Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

váha kotěte


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nel
Anonymní





Předmět: váha kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2006 12:27:51
Odpovědět s citátem

Může někdo poradit ohledně váhy kotěte? Mám kočenku, 5 a půl měsíce starou a váží 3,3 kg, zdá se mi to moc... Přibírá raketovým tempem a trochu se bojím, abych ji nevykrmila moc. I když jinak je celkově taková dlouhá, má vysoké nohy, takže tlustě rozhodně nevypadá. Jen má bříško, asi po mně. Very Happy Jaké máte zkušenosti, je ta váha adekvátní? Díky.
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2006 12:31:48
Odpovědět s citátem

Každá kočička má tu váhu úplně jinou. Mému Rafovi je 6 měsíců a váží 4 kg. Koťata by se rozhodně neměly v potravě omezovat (pokud nejsou vyloženě tlustá). Jestli bude mít problémy s váhou tak to můžete začít řešit nejlépe po kastraci třeba granulemi "indoor", "light" apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ditta



Založen: 22.10.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2006 12:43:43
Odpovědět s citátem

My mame temer 7-mesicniho kocourka, ktery vazi 5,3 kg a nasi pratele maji britacka 6-mesicniho a uz ma 6 kg. Opravdu to bude asi dost individualni.
_________________
Ditta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2006 12:51:48
Odpovědět s citátem

Zapomněla jsem se zeptat co máte za rasu? Protože na tom taky hodně záleží, briťáček nebo sibiřka budou mít určitě víc než obyč. číča či orientálka Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nel
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 1. 2006 13:43:59
Odpovědět s citátem

je to obyčejná číča šmrcnutá podle pana doktora nějakou siamskou, proto je údajně taková dlouhá a nohatá. Jak vidím, tak je to opravdu velice individuální. Nicméně děkuji za porady.
Já jsem ji trochu zmlsala, navykla si na masíčko, přilepšuju jí občas pribiňákem, rozhodně jí v jídle neomezuju a má téměř kvalitnější stravu než já. Kočičce kus hovězího a kuřecí řízek a sobě kuřecí kostry na polívku. Very Happy Je prostě neodolatelná. Však to určitě znáte.
Odpovědět 
boban
Anonymní





Předmět: váha koťete
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2006 13:16:54
Odpovědět s citátem

No já mám opačný problém. mám šest a půl měsíčního kocoura britské modré s PP a váží 3,4 kg. Zdá se mi, že je to málo, ale působí zdravě, vesele a rozhodně ne vychrtle. Jelikož ale nemám srovnání se stejnou rasou ve stejném věku, jen těžko si mužu udělat obrázek, jestli je vše v normálu. Jestli máte, nebo víte někdo o stejně staré britce, napište mi prosím bud sem, nebo na gimeakis@centrum.cz. Dík moc
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2006 15:09:48
Odpovědět s citátem

já přispěju , ač nemám britku. Mám sibiřku(kočku) pět měsíců starou a váží 2750g Smile Nevím, zda je to moc či málo, ale je zdravá, tlustá určitě nevypadá, tak to neřeším. Ale vím, že má předpoklady velké kočky, taky mi připadá, že přibírá raketovou rychlostí! Papá všechno, granule, maso , pribiňáčky, tvaroh, konzervy ... Jinak máte možnost se obrátit na chovatele, co od něj kocourka máte, má jistě přehled, jak by měl kocourek tohoto plemene prospívat. A myslím, že i víte, jak vypadají kocourkovi rodiče a podle toho si můžete udělat představu, jak mohutný kocourek může jednou být. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2006 15:24:56
Odpovědět s citátem

Já přidám svoji zkušenost. Taky jsem řešila, zda můj kocourek (britka bez PP) není moc hubený nebo tak. Teď je mu 11 měsíců, je kastrovaný a váží 4,5kg. Před kastrací měl něco kolem 5kg. Je ale spokojený, zdravý, při chuti a nic mu nechybí. Je drobnější, myslím že to má po své mamince, ta taky nebyla nijak velká. Genetika také udělá hodně Wink , proto je dobré si prohlédnout i rodiče, abyste věděli, co z vašeho prcka jednou bude Very Happy .
Odpovědět 
Boban
Anonymní





Předmět: Re: váha koťete
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2006 17:42:43
Odpovědět s citátem

boban napsal:
No já mám opačný problém. mám šest a půl měsíčního kocoura britské modré s PP a váží 3,4 kg. Zdá se mi, že je to málo, ale působí zdravě, vesele a rozhodně ne vychrtle. Jelikož ale nemám srovnání se stejnou rasou ve stejném věku, jen těžko si mužu udělat obrázek, jestli je vše v normálu. Jestli máte, nebo víte někdo o stejně staré britce, napište mi prosím bud sem, nebo na gimeakis@centrum.cz. Dík moc



rodiče jsem samozřejmě viděl. táta je asi největší kočka jakou jsem kdy viděl Shocked , takže by mělo mít kotě předpoklady být taky veliké. Je mi jedno jestli z něj budeme mít tygra, nebo jestli bude menší, hlavně aby se mu dařilo, jen mě zajímalo porovnání se stejně starými kotaty britek. Všem dík moc za odpověď, Boban
Odpovědět 
Alena V.
Anonymní





Předmět: Re: váha koťete
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2006 7:28:19
Odpovědět s citátem

Boban napsal:
, jen mě zajímalo porovnání se stejně starými kotaty britek. Všem dík moc za odpověď, Boban

Srovnávat se stejně starými koťaty britek prostě nelze. Chovám britky a tak vím že každá je jiná a taky každá roste jinak. Znám kocoura který měl v šesti měsících 6 kg a v dospělosti má 9 kg, a znám jiného který měl v šesti měsících cca 4 kg a jako dospělý má taky 9 kg. Zkrátka některý kocour roste a přibírá rychleji v prvních měsících, jiný zase spíš až kolem roku. Někdy se nejdřív kocour hodně vytáhne do délky a potom teprve postupně získává na mohutnosti, jindy roste vcelku rovnoměrně a je pořád kulaťoučký. Ještě komplikovanější je to u kočiček, kde záleží i na tom, kdy u nich přijde první říje. Jsou kočky které mají říji ztřeba od šesti nebo sedmi měsíců a u jiných může říje nastoupit třeba až po dovršení roku. Kočky které začnou říjit brzy se poněkud zarazí v růstu a doženou to až po odchování prvního vrhu, popř. po kastraci. Nakonec každá kočka získá velikost a váhu kterou má danou geneticky a krmením se to moc ovlivnit nedá - vyjímkou jsou snad jen kočky, které v mladém věku trpí podvýživou - ty nikdy nevyrostou pořádně. Dospělá britka kočka může vážit tak od 3 do 7 kg, dospělý kocour od 4 do 10 kg. Když kotě pochází např. ze spojení velkého a mohutného kocoura a drobnější kočkytak se nedá odhadnout po kterém z nich se vyvede - klidně tam mohou být i drobnější kocourci a velké a mohutné kočky.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: váha koťete
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2006 14:41:08
Odpovědět s citátem

boban napsal:
No já mám opačný problém. mám šest a půl měsíčního kocoura britské modré s PP a váží 3,4 kg. Zdá se mi, že je to málo, ale působí zdravě, vesele a rozhodně ne vychrtle. Jelikož ale nemám srovnání se stejnou rasou ve stejném věku, jen těžko si mužu udělat obrázek, jestli je vše v normálu. Jestli máte, nebo víte někdo o stejně staré britce, napište mi prosím bud sem, nebo na gimeakis@centrum.cz. Dík moc



Ahoj máme doma 6ti měsíčního briťáka , nyní má 4 kg - ale myslím, že váha u koťat je opravdu individuální v kočkogalerii mám fotografie Monty (2) Wink
Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2006 14:43:24
Odpovědět s citátem

Pardo, vždycky s zapomenu přihlásit. Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 17:38:02
Odpovědět s citátem

ahoj, mam trochu jiny dotaz, jak poznam bez vahy (tu nevlastnime a nechceme Smile ze kocourek zacina byt obezni? Vim ze to je individualni a bila barva jeste rozsiruje Smile) proste mi prijde na svuj vek necelych 7 mesicu moc mohutny. Po te co jsem videla dospelou britku, ktera by vedle nej vypadala jako male kote. Druhy koucoutek je stihly, atlet a srst ma "prilepenou" na tele ... Tak nikolka chudak vedle neho vypada jak tloustik, se svou nadychanou srsti
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 17:43:09
Odpovědět s citátem

Frantiska napsal:
ahoj, mam trochu jiny dotaz, jak poznam bez vahy (tu nevlastnime a nechceme Smile ze kocourek zacina byt obezni? Vim ze to je individualni a bila barva jeste rozsiruje Smile) proste mi prijde na svuj vek necelych 7 mesicu moc mohutny. Po te co jsem videla dospelou britku, ktera by vedle nej vypadala jako male kote. Druhy koucoutek je stihly, atlet a srst ma "prilepenou" na tele ... Tak nikolka chudak vedle neho vypada jak tloustik, se svou nadychanou srsti


asi jdou nahmatat špeky,a přes bříško si neumeje prdelku Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 17:51:23
Odpovědět s citátem

dekuju za uklidneni Smile brisko nema a speky uz vubec ne ... tak je proste jen mohutny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
4
PKD - polycystická choroba ledvin (18x)
5
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (17x)
6
Somálská kočka (17x)
7
Zajímavá škrabadla a pelíšky (16x)
8
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (16x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top