Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

silikagelové podestýlky do kocouřových WC

Fórum: Toaleta

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: silikagelové podestýlky do kocouřových WC
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2007 9:41:21
Odpovědět s citátem

Ahoj Kočkomilci,

prosím máte někdo zkušenost se silikagelovými podestýlkami do záchůdků?Surprised) Wink
Zajímalo by mě jak na to vaše čičiny reagují, jestli kočka zvyklá na hrudkující prašné stelivo může mít problém s přechodem na toto nové, a zda je potřeba toto stelivo také alespoň 2x denně čistit lopatkou, nebo se jen vyměňuje cca po měsíci celé??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: silikagelové podestýlky do kocouřových WC
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2007 9:48:42
Odpovědět s citátem

Snad Vám pomohou už dříve zmiňované zkušenosti ostatních ...

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2081&highlight=silik%2A

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=572&highlight=silik%2A

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1208&highlight=silik%2A

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=782&highlight=silik%2A

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=584&highlight=silik%2A

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=161&highlight=silik%2A

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: silikagelové podestýlky do kocouřových WC
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2007 9:53:36
Odpovědět s citátem

Jana Závodníková napsal:
Ahoj Kočkomilci,

prosím máte někdo zkušenost se silikagelovými podestýlkami do záchůdků?Surprised) Wink
Zajímalo by mě jak na to vaše čičiny reagují, jestli kočka zvyklá na hrudkující prašné stelivo může mít problém s přechodem na toto nové, a zda je potřeba toto stelivo také alespoň 2x denně čistit lopatkou, nebo se jen vyměňuje cca po měsíci celé??

Já nemám dobrou zkušenost, moje kočky (mám jich 7) většinou nemívají s přechodem na jiné stelivo problém, ale silikagel úspěšně odignorovaly celý měsíc. Bylo nasypané v jednom ze 4 záchodků a používal ho pouze kocour a i to jen občas asi když už ostatní záchody považoval za nechutné. Navíc i při této malé četnosti používání už po dvou týdnech stelivo zavánělo. Co se týká čištění tak určitě musíte 1-2x denně zkontrolovat a vybrat případné bobíky, také se doporučuje stelivo přitom promíchat. Rozhodně doporučuji po přechodné období nechat dva záchody každý s jiným stelivem a uvidíte jak bude vaše kočička ke změně ochotná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Re: silikagelové podestýlky do kocouřových WC
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 13:02:54
Odpovědět s citátem

[quote="Alena V."]
Jana Závodníková napsal:
Ahoj Kočkomilci,

prosím máte někdo zkušenost se silikagelovými podestýlkami do záchůdků?Surprised) Wink
Zajímalo by mě jak na to vaše čičiny reagují, jestli kočka zvyklá na hrudkující prašné stelivo může mít problém s přechodem na toto nové, a zda je potřeba toto stelivo také alespoň 2x denně čistit lopatkou, nebo se jen vyměňuje cca po měsíci celé??



Arrow můj půlroční brit byl na silikagel.perličky naučen svou kočičí matkou... Laughing takže já v tom pokračuju bílé krystalky MagicPearls,ale jsou i jiní výrobci mylsim,a úplně v pohodě,nesmrdí to a je to super!Má i zakryté wc,což byl přechod z normálního otevřeného,chvíli koukal jako ... Rolling Eyes ale už je tam jako v iglu Laughing Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
čičucha



Založen: 01.08.2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2007 10:23:38
Odpovědět s citátem

Číča byla od mámy naučená na peletky, u nás odstávala klasický kočkolit, který mám bohužel roznášela na tlapkách po bytě. Vyzkoušela jsem Cats pearls a mohu jen doporučit. Přehod byl bez problémů a pro majitele jedné čičiny je údržba mnohem pohodlnější. Vybírám ho 2x denně lopatkou (přítel je alergik Confused) a cca po třech týdnech nedosypávám a vyhodím obsah úplně. pravda je, že naší číče nedělají problémy jakékoliv změny Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2007 0:16:34
Odpovědět s citátem

Já ho vyhodila ještě týž den, co jsem ho do záchůdku nasypala, takže jsem vyhodila asi 150 Kč. Ale já mám sphynxe, a ti mají takové zvláštní tlapičky, kam se ty silikagelové granule skvěle namačkaly a kocouř je pak roznášel vesele po celém bytu. A protože jsou pěkně tvrdé, hrozilo poškození podlah (dřevěné i lina). Tak ta věc šla do popelnice.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pewis



Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: orlová

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 15:39:21
Odpovědět s citátem

Já se na tohle stelivo ptala o víkendu na ostravské výstavě, protože jsem si všimla, že je většina koček měla v klecích. Bylo mi pár chovateli řečeno,že to mají pouze pro tyhle akce a to kvůli tomu, že neulpívá na chlupech - tudíž nemusí vyčesávat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 20:18:33
Odpovědět s citátem

no my pouzivame jen tohle, nevim jaky je rozdil mezi ostatnima ... ale ja jim nasypu trosku do zachodu 2x denne vyberem bobky a po par dnech ho vysypu do zachodu. nesmrdi a kluci jsou spokojeni, vzdycky si reknou, kdyz ho chteji vysypat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chillhousová



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: jižní čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 21:04:34
Odpovědět s citátem

pro chilliho (nebo spíš pro sebe) jsem ho kupovala, nebyl s tím žádný problém. měsíc v pohodě vydržel.
před příchodem milhouse jsem koupila ještě jeden záchůdek a narychlo koupila mikeše. oba začali chodit tam a silikon ignorovali. pro dva by se ale asi nevyplatil. teď kupujeme stelivo od gimpetu a jsme spokojení všichni.
sorry za počátky vět (malá písmenka), jsem k večeru nějak líná používat shift Smile
_________________
Chillhousovi
Jedna kočka nevyhnutelně vede k další. (E.Hemingway)
Stáváš se navždy odpovědným za to, co jsi k sobě připoutal. (Exupéry)

http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1026
http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1404
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 23:53:40
Odpovědět s citátem

Ahoj, mám skoro půlroční sibiřku a bez problémů si zvykla na Magic Pearls. Protože ale nesnese dvířka na WC a bobečky pořádně zavánějí po bytě (ze zverlitu nebyly cítit vůbec) tak se chystám přejít na Gimpet, ten druh, který se nemusí vyměňovat, ale jen se dosypává.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Se silikagelem opatrně:-)
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 4:52:56
Odpovědět s citátem

Jak už tady bylo psáno, určitě bych při zkoušení silikagelové podestýlky doporučila přidat druhý záchod s původním stelivem. Včera jsem silikagel nadšeně nasypala kocourovi do toalety. Bylo to takové hezké, bílé, hygienické, pěkně to ladilo s našim běloušem:-) Mooc se mi to líbilo... Bohužel nikoliv kocourovi. Zkusmo do něj strčil přední tlapky, poťapal a... vystřelil jak namydlený! Prý to divně křupe pod pacičkama, tlačí do polštářků a blbě se v tom hrabe.

Vydržela jsem to půl dne v přesvědčení, že zvítězí jeho přirozená čistotnost a stelivo vezme na milost. Jediným výsledkem byl nešťastný kocour a počůraná postel. Takže silikagel letěl do koše. Jako osobní trest jsem si musela zahrát na Popelku. Jelikož byl večer a ve Zverimexu zavřeno, hezky jsem z popelnice na dvorku vysypala na noviny použitý BioCats, pečlivě povybírala přimíchané odpadky a jiný bordílek a vrátila jej kocurkovi do záchodu. Zadostučiněním budiž mi jeho blažený výraz, že se konečně může spokojeně vy...Smile

Takže silikagel může být fajn, spousta lidí si jej chválí. Jen počítejte s tím, že některým kočkám zkrátka nevyhovuje a pokud nechcete strávit večer v podobné bohulibé činnosti jako já, raději nechte kočce i krabici s obyčejným stelivem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dog



Založen: 16.04.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: tady na foru je rada dementu!

Předmět: klani titanu - MAGIC PEARLS vs BIOKATS
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2008 22:59:15
Odpovědět s citátem

ja som po dlhom sledovani for vybral dve najlepsie steliva - gelove MAGIC PEARLS a hrudkove BIOKATS.
a neviem ktory druh je lepsi. obe maju vyhody. Geloveho treba menej a pomalsie sa mina, pretoze moc sa vsiakne do guliciek, kdezto v tom druhom vznikaju obrovske hrudky, ktore treba vyhadzovat (+ hovienka). Z geloveho staci vyndavat iba hovienka. Hrudkovite ma vyhodu, ze sa da precedit cez standardne diery, pokial mate taky ten trojvrstvovy zachod. U geloveho precedovat netreba, moc je uzavreta, lenze je tam vacsie riziko, ze vam "ujde" nejaka mensia hrudka. Lenze u geloveho kazdu hrudku, hovienko vidno velmi dobre! To mi najviac vadi na hrudkovom, ze proste nevidim, co kocka vyprodukovala! Musim lopatkou prejst vsetko, tym padom niektore hrudky nechtiac rozpolim. Opticka vyhoda hrudkoviteho je, ze ma ovela prirozdenejsiu a prirodnu (zemitu) farbu. Lenze mojej kocke je to jedno, chodi na obidve steliva. Co sa tyka vypadavania granul na zem, hrudkovite je na tom horsie. Lenze zas na druhej strane, gelove gulicky bolia, ked na ne stupite. Takze ZAS vyhoda-nevyhoda. A teraz to najdolezitejsie: smrad. V tomto bohuzial vyhrava hrudkovite... A to vyrazne. Aj ked gel spolahlivo v sebe dusi vsetko moc a hovienka, bohuzial jeho gulicky nedokazia obalit hovienka, takze smrdia, lebo kocka ich prehrabe pocas dna. A to iste ked ich vyberate. Pri hrudkovitom nie je ani jedno problem - tie gulicky su roznych velkosti az po prachovu, takze obalia vsetko spolahlivo. BIOKATS FRESH navyse dokonca voni a kocka z neho tiez. Kocka sa tam logicky rada vala, aj ked nemusi (to uz vyhoda nie je;)). A sme pri prachu - ten je horsi u hrudkovitych. Pri cedeni sa mozem zadusit! Gelove trosku zaprasia pri prvom nasypani, potom nic.
Takze vysledok: REMIZA.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: Re: klani titanu - MAGIC PEARLS vs BIOKATS
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2008 17:48:04
Odpovědět s citátem

My pouzivame gel, sice pri dvou kocourech (uz prestavaji byt kotatka) je mozna spotreba vetsi, ale to ze ho rovnou muzu vyhodit do zachodu, ma pro me takovou vyhodu, ze ji zatim nic neprevazi. K tomu zapachu, ano chvilku po vykonani potreby je to citit Smile ale pak uz ne. Ale my si zas rikame, ze aspon clovek vi, ze ma vyskocit a jit cistit zachod. Kryty zachod nemame, protoze otevreny nam vyhovuje v tom, ze kdo jde kolem uklidi (do zavreneho by se pritel asi nikdy nepodival Smile. A kulicky jsou obcas vyhazene a radi si s nima hraji tak jsou po celem byte, ale ja jsem dost lina, tak me to aspon nuti pravidelne uklizet Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dog



Založen: 16.04.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: tady na foru je rada dementu!

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2008 20:36:14
Odpovědět s citátem

ja mam tiez otvoreny zachod - je to super. okamzite vidite "produkciu" a smrad nie je o nic horsi oproti zatvorenym. dnes som zas cedil hrudkovite stelivo, vysypalo sa mi to na chodbe, potom este na zachode, ked som to vysypaval Evil or Very Mad tak som si povedal, ze nabuduce bude zas gel:) mozno najdem nejaky iny s mensimi gulickami. inak do zachodu vyhadzujem kazde stelivo. v opacnom pripade by smrdela kuchyna (z kosa)!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2008 12:04:21
Odpovědět s citátem

Já třeba zase nedám na zavřený záchůdek dopustit, navíc jako druhý máme CatDome s předsíňkou, což je super. Naši jsou totiž šílení hraboši a když jsme hlídali kočičáky kamarádkám a do rezervy přidali nekrytý záchůdek, měli jsme v koupelně děsně nastláno, jak všichni hrabali. Naštěstí přítel se netváří, že jeho se nadílka v záchůdcích netýká, takže nemá problém s tím krytý otevřít a vyčistit ho Smile
Silkagelové nás moc nelákají (mně se navíc nelíbí představa, že pročůrané stelivo zůstává v záchůdcích), takže jsme je ani nezkoušeli, našim navíc 100% vyhovuje Biokats Smile
A ohledně sypání do záchodu - tak tam sypeme jen hovňouse; načůrané hrudky dáváme do pytlíku a v koupeně máme takovou reklamní uzavíratelnou krabici od whiskas a tam pytlíky hážeme a vůbec nic cítit není. Ostatně i když jsme házeli pytlíky do běžného koše v koupelně, nic cítit nebylo. Takže zase z toho smradu bych strašáka nedělala Wink

A jednou jsem u kamarádky čistila ten trojdílný prosívací záchůdek a můžu říct, že konstrukčně mi přišel naprosto příšernej, strašně špatně se mi s ním manipulovalo a co tam bylo za hrudky, se porozpadalo. Osobně preferuju spíš lopatky.

April

P.S.: U témat ohledně steliv vždycky zdůrazňuji, že to, co vyhovuje jednomu, může být naprosto nevyhovující pro druhé, aby lidé nečekali od steliva zázraky a pak nebyli zklamaní. Protože nám třeba Biokats hrudkuje naprosto spolehlivě a naprosto děsné pro nás bylo jinými vychvalované Cats Best Oko. Každá domácnost je jiná, ať už s vlhkostí vzduchu, umístěním a typem záchůdků, atp. Cool
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2008 16:57:09
Odpovědět s citátem

April napsal:


P.S.: U témat ohledně steliv vždycky zdůrazňuji, že to, co vyhovuje jednomu, může být naprosto nevyhovující pro druhé, aby lidé nečekali od steliva zázraky a pak nebyli zklamaní. Protože nám třeba Biokats hrudkuje naprosto spolehlivě a naprosto děsné pro nás bylo jinými vychvalované Cats Best Oko. Každá domácnost je jiná, ať už s vlhkostí vzduchu, umístěním a typem záchůdků, atp. Cool

Absolutně souhlasím. Rozdíl je i v tom jestli v domácnosti bydlí jen jedna kočka nebo početnější smečka, popř. jestli jde jen o dospělé kočky nebo jestli se odchovávají koťata. Ještě víc to platí u krmiv - to co jedné kočce vyhovuje a skvěle prospívá, může být pro jinou kočku vyloženě škodlivé, třeba z důvodu alergie nebo nemoci, nebo prostě jen konkrétní kočce nesedne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2008 21:42:20
Odpovědět s citátem

My používáme hrudkující písky - Mikeše nebo písek Tesco, který je méně prašný než Mikeš. Jen občas mi Nikit vynese nějaké granulky na těch svých chlupatých tlapkách i když mám před záchodem rohožku Confused .

Naposledy upravil Květa dne 18. 9. 2009 8:51:30, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Al Džazíra



Založen: 10.03.2008
Příspěvky: 31

Předmět: Magic Pearls
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2008 10:26:49
Odpovědět s citátem

Jedině silikagel. Nám se osvědčil a dá se na internetu koupit celkem levně. Pokud ho kočky roznesou, tak se musí zamést nebo vyluxovat. Pro 2 kočky vydrží 1 balení 7,6kg na 14 dní.
Zatím nejlevnější 156kč je na: http://www.exo-eko.cz/Podestylky-pro-kocky/Kockolit-Magic-Litter
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: prašnost silikagelu
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2009 10:13:30
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem,

u našeho kočičáka se objevil problém s dýcháním. Od doktora víme, že to může působit prach, alergie, nebo kouření (kterému byl vystaven od narození u původní majitelky). Proto bych chtěla zkusit nějaké méně prašné stelivo, jestli by mu to alespoň trošku neulevilo.

Chtěla bych se zeptat, jak je to s prašností silikagelových podestýlek. Je to lepší než bentonit nebo dřevo? Myslíte, že by to mohlo čičíka méně dráždit? Nebo nenapadá Vás nějaká jiná alternativa méně prašného steliva? Popřípadě kterou značku silikagelu byste doporučili?

Četla jsem doporučení, že v případě dýchacích problémů u kočky se má vyměnit podestýlka za novinový papír, což si nedovedu dost dobře představit, jak to má fungovat. Obzvláště když nejsme třeba půl dne doma.

Kdyby cokoliv kohokoliv napadlo, budu moc moc vděčná. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: prašnost silikagelu
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2009 10:20:52
Odpovědět s citátem

Silikagel jsou naprosto bezprašné kuličky, takže tohle stelivo by bylo asi nejrozumnější použít, pokud potřebujete bezprašné; bentonit i dřevitá práší.
Nejznámější silikagel je asi Magic Pearls, ale osobní zkušenost nemám.
http://www.allpet.cz/p2299-magic-pearls-kockolit-silikagelovy-7-6-l/
http://www.allpet.cz/p2300-magic-pearls-kockolit-silikagelovy-3-8-l/

Každopádně výrobců je víc a budete muset ozkoušet, která značka sedne.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2009 11:18:48
Odpovědět s citátem

silikagel je uměle vyráběný oxid křemičitý,tzn.není mezi nimi rozdíl co se týče složení.Liší se pouze různými obchodními názvy podle výrobce.Je tudíš úplně jedno jaký koupíte.To jen pro doplnění,aby jste věděla,že spíše kupujte podle ceny výrobce,kvalita pohlcování vlhkosti bude u všech stejná.




BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: Re: silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2009 11:35:17
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
silikagel je uměle vyráběný oxid křemičitý,tzn.není mezi nimi rozdíl co se týče složení.Liší se pouze různými obchodními názvy podle výrobce.Je tudíš úplně jedno jaký koupíte.To jen pro doplnění,aby jste věděla,že spíše kupujte podle ceny výrobce,kvalita pohlcování vlhkosti bude u všech stejná.




BBMM


Děkuji moc za info Smile Můžu se ještě zeptat jak je to s těmi modrými desinfekčními kuličkami? Ty do některých přidávají. Tuším, že do Magic Pearls. Je to k něčemu, nebo je to jen reklamní trik?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2009 12:01:55
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za info Smile Můžu se ještě zeptat jak je to s těmi modrými desinfekčními kuličkami? Ty do některých přidávají. Tuším, že do Magic Pearls. Je to k něčemu, nebo je to jen reklamní trik?



Jestli jste svou otázku směrovala na mne,tak to vám neodpovím,já silikagel nepoužívám,používám bentonitové stelivo.Nemám představu,co za desinfekční kuličky tam můžou být,no logicky vzato,nedovedu si ani představit,jakým způsobem mohou kuličky desinfikovat,možná vylučují nějaký des.prostředek?Nevím,podle mne je asi lepší desinfikovat wc při výměně steliva, savem.Ale určitě cenově budou dražší.Zkuste přičuchnout k nově zakoupenému,pokud by to měla být opravdu nějaké desinfekce,.poznala by jste to na zápachu,jsou to většinou chlornany a ty mají svůj specifický zápach(savo),který se velmi těžko dá čímkoliv přetlouct.



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2009 12:53:44
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Děkuji moc za info Smile Můžu se ještě zeptat jak je to s těmi modrými desinfekčními kuličkami? Ty do některých přidávají. Tuším, že do Magic Pearls. Je to k něčemu, nebo je to jen reklamní trik?



Jestli jste svou otázku směrovala na mne,tak to vám neodpovím,já silikagel nepoužívám,používám bentonitové stelivo.Nemám představu,co za desinfekční kuličky tam můžou být,no logicky vzato,nedovedu si ani představit,jakým způsobem mohou kuličky desinfikovat,možná vylučují nějaký des.prostředek?Nevím,podle mne je asi lepší desinfikovat wc při výměně steliva, savem.Ale určitě cenově budou dražší.Zkuste přičuchnout k nově zakoupenému,pokud by to měla být opravdu nějaké desinfekce,.poznala by jste to na zápachu,jsou to většinou chlornany a ty mají svůj specifický zápach(savo),který se velmi těžko dá čímkoliv přetlouct.



BBMM



Děkuji. No asi to budeme muset tak jako tak zkusit. Tím člověk asi teprve zjistí, jak to všechno funguje, jinak se můžeme jen domnívat. Sice mě osobně se moc nelíbí představa, že moč v záchůdku zůstává, ale za pokus nic nedáme. Teď ještě otázka, co na to řekne náš Chandler a jestli se nám za to věčné experimentování nevymňoukne někde do postele Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanah.cz



Založen: 27.05.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Brno

Předmět: Re: silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2009 15:49:00
Odpovědět s citátem

mistle napsal:
Můžu se ještě zeptat jak je to s těmi modrými desinfekčními kuličkami? Ty do některých přidávají. Tuším, že do Magic Pearls. Je to k něčemu, nebo je to jen reklamní trik?

Je to jen reklamní trik. Používám výhradně tohle stelivo a mám zkušenost jak s přidanými kuličkami, tak bez nich. Není v tom vůbec žádný rozdíl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: silikagel
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2009 17:52:53
Odpovědět s citátem

hanah.cz napsal:
mistle napsal:
Můžu se ještě zeptat jak je to s těmi modrými desinfekčními kuličkami? Ty do některých přidávají. Tuším, že do Magic Pearls. Je to k něčemu, nebo je to jen reklamní trik?

Je to jen reklamní trik. Používám výhradně tohle stelivo a mám zkušenost jak s přidanými kuličkami, tak bez nich. Není v tom vůbec žádný rozdíl.

Jsem vzděláním chemik a dlouho jsem pracovala v různých laboratořích. Silikagel (tato steliva nejsou svým složením nic jiného) se v nich často používá k tomu aby z chemických látek odnímal vlkost a vázal ji na sebe. Modře obarvené kuličky se do něj nepřidávají kvůli desinfekci ale jako indikátor absorbované vlhkosti - když vyblednou znamená to že je vyčerpána kapacita vhlkosti kterou je schopen silikagel pojmout a je zapotřebí ho v sušárně vysušit. Po vysušení se kuličky opět modře zabarví a silikagel je znovu připraven k použití. Při použití pro kočky ale není opětovné vysušení bohužel možné a tak barevné krystalky ztrácí smysl. Asi každý pozná i bez nich že stelivo je již vyčerpané a není schopné pojmout více vlhkosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lipka



Založen: 27.05.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Jihlava

Předmět: Re: prašnost silikagelu
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2009 22:48:13
Odpovědět s citátem

Silikagel nepráší, jen vydává jiné zvuky při zahrabávání, než ostatní steliva.Chce to vyzkoušet. Já znám jen 2 druhy na trhu. Magické perly s obsahem 3,8 a 7,6 L a Catwil taktéž 3,8 a 7,6 L, přičemž druhý je o něco dražší a také o něco déle vydrží.Nebojte se toho.Bobíky vyberete lopatkou a vyhodíte do záchodu.Krystalky nasáklé močí poznáte podle zbarvení do žluta.Je potřeba celý obsah (bez bobíků) prohrábnout, aby nasáklé a nenasáklé krystalky se v toaletě pěkně rozvrstvily.Nejlépe několikrát za den.Moc nešetřím a dávám kočičákům do velké toalety jedno velké balení, vydrží zhruba měsíc. Na dva kočičáky mám dvě velké toalety a protože oni si občas chodí oba spolu na jednu, tak jen sleduji jak se mění barva.Vysypu, vyčistím a nasypu nové balení. Briťák krystalky nevynáší, ragdoll ano. Staší je posbírat, či zamést. Já jsem max spokojená a doufám, že spokojeni zůstanou i moji kočičáci. Nebojte se toho. Držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2009 7:42:55
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za odpovědi a také za osvětu, k čemu slouží ony modré částečky (přiznám se, že tenhle důvud by mě opravdu nenapadl, myslela jsem, že je to ta desinfekce). Asi to zkusíme a uvidíme, co na to kočičák. Zatím s ničím problém neměl. Ani s náhlou změnou z bentonitu na drevěné cats best oko. Tak snad i tohle dopadne dobře Smile

Je to zajímavé číst, jak někomu to stoprocentně vyhovuje, někomu to zasmrádne už po pár dnech, u někoho to letí už v den, kdy se to nasype. Takže asi nezbývá, než to zkusit na vlastní kůži. Hlavní pro mě teď je, že to nepráší. A jak říkáte, nebát se toho Smile

Ještě jednou díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2009 10:17:26
Odpovědět s citátem

mistle napsal:
Děkuji moc za odpovědi a také za osvětu, k čemu slouží ony modré částečky (přiznám se, že tenhle důvud by mě opravdu nenapadl, myslela jsem, že je to ta desinfekce). Asi to zkusíme a uvidíme, co na to kočičák. Zatím s ničím problém neměl. Ani s náhlou změnou z bentonitu na drevěné cats best oko. Tak snad i tohle dopadne dobře Smile

Je to zajímavé číst, jak někomu to stoprocentně vyhovuje, někomu to zasmrádne už po pár dnech, u někoho to letí už v den, kdy se to nasype. Takže asi nezbývá, než to zkusit na vlastní kůži. Hlavní pro mě teď je, že to nepráší. A jak říkáte, nebát se toho Smile

Ještě jednou díky.


Přesně tak, u nás to komplet letělo do koše ještě ten den, co jsem to nasypala, můj sphynx to strašně vynášel a bylo to všude a vzhledem k našim podlahám-dřevo a drahé nové lino-to bylo krajně likvidační, tak než aby stelivo zlikvidovalo podlahy, zlikvidovala jsem radši drahé stelivo-já jsem maximálně spokojené s cat best oko plus, po vyzkoušení absolutně všeho, co je na trhu, jsem se k němu vrátila-my ho ale prosíváme 2x týdně a nový pytel před nasypáním do kadibudky taky. Manžel na to vyrobil takový forychtunk, kam se stelivo nasype, zapne vysavač a on z něj vysaje veškerý prach. To dělá 2x týdně, takže to vyhovuje i z hlediska prašnosti. Když se to vynese, tak to zametu, pokud se na to šlápne, nic se neděje, podlahu to nepoškodí.

Prostě to si každý musí vyzkoušet sám, co mu bude vyhovovat a co bude vyhovovat i jeho kočičákovi.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2009 10:31:25
Odpovědět s citátem

To by zase u nás asi problém nebyl, v kuchyni, kde je záchůdek, sice máme lino, ale už mu asi žádný škrábanec navíc neuškodí Razz

U nás pyliny také byly, ale protože jsme neprosívali, tak to pak byla hrůza. Všichni jsme z toho, ač nejsme na nic alergičtí, pčíkali. Včetně kocoura. A asi bych neměla odvahu to v našem malém bytě nějak prosívat sítem, to by pak asi u nás bylo jak na pile.

Mohla byste nám, prosím, prozradit, Tatiano, jak ten forychtunk k vysavači vypadá? Ač fantazii snad nějakou mám, tak si to představuju jen težko Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (56x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top