Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

fenka a kočička


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: fenka a kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2008 16:05:25
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, chtěla jsem se poradit zda nemá někdo zkušenosti se seznámením kočiny a starší fenky. Rolling Eyes Naše Cookie se kamarádí s pejskem od vedle - dokonce chodí i k němu na hlídání ( sousedka pohlídala naši kočičku u ní doma ). Jsou uplně v pohodě, Cookie na nej nikdy neprskala. Dokonce mám někdy pocit že pejsek se trošku bojí jí. Razz Po těchto zkušenostech jsem vyrazila na návštěvu kde mají fenku. Kočina vyváděla, prskala, vrčela a ježila všechny chloupky na těle! Při tom fenka vrtěla ocáskem a očividně by kočičku přijala. Může to být tím, že se nesnese stejné pohlaví? Nebo fenka prostě jen Cookině nesedla? Sad
děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2008 19:19:55
Odpovědět s citátem

Myslím, že to není pohlavím, ale kočky jsou opatrnější pokud jde o pejsky, ale i o kočky. Chvíli jim trvá, než se skamarádí. My máme pejsky i kočičky a snáší se skvěle, ale když přijde návštěva s pejskem, kočky zalezou a nekamarádí se. Stejně by se chovala, kdyby na návštěvě byla kočka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2008 10:08:35
Odpovědět s citátem

asi je to i moje chyba, že se neskamarádí třeba tak lehce. Mám totiž vždycky strach že si něco navzájem udělají. S psíkem od vedle to bylo super. On stál na chodbě a já vyšla z bytu s Cookie na ruce. Cookie hned k němu natahovala pacinku a vubec neprskala. Ale na fenku hned spustila. Nedokážu je volně pustit k sobě, když vidím jak kočina prská a vrčí jak dobrman Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2008 10:27:19
Odpovědět s citátem

My když dáme dohromady kočiny naše a mojí sestry (plus pes, i když zrovna na toho se ani nevrčí, ani nesyčí), tak náš Maxíš začne vydávat takový zvuky, že by se za ně tygr v džungli nemusel stydět. Přesto když je necháme pár hodin samotné v bytě, všechny pohromadě, najdeme je v pořádku.
Tím vrčením, syčením a prskáním dává kočka najevo svou nelibost, jde o řeč těla, pokud na pesandu neútočí, tak i přes hrůzostrašnost těch zvuků, není situace tak strašná, jak vypadá. Navíc to může být i reakce z cizího prostředí, pokud chápu dobře, tak jste Cookie vzala za pesandou, což taky mohlo mít vliv; možná zkuste třeba vzít pesandu na návštěvu k Vám, v domácím prostředí by se Cookie mohla cítit jistější.
Možná by bylo dobré je k sobě pustit (Cookie pro jistotu ostříhat drápky, aby pesandu nějak nešikovně neškrábla do čumáku nebo oka, psi nejsou tak hbití jako kočky) a hlídat je a nezasahovat do toho seznamování, pokud by se nezačalo schylovat k ostřejšímu střetu a mohlo by dojít ke zranění.
Myslím ale, že zvířata jsou natolik rozumná, že do sebe naostro nepůjdou, spíš bych předpokládala, že si půjdou z cesty.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2008 20:16:12
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady. V seznamování nám to moc nejde. Ale příště pozveme na navštěvu fenku k nám a uvidíme. Cookie se snad nechá ukecat a nakonec se snesou. Laughing Laughing Ale stejně je to sranda se dívat jak moje kočenečka vrčí jak dobrman a honí při tom všechny chlupy po těle - zřejmě aby vipadala trochu větší. Trénovala to doma na mě-při honičkách atak to aspoň zkusila natvrdo Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2008 11:57:55
Odpovědět s citátem

Ahojky všem.
Mám doma fenku asi 12let. Je pravda, že na ostatní zvířata(hlavně kočky) je zvyklá a má je ráda, jen kočiny jsou z ní tak trochu vyplašený. Bárnýšek k nám přišel jako kotě, takže neměl se psem problém a Kelina s kočinou taky ne. Rvou se od úplnýho začátku,občas nevím kdo koho, ale očividně je tyto hry baví. Pes bydlí hlavně v bytě vedle u mé mamky a Barnabáš kolikrát vyklouzne na hl. chodbu,stojí u dveří a fňuká,pes zas z druhé strany škrabe na dveře.Ono je to hlavně v povaze zvířete a tu musí odhadnout majitel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2008 0:10:42
Odpovědět s citátem

Já mám doma velkou labradorku. Když jsem přinesla první kotě-Adama-tak z toho měla chvíli psotník a chtěla ho za každou cenu ulovit. Ještě štěstí, že respektuje absolutní zákaz vstupu do obýváku, což kotě pochopilo během prvních 5ti minut, že tam za ním pes nesmí. A po 14ti dnech už byli z nich kámoši největší, co spolu lumpačí i se mazlí a spí a jedí Wink No a druhé kotě ji mělo na háku okamžitě, takže dneska mám v jednom klubku všechny tři, a je to náramný pohled, jak si ta zvířata umí spolu hrát a přitom se respektovat, aniž by se jedno druhého bálo. Je to super Exclamation
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Enča



Založen: 01.10.2005
Příspěvky: 19
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2008 19:01:32
Odpovědět s citátem

ahojda,tak jsem sem zase po hodně dlouhý době zabloudila a koukám,že tu někdo má podobný problém jako já.Teda skoro podobný,protože u nás jde o seznamování Čikunky (3.roky ) a skoro 3 měsíčního bíglího kluka. Jim ( bígl) by se s Čikunkou děsně rád kamarádil. Je ještě malej,takže se mu všechno živé líbí,ale Čika je docela proti. Furt na něj syčí a kdyby mohla,tak by ho i škrábla. Takže nemáte to někdo doma taky tak ( dominantní kočka a štěndo)?? Question Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top