí, zítra musí zvládnout naše kluky kočičí. Na to je všechny ale nechám v klidu vyspat.


Tak to gratuluji Tatiano. Kdy budou koťátka ??


Jéje, to ještě chvilku potrvá Wink - díky - zatím se společně všichni tři sžívají, už to docela jde. Prcek je dobře socializovanej, akorát ji trochu zaskočila naše velká čubina. Adam ji vzal rychle na vědomí, tomu se nechala očichat, Klaudíkovi ne-to je zvláštní-no a ten tady vyšiloval, vyřvával, všechno, kde byla byť jen chvilku očuchával s pootevřenou tlamkou, tak si říkám, jestli nezačne značkovat teď, že snad už nezačne. Tak uvidíme. Ke koťátkům je ještě dlouhá cesta. Smile

Ale mít tři kousky je SUPER!!! (A to si ještě pořád nemůžu říct, že konečně, kam se podívám, všude ňáká kočka Wink - jak tady na MK kdosi řekl Wink ).

Adamovi už byl rok a je nádherný, je to krásný kus sphynxe, Claudius začíná dostávat ten správný devoní kadeřavý kožich a začíná být taky hebounký a krásný, no a devonka je zatím jenom roztomilá. Dneska si poprvé tady u nás i hrála. Je vidět, že byla hodně zvyklá s lidmi, má naučený lidský denní cyklus-v noci prostě spinká u mě v posteli, ani neputuje z místa na místo nebo k manželovi, je u mé hlavy a tak spí celou noc. Je to takový rozkošný drobeček, proti těm našim dvěma raubířům. Budou všichni v pohodě.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 15:56:58
Odpovědět s citátem

Ahoj Taťáno, no podle fotek na webu Oldy (pro doposud neznalé: www.kockysphynx.wbs.cz) se sžívají velmi dobře Very Happy . Už se těším na fotky jak princeza poroste a jak ji k sobě kluci vezmou, ať se Ti o ni ještě neperou Laughing !!!
PS: já chci taky další kotěěěěěěěěě!!!!!!!!! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2008 17:01:00
Odpovědět s citátem

Ahoj Tatiano,velká gratulace ke kočičce.Je hezoučká a dle fotografií to vypadá,že jsi klukům udělala radost Very Happy Oba kočičí uličníci mají samým blahem nad tou krásou přivřena svá nádherná kukadla.Tak jsem zvědavá k jakému konečnému počtu kočičáků se nakonec propracuješ Laughing Laughing Až bude první vrh,tak si řekneš " no, z prvního vrhu bych si mohla nechat jedno " atd Wink Laughing
Romča+Basty+Napoleon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Kocour Devon Rex hledá domov
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2009 16:46:39
Odpovědět s citátem

dávám to radši i sem jelikož to řešíme s Vetkou a scháníme někoho kdo by se kocourka ujal je to i na kočičích problémech tak doufám že nebude vadit že to bude i tady je to jen zkopírovaný to co píše Vetka.M na kočičích problémech :
oslovil mě jeden náš klient, že by potřeboval nutně darovat svého kocoura, protože se u jeho syna objevila silná alergie přímo na kocoura...nevím, do jaké míry je to pravda, nebo ne, ani mě se nelíbí, že musí dospělá kočka tak najednou obrátit svůj život naruby, každopádně je k mání pětiletý nekastrovaný - ale neznačkující - kocour v typu devon rexe (úmyslně se vyhýbám označení devon rex bez PP)...dopravu prý zajistí kamkoli, hlavně hledá dobrý domov

fotky zde http://vetka.rajce.idnes.cz/kocour_k_darovani/


případný zájemce, ať mi pošle SZ, nebo mail
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top