Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

jak dávkovat krmení


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: jak dávkovat krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2008 11:24:28
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jaký je Váš názor na krmení koček žijících jen doma. Někdo nechává granule celý den k dispozici, ať si kočiny zobají dle potřeby. Jiní zase dávají granule jen například dvakrát denně na pár minut. Když se kočky nadlábnou, seberou jim je.
Já dávám kočkám granule k dispozici celý den, ale náš kastrát, který potřebuje zhubnout, tam je skoro pořád. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Esme



Založen: 07.10.2007
Příspěvky: 24

Předmět: jak dávkovat krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2008 11:43:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
nevím, zda Vám pomůže moje zkušenost, mám totiž jen jednu bytovou kočičku. Po kastraci dosti přibrala, i když jsem ji dávala granule RC pro kastráty. Proro jsem nasadila RC ligth a váhový přírůstek se zastavil, Granule dávám do misky 2x denně, mám odměrku, dávám přesně množství doporučené výrobcem. Ťapka si samosebou občas něco vyžebrá, ale vždy jen na jedno oblíznutí. Kočičku pravidelně vážím.

Zdarvím Esme + Ťapka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: jak dávkovat krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2008 12:10:10
Odpovědět s citátem

Zdravím,

no, já bych zrovna v tomhle docela potřebovala radu:-)
Mám 4 šelmy celkem, 3 kocoury a kočku.

Vilča je malinká, vypadá zdánlivě hubeně, ale na bříšku má velikej lalok tuku, už odmalička, jí hodně, jí taky rychle, takže občas zvrací.

Jarmil s Toníkem už mají nakročeno na tloušťku, a to jim ještě není ani rok. Mají obalený žebra a pneumatičky na bříšku:-)

A Hyneček je malinkej a hubenej, i když je to brácha Toníčka:-)

Zatím mají granule pořád k dispozici a občas jim dám syrový hovězí.
No ale jak mám zařídíít, aby tlustý jedli míň, ale zároveň aby se najedl ten hubenej???

Mám malej byt.....bohužel asi jediná možnost je dávat jim jídlo zvlášť a na tu dobu je nějak oddělit, jenže to právě moc nechci...

Díky za nápady a tipy:-)
Zdravím,
Máňa
Jarmil+Hynek+Toník+Vilča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2008 12:34:09
Odpovědět s citátem

To jsme na tom asi stejně.
Siamák je kastrát a pořád jí a má taky vak pod břichem. Pak je tu Mainka a Britka, které by potřebovaly přibrat a nakonec kotě Siamky, které by mělo také růst.
Někteří chovatelé nám právě radí nechat na kočkách, ať si vezmou kdy chtějí a jiní, že jim máme dávat příděl. A na výstavě mi radila jedna chovatelka, že je dobré jim dávat příděl, ale 5 krát denně. Což asi nepůjde, protože chodíme do práce Razz Stačila ta honička, když byla koťátka.
Všechny zdravíme
Andrea, Bohouš, Emilka, Regina a Julinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2008 13:24:37
Odpovědět s citátem

Ja nechavam kocicakum granule cely den a rano dostavaji jednu pastiku dohromady.Kocka(1.5 roku) i kocour(2,5 roku),oba jsou kastrovani,maji granule normalni,zadne light a jsou akorat.
Ale kdybych mela jednoho,co potrebuje zhubnout a druheho naopak, asi bych jim napr. nechala granule light, k dispozici cely den - ten zravejsi by snad po takovych granulich netoustl? a tu hubenejsi bych navic jeste prikrmovala oddelene - vzit si ji jednou,dvakrat denne stranou a jeste ji dat neco vyzivnejsiho navrch. Nevim,to je jen muj typ Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2008 17:43:02
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni,
moje čtyřměsíční Britka má také na bříšku pořádný tukový vak Sad . Přitom si myslím, že zas tak moc nejí. Ráno dostane trochu granulí, odpoledne polovinu ( 50 g) kapsičky a večer trochu masíčka někdy Pribináček. Pohybu má dost, lítá jako šílenec. Granule jí nechávám jenom ty, které hned nesní, ale někdy je stejně nedojí a odpoledne jí je vezmu, když dostává kapsičku. Granule jí jenom namočené, suché nechce. Člověčí jídlo nedostává a málokdy si něco vyškemrá. Maximálně kousek sýra. Tak nevím jak to sádlo odstranit. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2008 18:21:51
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
...moje čtyřměsíční Britka má také na bříšku pořádný tukový vak Sad


Ten vak neodstraníte, nejspíš to není žádný tukový vak, ale prostě jen obyčejná kůže, může být vyplněná tukem, ale většinou je to prostě jen kůže a máte doma vakoveverku, ale snad Vás uklidní, že nejste sama. Je to nezávislé na jídle, pohybu, kastraci, pohlaví, prostě jsou čičmouni, který ten vak mají a pak jsou takoví, kteří ho holt nemají Wink

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1088

A ještě něco ke krmení:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2044
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2275
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1158

Jinak naši to mají tak, že Rubka by potřebovala zhubnout a Maxíš přibrat, takže v misce mají celý den Hills Hairball a do toho občas přimíchané Sensitive Stomach a Light, a 1x denně mají trochu konzervičky a do toho přimíchané Maxíš Sensitive Stomach a Rubka Light.
Ale myslím, že s krmením víc koček prostě nic nevymyslíme, ať si hlavu lámeme, jak chceme, obzvlášť, když jeden potřebuje shodit a druhý nabrat (nebo alespoň nezhubnout).

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2008 18:41:43
Odpovědět s citátem

Ještě k tomu vaku. Psala jsem, že je to tuk, protože mi to řekla vetka. Měla jsem strach, že máme kýlu, (je to moje první kočka a jsem z některých věcí dost vyděšená), tak jsem se ptala. Říkala, že si tam kočky ukládají "zásoby" pro případ nouze a že je to sádlo. Nouze doufám u mého miláčka nenastane.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2008 19:00:11
Odpovědět s citátem

Vyděšená nebuďte, ono kočky jsou vcelku odolné a umí se o sebe dobře postarat a jestli budete mít nějaký problém, projděte si místní forum, je tu kvantum užitečných informací, nebo se ptejte, pokud budete mít problém najít něco konkrétního.

Jasně, že v tom vaku může být uložený tuk, naše Rubka ho tam má, ale Maxíš má zase čistě visící kůži s minimálním obsahem tuku. Navíc - u čtyřměsíční čičiny je zmínka o tuku ve vaku poněkud matoucí, protože takhle malá čičinka je ještě ve vývinu a roste a zatím bych se vůbec netrápila jestli ho má, nebo jestli má správnou váhu, takže žádná dieta, žádné odstraňování či zbavování se tuku ... důležité je, aby prospívala, byla zdravá. A na to ten vak opravdu vliv nemá Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2008 23:25:28
Odpovědět s citátem

U nás jsou granule k dispozici celý den. Mám jednoho kocourka a stejně nesní z misky všechno. Pak zamíchám "staré" a "čerstvé" dohromady.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top