Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

cena koťat

Fórum: Všehochuť

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 10:09:27
Odpovědět s citátem

Stejně... třeba u auta to chápu... Že Škůdka stojí 5000 a BMW milion Smile Ale kočka jako kočka, ne? Rolling Eyes Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzi
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 10:26:06
Odpovědět s citátem

Olivka napsal:


Odpovím jen na britskou kočku s PP - někdo ji prodá za 5.000 a je šťastný, že má "jeho" koťátko hodné nové páníčky a veškerou péči - a je s Vámi každou chvíli v kontaktu, připravený pomoct a poradit, někdo ji prodá za 15.000 a osud kotěte je mu fuk...
Záleží na chovatelské stanici, jeho majiteli, sídla chovatelské stanice - třeba takoví Pražáci do ceny kotěte promítnou nejen krmení, očkování a jiné potřebné, ale i nájem bytu, provoz automobilu, cenu vstupenek do kina a jiných požitků Laughing Laughing
Záleží taky na jménu CHS, počtu kokard získaných vystavováním v růžově ozáclonkovaných klecích... Laughing
Ale abych to shrnula, u kotěte britské kočky s PP počítejte s cenou kolem 8.000 Kč.

Já jsem z Prahy a ceny mých odchovů jsou velice rozdílné (u mazlíků začínají na 5 000 Kč a vyjímečně se u velice kvalitních odchovů dostanou až na 15 000). A není to jen proto, že bych si do ceny koťat započítala i nájem bytu a lístky do kina a další náklady. Zkrátka jinak si cením koťata od kočky, která třeba s odřenýma ušima získává tituly a skončí jako šampion jinak od kočky po importovaných rodičích, která třeba vyhrála několik výstav a na krytí (mimochodem dost drahém) jsem s ní byla u velice kvalitního kocoura s celou řadou výstavních úspěchů. Nejdůležitější pro mě nejsou peníze (i tak na chovu prodělávám, protože odchovů mám málo) ale hlavní pro mě je jak se moje kočky budou mít. Už se mi stalo, že jsem raději prodala kotě na mazlíka než abych ho dala za dvojnásobnou cenu do zahraničního chovu kde by bylo v kleci.
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 10:34:38
Odpovědět s citátem

Bohužel vůbec nemám představu, jaké můžou být ceny u vás na Slovensku. Já se tenkrát obrátila snad na všechny CHS(české), co se mají WWW stránky, na které se mi podařilo narazit nebo jsem si našla kontakty v inzercích na webech a bylo jich tedy myslím opravdu dost. Ceny byly v průměru 12 500 - 13 000.-, vyšší byly pro mne už příliš vysoké na mazla. Cena 9 000.- byla za kotata, jen z jedné CHS a já nemohu jmenovat jediný zádrhel, kvůli kterému by chovatelka musela snižovat cenu. Chovatelka poskytovala veškeré náležitosti, chovatelský servis atd...atd... a myslím, že kočky má také kvalitní i importované.
A to mi věřte, že já vybírala kotata svědomitě a ptala jsem se na kde co Wink Kdyby mé otázky chovatelce vadily, určitě bych se u ní dál o kotata nezajímala. Podle toho jsem si taky troufla odhadnout, o co jí především jde - byly to kotata a prostředí, kam se dostanou.
Na ceny kotat nejsou žádné předepsané ceníky a je to fakt o lidech,jak si své kočky cení.

Jen na vysvětlenou: kdybych během svého vybírání plemene nenarazila na Něvy, určitě bych měla kotě Ragdolla z této CHS.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 11:03:57
Odpovědět s citátem

Olivka napsal:
Stejně... třeba u auta to chápu... Že Škůdka stojí 5000 a BMW milion Smile Ale kočka jako kočka, ne? Rolling Eyes Laughing Laughing


Kočka samozřejmě zůstane vždycky kočkou, at pochází odkukoliv a má jakkékoliv předky, ale dovolím si napsat svůj poznatek....Za měsíce, co se o chov koček zajímám, jsem dospěla k následujícímu:

Když si jdu koupit kočičku s PP, tak nekupuju jen tu kočičku, ale s ní i to, co do ní její chovatel a i mnoho před ním investovali. Tím chci říct, že kupuju určité plemeno, které muselo mnoho chovatelů udržet v požadovaném standardu - vzhledu, povaze atd., což je stálo nemalé úsilí, znalosti např. genetiky, peníze, čas, trpělivost, kterou tento koníček obnáší a jako všechno na světě není zadarmo, tak i tyto hodnoty se musí někde projevit a v tomto případě, je to cena kotěte, která je pak vyšší. Takže jen díky těmto chovatelům, kteří se pečlivě věnovali výběru chovných jedinců, můžu mít kočku perskou, habešskou, ruskou , ragdolla atd...atd.....
Kdyby každý množil kočky mezi sebou bez ladu a skladu jen proto, že ta moje má krásná zelená očka a támhleta do sousedů má pěkný lesklý kožíšek, tak bychom neměli to, čemu se říká PLEMENA,ale jen zástup koček, které si nesou i mnohé genetické vady a nemoci, protože jejich množení nikdo neřídil a kočky by byly k mání i zadarmo. A já myslím, že bychom byli i i o něco ochuzeni,nemyslíte?
Snad to nepíši moc krkolomě a jde pochopit, co chci říct....
Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 11:19:50
Odpovědět s citátem

Ale no tak, berte to s rezervou... Wink
Prostě mne jen napadá, proč stojí britka jako Škůdka a ragdollka jako BMW Laughing Když jsou pro mne obě SKORO stejný a "dají" mi obě stejně...

A je v tom i závist Embarassed protože já ragdollku chtěla, ale 15.000 jsem za ní prostě dát nechtěla... Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 11:42:22
Odpovědět s citátem

Přesně tak, já za Ragdolla patnáctku bych taky nedala Wink Ale to je o mých možnostech, chuti, kolik chci za kočku dát, když mi všechny splní stejnou službu, pokud chci jen toho mazlíčka.
Myslím, že rozdíl v ceně plemen je ovlivněn různě. Např. myslím, že i poptávka hraje velkou roli, britek je moc, tudíž velká konkurence - to je asi jasné. Ragdollů není ve vztahu k britkám tolik. Jsou i jistě mnohem mladší plemeno, které tu bylo dlouho vzácností. Dostala jsem informaci, že dovoz chovného Ragdolla ve výborném standardu přišel chovatelku i na 100 000! Shocked Jestli je to pravda, to nevím, ale podobné sumy mi říkalo vícero CHS. (možná tichá dohoda Question ) Kdyby tomu tak bylo, tak se ceně kotat moc nedivím. V britkách bohužel nemám takové info, po nich jsem se moc nepídila.....

Já se jinak snažím pochopit mnohé okolo chovu koček, možná budu sama mít CHS a určitě bych pak htěla chovu prospět, tak se nedivte mým úvahám
Embarassed Když už se chci něčemu věnovat, tak s láskou, pochopením a poctivě Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 16:32:51
Odpovědět s citátem

Tak jsem se po přečtení některých příspěvků řádně rozčílila.Pořád a dokola se tu řeší PP a kočky bez PP.Já jsem člověk, který kočky miluje a nemohu pochopit některé reakce a názory Pomněnky.Když člověk pro kočky žije, tak to neřeší.Myslím, že je tu více lidí, kteří PP nemají a mají své zvíře rádi stejně tak jako Pomněnka,která hold PP má.Už jsem od vás četla i příspěvky jinde a je to stále dokola.Nechte nás kočkaře bez PP v klidu žít!Já mám všechny kočky bez PP a zdravotní problémy nemáme/zatím/, kdežto vy máte PP a máte krev ve stolici, zvracíte apod.Měla byste se nad sebou zamyslet.Jste někdy dost ostrá v reakcích a to bezdůvodně...
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 17:20:33
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Tak jsem se po přečtení některých příspěvků řádně rozčílila.Pořád a dokola se tu řeší PP a kočky bez PP.Já jsem člověk, který kočky miluje a nemohu pochopit některé reakce a názory Pomněnky.Když člověk pro kočky žije, tak to neřeší.Myslím, že je tu více lidí, kteří PP nemají a mají své zvíře rádi stejně tak jako Pomněnka,která hold PP má. ...


Myslím, že PP a bez PP se řeší neustále dokolečka a bezvýsledně na vícero webech! Což by tímhle konstatováním mělo ukončit debatu o PP a bez PP a ne jí spustit!
Ten kdo má dobrou zkušenost s kočkami bez PP nedá na ně dopustit. Ten kdo s nimi má špatnou zkušenost, "odsuzuje" je. Ten kdo má špatnou zkušenost s kočkama s PP, zase řekne, že PP nejsou záruka ničeho jiného, než toho, že jde o to konkrétní plemeno.
S Pomněnkou jsme o tom debatu vedly už v jiné části fora a myslím, že přesto, že je zastánkyní PP, což plně chápu, byť mám doma kocourka bez PP, nebudu jí její názor vymlouvat, ani jí odsuzovat, stejně tak, jako ona jistě nebude odsuzovat toho, kdo si prostě pořídí kočku bez PP. Je to fér na obě strany.
Rozhodla se po zvážení všeho pro papírovou kočku, má dokonce chovatelské ambice, tak proč ne. Ačkoliv myslím, že by PP nemusela, obrazně řečeno, zdůrazňovat v každé větě, resp. příspěvku, nelze ji za to kritizovat.
Stále tvrdím, že nejde o to, jestli kočka má či nemá PP, ale o to, zda vychází ze zdravého prostředí.
Je to web o kočkách, kde se lidé snaží vzájemně si pomoct, poradit, poznat se, web o všech kočkách.
Najdou se zde jak obyčejné micinky, tak kočky, které prostě rodokmen nemají, byť tak vypadají a nakonec i kočičky s rodokmenem na celou stránku.
Takže buďme vstřícní ke každému názoru a snažme se ho i samotného autora pochopit a ne jej kritizovat a rozčilovat se.


April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 17:33:59
Odpovědět s citátem

Někdo má prostě nutkání reagovat na každý příspěvek svým moudrem, i když ne vždy je to jeho moudro odpovědí na danou otázku. Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2006 19:41:06
Odpovědět s citátem

Dovolila jsem si na podnět polemizovat o cenách kotat s PP různých plemen, proč se liší a popsat své zkušenosti. Někomu tato moudra nepřišla vhodná, tak se omlouvám.

April, OK Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CRASH, CZ



Založen: 02.11.2005
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2007 1:01:22
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny příznivce a milovníky koček Very Happy ,

cena britských kočiček na mazlíka je dosti různorodá, záleží na barevné varietě, a také na kvalitě kotěte. Cena jednobarevných koťat (např. modré) je cenově 5000 - x tisíc záleží na daném chovateli. Pokud budeme mluvit o zbarvení colourpoint - méně rozšířená barevná varieta s odznaky - pak se cena může vyšphat i k 15.000,- opět záleží na kvalitě jedince a chovateli.

Arrow Co mě tady zaráží je spíše to, jak se lidé staví k otázce: "s PP nebo bez?"
Myslím, že je to úplně jedno, pokud se člověk nechce věnovat chovu a bojovat o přežití daného plemene. Ale otázka je zodpovědnost daného chovatele či "množitele" Exclamation

Arrow Chovatel, který odchovává svá koťátka má dost přísná pravidla, kterých se MUSÍ držet, a pokud pochybí jsou mu udělovány pokuty či jiné kárné prostředky nebo mu svaz chovatelů zakáže chov vůbec. Ono to opravdu není snadné odchovat kvalitní kotě. To aby chovatel mohl mít koťátka s PP, tak musí projít několika výstavami, aby jeho kočka či kocour dostali chovnost a mohli mít koťátka s PP. Také to něco stojí (a to né málo). A když koťátka mají hledají pro ně kvalitní majitele. A musí je najít. Tak asi i chápu chovatelé, kteří množení kočiček nevidí rádi.

Arrow Natož "množitelé" nemají žádné pravidla a mohou množit koťátka aniž by měli starost co s nimi. Už jsem se setkal několika případy, kdy jsem zaslechl v metru či jinde rozhovor: "Ta naše Micka má zase koťata, co s nimi budeme dělat. Mirek je bude muset zabít Exclamation " Proboha to snad není vůbec možné Exclamation A nestalo se to jednou dokonce mi i kamarádka říkala, že její rodiče dají koťata do pylte a tlučou s nini o zem - děs Exclamation Exclamation Exclamation . Od té doby, co mi to řekla a já jsem to se zděšením vyposlechl, se tak již nestalo a raději dali kočičky kastrovat - co kdybych ji neznal a nepromluvil s ní o tom?? A proč se tak děje? Nejsou ničím omezované, kontrolované a je jim to jedno. Jsou také lidé, kteří opravdu odchovávají koťátka v super podmínkách, ale je jich jako šafránu. Asi se někdo podiví, proč používám slovo "množitelé". Proto, že chovatelé nejsou, já když si koupím knihu přepíšu jí a vydám za svou - jsem spisovatel či autor Question NE Exclamation Jsem pouhý množitel.

Arrow Proto radím, chcete-li kotě? Navštivte několik chovatelů a podívejte se jak se starají o své kočičky. Ptejte se nacokoli - správný chovatel a slušný "množitel" Vám jistě vše poví a hlavně poradí. Když si nevíte rady, tak fórum je dobrá věc, ale chovatel Vám poradí myslím lépe. A pokud chcete kočičku na mazlení či k domečku, tak udělejte radost těm, co jsou zavření v útulku a neznají co je to teplý pelíšek a láska páníčka. Vždyť je lepší mít kočičky doma a ne v útulku a "množit" nové? Myslíte, že je to fér Question

Arrow Sám mám chovatelskou stanici, a pro kočičky dýchám. Mám je raději než cokoli jiného, ale jsem zodpovědný a moje koťátka jdou jen do dobrých rukou novým majitelům a tím to nekončí. Rád znám jejich osud jak se mají a majitelům radím i těm co mají kotě od jiné chovatelské sanice v tom rozdíl nedělám.

Arrow Vždyť máme všichni kočičky moc rádi a je jedno zda má či nemá PP, to kočku kočkou nedělá, ale popřemýšlejme jaký bude mít ten malý tvoreček, když se narodí - osud. Je to živá bytost, a tak bychom se k tomu měli stavět.

Arrow Omlouvá se za délku, ale bylo by toho daleko více co bych chtěl napsat. Tak raději končím Smile A mějte se rádi a kočičkám pomáhejme ať jsou s rodokmenem nebo ne.

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
CRASH, CZ
Chovatelská stanice britských koček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
geisha



Založen: 25.03.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2007 14:11:03
Odpovědět s citátem

Ahoj vsichni:)
Pripojim taky svou poznamku. Doma mam tri kocky bez PP - jsou to smesky. Jeden kocourek je napul britak,ale to jsem zjistila minuly tyden, kdy mi privezla jedna moc fajn holcina, chovatelka, kote mainsky a rekla mi, ze on je napul britak Very Happy Stale sme si doma rikali, ze musi neco v sobe mit, jelikoz ma velkou hlavicku a je takovy velky:)
Kazdopadne, kdybych nechtela nejaky plemeno, tak bych radsi dala domov kocce z utulku.
Takhle jsem si vybrala mainskou a ta ma PP. Ta vim, ze je to opravdu ona.
Kazdopadne hlavni je, aby kote bylo zdrave a meli jste ho radi a ono vas:)
Hezky den:)
_________________
Sara, Maja, Falco a mainka Laura:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2007 10:13:46
Odpovědět s citátem

Mně se docela líbí www.sbazar.cz kategorie kočky. Tam hodně chovatelů nabízí koťátka k odprodeji. Někteří nabízejí i ceny, takže můžete porovnávat. Tam jsem získala kontakt na chovnou stanici Merry Yard a od nich poté koupila Amadeuse.

Vždycky ale nejdříve si koťátko prohlédněte a seznamte se i s prostředím, kde vyrůstá, nejlépe i s rodiči. Já viděla in natura jen mámu a sourozence, protože táta je přespolní, toho jsem viděla na fotce. Kočičí společnost, se kterou jsem byla seznámena mne naprosto nadchla... Smile

Paní byla vůči mně fér a řekla mi rovnou, že tento kocourek má drobnou vadu, která není vidět. Při porodu, kočička rodila poprvé a Amadeus byl první koťátko, mu nechtěně přilehla ocásek, takže má teď na špičce malinký "háček". Opravdu to není vidět, nahmatat to lze jen při podrobném zkoumání jeho ocásku. Řekla mi částku, kterou si představuje adekvátní a já ji akceptovala. Koťátko jsem chtěla na mazlíka, nikoli do chovu, kde by toto mohl být problém. Sepsaly jsme kupní smlouvu s tím, že PP dostane až po kastraci.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
agelea



Založen: 21.06.2007
Příspěvky: 2

Předmět: cena Siamek
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2007 17:37:29
Odpovědět s citátem

Dobrý den, nevíte kolik stojí Siamka s PP? Chovatelé ceny neuvádějí, tak nemám přehled o jejich ceně. Moc děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: cena Siamek
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2007 19:30:30
Odpovědět s citátem

agelea napsal:
Dobrý den, nevíte kolik stojí Siamka s PP? Chovatelé ceny neuvádějí, tak nemám přehled o jejich ceně. Moc děkuji za odpověď.

Nejjednodušší je když se chovatelů přímo zeptáte. Ceny koťat s PP se pohybují ve velice širokém rozpětí a to třeba i u sourozenců z jednoho vrhu. Nejběžnější je cena v rozmezí cca 5-15 tisíc ale klidně může být i vyšší, pokud se jedná o kotě ze zahraničního krytí nebo po velmi úspěšných rodičích nebo naopak i o něco nižší pokud má kotě nějakou drobnou chybičku a není určené na chov.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: neva masquerade
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2008 13:17:55
Odpovědět s citátem

dobry den, v srpnu nebo zacatkem podzimu bych si chtela poridit kotatko nevy, chtela bych se zeptat, jak se pohybuji ceny techto kotatek? chtela bych kotatko na mazlika.take bych se chtela zeptat, jestli tyto kocky potrebuji nejakou zvlastni peci, pripadne jestli je vhodnejsi kocicka nebo kocourek, zatim jsem mela vzdy jen kocoury (krizence perske kocky), dekuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nikola H.



Založen: 25.09.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: neva masquerade
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 11:51:17
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
dobry den, v srpnu nebo zacatkem podzimu bych si chtela poridit kotatko nevy, chtela bych se zeptat, jak se pohybuji ceny techto kotatek? chtela bych kotatko na mazlika.take bych se chtela zeptat, jestli tyto kocky potrebuji nejakou zvlastni peci, pripadne jestli je vhodnejsi kocicka nebo kocourek, zatim jsem mela vzdy jen kocoury (krizence perske kocky), dekuji


Na mazla koupíš koťátko cca kolem 5-6tis., na chov od 8tis. výše. Vím to, protože na koťátko právě čekám, už na podzim jsem měla kočičku, která bohužel zemřela na genetickou vadu. Jinak pokud máš zkušenost s peršanem (i když kříženým), budeš mít radost z údržby srsti sibiřky (zapomněla jsem dodat, že mám doma jednu sibiřku klasicky zbarvenou v pubertě). Srst je voděodolná, samočistící a nezamotává se. V praxi to znamená česat tak 1x týdně, i když já češu i několikrát, ale to spíš abychom nevyšly ze cviku. Zásadně sibiřku nekoupat ! Srst se udržuje dětským pudrem. Sibiřka je kočka nenáročná, samostatná, žádný otravný temperament, ale zato strašně milá, s příjemným hláskem. Chvílemi se chová jako pes a člověka všude doprovází a hlídá. Jestli kočku či kocourka je asi v Tvém případě jedno, stejně budeš kastrovat. Já bych dnes asi za mazla zvolila kocoura - prý jsou mazlivější. Ale nevím, nikdy jsem ho neměla.
Tvou volbu Ti schvaluji, s něvičkou budeš určitě spokojená ! Mrkni na fórum věnované specielně něvám, dozvíš se tam určitě vše, co Tě zajímá !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 14:34:18
Odpovědět s citátem

ted mi nekam zmizel prispevek achjo, tak to zktratim - jeste jsem se chtela zeptat, podle ceho vybírat chovatele, a jak to vubec probiha, je lespi si zamluvit kotatko predem, nebo staci pockat az se narodi a pak treba zajet na navstevu? a tim forem je mysleno nevy-info.cz nebo je jeste nejake dalsi? dekuji za odpovedi a vasim kocickam preju hodne zdravi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nikola H.



Založen: 25.09.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Plzeň

Předmět: Něvička
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 14:45:58
Odpovědět s citátem

Určitě už začni s průzkumem a rozhodně si koťátko zamluv ! Ano, forum je to, co uvádíš, je skvělé a dozvíš se tam opravdu všechno. Navíc tam najdeš i pár chovatelů, kteří se radí, studují rodokmeny a odchovávají skvělá koťátka - jak exterierově tak povahově. Ono moc chovatelů něviček zatím není, ale právě lidičky kolem tohoto fora plánují další vrhy, tak se zeptej. Doporučuji určitě kočičku s PP, už proto, abys měla povahově vyrovnanou kočičku. Já tu první sibku mám bez PP a je povahově trošku netypická - nevymazlená, nechovací, svéhlavá. Ale moc hodná a hravá. Kdybys chtěla jakoukoliv další informaci, můžeš mi napsat i na mail Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 0:37:10
Odpovědět s citátem

Nikola podle ceho mam vybirat chovatele? opravdu jich neni moc, zatim jsem se divala jen na ty, co maji internetove stranky, ale urcite jsou nekteri kteri je nemaji, jak se o nich dozvim? ja si vubec nedovedu predstavit jak to vsechno probiha Embarassed k tema predchozim kocourum jsme prisli tak, ze nam je nabidla sousedka,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 6:29:35
Odpovědět s citátem

Nechovám sice plemeno, které chcete koupit vy, ale to není důležité. Zkuste napsat několika chovatelům mail s dotazem. Na mě jako chovatelku mnohem líp působí takové trošku osobnější maily. Nesnáším takové ty typu: "sháním kotě, kolik stojí, děkuji". Ten váš mail nemusí být nijak dlouhý, ale napsala bych aspoň trošku něco navíc. Třeba odkud jste a proč zrovna chcete tuhle kočičku, možná i pochválit třeba www nebo vzhled kočiček. A pak uvidíte, kdo vám jak odepíše a potom se řiďte srdcem. Některé maily jsou studené a jiné přátelské. V dalším mailu už se vyptávejte na vše co vás zajímá. Chovatel by měl být ochotný na vše vám odpovědět, vše vám vysvětlit a rozhodně by vám měl nabídnout, abyste se přijela nezávazně podívat, jak koťátka vyrůstají a v jakém prostředí. A určitě bych se jela podívat. Se spoustou majitelů mých koťátek jsem v kontaktu i po prodeji a s některými jsme i přátelé, aspoň teda po telefonu a v mailech. Posílala jsem i fotečky každý týden, aby viděli jak jim miminka rostou. Je to někdy náročné, ale miluju své kočky a je pro mě důležité komu a do jakých podmínek je prodám.
Takže moje rada při hledání chovatele je, ptejte se hodně a na všechno a řiďte se srdíčkem a samozřejmě při návštěvě omrkněte podmínky v jakých kočky žijí a jestli vypadají zdravě, ušetříte si pak spoustu starostí a peněz za veterináře.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: chovatelé něv
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 9:58:30
Odpovědět s citátem

Zdravím vespolek. Jsem chovatelka kočiček, které si xys přeje. Tedy, dá-li se to tak nazvat, že jsem "chovatelka", protože jsem momentálně bez chovné kočky. Tu kterou mám jsem se rozhodla udělat mazlíkem. Tudíž ode mne koťátka letos v nedohlednu, ale jistě se dají něvičky sehnat v okruhu něvachovatelů. Nyní únor-březen bude jeden vrh k odběru na mazlíky.

Jinak www stránky má většina chovatelů něv, tedy doporučuju napsat mailíka a další se uvidí. (Ono nás opravdu moc není.)
A možná bych chtěla xys doporučit, pokud může a má zájem, 1.3. v hotelu Pyramida v Praze na výstavě, bude větší sešlost něvachovatelů a jejich koček, tam nic nebrání i osobním setkáním a přímým dotazům Smile
Květa

PS: Ahoj Nikolo Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: cena Siamek
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 10:26:53
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
agelea napsal:
Dobrý den, nevíte kolik stojí Siamka s PP? Chovatelé ceny neuvádějí, tak nemám přehled o jejich ceně. Moc děkuji za odpověď.

Nejjednodušší je když se chovatelů přímo zeptáte. Ceny koťat s PP se pohybují ve velice širokém rozpětí a to třeba i u sourozenců z jednoho vrhu. Nejběžnější je cena v rozmezí cca 5-15 tisíc ale klidně může být i vyšší, pokud se jedná o kotě ze zahraničního krytí nebo po velmi úspěšných rodičích nebo naopak i o něco nižší pokud má kotě nějakou drobnou chybičku a není určené na chov.


Pred 2 měsíci jsem za mazlikovskeho siamáčka zaplatila cca 2násobek té dolní částky, koťátko na chov by stálo tu horní. Asi bych jej sehnala i levněji, ale bylo po hodně dobrých rodičích a hlavně - byla to láska na první pohled:-)

Jinak pokud máte zájem o upovídaného "kočkopsa", se který do všeho kecá, všude Vás pronásleduje a nesmí chybět u žádné domácí činnosti, siamku vřele doporučuji! Před jejím pořízením jsem si načetla knížky a informace z internetu, ale realita předčí očekávání:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: něva
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 14:52:45
Odpovědět s citátem

mockrat děkuji za všechny odpovědi, na výstavu bych ráda přijela, ale děda má naplánovanou oslavu jeho sedmdesátin, bohužel jsem až z jižní moravy, kdyby to bylo blíž můžu se stavit alespoň na chvilinku, takhle to vzheledm k daleke ceste asi nepujde...snad bude nějaká další možnost někdy jindy, do srpna je ještě daleko...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Johanka



Založen: 26.01.2008
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 0:46:51
Odpovědět s citátem

Ahojky všichni,
moc bych si přála koťátko ragdolla. Pročetla jsem všechny webové stránky chovatelů, které jsem našla. A pro tuhle kočičku jsem se nadchla. Má to jedno velké ALE... nevím, co jim napsat a jak začít. Prohlídla jsem si i inzeráty, co jsou volně dostupné na internetových serverech, jenže nedokážu odhadnou "serioznost". Jednoznačně bych chtěla koťátko s PP, na druhou stanu jsem si přečetla, že prý i neregistrování "chovatelé", co nepatří pod svaz, dělají své PP. Nevím, jestli bych je jako laik rozeznala. Četla jsem v téhle diskuzi o cenách ragdollů a docela mě to překvapilo, protože právě v těch inzerátech byla cena mnohonásobně nižší. Ze všech stan se setkávám s protimluvnými informacemi. Prosím poraďte, jak si vybrat chovatele, koťátko a jaká cena je přijatelná?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 14:12:46
Odpovědět s citátem

takze mala zmena, deda nema oslavu 1.3. ale 1.2. takze pokud sezenu ochotneho ridice (sama si do Prahy netroufam) tak se dostavim
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2008 15:36:19
Odpovědět s citátem

Já myslím že i podle toho prvního mailového kontaktu můžete hodně věcí poznat. Je dobré hned pro začátek oslovit více chovatelů, tak si nejlépe uděláte představu. Při prvním kontaktu na chovatele bych nejdříve doporučovala napsat pár slov o sobě a o vašich rodinných poměrech a podmínkách. Nic složitého ani žádné detaily jen krátce napište jestli bydlíte v bytě nebo v domku, kolik vás tam bydlí a pokud máte děti tak v jakém věku, případně jestli už máte nějaká další zvířata. Napsala bych i o tom proč jste si vybrala právě toto plemeno, případně jaké pohlaví nebo barevnou varietu preferujete a jaké máte s kočičkou plány - jestli chcete mazlíka nebo jestli do budoucna neuvažujete i o možnosti chovu. Rozhodně doporučuji chovatele navštívit a to i v případě že zrovna nebude mít žádná koťata. Taková návštěva vám prozradí o vztahu chovatele k jeho kočičkám víc než desítky mailů nebo telefonátů.
Co se týká cen koťat tak ty mohou být velice rozdílné. Samozřejmě záleží na tom z jakých linií kotě pochází a jak má úspěšné rodiče. Není vždy dobré vybírat jen podle ceny, ale hlavně podle kvality.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danetka



Založen: 21.02.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2008 15:53:23
Odpovědět s citátem

Já ,jen co mi doma povolili kočičku,jsem začala pátračku na internetu Smile Strávila jsem na tím taky x hodin,noci probděné u PC atd....U mne to začalo tak-vždycky jsem byla kočičí Very Happy ,ale jako dospělák jsem kočičku neměla.Toužila jsem, přítel se bránil a já uznávala,že teď prostě ne.
Až jsem si jednoho dne tak trošku "postavila" hlavu Wink a oznámila mu,že kočka prostě bude.Tím jsem měla na mysli jakékoli kotě,které by mi padlo do oka.Když viděl,že to myslím vážně ,tak si trval na tom,že když už číču,tak čistokrevnou tzv.domácího gaučáka Very Happy Rozhodli jsme se pro britku,pač je to mohutné krásné zvíře,prostě takový medvídek, a já rozjela pátrání.Musím říct,že jsem měla docela štěstí-na netu ,mezi desítkami odkazů,jsem našla chovatelku,která bydlí cca 30km od nás a zrovna měla asi 4týdenní koťátka,tak jsem ji zavolala a jela se podívat.Původně jsem chtěla kocourka,ale nakonec jsem odjížděla s hlavou plnou "starostí",protože mě uchvátila kočička,která byla jediná holka z vrhu 6 koťat,ale paní za ní chtěla o 2tisíce víc než za kluky,že je z koťat nejpovedenější a vhodná na chov.Tak mi hlavou probíhaly takový scénáře Shocked jak to opatrně sdělit doma,že z obyčejného kotěte,z kterého pak měla být britka tak do 4000,je kočička za 10tisíc!!S paní jsem byli domluvený tak,že nad tím zatím budu přemýšlet jestli kluka nebo holku ,a kdyby měla nějakého zájemce,že se mi ozve abych řekla s konečnou platností které,abych druhé kotě zbytečně neblokovala.3 dny jsem nespala!!koťátka byla úžasná obě.Nakonec to rozřešil právě můj přítel,protože na další návštěvu jsem už jela s ním,s tím,že si "může" Razz vybrat.Vybral kočičku...samozřejmě,že mezi tím mým přemýšlením jsem dál obvolávala a hledala a četla...ale nenašla jsem,co by odpovídalo mým představám-buď měli koťátka v barvách,které jsem nechtěla nebo už byly zamluveny nebo neměli žádné.našla jsem samozřejmě spoustu krásných koťat,kočiček a kocourů,ale vždycky tam bylo nějaké ale...moc se mi líbí krémoví kocouři,prostě paráda,teď se dokonce asi ve dvou CHS narodili,ale já už mám zamluvenou tu svou (8týdnů) a čekám až si pro ni budu moct jet Very Happy
Paní chovatelka na mne taky působila příjemně,kočky měla čisté a zdravé a rodiče koťátek jsem viděla taky na vlastní oči.
To období hledání je moc hezké a člověk by ho asi neměl uspěchat,tak budu držet palce všem,kteří hledají a ještě nenašli Smile ,aby si vybrali mazlíčka podle svého srdíčka!Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Cena koťat nic o kočce nenapoví!
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2008 10:01:32
Odpovědět s citátem

Ano, to si myslím já.Našeho britského kocoura jsme kouupili, věřte- nevěřte za 700,-Kč.Byl poslední, který chovatelce zůstal.Přesto, že mě všichni varovali, že "to bude nějaké nedochůdče", z roztomilého koťátka vyrost krásný a chytrý kocour. Nikdy za 3 roky nebyl nemocný, je ukázkově čistotný, hravý,ukecaný,prostě prima. Dělá nám stejnou, ne-li větší radost, jako kočky s PP. Je ale fakt, že kamarádku mu kupujeme za 3500,- Kč, ne proto, že je z dobré chov.stanice, ale proto, že se nám líbíla na první pohled. Tyto poznámky jsem napsala po přečtení desítek příspěvků na téma kočičích cen.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top