Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Chovatel ???

Fórum: Rady

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: Chovatel ???
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 7:57:49
Odpovědět s citátem

Již několikrát jsem se setkala v diskusích s varováním před chovatelem z Pardubicka, který dříve v inzerátech uváděl e-mailovou adresu lucie.atletka@seznam.cz, nyní rom.cfc@centrum.cz. Podle lidí, kteří u pána byli pro kotě nebo štěně, jsou zvířata chována v klecích, koťata jsou údajně ve špatném stavu, apatická. Neviděla jsem to na vlastní oči, ale podle inzerátů dotyčného pána a různých plemen, které chová, se domnívám, že tady opravdu vše v pořádku nebude. Nejde mi o to, že odchovává zvířata bez PP, vím, že i to se dá dělat dobře, pokud má "množitel" ke zvířatům vztah, ale pouze o to, jestli zvířata netrpí a nejsou chována ve špatných podmínkách. Teď jsem zjistila, že nabízí i koťata s PP - sphynx, kornyš rex... Musí být tedy členem nějakého chovatelského klubu. Tomu klubu je lhostejné, že zároveň prodává koťata bez PP a hlavně - v jakých podmínkách zvířata žijí?
Několik inzerátů:

Kornyš rex kotata s PP.Otec import Svedsko ,2 x Cac,matka import Rusko.Krémová a colorpoint.Vzácné plemeno kočky s kadeřavou srstí,nelíná,ideál pro alergiky.Rodiče ukáži.Pardubicko 721856405


Sphynx kanadský s PP bicolor,modrtý s bílou.Bezsrřstá kočka,ideál do bytu a pro alergiky.Rodiče ukáži,milé,přítulné,socializované,chod í na wc.Pardubicko,721856405

mainská mývalí kotata bez PP v barvě tygr se stříbrem.Rodiče s PP ukáži.Atraktivní zbarvení,k dětem ,přítulná ,milá ,chodí na wwc.721856405 Přeloučsko cena,4500 až 5000,-Kč

Britská krémová kotata bez PP,rodiče ukáži.Socializovaná,chodí na wwc,k detem,přítulná.Pardubicko 721856405 atraktivní zbarvení.


Sibiřská kočka bez PP,rodiče s PP.Atraktivní zbarvení ,tygr.Rodiče ukáži,přítulné milé,k detem,ven i do bytu.Uloví až krusu,vyčistí pozemek od hlodavců.Polodlouhosrstá ,nemusí se česat.Pardubicko,721856405

Bengálská kočka,kocour 1,4 roků ,cvhovný ,výrazná tečka.Rodiče s PP,import USA,na chov i miláčka,přítulný ,milý,zvyklý doma i venku.Chodí na wc,k detem.Mívá krásná kotata.Atraktivní kočka,skoro nelíná ,vhodná do bytu i ven.Vypadá jako levhart.Pardubicko 721856405

Bengálská koťata,prodám bez PP,rodiče s PP, jemná srst, skoro nelíná, do bytu i ven, k dětem, chodí na Wc, Exkluzivní kočka , vypadá jako malý levhart. Pardubicko 721 856 405

Francouzský buldoček, černý s náprsenkou, typová štěňata s krátkým nosem, ven i do bytu, milá k dětem, Pardubicko 721 856 405

Fr.Buldoček fena 2 roky bez pp černá s naprsenkou a žíháním 1 štěnata 7kus.Kratky nos nohy tělo typová.Milá přítulná.Na chov i milačka.Rodiče ukáži.Poslední fena,snížení stavu pro nemoc chovatele.Pardubicko 721856405


Naposledy upravil Nadja dne 30. 5. 2008 7:22:34, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Chovatel ???
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 8:01:58
Odpovědět s citátem

Tak to je silny kafe, nejak se mi udelalo zle...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Re: Chovatel ???
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 9:34:32
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Tak to je silny kafe, nejak se mi udelalo zle...


Ahoj holky tak to je hnus mám chut se tomu majiteli "chovateli" ozvat a jet se tam podívat Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 10:05:45
Odpovědět s citátem

Jestli to uděláte, tak dejte vědět. Taky by mě to zajímalo, ale jsem z daleka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 13:26:39
Odpovědět s citátem

Dokud budou lidi tak hloupí, že budou podporovat takové množitele a kupovat od nich kočky bez PP, tak jim pokvete pšenka. Všechno je to o poptávce- nabídce.
Ale každopádně by bylo fajn kontaktovat chovatelské kluby a upozornit je na tohoto pána. Stačilo by zkopírovat všechny ty inzeráty a přeposlat e-maily.
Podobné případy jsou v poslední době celkem časté, teď se zrovna jeden rozebíral na KO, to byla zase jedna taková paní Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Majk.a..



Založen: 25.05.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Chovatel ???
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 20:04:52
Odpovědět s citátem

Nadja napsal:
Již několikrát jsem se setkala v diskusích s varováním před chovatelem z Pardubicka, který dříve v inzerátech uváděl e-mailovou adresu lucie.atletka@seznam.cz. Podle lidí, kteří u pána byli pro kotě nebo štěně, jsou zvířata chována v klecích, koťata jsou údajně ve špatném stavu, apatická. Neviděla jsem to na vlastní oči, ale podle inzerátů dotyčného pána a různých plemen, které chová, se domnívám, že tady opravdu vše v pořádku nebude.


Ano je to on, ale musim se ho i zastat, byla jsem se tam podivat na kotatka trikrat i neohlasene, a nebyly apaticke, byly hrave a az na jednu kocicku co mela spatne ocicko (ale to se muze stat, s tim asi clovek nic nenadela) byly vsechny v poradku. Me se sice take moc nezda že chova hodne druhu kocek i nejake psy, ale je to jeho vec. pokud jsou zdravý a "nic" jim nechybí. Nesjpis tedy krome človeči lasky. ale tu, jako napriklad memu Akimkovi, stokrat vynahradi jeho budouci panicek. Je pravda že mi to taky prijde jako tovarna na penize, ale pokud mate nekdo zajem klidne se jedte podivat.

Ale myslim že to neni až tak zle jak se povida, když si o tom človek zjisti vic a zazije to na vlastni kuzi.
NE ze by se mi libylo jak se chova a co presne dela, ale jsem si jista ze to muze byt i horsi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 20:41:14
Odpovědět s citátem

Jsem ráda, že se ozval někdo, kdo u pana chovatele byl a dokonce má od něj kotě. Já bych se tam ráda zajela podívat osobně, ale jsem z druhého konce republiky. Mohla byste nám prosím, Majko, říct, kde jsou kočky chovány? Že to nemůže být v bytě, když má od každého plemene i kocoura, to je jasné. Jde tedy nejspíš o nějaké voliéry. Jaké mají rozměry? Kočky jsou tam určitě i v zimě, jsou nějak zateplené? Jak jsou vybavené?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 20:58:35
Odpovědět s citátem

hanuled napsal:
Dokud budou lidi tak hloupí, že budou podporovat takové množitele a kupovat od nich kočky bez PP, tak jim pokvete pšenka. Všechno je to o poptávce- nabídce.
Ale každopádně by bylo fajn kontaktovat chovatelské kluby a upozornit je na tohoto pána. Stačilo by zkopírovat všechny ty inzeráty a přeposlat e-maily.
Podobné případy jsou v poslední době celkem časté, teď se zrovna jeden rozebíral na KO, to byla zase jedna taková paní Crying or Very sad


Ten pán by mohl zajímat finanční úřad Wink - a nemyslím, že by mu to bylo milé (tomu "chovateli").
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 21:06:19
Odpovědět s citátem

Takže jsme se dozvěděli, že jde o pana Romana Navrátila ze Sopřeče, chovatelská stanice SOPCAT. Pán je nejen chovatel, ale zřejmě i překupník. V zimě jsem si všimla jeho inzerátů s textem: "Koupím koťata bez PP různých plemen - sibiřská, britská, mainská mývalí... Platí stále."

Naposledy upravil Nadja dne 30. 5. 2008 15:48:53, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Chovatel ???
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 7:08:56
Odpovědět s citátem

Majk.a.. napsal:
Ale myslim že to neni až tak zle jak se povida, když si o tom človek zjisti vic a zazije to na vlastni kuzi.
NE ze by se mi libylo jak se chova a co presne dela, ale jsem si jista ze to muze byt i horsi.

Vite, jde spis o otazku chovatelske ale i obecne lidske etiky a zodpovednosti. Samozrejme kazdy se muze svobodne rozhodovat,od koho si zviratko poridi,ale myslim,ze na lidi jako je tenhle pan je dobre upozornit a nepodporovat je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: Re: Chovatel ???
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 7:47:19
Odpovědět s citátem

Majk.a.. napsal:

Ano je to on, ale musim se ho i zastat, byla jsem se tam podivat na kotatka t
Ale myslim že to neni až tak zle jak se povida, když si o tom človek zjisti vic a zazije to na vlastni kuzi.
NE ze by se mi libylo jak se chova a co presne dela, ale jsem si jista ze to muze byt i horsi.


Je to samozřejmě jen Vaše věc, od koho a za kolik si pořídíte kočku. V žádném případě ale nesouhlasím s alibismem typu "sice se mi určité věci na podnikání pana xy nelíbí, ale kočky by se mohly mít i hůř". Protože pokud budou existovat lidé, kteří si od takovýchto "chovatelů" budou pořizovat zvířata, tito lidé budou dál provozovat svou výdělečnou činnost v méně čí více vyhovujících podmínkách a nic je nepřiměje k tomu, aby jejich chovná zvířata přestala být považována jen za fabriku na výrobu koťat/štěňat, jejichž prodej dobře nese.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Majk.a..



Založen: 25.05.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Chovatel ???
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 8:35:42
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Majk.a.. napsal:
Ale myslim že to neni až tak zle jak se povida, když si o tom človek zjisti vic a zazije to na vlastni kuzi.
NE ze by se mi libylo jak se chova a co presne dela, ale jsem si jista ze to muze byt i horsi.

Vite, jde spis o otazku chovatelske ale i obecne lidske etiky a zodpovednosti. Samozrejme kazdy se muze svobodne rozhodovat,od koho si zviratko poridi,ale myslim,ze na lidi jako je tenhle pan je dobre upozornit a nepodporovat je.


To je pravda, ale bohuzel stalo se. Ale je take pravda ze ty zviratka co tam jsou za to nemuzou a lip by se meli u nekoho jineho. Tak co s tim?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 8:54:55
Odpovědět s citátem

On je to běh na dlouhou trať a jeden člověk sám nic nezmůže. Nicméně za sebe můžu říct, že:

1. nekoupila bych zvíře bez PP - už z principu bych prostě nepodporovala množení koťat na kšeft nebo z naivity/nevědomosti (je spousta lidí, kteří mají papírovou opečovávanou kočku, a protože je to samozřejmě ta nej kočička na světě, tak od ní chtějí koťata pro známé atd. Bohužel ale o chovu koček, genetice, zdravotních ryzicích nemají páru. Pak se na kočkowebech objevují dotazy typu "naší britce se narodila koťátka, kdy a čím začít přikrmovat, kdy je můžeme dát pryč, jak očkovat").

2. Upozorňovala bych všechny známé, kteří chtějí pořizovat zvířata bez PP či množit neuchovněná zvířata na možná rizika a problematiku PP vs bez PP.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Majk.a..



Založen: 25.05.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 9:08:19
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
On je to běh na dlouhou trať a jeden člověk sám nic nezmůže. Nicméně za sebe můžu říct, že:

1. nekoupila bych zvíře bez PP - už z principu bych prostě nepodporovala množení koťat na kšeft nebo z naivity/nevědomosti (je spousta lidí, kteří mají papírovou opečovávanou kočku, a protože je to samozřejmě ta nej kočička na světě, tak od ní chtějí koťata pro známé atd. Bohužel ale o chovu koček, genetice, zdravotních ryzicích nemají páru. Pak se na kočkowebech objevují dotazy typu "naší britce se narodila koťátka, kdy a čím začít přikrmovat, kdy je můžeme dát pryč, jak očkovat").

2. Upozorňovala bych všechny známé, kteří chtějí pořizovat zvířata bez PP či množit neuchovněná zvířata na možná rizika a problematiku PP vs bez PP.


Chci jen dodat že ja bych teke nekoupila zvire bez PP ani na mazlika.
Ani nevim jake kocky tam ma bez PP, ale ani sphynxove ani devonrexi to nejsou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 9:14:15
Odpovědět s citátem

Majk.a.. napsal:

Chci jen dodat že ja bych teke nekoupila zvire bez PP ani na mazlika.
Ani nevim jake kocky tam ma bez PP, ale ani sphynxove ani devonrexi to nejsou.


Já to nemyslela na Vás, ale spíš obecně.
A jako bod 3 bych dodala, že bych nekoupila ani zvíře s PP z registrovaného chovu, u kterého by se mi něco nezdálo (podivné jednání chovatele, příliš mnoho zvířat, zvířata nežijí s rodinou, neochota umožnit návštěvu apod.).
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 9:43:58
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
Majk.a.. napsal:

Chci jen dodat že ja bych teke nekoupila zvire bez PP ani na mazlika.
Ani nevim jake kocky tam ma bez PP, ale ani sphynxove ani devonrexi to nejsou.


Já to nemyslela na Vás, ale spíš obecně.
A jako bod 3 bych dodala, že bych nekoupila ani zvíře s PP z registrovaného chovu, u kterého by se mi něco nezdálo (podivné jednání chovatele, příliš mnoho zvířat, zvířata nežijí s rodinou, neochota umožnit návštěvu apod.).



Já si myslím,že pokud budou tak zvaní "chovatelé"mít v první řadě jen zájem jak vydělat na zvířátkách peníze,tak je tento boj na velmi dlouhou trať!Je moc smutné,že u hodně lidí jsou na prvním místě vždy ty peníze Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 10:01:14
Odpovědět s citátem

Já si myslím,že pokud budou tak zvaní "chovatelé"mít v první řadě jen zájem jak vydělat na zvířátkách peníze,tak je tento boj na velmi dlouhou trať!Je moc smutné,že u hodně lidí jsou na prvním místě vždy ty peníze Evil or Very Mad[/quote]

Ano,bohuzel je to tak, ale velkou roli v tom take hraje neznalost,nevedomost... Jenze kdo chce, si informace vzdycky najde,kdo pristupuje k zivotu odpovedne a premysli do dusledku a s rozvahou,ten
se snazi zorientovat a pak teprve rozhodovat.Ale tak dalece spousta lidi nepremysli a tezko rict,zda jim to muzeme mit za zle.Ano,v konecnem dusledku je to spatne
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 10:36:29
Odpovědět s citátem

Jen chci dodat, že si klidně tento pán může papíry doma vytisknout neni to problém a Majko nechci být ošklivá, ale moc nevěřím, že vám ty papíry za měsíc přijdou. Je to můj názor. tomu pánovi by měly být už jen za ty jeho řeči zvířata odebrány ne aby na tom rejžoval. A zozmnožoval bezpapíráky kteří potom umřou na HCM nebo něco jiného. Je to hnusný, ale pravda .
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 12:08:51
Odpovědět s citátem

Pan Navrátil nepochybně porušuje chovatelský řád ČSCH:
1. Zásady pro provoz objektů, zařízení a vybavení pro chov koček a péče o ně jsou následující:
a) Kočky žijí ve společné domácnosti s majitelem.
b) Není dovoleno
- trvale chovat kočky v oddělených objektech od domácnosti majitele,
- držet kočky trvale uzavřené v klecích, s výjimkou dočasného omezení z důvodu nemoci, porodu, karantény nebo navykání na novou sociální skupinu,
- chovat kočky trvale ve venkovních voliérách.
c) Chovatel zajistí:
- prostor minimálně 6 čtverečních metrů podlahové plochy o výšce minimálně 1,80 m pro samostatně drženého jedince, při společném chovu více koček prostor přiměřeně větší,
- v prostoru obvyklou pokojovou teplotu, nebo teploty v rozmezí 10 až 35 °C s možností úkrytu (zahřátí, ochlazení),
- v prostorách, kde se chovají kočky dostatečné základní vybavení pro jejich chov (misky na krmení, toalety, pelíšky k odpočinku, úkryty, škrabadla, hračky),
- kočkám možnost horizontálního i vertikálního pohybu,
- kočkám trvale k dispozici pitnou vodu,
- kočkám pravidelné a optimální krmení,
- chov koček v místnostech s denním světlem a možností obměny vzduchu,
- při přechodném umístění ve voliéře možnost ukrytí před deštěm, sněhem, chladem a slunečním zářením,
- aby všechny prostory obývané kočkami byly přístupné i člověku.
2. Zařízení se konstruují, používají a udržují tak, aby bylo zabráněno poranění a utrpení zvířat.

Pokud by byl vyloučen z chovatelského klubu, bude pravděpodobně chovat dál a koťata budou bez PP.


Naposledy upravil Nadja dne 30. 5. 2008 15:51:22, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chovatel



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 27

Předmět: Chovatel
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 17:51:22
Odpovědět s citátem

Reaguji na diskusní fórum, které rozehrála paní Najda.
Kočky Sphynx jsou s PP, ostatní kočky jsou také s PP, ale neuchovnněné, tudíž kvalitní rodiče a koťata prodávám bez PP. Kočky sphynx mají zvláštní pokoj s dlažbou a odpovídá normám. Ostatní kočky jsou venku ve voliérách s výběhem, voliéry jsou celé zastřešeny, boudy zatepleny a v případě mrazu - tepelná podlážka. Denní úklid a dezinfekce samozřejmností!! Dále chovám francouzské buldočky bez PP, v zatepleném domu, každý pes má svůj vlastní výběh, vlastní boudu, která je zateplená. Mám živnosteský list na chov domácích a exotických zvířat, stavební povolení, 2 x do roka kontrola státní veterinární správy, v pořádku je i mé účetnictví. Paní Nadja u mě nebyla to by jinak nemohla rozjet vůči mé osobě takovou pomlouvačnou kampaň. A jestli byla tak lže. Vše způsobuje lidská závist. Každý je vítám podívat se na můj chov. Kočky mám z Scarface, což je pro mě čest. A vůbec si nedovolujte pomlouvat paní Ivu, všichni se můžete od ní učit. Ta zná můj chovi i prostředí. Zajímá mě kdo dá takové finance a lásku do chovu jako já. Pokud budou nadále probíhat pomluvačné kampaně, budu nucen obrátit se na svého právního zástupce. Doufám, že jsem vnesl do problému jasno a jsem s pozdravem Navrátil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 18:59:11
Odpovědět s citátem

Nebyla jsem u vás, pane Navrátile, psala jsem to hned na začátku. Ale ozvali se mi lidé, kteří u vás byli. Podotýkám, že to nebyla slečna Majka, která se vás spíše zastává. Bohužel u nás není trestné chovat kočky a psy celoročně v klecích, to ovšem neznamená, že je to v pořádku. Podle mého názoru je to ostudné a podle chovatelského řádu ČSCH, který jsem citovala ve svém předchozím příspěvku, je to zakázané. Sphynxové u vás nemají samostanou místnost, v té místnosti jsou opět klece pro více plemen koček. Teď jste členem některého chovatelského klubu a všechny chovatelské kluby zakazují svým členům odchovávat koťata bez PP. Doufám tedy, že to nyní budete dodržovat i u ostatních plemen koček, které vlastníte. Patří to k chovatelské etice. A mohl byste mi prosím vysvětlit, proč vykupujete koťata bez PP různých plemen? Také z lásky ke zvířatům? Jen se obraťte na svého právního zástupce. Pomluva je totiž to, co není pravda. A že jsou zvířata u vás zavřena celý život v klecích, to doufám nepopíráte.

Naposledy upravil Nadja dne 30. 5. 2008 10:00:25, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Narleness.tee



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Předmět: p. Navrátil - chovná stanice
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 8:35:49
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

pane Navrátile, mohl byste sem prosím tedy napsat dle pravdy jak se jmenuje Vaše chovatelská stanice a kde je registrována? Velmi děkuji.
_________________
Jan Richter

sacred birmans cattery
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chovatel



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 27

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 13:04:14
Odpovědět s citátem

Oslovuji p.Nadju.Prosím o zveřejnění Vaší chov. stanic e na veb.Kolik máte koček a jaké plemeno.bod.1 - k uvedené pomlouvačné kampani z Vašěí strany navrhuji následovné..pošlete do mé chov. stanice státní vet. kontrolu ,ochránce zvířat nebo jinou st. kontrolu,která posoudí na základě zákona stav věcí.bod. 2 - může byt i přepadovka,lépe po domluivě ,nermusím být doma. bod.3 - nemám co skrývat, naopak mohu být hrdý na stav ch ovu. Technologicky,kvalitou zvířat,hygienou,kondicí,typem.3- zdůraznuji,že psy,ani kočky nejsou chování celoročně v klecích. Maji pokoje nebo voliery s nadměrečný my metry ze zákona,bod.4 -v přpadě pochybností uvedu svoje stránky o chovu psů a koček.bod.5 -vyjádření státní vet. kontroly o tiskněte na tomto foru,at všichni posoudí Váš atak.bod.6 - jsem přesvědčen ,že vše je ok a budu žádat Vaší omluvu na základě vet. kontoly na tomto foru.bod. 7 -chovatelem zvířat jsem 45 let s vysokou uspěšností.zvířata jsopu u mně na 1 místě,20 let bez dovolené,365 dní v roce 10 až 12 hod. věnování se chovu.Nemluvím o vložených financí do chovu,to posoudí rozumný člověk,až to uvidí..bod. 7 - tímto je snad vše jasné,každý je vítan,cvhov ukáži a snad skončí pomlouvačná kampan,kdyby ne,tak se obrátím na policii CR a právního zástupce,poškození cizích práv a pomluvy.S pozdravem Navrátil Roman
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Narleness.tee



Založen: 30.05.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 13:16:36
Odpovědět s citátem

Můžete tedy zveřejnit název své chovné stanice?
_________________
Jan Richter

sacred birmans cattery
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 14:56:04
Odpovědět s citátem

Nemám žádnou chovatelskou stanici, pane Navrátile. Doma mám své čtyři vykastrované kočky, venku jednoho přitoulaného kocoura a přechodně - tj. do umístění - mívám doma různé kočičí nalezence. S mým jménem se můžete setkat na www.kocky-online.cz, buď v diskusi nebo pod fotografiemi umístěných koček soukromých nálezců. Nemám žádný důvod vám něco závidět. Mileráda se nechám přesvědčit o tom, že kočky u vás nejsou chovány v rozporu s chovatelským řádem ČSCH - musím to sem opravdu dávat znova? :a) Kočky žijí ve společné domácnosti s majitelem.
b) Není dovoleno
- trvale chovat kočky v oddělených objektech od domácnosti majitele,
- držet kočky trvale uzavřené v klecích, s výjimkou dočasného omezení z důvodu nemoci, porodu, karantény nebo navykání na novou sociální skupinu,
- chovat kočky trvale ve venkovních voliérách

Vím, že to není proti zákonu (a nikde jsem to také nepsala), ale je to proti chovatelskému řádu a vy - jelikož prodáváte sphynxe s PP - jste jistě členem chovatelského klubu. Takže já jsem odpověděla na vaše otázky a můžete teď prosím odpovědět vy na ty moje?

Zopakuji je: Proč si opakovaně dáváte inzeráty, že vykupujete koťata bez PP různých plemen? Jistě to není protizákonné, ale rozhodně je to neobvyklé, není to nic, co by chovatelé běžně dělali. Zajímá mne to proto, že píšete o své lásce ke zvířatům a o tom, že nemáte co skrývat. Co tedy s těmi vykoupenými koťaty děláte?
Napište prosím, jak se jmenuje Vaše chovatelská stanice a kde je registrována.
Kde tedy žijí ta zvířata, která máte venku ve voliérách, když ne v klecích (v rozporu s chovatelským řádem ČSCH, jehož jste členem)?

Opakuji, že mi nevadí, když se obrátíte na policii a právního zástupce. N. Jansová


Naposledy upravil Nadja dne 30. 5. 2008 18:36:34, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bedrunka



Založen: 13.01.2008
Příspěvky: 40

Předmět: Re: Chovatel
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 16:15:45
Odpovědět s citátem

Chovatel napsal:
Reaguji na diskusní fórum, které rozehrála paní Najda.
Kočky Sphynx jsou s PP, ostatní kočky jsou také s PP, ale neuchovnněné, tudíž kvalitní rodiče a koťata prodávám bez PP.


Pane " chovateli " myslím si , že chovatelský řád platí pro každého a doporučiji aby jste si ho přečetl !

3 Chovatelům není dovoleno:
3.1 odchovávat potomstvo bez PP z rodičů, z nichž kterýkoliv patří k některému plemeni;
3.2 používat k páření zvířata bez platné chovnosti (viz kap. V.);

Tím že odchováváte koťata bez PP na rodičích s PP bez uchovnění ho docela slušně porušujete a ještě se tím snad chlubíte !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 16:21:02
Odpovědět s citátem

Narleness.tee napsal:
Můžete tedy zveřejnit název své chovné stanice?


Tak se lidičky podržte našla sem tu jeho stanici a tady máte webovky je to hnus ten pán má rysa mývala atd... bjen se podívejte stačilo se trošku pohrabat na netu. http://home.tiscali.cz/canisfeline jo a tady před ním varují další lidé... http://www.ifauna.cz/rubriky/diskuse/vypis.php?r=8&thema=133294 Lucka
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 16:34:16
Odpovědět s citátem

Kriste pane, ty kočky jsou všechny v klecích jak v nějakým útulku. Myslím, že je načase celou záležitost postoupit orgánům činným v trestím řízení, nebo alespoň kontaktovat chovatelké spolky a organizace. Pan "chovatel" musí být čelnem nějakého z nich, pokud prodává i kočky s papíry.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 16:35:31
Odpovědět s citátem

A hned na úvodní stránce položka v nabídce "psy"- pán je asi inteligent Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 17:12:03
Odpovědět s citátem

Je to hrozný co?
_________________
DevilishLucy Surprised)


Naposledy upravil DevilishLucy dne 30. 5. 2008 17:13:53, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (43x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
4
PKD - polycystická choroba ledvin (18x)
5
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (17x)
6
Zajímavá škrabadla a pelíšky (17x)
7
Somálská kočka (17x)
8
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (16x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top