Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mrouskání UŽ?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Mrouskání UŽ?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2008 21:42:53
Odpovědět s citátem

Vím, že je tady o mrouskání napsáno skutečně hodně. Všechno jsem poctivě přečetla a podle všeho moje kočka mrouská. Každou chvíli se válí a nechává se mazlit (což nikdy nedělala). Vystrkuje zadek až do nebe, nejvíce se jí líbí drbat na zádech až u ocasu a na přirození se jí objeví malá průhledná kapička. Občas chodí a mňouká, ale ne celou noc. Vyhledává mazlení hlavně od manžela. Normálně by mě to nepřekvapilo, ale mojí kočičce není ještě ani 6 měsíců. NENÍ TO BRZO? Nikdy jsem kočku neměla a tak nevím, jestli už kastrovat. Je to britka a o těch se tady píše, že mrouskají později. Vet říkala, že by kastrovala okolo 8 měsíců, aby se pořádně vyvynula, ale jestli začne mrouskat, tak jí vykastruje i dříve. Takže nevím. Jinak kočička normálně jí, není více unavená než jindy. Prosím poraďte, už mrouská nebo je to něco jiného. Děkuji Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2008 22:09:07
Odpovědět s citátem

Říje v pěti měsících není nic neobvyklého, vím i o kočce (také šlo o britku) která měla první říji ve 3 a půl měsících. Není to sice tak časté, ale vyloučené to rozhodně není.

Naposledy upravil Alena V. dne 10. 5. 2008 18:01:37, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gluminka



Založen: 26.09.2007
Příspěvky: 4

Předmět: to znám...
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2008 17:17:12
Odpovědět s citátem

Milá Betty,
přesně vím, o čem píšete. Moje kočka, papírová sibiřka, měla první říji v necelých šesti měsících. Vzhledem k tomu, že je chovná, tak jsme kastraci začali řešit až mnojem později. A veterinář nás ujistil, že je to normální, zkrátka některé kočičky dospívají dříve.
Ale s kastrací v takto ranném věku bych byla opatrná. Nevím, jak je to u koček, ale u kocourů je to potíž. Mého kocoura, mainského mývala, vykastrovali brzo a nevyvinul se mu dostatečně penis (zkrátka zakrněl).
U vaší kočičky se připravte na to, že bude teď nějakou dobu velice mazlivá a přítulná a dost hlučná Very Happy
Přeju hodně štěstí a radosti s čičinou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: to znám...
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2008 2:14:24
Odpovědět s citátem

[quote="gluminka"]Milá Betty,
přesně vím, o čem píšete. Moje kočka, papírová sibiřka, měla první říji v necelých šesti měsících. Vzhledem k tomu, že je chovná, tak jsme kastraci začali řešit až mnojem později. A veterinář nás ujistil, že je to normální, zkrátka některé kočičky dospívají dříve.
Ale s kastrací v takto ranném věku bych byla opatrná. Nevím, jak je to u koček, ale u kocourů je to potíž. Mého kocoura, mainského mývala, vykastrovali brzo a nevyvinul se mu dostatečně penis (zkrátka zakrněl).
U vaší kočičky se připravte na to, že bude teď nějakou dobu velice mazlivá a přítulná a dost hlučná Very Happy
Přeju hodně štěstí a radosti s čičinou.[/quote


gluminko,vy máte chovnou stanici?Jste tady registrovaná už dlouho,docela ráda bych si prohlídla vaše čičinky,ale nemáte je přihlášené ve zlaté knize.Jsme na kočičím Webu chodíme sem všichni kvůli čičinkám,dopřejte nám to potěšení kochat se také vašima,určitě nebudu sama,kdo se rád pokochá.

Díky, Bětka,Matěj a Barunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mrouskání UŽ?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 6:13:21
Odpovědět s citátem

Otázkou je, jestli je to opravdu mrouskání. Je určitě možné, že mrouskání příjde v poměrně nízkém věku. Ovšem na druhou stranu - je to poměrně intenzivní projev, který je nepřehlídnutelný a nepřeslechnutelný u většiny koček jak přes den, tak v noci.

Abyste měla představu, jak může mrouskání vypadat, doporučuji videjko z těchle stránek - květen 2005 - mrouskání - http://www.setapouch.cz/aja/index_dalsi.php (http://www.setapouch.cz/aja/video/kote7.wmv) je to sice bez toho zvukového projevu, ale ten projev je přibližně jako když pláče dítě.

Výraznější mazlení vyžadované od manžela bych neshledávala jako přímý a jediný projev mrouskání.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 23. 3. 2010 18:22:03, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Mrouskání UŽ?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 14:11:51
Odpovědět s citátem

Určitě to může být mroukání, všechny vámi uvedené projevy tomu nasvědčují. Jedna moje kočička - taky britka začala v 6 měsících, druhá až ve 13. Prostě každá kočka je jiná.
Kočičky se kastrují již od půl roku věku, nicméně stavbu těla a vývin by měl posoudit veterinář. Kdyžtak se dá kočičce píchnout i antikoncepce, která asi na 3 měsíce mroukání zastaví a pak můžete kastrovat.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 19:46:25
Odpovědět s citátem

Děkuji April,
video jsem si prohlédla. Takže mrouskáme. Udělá to sice asi jenom 2x za den, mňouká taky jenom občas, ale je to ono. Vet říkala, že buď máme přijet hned jak přestane nebo mám počkat, jestli bude mrouskat za cca tři týdny znova. Třeba prý teď nemusí dva měsíce nic být. Děkuji všem za rady. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 19:56:23
Odpovědět s citátem

Také je možné, že to je jen projev přicházejícího jara, trochu se jí vzbouřily hormony a třeba teď bude pár týdnů ještě klid. Asi bych vyčkala do dalšího mrouskání, které může přijít jak za 14 dní, tak třeba až za měsíc, a podle toho se zařídila - a pokud by další říje přišla brzy, asi bych zvážila to, co psala Adéla - nechat kočičce ďobnout antikoncepci, ta na cca 3 měsíce přeruší mrouskání a pak bych už nechala kočičku vykastrovat, za tu dobu krásně v klidu doroste.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 19:42:27
Odpovědět s citátem

Tak mrouskání máme za sebou. Mám pocit, že to bylo náročnější pro mě než pro tu kočku. Přesto ale to byl první týden, od té doby co jsme si jí přivezli, co zhubla. Poslední den mrouskání nejedla vůbec a skoro nepila. Byla jsem z toho dost špatná. Teď už je to lepší, ale stejně nejí ještě tak dobře jako před tím. Snad se to srovná. Budeme čekat co se bude dít dál. Děkuji všem za pomoc. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (15x)
2
Na co si dát pozor u krmení koček (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top