Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zlomenina tlapky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: Zlomenina tlapky
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2008 14:57:17
Odpovědět s citátem

Jeden z našich kocourů utrpěl zlomeninu kolenního kloubu zadní tlapky.

Máte někdo zkušenost s takovým poúrazovým stavem? Na co je potřeba dát si pozor? Jaké krmení je vhodné pro zraněného kocourka, který se sotva vyhrabal ze šoku?
Díky moc za každou radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2008 7:34:56
Odpovědět s citátem

S úrazem naštěstí zkušenost nemám. Ale když jsou naše kočky nemocné, nebo byly po kastraci, krmím je víc mokrou stravou (vařené kuřecí i s vývarem, syrové maso, kapsičky s omáčkou). To abych měla jistotu, že dostávají tekutiny.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Zlomenina tlapky
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2008 9:23:14
Odpovědět s citátem

mant napsal:
Jeden z našich kocourů utrpěl zlomeninu kolenního kloubu zadní tlapky.

Máte někdo zkušenost s takovým poúrazovým stavem? Na co je potřeba dát si pozor? Jaké krmení je vhodné pro zraněného kocourka, který se sotva vyhrabal ze šoku?
Díky moc za každou radu.


Kočka mé maminky si zlomila tlapku ,ale dole- ( u lidí je to kotník), vet s tím nic nedělal, že to bude odlehčovat sama . A taky jo, skákala po třech( a to čekala koťata), měli jsme strach, aby jí ta tlapka nezůstala stočená dovnitř,ale krásně se to zahojilo, na tlapku normálně došlapuje, jen někdy ji odlehčuje,a na pohled to vůbec poznat není. Přidali jsme jí ve stravě akorát vápník ( jogurt, tvaroh, smetánku ) vitamínovou pastu nechtěla. Ona je to taková polovenkovní kočka a dost velká netýkavka, takže násilím do ní člověk nic stejně nedostal. Na záchod chodí ven, takže i nějaký klidový režim doma nepřipadal v úvahu. Příroda si prostě poradila, i když to určitě není ideální postup. Ať je kocourek brzy fit. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mant



Založen: 25.03.2008
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2008 8:56:08
Odpovědět s citátem

Díky za rady.

Bohužel na ně nedošlo - kocourek včera podlehl vnitřním zraněním.

Byl u nás dva měsíce - přišel z ulice, vybral si nás, týden se nehnul od dveří, až si vysloužil vstup mezi vnitřní kočky. Snad mu u nás aspoň tu chvilku bylo dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2008 10:10:38
Odpovědět s citátem

mante, to je moc smutné, ale věřte, že aspoň ty dva měsíce
on jistě věděl, že pro něj chcete to nejlepší. držte se.
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: Re: Zlomenina tlapky
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2008 8:15:57
Odpovědět s citátem

janča napsal:
mant napsal:
Jeden z našich kocourů utrpěl zlomeninu kolenního kloubu zadní tlapky.

Máte někdo zkušenost s takovým poúrazovým stavem? Na co je potřeba dát si pozor? Jaké krmení je vhodné pro zraněného kocourka, který se sotva vyhrabal ze šoku?
Díky moc za každou radu.


Kočka mé maminky si zlomila tlapku ,ale dole- ( u lidí je to kotník), vet s tím nic nedělal, že to bude odlehčovat sama . A taky jo, skákala po třech( a to čekala koťata), měli jsme strach, aby jí ta tlapka nezůstala stočená dovnitř,ale krásně se to zahojilo, na tlapku normálně došlapuje, jen někdy ji odlehčuje,a na pohled to vůbec poznat není. Přidali jsme jí ve stravě akorát vápník ( jogurt, tvaroh, smetánku ) vitamínovou pastu nechtěla. Ona je to taková polovenkovní kočka a dost velká netýkavka, takže násilím do ní člověk nic stejně nedostal. Na záchod chodí ven, takže i nějaký klidový režim doma nepřipadal v úvahu. Příroda si prostě poradila, i když to určitě není ideální postup. Ať je kocourek brzy fit. J.


Ahoj, náš kocourek má také zlomenou tlapku, včera se mi připletl pod nohy tak nešťastně, že jsem se strašně lekla a v podstatě na něj spadla.Má zlomenou 4. a 3. metetarsální kost (záprstní na zadní noze). Byli jsme včera na veterinární pohotovosti. Číčoun musel dostat poloviční dávku sedativ, aby mohl být proveden RTG a následně i sádra na tlapku (fixace s dlahou), jinak dostal i injekce proti zánětu, bolesti ap.V pondělí jdeme na kontrolu - teda spíše k ortopedovi, který rozhodne zda operaci, či nebude potřeba (Black je 8-mi měsíční kotě tak se rozhodne o dalším průběhu hojení). Ach jo, nedokážete si představit, jaké mám výčitky, že jsem mu to sice nechtěně ale udělala já...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 16:02:18
Odpovědět s citátem

Ahojky, tak nám po 5 týdnech sundaly sádru na zadní noze (zlomenina 4. a 3. metatarsální kůstky-záprstní kůstky). Noha není oteklá, vet na to koukal a říkal, že vypadá vše v pohodě, jenže kocour nohu odlehčuje(včera mu sádru sundali), došlapuje, ale jen třošinku, na nohu si nenechá sáhnout a když se mu na nohu sáhne, tak ho viditelně ještě bolí. Je to normální stav nebo máme zkusit ještě zajít na veterinu? nebo třeba mírně chladit, nebo co radíte?

Nechci běžet hned, protože kocourova noha je ošetřována pouze v narkoze a za 5 týdnů 4. narkoza, to prostě nechci (stačí že měl 3 a při té včerejší ho rovnou vykastrovali)...

díky moc za rady a pomoc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 18:13:17
Odpovědět s citátem

Veverka napsal:
Ahojky, tak nám po 5 týdnech sundaly sádru na zadní noze (zlomenina 4. a 3. metatarsální kůstky-záprstní kůstky). Noha není oteklá, vet na to koukal a říkal, že vypadá vše v pohodě, jenže kocour nohu odlehčuje(včera mu sádru sundali), došlapuje, ale jen třošinku, na nohu si nenechá sáhnout a když se mu na nohu sáhne, tak ho viditelně ještě bolí. Je to normální stav nebo máme zkusit ještě zajít na veterinu? nebo třeba mírně chladit, nebo co radíte?

Nechci běžet hned, protože kocourova noha je ošetřována pouze v narkoze a za 5 týdnů 4. narkoza, to prostě nechci (stačí že měl 3 a při té včerejší ho rovnou vykastrovali)...

díky moc za rady a pomoc


Možná to odlehčování je jen nezvyk po sundané sádře a i u lidí, se noha po zlomenině musí rozchodit, je ztuhlá.Chladit si to asi nenechá, je to dost dlouhá doba, aby to měl srostlé,takže akutní to asi nebude, možná bych vyčkala, jak se s tím postupně srovná. Klidně se může stát, že na tu nožku bude trošku kulhat a lehce ji odlehčovat už pořád. Dejte vědět, jak se to vyvíjí. Vaše výčitky si umím představit, ale život je takový,schválně jste to neudělala. Podrbání marodovi. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 18:22:04
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za hezký příspěvek, asi vypadáme jako blázni, ale Black je jako naše dítě a prostě pro něj chceme to nejlepší. Uvažovala jsem o návštěvě veteriny ale pak jsem si uvědomila, že by to stejně už měl mít strostlé (ať už dobře nebo špatně) a rozhodně bych mu to nenechala zlomit znovu kvůli srovnání nebo tak něčemu, operace není vzhledem k tomu, jak je mladý, vhodná. Takže doufám, že bude vše v pořádku. Jinak nožičku nemá ani křivou, ani oteklou, prostě jen dost citlivou. Snad bude vše OK. Ještě jednou díky!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 8:12:44
Odpovědět s citátem

to bude dobré, uvidíte...vzpomínám si, jak jsem měla strašně rozcitlivělou ruku, když mi sundali sádru (měla jsem naštíplou kůstku na malíčku pravé ruky), brněla, pálila, každý vjem byl tak 10x silnější, než normálně...citlivé to bylo dlouho a i teď po (JÉŽIŠMARJA TOLIK? Shocked ) 20 letech ho mám háklivější, než ten druhý...bolí, když se stiskne ze stran

kočičák to za pár týdnů (ale spíš dnů) rozchodí a nic nepoznáte Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 8:38:56
Odpovědět s citátem

moc děkuji za uklidnění i za rady. Kočičák už lehce došlapuje, sice když běží, tak běží po třech (prostě si na to zvykl kldyž měl sádru), aůe jinak je každý den vidět veliký pokrok. Dokonce si nechá jemně na tlapinu sáhnout. Teď už jen, aby to pěkně rozhýbal, posílily se mu svaly a narostly chlupy. Teď je to "zobie nožička" Surprised) Překvapuje mě, jak rychle se to zlepšuje!

Díky a hezký den
Hanča a Black
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top