Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nový kocourek - přepravka, záchůdek a tak celkově


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2008 17:23:14
Odpovědět s citátem

To Alena C.

Já pořád doufám, že se dobře sžijí, protože kočička přijde starší (3 roky) a kocourka by si měla vychovat od kotěte. S kotětem se snad snese dlouhodobě a až budou oba starší mrzouti, tak by se vozili zvlášť. Dnes jsem si ty přepravky prohlížela ve Zvěrokruhu a ta trojka se mi zdála velká až moc, asi budu spíše předpokládat, že v jedné přepravce budou jen asi tak necelý rok a nebudu tu velikou kupovat.


Naposledy upravil Alamka dne 27. 5. 2008 8:14:13, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2008 17:32:20
Odpovědět s citátem

No, držím vám pěsti, aby se sžili, u nás se to mezi nejstarší kastrátkou a kocourem nepovedlo (pravda, byl mezi nimi téměř osmiletý věkový rozdíl), ale už je vykastrovaný i kocour, přesto jí musí každý den dát najevo, že ji nesnáší. Naštěstí ve velkém baráku si každý najde svoje místo. Zajímavé je, že mladší kocour, nevykastrovaný, má tuhle kočku úplně na háku, dělá, že neexistuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2008 17:35:13
Odpovědět s citátem

Tak máme tu velikost 3. Pravdou je, že tím, že naši jsou spolu od malička, nemáme problém v tom, že by se v přepravce nesnášeli. Maxíš spíš nesnáší převážení celkově, takže syčí a vrčí, Rubka je v klidu a ignoruje ho.
Tuhle velkou používáme v podstatě proto, že když se potřebujeme někam přepravit, tak na zadních sedadlech nemáme tolik místa, abychom tam mohli mít dvě přikurtované přepravky a ještě převážet třeba člověka (a technicky vzato - dvě přepravky a dětská sedačka, to pak už je spíš utopie).

Otázkou prostě je, jak se snesou, jak narostou, jak často je budete převážet, kolik máte místa v autě, jestli na to budete sama, nebo budete mít k dispozici další ruce; kolik přepravek, to musíte zvážit sama. Nám ta jedna vyhovuje, ale někomu to sednout opravdu nemusí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2008 18:05:08
Odpovědět s citátem

Ta kočička, co si ji budu brát, je z "většího kolektivu", zvyklá na cca 5 koček a odpovídající množství koťat, je hodná, u ní by problém být neměl. A jak jsem psala, spoléhám, že kocourka si od tří měsíců bude vychovávat "k obrazu svému", tak by to mohlo klapat. Ten kocourek by mohl vyrůstat skoro jako její kotě, doufám, že jsem to vymyslela dobře Smile
Místo v autě by problém nebylo, toho je dost. Vozit se asi budou často, protože na chalupu jezdíme hodně. Teoreticky je možné, jednoho třeba nechávat doma, ale to bych nerada. No, snažím se všechno vymyslet předem, ale ono si to asi nedá poroučet Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 7:29:11
Odpovědět s citátem

Nechci vám kazit iluze, ale já bych o jedné přepravce pro 2 kočky vůbec neuvažovala pokud nemáte v autě problém s místem a jezdíte dál než jen pár kilometrů na veterinu. Riziko, že se ty dva nesnesou je dost velké a uvažujte, vám by se líbilo, kdybyste celou cestu měla někoho na klíně, místo aby si seděl nebo ležel pěkně v pohodlíčku na svém? a aby vás třeba počůral nebo pozvracel. Je vidět, že s kočkama ještě nemáte moc zkušeností, v uzavřené přepravce se chovají úplně jinak než doma na gauči nebo v pelíšku. A nespoléhejte na to, že 3-letá kočka bude nadšená z malého divokého kotěte, které ji bude akorát otravovat. Spíš bych počítala s tím, že na něj bude pěkně hustá, tím spíš, že ona bude doma o měsíc dřív a kotě bude pak vetřelec na jejím novém uzemí. Kupte rovnou 2 přepravky pro dospělé kočky, ať mají dost místa a pohodlí a myslím, že si ušetříte spoustu starostí a i peněz. Pokud se snesou dobře bude to jen příjemné překvapení.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 8:13:15
Odpovědět s citátem

To RadkaK

Nevím, jak moc mám zkušeností s kočkami, to si netroufám posuzovat. Spíše s těmi venkovními, které jsme měli vždycky. Teď jde o to, že po delší pauze, pořizuji zas kočky do bytu. Mívali jsme obyčejné kočky domácí, když byly děti malé, nejvíce byly současně tři. Na veterinu jsme je vozili ve velké kabele od vysavače, do které jsem na zipsy všila síťku. Byly naprosto spokojené. Od té doby, co si kočky převzali rodiče na chalupě, jsme pravda měli dlouhou pauzu s nějakým převážením, takže teď zjišťuji zkušenosti a názory druhých.
Pokud jde o ten vztah kočka a kotě, paní mi kotě vysloveně doporučila, aby kočička nebyla sama, protože je zvyklá na "velkou společnost".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 8:20:57
Odpovědět s citátem

nemyslím to nijak zle, prostě jsem jen chtěla říct, že ne každá kočka se v novém prostředí chová stejně jako doma ve smečce, taky vím, že se dospěláci chovají jinak než koťata, to že budete mít dvě kočky je dobře aspoň jim nebude smutno, ale lepší by byla 2 koťata nebo je přivést spíš najednou, takhle si ta dospělá udělá u vás své království, které bude jen její a vy ji za měsíc do toho přivezete cizího malého vetřelce a ona ho bude muset do svého území pustit. Chovám sphynxe a ti jsou známí tím, že jsou tolerantní a velmi přizpůsobiví, ale i tak bych každému koupila jeho přepravku, je to pro ně prostě pohodlnější a bezpečnější, pokud budete jezdit na větší vzdálenosti. Je to jako byste se snažila nacpat dvě děti do jedné velké sedačky, i když se dobře snesou bude jim líp pokud budou mít dostatek svého prostoru a pohodlí.
Držím palce, ať máte i nadále štěstí při seznamování a snášení koček mezi sebou.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Zlomek vteřiny (21x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (21x)
4
Debakl (20x)
5
HCM u koček - program PawPeds (20x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (19x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (17x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top