Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Moje nová kočička


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2006 12:41:01
Odpovědět s citátem

Nečtete celé příspěvky, např. co jsem psala o amerických útulcích výše ... a vůbec mám pocit, že čtete jen to, co chcete, což mě mrzí, protože mi věřte, že posledních pár dnů projíždím všechny možné zahraniční i domácí stránky a hledám další a další informace o FIPce, které jsem jako laik schopná pochopit a snažím se je předat dál, sem.
Sledovat dvě malá města je příliš malý vzorek na to, abyste s klidným svědomím mohla říct, že se venkovní kočky mají líp, to se na mě nezlobte.
Nikdo vám určitě nevnucuje další kotě z útulku a nikdy tu o ničem podobném nepadlo ani slovo, každý musí volit sám, podle svého uvážení a jistě všichni pochopí, proč další útulkové kotě nechcete, a je to v pořádku.

Možná nechápu, ale pravdou je, že to ne/pochopení je nejspíše oboustranné ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2006 12:55:58
Odpovědět s citátem

Mňoukátko,
myslím, že nechcete slyšet nebo číst něco, co odporuje vašemu už pevně danému názoru, chcete si ho jen potvrdit, takže diskuse zde není možná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2006 13:59:49
Odpovědět s citátem

Už jsem se nechtěla zapojovat, ale nedá mi to, abych ještě jednou nereagovala.
Za prvé útulky v Americe ... Je moc hezké pokoukáníčko na kabelové TV, jak že hezky se v tom zahraničí o zvířátka starají a jak nádherné to tam všechno mají. V zemi, kde veterináři klidně čičině amputují drápky, jen aby neničila nábytek, kde klidně odoperují psovi hlasivky, jen aby neštěkal. Kde nechají na ulici umřít člověka, když nemá zdravotní pojištění ... Ale ono asi, když to neukazují v TV, tak to neexistuje. Onehdá jsem narazila na jednu diskusi o handickepovaných kočičkách, psalo se v ní, že jeden zahraniční návštěvník, nevím přesně, jestli z Belgie nebo z Holandska, byl v šoku, jakým způsobem tady fungují útulky. U nich totiž kočičku umístí do útulku, a když se o ni tři měsíce nikdo nepřihlásí, nebo si ji nikdo nevezme, tak ji prostě uspí.
Za druhé ... problematika "šťastných" venkovních koček. V žádném případě bych si netroufla tvrdit, že venkovní čičiny se mají lépe než ty útulkové? Pročtěte si pár příběhů o osudech kočiček před tím, než byly umístěny do útulku. Podle mě i venkovní čičiny mají fatální choroby, venkovní čičiny taky umírají na FIP, jenže když umře venkovní čičina, tak to prostě jen málokdo postřehne. A taky ... venkovní čičiny se neúčastní umisťovacích výstav, takže jejich naděje na nalezení láskyplného domova je pramalá. Ono totiž jde o to, že princip umisťování kočiček do útulku je o tom, že se umisťují ta zvířata, kde se vyskytl nějaký problém. Tam, kde venkovní kočičky žijí s lidmi v souladu, tam se jen nechají vykastrovat a vypustí se zpátky. Ale z místa, kde jim lidé ubližují, kde jim do krmení přimíchávají acylpyrin, kde na ně pouští psy, z tohoto místa prostě musí být vzaté pryč. A troufám si tvrdit, že spousta těch "šťastných" venkovních kočiček, je nyní "nešťastnými" útulkovými, protože jim někdo ubližoval. Přečtěte si zprávy z útulků, v jakém stavu se k nim kolikrát ty "šťastné" venkovní kočiny dostávají a kolik peněz pak lékařská péče stojí.
Studie uvádí, že až 70% kočin je podle "obyčejných" testů FIP pozitivní. Což ale ještě neznamená, že jsou nemocné, stejně jako negativní test neznamená, že nemůžou v budoucnu onemocnět. Zatím nikdo neví, co je spouštěčem mutace koronaviru, který FIP způsobí, ale jedním z faktorů je údajně stres. A protože každá kočička, která přichází do nového domova, je do určité míry vystresovaná, může být podle mě klidně i toto spouštěč té prapodivné mutace. Vysvětlovalo by se tím totiž, proč na FIP umírají i jedinci z testovaných papírových chovů, kteří byli do té doby úplně zdraví.
Jestli si už nechcete vzít kočičku z útulku je to Vaše svaté právo, ale myslím, že byste neměla šmahem obviňovat útulky. Jak už výše psala Karin, na vině je jen a jen ta hnusná nemoc, o které se toho zatím moc neví. A věřte nebo ne, jsem přesvědčená o tom, že kdyby se vědělo, jak na ni, útulky by byly jedni z prvních, kteří by se s tou hnusotou s chutí porvaly!
Toť z mé strany vše!
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marianna



Založen: 27.04.2006
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2006 10:43:08
Odpovědět s citátem

mňoukátko : Mně umřela v náručí pětiměsíční kočička na FIP, takže přesně vím o čem mluvíš.
Pokud jde o "testy na FIP" zdá se, že je to podle posledních výzkumů dost nespolehlivá věc.
Testy jsou jen bud na protilátky proti koronavirům, nebo na koronaviry samé ( ty jsou ale podstatně dražší a domnívám se, že je v republice dělá jen prof. Kotek v Brně a i ten varuje před jejich interpretací), takže to o FIP nevypovídá skoro vůbec. Když jsem se bavila s naší veterinářkou potvrdila mi případ, kdy kotě umírající na FIP mělo negativní titr protilátek. Takže co vlastně zjistí ? Kočka přišla někdy do styku s koronaviry - podle posledních studií má ( nebo někdy v životě mělo) pozitivní titr 65% procent koček žijících v domácnostech a až 95% žijících volně nebo s výběhem ven. Má potom tenhle test cenu ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2006 19:41:25
Odpovědět s citátem

April, Karin: Čtu celé příspěvky, ale na všechno odpovědět nezvládám. Je vás tady na mě víc a já jsem jen jedna, takže nestíhám zareagovat na všechno. Rozhodně to není tím, že bych četla jen to, co se mi hodí. Myslím, že diskuze rozhodně možná je (když je téma).
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Viola
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 16:06:53
Odpovědět s citátem

Jak to tak čtu, má tedy podle vás smysl ty testy nechat dělat? Za pár dní k nám (doufám) přibude kočička, taky z útulku, a já jsem si až doteď říkala, že ji necháme na FIP otestovat. Jenže má to smysl, když to není vůbec průkazné? Akorát se budu stresovat, když mi test na FIP vyjde pozitivní, a přitom to nemusí nic znamenat. Jak to řešíte vy - máte své kočky testované?
Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: asi to nemá smysl pokud je to kočka jediná
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 18:45:35
Odpovědět s citátem

my jsme přišli o kocourka buzze kvůli fip před měsícem. teď se to ve mně pere, vzít si znovu kočenu z útulku nebo zainvestovat do "jistějšího".
samozřejmě, že to asi nevydržíme a v tom útulku zase skončíme, ale testovat ho nenechám. přesně jsem si říkala, že nemá smysl se tím trápit. buď to dopadne nebo ne. jestli se to stane znovu, aspoň si můžu říct, že mohl umřít v rodině a ne v útulku.
sáva.[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: Re: asi to nemá smysl pokud je to kočka jediná
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 18:53:05
Odpovědět s citátem

sava napsal:
my jsme přišli o kocourka buzze kvůli fip před měsícem. teď se to ve mně pere, vzít si znovu kočenu z útulku nebo zainvestovat do "jistějšího".
samozřejmě, že to asi nevydržíme a v tom útulku zase skončíme, ale testovat ho nenechám. přesně jsem si říkala, že nemá smysl se tím trápit. buď to dopadne nebo ne. jestli se to stane znovu, aspoň si můžu říct, že mohl umřít v rodině a ne v útulku.
sáva.[/b]

Vydržte to ale alespoň 2-3 měsíce. Desinfikujte a ozařujte horským sluncem, aby nová čiči přišla do "čistého". Přeci jen tam někde nejaká ta FIPÍ potvora může číhat!!!! A není to o umžení, ale o životě, ne? Držím palce, taky jsem tím prošla a teď mám obra Jaffíka a jsem už víc než 4 roky šťastná součást kočičího světa!!!! Wink
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: Re: asi to nemá smysl pokud je to kočka jediná
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 19:15:40
Odpovědět s citátem

Věra Ľuptáková napsal:
sava napsal:
my jsme přišli o kocourka buzze kvůli fip před měsícem. teď se to ve mně pere, vzít si znovu kočenu z útulku nebo zainvestovat do "jistějšího".
samozřejmě, že to asi nevydržíme a v tom útulku zase skončíme, ale testovat ho nenechám. přesně jsem si říkala, že nemá smysl se tím trápit. buď to dopadne nebo ne. jestli se to stane znovu, aspoň si můžu říct, že mohl umřít v rodině a ne v útulku.
sáva.[/b]

Vydržte to ale alespoň 2-3 měsíce. Desinfikujte a ozařujte horským sluncem, aby nová čiči přišla do "čistého". Přeci jen tam někde nejaká ta FIPÍ potvora může číhat!!!! A není to o umžení, ale o životě, ne? Držím palce, taky jsem tím prošla a teď mám obra Jaffíka a jsem už víc než 4 roky šťastná součást kočičího světa!!!! Wink


děkuju věro,
od té doby co buzzíček zemřel jsem pročetla co se dalo, manžel "ležel" na cizojazyčných stránkách a naši známí se také pídili.
názor 2-3měsíce jsme také slyšeli, ale jinak se obecně mluví o 6ti týdnech. dokonce na můj dotaz z aa vetu odpověděli, že podle podle posledních zjištění je fip nepřenositelná - tedy je karanténa zbytečná - tak koza aby se v tom vyznala Smile
a samozřejmě, že je to o tom jak mít koče doma živé a na ne jen na dožití.
mějte se hezky.
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Re: asi to nemá smysl pokud je to kočka jediná
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 19:53:22
Odpovědět s citátem

sava napsal:
jestli se to stane znovu, aspoň si můžu říct, že mohl umřít v rodině a ne v útulku.
sáva.[/b]


Milá Sávo, moc se mi líbí váš přístup. Až se rozhodnete, že je ta správná doba, budu vám moc držet palce, ať vám nová kočička přinese jen radost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 23:41:33
Odpovědět s citátem

Podle nových výzkumů FIP není infekční onemocnění! Koronaviry, které mohou zmutovat, nakažlivé jsou, ovšem ty se vyskytují asi u 60 - 70 % koček a pouze malé procento těchto koček opravdu onemocní. Zmutované koronaviry nakažlivé nejsou, tudíž kočka, u které již FIP vypukla, nemůže nakazit kočky ve svém okolí. Testy na FIP jsou tak nespolehlivé, že prakticky nemají žádný smysl.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: asi to nemá smysl pokud je to kočka jediná
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 6:58:43
Odpovědět s citátem

sava napsal:
dokonce na můj dotaz z aa vetu odpověděli, že podle podle posledních zjištění je fip nepřenositelná - tedy je karanténa zbytečná - tak koza aby se v tom vyznala Smile


Jak píše výše anonym - o tom byla celá tahle diskuze, že FIP je vlastně nepřenosné onemocnění - FIP je zmutovaný korovnavirus. Přenáší se právě ten koronavirus, na nějž pozitivita testů není nic výjimečného, nicméně důvody, proč někdy zmutuje a někdy ne jsou nejasné a v tom tkví podstata zákeřnosti onemocnění FIP.
Testy, které se dělají u veterináře jsou na pozitivitu koronaviru (FeCov) nikoliv na onemocnění FIP. Na FIP se dělají PCR testy, jsou to vlastně testy DNA, momentálně se posílají do laboratoří v Německu a cena by se měla pohybovat kolem 1800, to jsou snad jediné něco říkající testy.
Ohledně onemocnění koček z útulku - ono na FIP vám může zemřít kotě i z chovu (viz onehdá ruské koťátko Honey) ... neříkám, že je to často, ale také se to stává. Zároveň pod úmrtí na FIP se dá, bohužel, schovat i smrt z jiných zdravotních příčin, jediné, jak je tohle onemocnění opravdu průkazné, je pitva.

Určitě ale do další kočičky běžte, možná je to risk, vzít si další kočičku z útulku, ale myslím, že na netu jsou vypíchnuté zrovna ty tragické zkušenosti, v množství koček, které si lidé z útulku odnesou jsou pravděpodobně tyto případy v menšině.

Držím Vám palce, ať najdete pro sebe toho správného kočičáka či kočičku a ať Vám přinese moc radosti a štěstí!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: asi to nemá smysl pokud je to kočka jediná
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 18:54:41
Odpovědět s citátem

April,

chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte nějaké bližší informace o PCR testech na FIP. Našla jsem o tomto testování dost informací v angličtině, jen nevím, nakolik jsou tyto testy přesné, spolehlivé a jaká laboratoř je dělá.
Příští týden se chystáme na gen. testy na PKD, tak by to třeba šlo nějak spojit.

Díky,

Adéla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: asi to nemá smysl pokud je to kočka jediná
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 19:48:41
Odpovědět s citátem

Bohužel, bližší informace nemám, krom toho, co už jsem napsala. Něco vím od naší veterinářky, něco jsem si taky dohledala na českých i zahraničních stránkách. Více by Vám měl říct Váš vet, pokud je alespoň trochu víc informován o problematice FIP a PCR. Předpokládám, že asi konkrétnější informace jste si v angličtině našla. O jejich spolehlivosti - nevím, asi vždycky záleží na tom, jak je test udělán a jak je přečten, narazila jsem na informaci, že ani tyhle testy nejsou úplně 100%, ale na druhou stranu jsem četla, že tyhle testy jsou vlastně jediné, které mají k FIPu nějakou vypovídací schopnost, protože netestují přítomnost koronaviru, ale přímo na genetický základ viru.
Pokud by Váš vet víc informací nevěděl, myslím, že se můžete obrátit na nějakou větší kliniku, kde by Vám k formě PCR testování měli být schopni říct víc.
Spíš si myslím, že někteří chovatelé by Vám k tomu mohli sdělit víc, co jsem četla, tak někteří nechávají právě tyhle testy dělat. Zkuste ještě nějaký server zaměřený více na chovatelské záležitosti, např. na www.allcats.cz odpovídá přímo veterinářka.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: snad zase prvně s kocouřem
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2007 22:48:47
Odpovědět s citátem

zdravím všechny kočky jen jsem se chtěla podělit o radost - zítra se jedeme podívat na kocourka. určitě vám dám vědět, jak to dopadlo. je jisté, že teď ještě bude muset zůstat v útulku, ale moc si na něj myslíme..
je to taky mourek jako byl buzz, ale zrzek.
http://www.kocky-online.cz/jportal/zvire.phtml?id=2995&utulek_id=41
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: snad zase prvně s kocouřem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2007 9:16:34
Odpovědět s citátem

sava napsal:
zdravím všechny kočky jen jsem se chtěla podělit o radost - zítra se jedeme podívat na kocourka. určitě vám dám vědět, jak to dopadlo. je jisté, že teď ještě bude muset zůstat v útulku, ale moc si na něj myslíme..
je to taky mourek jako byl buzz, ale zrzek.
http://www.kocky-online.cz/jportal/zvire.phtml?id=2995&utulek_id=41


Je moc krásný. Věřím, že se na něj těšíte. Doma musí být bez kocourka smutno. Určitě nám dejte vědět jak to dopadlo.
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: snad zase prvně s kocouřem
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2007 14:04:34
Odpovědět s citátem

Těším se na další informace o kocourkovi.
Držím palce, ať vám to s ním vyjde!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: jasánek medový
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2007 21:09:34
Odpovědět s citátem

dneska jsme si udělali výlet do útulku lucky v černivu (kousek od lovosic).
kočenky žijí v domě a bylo jich tam asi 20. samozřejmě, že jsme se pídili po jasánkovi - je tam a je opravdu nádherný. jen je zatím plachý - jsou mu asi 2roky a teď má za sebou testy i očkování včetně fip. domluvili jsme se, že mu paní zárubová nechá ještě udělat testy na felv a my bychom si ho po nějakém čase nechali už naočkovat sami.
chceme dodržet naši karanténu a jeho 2týdny od 2.vakcíny proti fip, takže začátkem února už by mohl jít ten krasavec k nám.
ještě jednou klobouk dolů, takový pořádek v domě je snad zázrak.
byli jsme tam asi hodinu, kluci samozřejmě málem umazlili koťata k smrti a jasánek se na nás přišel 2xpodívat, ale to nám zatím muselo stačit. pohladit se v náručí u p.zárubové nechal a ten kožich je medvědí.
už se na něj moc těšíme, hezký víkend všem.
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2007 22:16:43
Odpovědět s citátem

Moc držím palce, zrzečci jsou krásní, milí a mazliví (mám jednoho doma)!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: Re: snad zase prvně s kocouřem
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2007 18:57:50
Odpovědět s citátem

sava napsal:
zdravím všechny kočky jen jsem se chtěla podělit o radost - zítra se jedeme podívat na kocourka. určitě vám dám vědět, jak to dopadlo. je jisté, že teď ještě bude muset zůstat v útulku, ale moc si na něj myslíme..
je to taky mourek jako byl buzz, ale zrzek.
http://www.kocky-online.cz/jportal/zvire.phtml?id=2995&utulek_id=41


v tom odkazu se píše, že kocourek Jasánek je očkován proti FIP.
Je to pravda? Dá se proti záhadně zmutovaným koronavirům očkovat??
Nechce se mi tomu věřit.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: snad zase prvně s kocouřem
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2007 8:47:21
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:

v tom odkazu se píše, že kocourek Jasánek je očkován proti FIP.
Je to pravda? Dá se proti záhadně zmutovaným koronavirům očkovat??
Nechce se mi tomu věřit.

Očkování existuje, ale jeho účinnost je dost problematická, uvádí se asi 50%.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Indyka



Založen: 25.08.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Vyškov

Předmět: Re: Moje nová kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 11:52:57
Odpovědět s citátem

Neboj se,uchytí.Dej jí záchod blízko místa,kde hodně bývá,ale tak,aby neobtěžoval jiné členy domáctnosti,a jak bude kočička vzhůru,zkus jí tam položit.Chvilku se pohrabe,a pozná, k čemu to je.
Za spánku ji nikdy nerušte,a zkuste jí dávat krmeníkteré budete po troškách přidávat.
Hodně štěstí!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2008 20:32:21
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni,
vím, že reaguji trošku později, než vnikla tahle diskuze, ale moc by mě zajímalo, jestli je druhý kocourek od Kočičky z útulku (té co zemřela) v pořádku (nechci volit slovo jestli to "nechytil", neb jsem přesvědčená, že FIP není přenosné).

Jinak já nechala našeho kocourka na koronaviry testovat a test vyšel pozitivní. Závěr je ten, že se již s koronaviry setkal, ale nikdo neví, jestli vir zmutuje, nebo ne. Kdyby byl test negativní, bylo by možné ho proti koronavirům očkovat - pak by žádné nechytil a nemohly by tedy zmutovat... je to prostě sázka do loterie, ale to je život.

No a protože je jeden kocourek na koronaviry pozitivní, u druhého jsme je již nezjišťovali. S největší pravděpodobností se s nimi totiž setkal od toho našeho prvorozeného, nebo ještě z dřívějška.

No a závěrem: oba kluky mám z chovu, jeden briťák, druhej kartouzák...

Tak zdar všem útulkům a dík za jejich práci!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (25x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
3
Byl jsem hubenej a mrňavej (16x)
4
Zlomek vteřiny (16x)
5
HCM u koček - program PawPeds (16x)
6
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
7
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top