Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nová pravidla siničního provozu


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Jak cestuje Vaše číča v autě?
volný pohyb
8%
 8%  [ 5 ]
na vodítku
15%
 15%  [ 9 ]
v přepravce
72%
 72%  [ 42 ]
jinak
3%
 3%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 58

Autor Zpráva
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Nová pravidla siničního provozu
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2006 11:49:30
Odpovědět s citátem

Ahojte,
chtěli bysme vyzvědět (nechce se nám to hledat v nových pravidlech silničního provozu) jak je přikázáno nebo povoleno přepravovat domací zvířata jako psy a kočky? Jestli je povinnost přepravovat zvíře na vodítku či v přepravce, jestli smí být na předním sedadle či snad musí mít svojí "sedačku"? Wink

Nedávno jsme dostali pokutu (ještě při platnosti "starého" silničního zákona) za prasklinu na předním skle - dvakrát jsme s tím prošli technickou, několik silničních hlídek a nikomu to nevadilo až teď jim to vadilo při posledním "Kryštofovi"....

Dík.

Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nová pravidla siničního provozu
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2006 12:27:11
Odpovědět s citátem

Ani nevím, jak to je, ale předpokládám, že je povinnost zabránit zvířeti ve volném pohybu po autě, což bylo i dřív ... zkusím to někde najít....

Jinak za tu prasklinu, spíš bych řekla, že chyba byla, že jste STK prošli ... my jsme sklo měnili právě kvůli tomu, abychom pokutu nedostali ...

April

P.S.: Takže jsem hledala, a nenašla to sice v žádných pravidlech, ale na jednom webu: http://www.labradorka-anne.com/clanky.php

PES DO AUTA PATŘÍ, ALE KAM?

Určitě už jste také viděli, jak se na vás z okénka okolojedoucího auta koukají smutné psí oči nebo dokonce, že pes má celou hlavu venku z auta, aby se ochladil. Jenže to asi není nejlepší způsob, jak ho v autě vozit. Při případné nehodě nebo třeba i jen prudkém brždění totiž ohrožujeme nejen jeho, ale také sebe.... A my jsme se vás minulý týden v naší anketě ptali právě na to, jak vozíte v autě zvířata. A dopadlo to tak trochu podle očekávání. Celkem 59 % z Vás se přiznalo, že zvířata vozí na zadních sedadlech, 28 % je dává do zavazadlového prostoru a 13% nechává zvířata volně v autě.
A jak to s přepravou zvířat má vlastně vypadat? Položme si ale nejprve základní otázku: mají se zvířata v osobních autech vůbec přepravovat? "Určitě zvířata do auta patří, protože samozřejmě musí cestovat s jejich majiteli. Zvlášť v Praze je to naprosto běžné, neboť řada lidí jezdí na víkendy mimo město a své zvířecí miláčky nemohou nechat přes víkend bez dozoru, jídla a pití, " konstatuje Vladimír Fiala z kliniky na pražském Chodově. Bohužel ve vyhlášce o provozu na pozemních komunikacích se o přepravě zvířat nedozvíte nic. Je tam pouze obecná věta o tom, že zvířata se mají v autě přepravovat bezpečně, tedy tak, aby neohrozila ani posádku ani sebe. Na druhou stranu vzhledem k rozmanitosti zvířecích druhů má tato obecnost logické odůvodnění. Je tedy pouze na vás, jakým způsobem to které zvíře povezete." Převážíme ho v kombíku, aby měl dost místa. Cestuje v zavazadlovém prostoru a mezi zadními sedadly a stropem je mříž tak, jak to má být, aby při případném nárazu pes nepřeletěl dopředu," říká majitel vlčáka vytvořil pro svého psa přímo ideální podmínky.
.............. motozurnal.centrum.cz 10.5.2005
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2006 20:00:24
Odpovědět s citátem

v tomto som paranoidna - predstava macicky, ktora leti autom pri brzdeni alebo v prudkej zakrute ma desi. Kocurov vozim v prepravkach a kazdu prepravku priputam bezpecnostnym pasom. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2006 19:56:27
Odpovědět s citátem

Ahoj, já bych byla taky raději, aby cestoval v přepravce, ale to máte slyšet ten rachot, když nemůže koukat z okna... Shocked

Cestujeme tedy navolno... Sad

Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2006 7:52:00
Odpovědět s citátem

Já myslím, že ale především jde o bezpečnost jak kočky, koček, tak i cestujících v autě, takže jakékoliv zajištění proti úplně volnému pohybu, ať už v přepravce, či popruhem, je na místě. Člověk by se kočkou neměl nechat až tak ovládat, obzvlášť když jde o zdraví všech.
Nám se nakonec osvědčila přepravka, zkoušeli jsme i popruh a postrojek, aby měly na zadních sedačkách čičiny volněji, ale Rubka stejně zalezla do přepravky, Maxíš strašně hulákal, takže jsme je nakonec zavřeli a je klid.
Jinak popruh do auta mají např. v Magnetu http://www.magnet-bp.cz/cgi-bin/default.pgm?ID=705084807788&PRO=8650 myslím, že to by mělo být alespoň minimální zajištění kočky ... je sice určen pro psy, ale jde koupit jen ten popruh bez postrojku a bez problémů se dá nasadit na postrojek kočičí a zastrčit do bezpečnostního pásu na zadní sedačce.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2006 15:38:34
Odpovědět s citátem

MaxKatka napsal:
Ahoj, já bych byla taky raději, aby cestoval v přepravce, ale to máte slyšet ten rachot, když nemůže koukat z okna... Shocked

Cestujeme tedy navolno... Sad

Katka a Damča(2)


Moje protestující - remcající děti v autě patří do autosedačky a moje řvoucí kočka v autě patří do přenosky. Bez diskuse Exclamation Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2006 6:59:12
Odpovědět s citátem

Pomněnko - velmi rozumný přístup.

Je to asi stejné jako když se spolujezdec nepřipoutá, protože "kdyby se něco stalo, tak se bude špatně dostávat z auta".. A pak se prudce přibrzdí (třeba protože se v autě před ním něco stane a řidič šlápne na brzdu) a spolujezdec si prožije volný let provázený prolétnutím předním sklem...

Jen bych si přála, aby se těm, co nechají kočku volně pohybovat po autě, nic nestalo, ale hlavně aby "nechtěně" neublížili někomu jinému, třeba tím že se volná kočka něčeho lekne a udělá nějaký prudký pohyb a řidič leknutím strhne volant...
Podle mne je to nezodpovědnost, nechat volně kočku v autě. Buď vydržíte 2 hodiny vřískání kočky v přepravce a bezpečně dojedete na místo, nebo kočku nechte doma a zajistěte si hlídání.
Může se stát cokoliv a kočku už nikdy neuvidíte... Nebo přijde osudná vteřina a vy si pak budete jen vyčítat, že jste kočku nevezli raději v přepravce... A nebo už nebudete vzpomínat na nic...
Držím palce a ... zamyslete se...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ammazonic



Založen: 05.03.2008
Příspěvky: 3

Předmět: na klíně
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2008 8:38:37
Odpovědět s citátem

Kočičku vozím zásadně na klíně a celou cestu ji hladím.. ona se ani nehne a většinou spí. Jakmile je v přepravce, bohužel se vždy pokaká....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Cestování v autě
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2008 18:18:57
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni,
já svoji Betty vozím v přepravce na přední sedačce. Přepravka má speciální úchyty na připásání. Myslím, že je to nejbezpečnější. Hlavně s ní jezdím sama, takže ji nemůžu mít na klíně a hladit když řídím. Bohužel celou cestu pláče Crying or Very sad , ale nedá se nic dělat. Moc často nejezdíme, tak to vždycky vydrží. Kačka a Betty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: na klíně
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2008 19:37:42
Odpovědět s citátem

Ammazonic napsal:
Kočičku vozím zásadně na klíně a celou cestu ji hladím.. ona se ani nehne a většinou spí. Jakmile je v přepravce, bohužel se vždy pokaká....


Pokud jedu s manželem a on řídí, mám též kocoura na klíně. Jedu-li sama, nebo jedeme dál a s oběma kocoury, jsou v přepravce, a ta je připoutaná autopasem. Psa vozím v kufru kombíku, má záchytný postroj určený pro psa, a za ten je připoutaný k okům, které jsou na dně kufru.

Zásadně neriskuji volný pohyb zvířete po autě.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2008 19:42:13
Odpovědět s citátem

Já mám kocoura v přepravce, je mi ho vždycky líto, strašně pláče. Když jsem ho zkoušela z přepravky vyndat, bylo to ještě horší, intenzita pláče se zvýšila a mňoukal ještě žalostněji Crying or Very sad . Lépe je mu v té přepravce, kde nevidí mihotající se krajinu. Ale u každé kočiny je to jinak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2008 21:10:34
Odpovědět s citátem

Pokud jede s kočičkou někdo se mnou, je to jednoduché - otevřená přepravní taška, v ní kočična/y s kšírama a vodítkem a to vše umístěno buď spolujezdci na klíně nebo je kočkama obložen na zadních sedačkách. Pokud musím jet sama, kočiny jsou v autě připásané stejně jako pejsci v bezpečnostním postroji - bezpeč.postroj má už pro kočičky dost eshopů - jedna kočka je spolujezdec vepředu (pro jistotu ještě sedí v připoutané otevřené tašce), na zadní sedačce mám velký chlupatý pelíšek a pokud vezu kočiny 2, jsou připnuté na zadní sedačce - pás je sice zkrácený pouze na šířku sedadla, ale i přesto je prostor mezi sedačkami vyplněn pro jistotu taškou apod do výše sedadel. Postroj můžu jen pochválit, kočiny na něj zvykám od mala a nemám s převozem problém. Hlavně kocour nesnáší přepravku a je schopen se v ní umlátit, takže stejně nemáme na vybranou. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ammazonic



Založen: 05.03.2008
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2008 10:35:55
Odpovědět s citátem

Já zásadně nejezdím s kočičkou sama - nemám řidičák, takže i prakticky nemožné... V každém případě i když ji mám na klíně,tak se o ni trochu bojím, jestli je to dost bezpečné. V přepravce jela dvakrát a pokaždé to dopadlo stejně - po půl hodině se pokakala a navíc si do toho lehla... Evil or Very Mad no to nebudu povídat, co to bylo za libou vůni, když jsem spotřebovala zásobu papírových kapesníčků, abychom z ní aspoň trochu (v šumavských horách) odstranili její..... No, od té doby jsme to riskovali jednou (nebylo vyhnutí) a to samé.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2008 8:04:30
Odpovědět s citátem

My s kočkama cestujeme jen k veterináři a to vždy používám přepravku, i když brečí celou cestu a nebo jezdíme k babičce do Plzně, což je 300 km a to je v připoutané přepravce, která je otevřená a kočina může vylézt k dětem na klín. S každou kočkou je to jiné, některé se bojí v přepravkách, jiné se zase bojí mimo ně. Asi nejbezpečnější je přepravka připoutaná pásem, ale není to pro ně ono. Takže mi připadá přirozenější třeba taková ta polstrovaná taška, co se v ní může kočka schovat, nebo si vystrčit hlavu ven a vevnitř je očko na připoutání kočičáka, aby nečekaně neutekl. Můžete ji mít na klíně nebo při přenášení přes rameno. Jedna paní, co má ode mě kotě, říkala, že hodně jezdí k mamince autobusem a že to kočičákovi velmi vyhovuje. Kouká se ven a nebojí se, protože není zavřený za mřížema, ale je v bezpečí u své paničky a v pelíšku.
http://www.domacimazlicci.cz/prenosky-pro-kocky/foto-transportni-taska-vincent.htm
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2008 20:04:34
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
My s kočkama cestujeme jen k veterináři a to vždy používám přepravku, i když brečí celou cestu a nebo jezdíme k babičce do Plzně, což je 300 km a to je v připoutané přepravce, která je otevřená a kočina může vylézt k dětem na klín. S každou kočkou je to jiné, některé se bojí v přepravkách, jiné se zase bojí mimo ně. Asi nejbezpečnější je přepravka připoutaná pásem, ale není to pro ně ono. Takže mi připadá přirozenější třeba taková ta polstrovaná taška, co se v ní může kočka schovat, nebo si vystrčit hlavu ven a vevnitř je očko na připoutání kočičáka, aby nečekaně neutekl. Můžete ji mít na klíně nebo při přenášení přes rameno. Jedna paní, co má ode mě kotě, říkala, že hodně jezdí k mamince autobusem a že to kočičákovi velmi vyhovuje. Kouká se ven a nebojí se, protože není zavřený za mřížema, ale je v bezpečí u své paničky a v pelíšku.
http://www.domacimazlicci.cz/prenosky-pro-kocky/foto-transportni-taska-vincent.htm



Jo, taška je to pěkná,také jsem jí koupila.Přesto,že jsem jí nechala týden v kuchyni,aby si na ní Matěj zvyknul,zrovna tak, jsem ho nechala zvyknout na obojek,tak při odchodu mi z tašky vyskočil a utíkal i s taškou,kterou za sebou lehce utáhnul Very Happy .Vyřešila jsem to tak,že na otvor jsem nechala přišít síť,aby příště nemohl utéct Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: použití přepravky
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2008 4:30:51
Odpovědět s citátem

Arrow Já když potřebuji AKUTNĚ k vetce (což bývá málokdy), dám kocouře do přepravky, položím v autě na podlahu před předním sedadlem (kde je přepravka dobře "zapasovaná" proti pohybu) a jedeme necelý kilometr Smile do její ordinace. Jen jedinkrát jsem zkusila dát (jinak klidného) kocouře do auta bez přepravky, a myslela jsem, že bude klidný pořád. Ještě neběžel Exclamation ani motor - a přesto najednou vyrazil se šíleným výrazem v očích postupně do všech oken - nedal se ani chytit Shocked, bála jsem se, že mu prudkými nárazy do skla snad praskne lebka Sad ... Dopadlo to tenkrát dobře, ale bylo to poučné!

(Jinak mám Cool štěstí v tom, že naše vetka je téměř skorosousedkou - takže když nastane termín očkování naší početné smečky, zastaví se při cestě domů k nám a naočkuje, odčerví a udělá, co je zapotřebí Wink ... Odpadá mi tak cestování na několikrát - protože mám doma JEN 2 přepravky - a navíc nejsou kocouři až tak moc vystresovaní, páč proběhne všechno v klidu domova. A při kastracích to fungovalo zase obráceně : vetka si vyzvedla u nás toho určitého kocouře a odvezla s sebou do ordinace ... Razz)
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!


Naposledy upravil J. dne 20. 3. 2008 5:47:45, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Taška
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2008 4:35:39
Odpovědět s citátem

Nic ve zlém, ale kočku bych k tašce připoutala kšírky a
ještě jí nejak provizorně upevnila bezpečnostím pásem (totéž platí pro přepravku). V případě nárazu tašku na klíně neudržíte a kočka se i tašou stane neřízeným projektilem (doporučuji vyzkoušet nebo alepoň shlédnou crash test s plyšovým medvědem v náručí na simulátoru).

Také jsem kdysi měla kocoura, který nesnášel cestování - v přepravce se vždycky ze stresu pokadil, pozvracel a následně se tím vším celý obalil. Jednoduše jsme jej převáželi pouze v nutných případech a s mírnými sedativy.

Stávající kočičák snáší cestování dobře, pouze neskutečně nadává na nucené uvěznění a navíc mi kecá do řízení (holt siamák). Ale má smůlu. V každém případě šup za katr (máme takovou tu pevnou tašku se síťovinou), bezpečností pás převléct uchem (tašky, ne koroura:-) a jedeme. Pomáhá, když si jej dám na přední sedadlo, síťku otočím směrem ke mně a v průběhu cesty s ním mluvím (tedy spíše mu klidným, laskavým hlasem spílám, aby už konečně zavřel tlamu:-)...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2008 9:43:51
Odpovědět s citátem

Takže mi také jezdíme zásadně s přepravkou.Jelikož cestujeme i dost daleko v kuse cca 1000km tak kočky mají každá svojí přepravku a cestujeme děti v sedačkách,kočky v přepravkách,posledně se jím to nelíbylo že jsem je rozdělila takže jsem je dala nakonec do jedné přepravky a byl klyd.Je pravda že zastavujeme často kočky mají kšíry a vezmu je protáhnout se také dostanou napít a kapsičku kdyby měli chuť a samozřejmě záchod mají k dispozici.
TAKŽE MŮJ NÁZOR URČITĚ PŘEPRAVKA Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
muezzin



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 5

Předmět: Re: Nová pravidla siničního provozu
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2008 16:41:51
Odpovědět s citátem

k úvodní otázce:

Řekl bych, že zvíře musí být přepravováno tak, aby nemohlo ohrozit řidiče a cestující, a nemohlo bránit řidiči ve výhledu.


nelenil a v zákoně 361/2000 našel:

paragraf 52 Přeprava nákladu

bod (5) Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče,přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

Sice se Vám nechtělo v zákoně hledat, ale jestli neuvažujete o ,,vzdání se řidičského oprávnění ",asi byste si jej měli přečíst raději celý. Vzhledem k míře Vašeho údivu nad pokutou za prasklý okno je nejvyšší čas.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
6
Mňoukání a štěkání (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (16x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top