Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

srst plná lupů

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Miška



Založen: 28.12.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

Předmět: srst plná lupů
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2008 17:15:50
Odpovědět s citátem

naše dvouletá kočička má černý kožíšek a poslední tak půlrok sleduji že se dost otírá o nábytek a má kožíšek plný lupů. I když vyčesávám, druhý den jsou tu zase. Mám ji pravidelně koupat? A pokud ano, čím kdyžtak a jak často? Nejraději bych ji toho ušetřila, sebe tedy také, ale možná jí to svědí. děkuji za radu.
_________________
SOLFINKA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bedrunka



Založen: 13.01.2008
Příspěvky: 40

Předmět: Re: srst plná lupů
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2008 18:21:12
Odpovědět s citátem

Miška napsal:
naše dvouletá kočička má černý kožíšek a poslední tak půlrok sleduji že se dost otírá o nábytek a má kožíšek plný lupů. I když vyčesávám, druhý den jsou tu zase. Mám ji pravidelně koupat? A pokud ano, čím kdyžtak a jak často? Nejraději bych ji toho ušetřila, sebe tedy také, ale možná jí to svědí. děkuji za radu.


Já bych nekoupala vůbec , lupy mohou být právě z častého koupání . Srst se tím vysušuje a ztrácí přirozené mazivo . Spíš bych se zaměřila na stravu . Může to být známka toho , že kočičce něco chybí . U mojí kočičky se objevili lupy , když kojila koťátka a to i přes kvalitní stravu . Veterinář mi dal vitamíny Calo-Pet . Dávám je kočičkám do jídla , tak 2x - 3x týdně , krmím prémiovými granulemi , masem , jednou týdně syrové vajíčko a kousek pravého másla . Kočičky mají srst jak víno a po lupech není ani stopa .


Naposledy upravil Bedrunka dne 24. 3. 2008 18:51:25, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2008 23:49:54
Odpovědět s citátem

Souhlas, určitě se nesnažte řešit problém koupáním - problém bude spíše ve stravě.

A pak ještě doporučuji navštívit veterináře kvůli vyloučení dermatologického onemocnění. S kočkama sice tento problém neznám, ale u jednoho z mých pejsků jsem zažila něco podobného. Nejdříve to byla zvýšená šupinatost kůže a pak i malá olysalá místa - a vyklubal se z toho demodex (sice to typuji spíše na tu stravu, ale jistota je jistota:-).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2008 18:46:49
Odpovědět s citátem

Amísek má taky lupy, na konci hřbetu a lehce i na kořeni ocásku. Četla jsem tu na fóru o přípravku Roboran, dělá se i speciálně pro kočky a je pro zlepšení pokožky a srsti. Začala jsem granulema Hair and Skin od RC, ty moc nezabíraly a navíc mi je přestal jíst, teď tedy zkouším ten Roboran. Srst se zdá lepší, nevypadává tolik, je načechranější a lupů je méně. Ještě ale nemohu říct, že bychom se problému zbavili.

Slyšela jsem od několika lidí, že kočkám na srst a kůži prospívá syrové vajíčko občas zamíchané do potravy. Můj kocour to ale nežere.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2008 7:11:40
Odpovědět s citátem

My máme také problémy s mastnou srstí a lupy. Hlavně na zadku a kořeni ocásku. Nám docela zabírali právě Hair and skin od RC, ale bohužel jsme měli stejný problém jako Adelnik - po pár týdnech je Miki přestal jíst, takže jsme museli přejít na jiné a srst se zase zhoršila. Vajíčko nám kočičák nejí, když ho zamíchám do jídla, tak do toho ani nečuchne. Roboran mám objednaný, tak jsem zvědavá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2008 6:33:03
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
My máme také problémy s mastnou srstí a lupy. Hlavně na zadku a kořeni ocásku. .


Twixie ma posledni dobou taky lupy - hlavne podel patere, a srst mu
dost pada,nemuzu ho pohladit,aby mi nezustala hrst chlupu v ruce a navic za sebou nechava na koberci chuchvalce. Vcera jsme byli u veta na ockovani a na tohle mi doporucil Dermanorm olej
http://www.haty.cz/katalog/podpurne-prostredky/vetoquinol/dermanorm-olej-100ml/
Nemate ho nekdo vyzkouseny? Ale pry se ma uzivat dlouhodobeji...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2008 7:18:33
Odpovědět s citátem

Ahoj, my jsme dostali Dermanorm na veterině když měl doléčenou tu kalicivirozu. Vypadá to jak oliový olej, hodně hutné, kocour to nenávidí, ale Fugo to měl rád, vylízal to klidně samotné z talířku. Do Mikiho jsme olej nemohli dostat ani stříkačkou - plival ho. V jídle ho nepozřel a tak jsme pak přestali dávat. Ale dle veterinářky nejlepší věc na podobné problémy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2008 9:10:55
Odpovědět s citátem

Diky! Ja uz mam Dermanorm doma,ale jeste jsem to Twixovi nedala,doufam,ze mu to bude chutnat a pomuze to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2008 9:47:10
Odpovědět s citátem

Tak přeju ať chutná a nemusíte bojovat se stříkačkou jako my Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2008 10:27:57
Odpovědět s citátem

Výborné přípravky na srt a její kvalitu josu různé rostlinné oleje. Samozřejmě co nejkvalitnější- např. na veterině nám doporučili lněný olej, kokosový olej zase umí zázraky v boji proti herpes viru...I lososový olej můžete zkusit. Aplikace je jednoduchá- pár kapiček do krmení Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2008 11:18:26
Odpovědět s citátem

hanuled napsal:
Výborné přípravky na srt a její kvalitu josu různé rostlinné oleje.

Díky za typ. Az vypotrebujeme ten Dermanorm,tak vyuziju rostlinne oleje jako alternativu Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 4. 2008 15:16:36
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
hanuled napsal:
Výborné přípravky na srt a její kvalitu josu různé rostlinné oleje.

Díky za typ. Az vypotrebujeme ten Dermanorm,tak vyuziju rostlinne oleje jako alternativu Wink

tak Dermanorm Twixovi smakuje a pocitam,ze takovy olivovy olej bude
urcite taky Smile diky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Dermanorm
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2008 9:39:55
Odpovědět s citátem

Na vaše rady jsem olej Dermanorm také vyzkoušela a s výsledkem jsem velice spokojená. Zmizely nejen lupy u kořene ocasu, ale i malé lysinky na uších, které si kocourek pořád škrábal (snad potravní alergie, ale přesnou příčinu neznám), u kočičky zase začaly mizet suché strupy na bradičce, taktéž neznámého původu. Všechny kočky mají krásně hebkou, lesklou srst. Doporučuji!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Miška



Založen: 28.12.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

Předmět: poděkování
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2008 11:23:42
Odpovědět s citátem

Bohužel jsem byla dlouhou dobu bez internetu, každopádně moc děkuju za rady, vyzkouším asi tedy ten dermanorm. Stravou to ale dozajisté nebude. Dáváme ji spoustu mňamek s vitamíny, takové kašičky ze speciálních obchodů a i ten žloutek má moc ráda a papká ho. Lupy má přesně na místech, která jste zmiňovaly. Hřbet a kořen ocásku. Doufám, že teda dermanorm pomůže, každý den ji vyčesávám a stejně je to pořád stejné. Navíc ji tonejspíš děsně svědí.
_________________
SOLFINKA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Re: poděkování
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2008 11:30:06
Odpovědět s citátem

Miška napsal:
každý den ji vyčesávám a stejně je to pořád stejné

I to může přispívat ke zhoršení. Vzhledem k tomu, že kočička není dlouhosrstá, považuju každodenní česání za zbytečné, kůže se tím dráždí a tvorbu lupů to jen podporuje - jako když má člověk přeschlou kůži, čím víc si ji drbe, tím víc se loupe... Každopádně Dermanorm znovu doporučuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2008 11:45:52
Odpovědět s citátem

Musím dát Karin za pravdu. Na její radu jsem Dermanorm taky vyzkoušela, mám 2 černé kočky a lupy jsou dost vidět. Používáme asi 1,5 měsíce a obě "holky" jsou bez lupů. Razz
_________________
Alča, Barča, Dorka a Rozárka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cico Ciciak



Založen: 01.06.2014
Příspěvky: 16

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2014 15:42:17
Odpovědět s citátem

Moja mačka má tiež lupiny a suchú srsť na chrbte. Pozorujem to asi posledný rok. Myslím, že sa stravuje kvalitne. Je na surovej strave (mäso, kosti, vnútornosti, žĺtok) + vitamínová pasta od Gimpet a tyčinky Vitakraft, sem tam kvalitné granule Acana bez obilia.

Podľa 2 vetov je obézna, má nadváhu alebo čo, lebo pred nedávnom mala pravdepodobne tráviace problémy (vet nezistil nič konkrétne) - nejedla, nemala stolicu, iba čúrala a na záchode mala zjavné bolesti, lebo pri návšteve toalety stonkala, nebola moc aktívna. Musela brať infúzie a antibiotiká a vet nás postrašil pri testovaní krvi, že môže mať problém s obličkami, ale našťastie sa vyliečila a pozviechala a kontrola krvi aj výsledky jej dopadli na výbornú a podľa veta nemá problémy s obličkami, ale lupiny stále má aj suchú kožu na chrbte. Inak je už asi 2 týždne zdravá, aktívna. Stolica v pohode, močí v pohode, pije primerane aj sa dobre naje. Volakde som čítal, že kvalita kože a srsti môže byť horšia pri nadváhe a tu na fóre, že by to mohlo súvisieť s nejakým vnútorným onemocnením ako napríklad obličiek, ale testy mojej mačke dopadli na jednotku. No neviem v čom to môže byť.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2015 7:11:00
Odpovědět s citátem

I přesto zkuste změnit kočce granule...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (43x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Kočičí jména (14x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top