Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

SPHYNX KLUB


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: SPHYNX KLUB
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 5:31:47
Odpovědět s citátem

Někde jsem tu četla zmínku o sphynxím klubu, tak se pokusím to trochu vysvětlit.
Ano začali jsme o něm někdy v roce 2007 přemýšlet s Karolínou L. a několika dalšími majiteli naháčků, protože nikde na webu neexistovalo nic, co by se sphynxů týkalo, kromě pár chovných stanic a jejich webíků. Dokonce vzniklo i logo, http://www.tyrellsphynx.com/images/navrh%20sphynx%20klub.jpg
Zkoušeli jsme na několika místech založit nějaké forum, ale někde to padalo, jinde se jim asi "nelíbilo", že máme v názvu nahaté kočky, tak nám to několikrát po pár dnech zrušili. Nakonec jsme našli azyl tady na Kocouřovi a myslím, že tu vlastně takový malý sphynxí klub už vznikl. Chodí sem stále více nových i budoucích majitelů sphynxíků a kdo nebude líný číst, tak se tu dozví velkou spoustu věcí o našich miláčcích, a co se nedočte na to se může zeptat a všichni se na něj hned vrhneme Very Happy , samozřejmě s nadšením.
Věřím tomu, že až nás ještě přibude, tak se udělá i nějaký ten srazík. Zatím jsme bohužel roztroušení po celé republice a máme k sobě všichni docela daleko, ale pevně věřím tomu, že nás bude časem víc.
Nevím jestli má cenu dělat další stránky - SPHYNX KLUB - když to tady tak hezky funguje. Taková věc je docela složitá a nemáme nikoho, kdo by nám takový webík spravoval. Tady můžeme o všem diskutovat, vkládat sem fotky svých miláčků, psát o nich co nás napadne.
Jediné co mě napadá, že bych mohla udělat je, že bych se svolením Karolíny Leitnerové trochu poupravila to logo, aby na něm nebylo www, ale jen Sphynx club a že kdo bude mít zájem toto logo si umístí na své stránky jako baner - odkaz na toto forum. Všem kdo má zájem o těchto stránkách řekněte, ať je nás tu stále víc. A Oldovi děkujeme, že na svých stránkách http://www.kockysphynx.wbs.cz/odkazy__kontakt.html shromáždil tolik odkazů na sphynxí stránky, ušetřil tak nováčkům spoustu hledání.
Takže vlastně sphynxí klub máme, tak hlavně, ať je nás tu stále víc a víc spokojených majitelů sphynxíků!!
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 7:40:26
Odpovědět s citátem

for RadkaK

100% Souhlas. Naháčci a to nejen sphynxí jsou prostě úžasní a co může být ať již pro chovatele či majitele lepší, než sledovat, jak se ta naše sphynxí rodinka rozrůstá a těm co se teprve přidat chtějí, být nápomocen radou Smile Jinak Radko, je mi zcela jasné, co by asi vypadlo z vyhledávače, pokud bych tam zadal "nahaté kočky". S tím mám vlastní zkušenost, když jsme kupovali psíka a zadali "naháči" Very Happy Věřte nebo ne, ale v odkazech nebyl ani jeden pes.... Wink

Ale možná by nebylo od věci shromáždit vedle odkazů na sphynxí stránky i to, kde vlastní sphynxík žije (a pokud majitel souhlasí, tak s poznámkou "návštěva možná"), poněvadž když jsem dělal na svém webu odkazy na sphynxy ve Zlaté knize, tak to kde bydlí, u některých chybí, no a u těch kde to je, bych ty adresy pelíšků doplnil i s návodem, jak majitele kontaktovat. Myslím, že každý sphynxí nadšenec rád případnému zájemci toho svého miláčka "představí".
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 10:21:02
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for RadkaK

100% Souhlas. Naháčci a to nejen sphynxí jsou prostě úžasní a co může být ať již pro chovatele či majitele lepší, než sledovat, jak se ta naše sphynxí rodinka rozrůstá a těm co se teprve přidat chtějí, být nápomocen radou Smile Jinak Radko, je mi zcela jasné, co by asi vypadlo z vyhledávače, pokud bych tam zadal "nahaté kočky". S tím mám vlastní zkušenost, když jsme kupovali psíka a zadali "naháči" Very Happy Věřte nebo ne, ale v odkazech nebyl ani jeden pes.... Wink

Ale možná by nebylo od věci shromáždit vedle odkazů na sphynxí stránky i to, kde vlastní sphynxík žije (a pokud majitel souhlasí, tak s poznámkou "návštěva možná"), poněvadž když jsem dělal na svém webu odkazy na sphynxy ve Zlaté knize, tak to kde bydlí, u některých chybí, no a u těch kde to je, bych ty adresy pelíšků doplnil i s návodem, jak majitele kontaktovat. Myslím, že každý sphynxí nadšenec rád případnému zájemci toho svého miláčka "představí".


Oldo, moje řeč, ta naše nahatá ujetost je tak silná, že stačí heslo "sphynx" a otvírám dveře Wink ... A že přes sphynxíky se může zrodit i prátelství, o tom bychom asi mohli mluvit i my dva, viď Smile

U mě můžeš doplnit, že návštěva po domluvě možná kdykoliv, jediný problém je, aby dotyčný měl dost času, protože by to bylo asi na dost dlouho Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 15:12:40
Odpovědět s citátem

Mám k tomu drobné poznámky.

1. logo má autorku, grafičku. Pokud ho chceme oficiálně použít, přinejmenším bychom měli požádat o svolení.

2. Sphynx klub jako samostatná aktivita měl a má své opodstatnění (viz níže), máme registrovanou doménu na www.sphynxklub.cz a začínala se rýsovat i určitá "kostra" a nápady. Katka Pěkná, majitelka Matěje už na tom začala pracovat, jenže je poměrně vytížená, tak se to nějak zastavilo. Fórum by zůstalo, byl návrh že tohle Modřekocouří, že by na klubových stránkách byl odkaz, resp. by to sem zájemce o čtení nebo příspěvek do fóra přeneslo.

Asi teď budu ošklivá, ale nedá mi to tohle nezmínit. Na MK jsou "rady" zadarmo. Kdykoliv mi někdo napíše soukromě o nějakou radu nebo pomoc (občas to jsou majitelé koťat od jiných chovatelů, kterým jejich chovatel neporadí, protože si sám rady neví, nebo ho to nezajímá), věnuji mu svůj drahocenný čas a léty získané vědomosti. Nemusím říkat, jak časově náročné to je. Trochu mě mrzí, že s některými strávím toho času poměrně dost a v podstatě z toho nic nemám (kromě obrovské ztráty času, kdy bych mohla dělat spoustu jiných věcí). Ještě víc mě mrzí, když to jsou lidé, kteří mě o spoustu času připraví a nakonec mi řeknou, že si jdou koupit kotě jinam, poněvadž je levnější. Pak zase píší vcelku bezostyšně o rady a pomoc.
Já mám dost majitelů svých koťátek a oni si v ceně kotěte zaplatili určitý chovatelský servis, který já jim poskytuji. Ti ostatní jsou (omlouvám se předem za to označení) paraziti a vyžírkové. Ale abych se dostala zpět ke Klubu. Chtěla jsem ho založit tak, aby ti, kteří ode mne mají kotě získali členství (a tudíž přístup k informacím a radám) zdrama, pro ostatní by bylo členství zpoplatněno. Ne, že bych na tom chtěla vydělávat, ale jde mi spíše o princip. Zdá se vám to nefér?
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 16:16:38
Odpovědět s citátem

for Karolína

Tedy asi jsem naivka, ale myslel jsem si že "sphynxí klub" o jehož plánech jsem tu četl, by byl jaksi pro všechny příznivce úžasných sphynxů a né že kupci z jedné CHS budou mít přístup zdarma a druzí za poplatek, to se mi tedy opravdu zdá nefér. Jó jiná věc bude, pokud se stránky budou jmenovat "Karolínina poradna", pak ať si "cizáci" připlatí (nic ve zlém Karolíno) Wink To je úplně stejné, jakoby např. klub chovatelů yorkšírů byl také v režii jedné CHS.

No a co říci ke konstatování k těm "parazitům". Při koupi kotětě samozřejmě zájemce osloví více chovatelů a rozhodne se podle momentální situace. Ovšem je fakt, že po koupi by se měl s případnými problémy obracet samozřejmě na svého chovatele (nevím jak jiní, já to tak dělám), kdo jiný by mu měl radit než ten, kdo mu kotě prodal, v tom nevidím rozpor. Přesto si myslím, že ti, kteří tzv. nalétli, udělali chybu apod., by nemuseli být hned takhle drsně označováni.

Dále si myslím, že hlavním posláním ať již těchto stránek či klubových,by měla být výměna zkušeností, s prominuním nemusím s každou hovadinou otravovat chovatele, ale mohu si na stránkách sám vyhledat, jestli už někdo podobný problém či situaci neřešil. Ono by taky lidi měli být víc samostatní a informace si sami hledat a né se furt ptát na kdejakou pro chovatele hloupost, ovšem pro laika třebas věc neznámou Smile

Jina co se týká mírného zpoplatnění členů, zde jsem samozřejmě pro, ale jen z provozních důvodů, poněvadž něco stojí webhosting atd...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 20:34:37
Odpovědět s citátem

No a co říci ke konstatování k těm "parazitům". Při koupi kotětě samozřejmě zájemce osloví více chovatelů a rozhodne se podle momentální situace. Ovšem je fakt, že po koupi by se měl s případnými problémy obracet samozřejmě na svého chovatele (nevím jak jiní, já to tak dělám), kdo jiný by mu měl radit než ten, kdo mu kotě prodal, v tom nevidím rozpor. Přesto si myslím, že ti, kteří tzv. nalétli, udělali chybu apod., by nemuseli být hned takhle drsně označováni.


Tak já jsem určitě pro to, co říká Karolína. Myslím, že parazit není tak silné slovo. Vemte si, kdyby ste měli CHS to je jedno jekého zvířete a byli byste schopni poradit skoro cokoliv. Přitom jste taky věděli , že někde to v jine chs není v pořádku ( paní Rufenachtová namyslím vás, aby se to vůči mě neobrátilo Smile ) a přišel k Vám člověk, který má o to zvířátko zájem on u vás seděl třeba 4 hodiny, vy mu vše vysvětlovali co je dobré jaké nemoci atd? Varovali ho před nákymi rádoby chovateli řekli mu cenu zvířátka, rozloučili byste se s nim, s tím, že vám řekl, že se jste se domluvili. Pak byste zjistili, že si ten člověk koupil zvíře tam přesto, že se varovalo a mluvilo o tom, jen proto, že cena byla nízká. Pak se ovšem nemůže divit, že je zvíře nemocné. Chovatel od kterého to má je samozřejmě zaneprazdněn a asi je mu jedno co se se zvířetem které prodal děje ,a tak ten člověk co vás u vás kdysi seděl 4 hodiny píše, volá a smskuje a ubírá vám neustále více a více času. No a vy kvůli tomu člověku scháníte materiály podklady atd, jen abyste mu pomohl. A potom ten člověk udělá to, že Vás neustále žáda o rady a přitom všude opěvuje toho chovatele, který mu nikdy nepomohl. No Promiňte kde to jsme já bych se na ně vykašlala PARAZIT je to pravé slovo nemyslíte??
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 20:49:54
Odpovědět s citátem

No Lucko, hlavně si myslím že to jak kdo nakupuje a jak se kdo má nazývat by se nemělo řešit ve vlákně, které má název "Sphynx klub". Pokud má někdo potřebu debatit o tom, kdo je či není parazit, nechť si na to založí téma, neb si opravdu myslím, že toto k otázkám založení "sphynxího klubu" nepatří. Smile
Jinak l otázce, tak jak jsi to popsala nebude parazit, ale spíše schizofrenik Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz


Naposledy upravil fofo177 dne 12. 6. 2008 21:03:39, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 20:58:19
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
No Lucko, hlavně si myslím že to jak kdo nakupuje a jak se kdo má nazývat by se nemělo řešit ve vlákně, které má název "Sphynx klub". Pokud má někdo potřebu debatit o tom, kdo je či není parazit, nechť si na to založí téma, neb si opravdu myslím, že toto k otázkám založení "sphynxího klubu" nepatří. Smile


Tak za prvé jsem jen reagovala na tvůj a Karolíny příspěvek. A myslím, že si taky nepsal jen o sphynx klubu jen pro pořádek. Cool
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2008 22:21:12
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for Karolína

Tedy asi jsem naivka, ale myslel jsem si že "sphynxí klub" o jehož plánech jsem tu četl, by byl jaksi pro všechny příznivce úžasných sphynxů a né že kupci z jedné CHS budou mít přístup zdarma a druzí za poplatek, to se mi tedy opravdu zdá nefér. Jó jiná věc bude, pokud se stránky budou jmenovat "Karolínina poradna", pak ať si "cizáci" připlatí (nic ve zlém Karolíno) Wink To je úplně stejné, jakoby např. klub chovatelů yorkšírů byl také v režii jedné CHS.

No a co říci ke konstatování k těm "parazitům". Při koupi kotětě samozřejmě zájemce osloví více chovatelů a rozhodne se podle momentální situace. Ovšem je fakt, že po koupi by se měl s případnými problémy obracet samozřejmě na svého chovatele (nevím jak jiní, já to tak dělám), kdo jiný by mu měl radit než ten, kdo mu kotě prodal, v tom nevidím rozpor. Přesto si myslím, že ti, kteří tzv. nalétli, udělali chybu apod., by nemuseli být hned takhle drsně označováni.

Dále si myslím, že hlavním posláním ať již těchto stránek či klubových,by měla být výměna zkušeností, s prominuním nemusím s každou hovadinou otravovat chovatele, ale mohu si na stránkách sám vyhledat, jestli už někdo podobný problém či situaci neřešil. Ono by taky lidi měli být víc samostatní a informace si sami hledat a né se furt ptát na kdejakou pro chovatele hloupost, ovšem pro laika třebas věc neznámou Smile

Jina co se týká mírného zpoplatnění členů, zde jsem samozřejmě pro, ale jen z provozních důvodů, poněvadž něco stojí webhosting atd...


Mohu s klidným svědomím říct, že jsem za ta léta chovu odepsala na každý jeden majlík zájemců, kteří mi napsali. Zodpověděla jsem každý dotaz, často i víc dotazů. Je samozřejmé, že pokud si někdo vybírá chovatele a kontaktuje jich víc, má právo se rozhodnout, od koho nakonec koupí. Dopředu tohle nemohu vědět a s tím kalkulovat. Proto se vždy snažím o co nejvřelejší a nejvstřícnější kontakt. Ovšem jsou lidé, kteří od začátku vědí, že Sphynxe nekoupí a přesto tahají rozumy a/nebo koupí jinde a pak píší o rady. O tom to celé bylo, ne že někdo napíše o informaci a pak jde jinam. S tím já absolutně problém nemám!
Já ráda pomohu, i těm, kteří někde naletěli, mají problém atd., ale vše má své meze. Den má jen 24hodin a Sphynxové i když je mám hodně ráda, nejsou mojí jedinou životní náplní.

A co se týká "Karolininy poradny" pokud tam bude radit pouze Karolina, tak to bude "Karolinina poradna" Wink Každý má podle mě stejné šance a pokud někdo chce založit fórum, ať založí fórum, pokud chce založit klub, ať založí klub. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí se zúčastnit Very Happy Fórum na MK bylo založeno Blankou a mnou, právě proto, abych si ušetřila čas opakováním dokola stále stejných věcí. Také výměna zkušeností majitelů je přínosem, neboť víc hlav víc ví. Ale, a to už tu bylo zmiňované, z chovatelů tady radí jen Radka a moje maličkost. Sám jste vytvořil seznam Sphynx chovatelů v ČR, ale nikdo z nich se (až na občasné hádky) debat neúčastní, o zkušenosti se nepodělí. Co odpovíte na tohle? Pokud chcete rovnoprávnost, pak bych očekávala, že budou ostatní chovatelé také aktivní a nebo jestli jim to tady nevoní, ať založí vlastní kluby a fóra a poradny nebo přinejmenším napíší nějaké informace na své webové stránky. To přece mohou, žijeme ve svobodné zemi! Wink
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 7:37:38
Odpovědět s citátem

Dobrý den Karolíno, sakriš aby mezi námi nedošlo k nějakému nepochopení se Very Happy Vaše výše uvedená slova plně chápu a samozřejmě s nimi souhlasím, vždyť přece nemůže být sporu ani pochyb o tom, že pokud někomu věnujete svůj čas s tím, že tvrdí, že si od Vás vezme kotě (ač ví že ne a jen tahá rozumy) a nakonec jde jinam, tak takový člověk je i u mě samozřejmě a řeknu to dle svého, "křivák".
Pouze můj názor co se týká případného Sphynxího klubu (je tu přece debata o klubu) je a za tím si stojím, že není vhodné aby byl založen a veden pod hlavičkou jakéhokoliv chovatele, ale samotnými příznivci tohoto úžasného plemene, prostě aby byl otevřený všem bez rozdílu a pokud za poplatek, tak též všem stejný. Nic víc, nic míň. Je přece hloupost, aby každý kdo má trochu odlišný názor si hned zakládal své vlastní kluby atd., myslím že trocha demokracie a tolerance by nám neuškodila, někdy tu mám vážně pocit, že je to tu ve stylu "kdo nejde s námi, jde proti nám".
No a že se ostatní chovatelé debat nezúčastňují, to já bohužel neovlivním a ani nemíním ovlivňovat, to je právě věc každého a jeho svobodné volby, i z toho důvodu jsem ty své tzv. Sphynxí Zlaté stránky s odkazy na sphynxy (kde má mimo jiné Tyrell drtivou převahu Very Happy ) na svém webu, který dělám proto, poněvadž mě to prostě baví, dělal opravdu bez rozdílu toho, jestli mi někdo je či není sympatický Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 9:17:15
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:

Pouze můj názor co se týká případného Sphynxího klubu (je tu přece debata o klubu) je a za tím si stojím, že není vhodné aby byl založen a veden pod hlavičkou jakéhokoliv chovatele, ale samotnými příznivci tohoto úžasného plemene, prostě aby byl otevřený všem bez rozdílu a pokud za poplatek, tak též všem stejný. Nic víc, nic míň.

No a že se ostatní chovatelé debat nezúčastňují, to já bohužel neovlivním a ani nemíním ovlivňovat, to je právě věc každého a jeho svobodné volby, i z toho důvodu jsem ty své tzv. Sphynxí Zlaté stránky s odkazy na sphynxy (kde má mimo jiné Tyrell drtivou převahu Very Happy ) na svém webu, který dělám proto, poněvadž mě to prostě baví, dělal opravdu bez rozdílu toho, jestli mi někdo je či není sympatický Wink


No tak muj nazor na sphynx klub je takovy, ze to, co pozaduje Olda, vlastne dostatecne funguje tady na Modrym Kocourovi,tady kazdy najde rady,pozna jine majitele sphynxiku atd. a to bez nejakych poplatku a bez rozdilu toho,z jake CHS sphynx pochazi.
Puvodne jsem take neznala konkretnejsi podminky Karoliny sphynx klubu,myslela jsem,ze bude pro vsechny,ale kdyz ctu upresneni, plne jeji zamer chapu.
Jeden muj pohled je i ten,ze jde o jeji napad a chce treba mmj. timto zpusobem rozsirit vyhody a sluzby sve CHS. Tim logicky chapu,ze ma pravo poskytnout "clenstvi" svym majitelum bez poplatku v ramci nejakeho rekneme chovatelskeho servisu, nebo ze si svuj "poplatek" uhradili tim,ze maji kotatko od ni.
I tohle "je vec kazdeho a jeho svobodne volby" - neni to prece jen ve svete sphynxu, ze se nekdo rozhodne zalozit klub "fanousku" neceho nebo nekoho a ze je automaticky tento klub jediny a oficialni.
Stejne jako neovlivnime,ze ostatni chovatele neprispivaji sem do fora, neovlivnime ani to,ze se zrovna Karolina rozhodla zalozit sphynx klub Wink
Myslim,ze kazdy ma moznost volby at uz v tom,co chce nabizet druhym, tak v tom,kdo si co potom ze stavajici nabidky vybere.Takovy je dnesni svet Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 9:41:49
Odpovědět s citátem

Předmět: Sphynx web a klub
Přitlapkováno: 15.12.2006 17:17

--------------------------------------------------------------------------------

Nejprve bych ráda přivítala další členy naší Sphynx rodiny, Katku, Vláďu a jejich červeně tygrovaného naháčka Matěje.
Jak jsme si tak s Katkou psaly, zrodil se nápad stvořit webové stránky věnované pouze Sphynxům. Protože Katka je grafička a velká milovnice Sphynxů, nabídla se s webem pomoci. Byly by tu všeobecné i speciální informace, informace o tom, jak vybírat kotě, co pro něj připravit, jak o Sphynxe pečovat, zdravotní rady, kontakty na chovatele i aktuální nabídka koťat. Samozřejmě galerie do které by všichni mohli přidávat fotečky svých miláčků a chtěli bychom pořádat i různé fotosoutěže, srazy, určitě i mít fórum... V návaznosti by mohl vzniknout i Sphynx klub. Uvítáme jakékoliv podněty, názory, nápady, zkrátka vše co by lidé od takoveho Sphynx webu a klubu očekávali a co by uvítali. Bylo by hezké, kdyby se sami majitelé a chovatelé stali spolutvůrci a klub by byl takové jejich útočiště, zdroj informací i místo k setkávání s ostatními lidmi postiženými "Sphynxitídou".
_________________
Karolina

Ve svých příspěvcích jsem plně vycházel z výše uvedeného záměru Karolíny, se kterým na 100% souhlasím. Nic víc, nic míň... Ovšem jak bylo řečeno v jiné diskusi která skončila nevalně, měniti názory je lidské Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 10:18:52
Odpovědět s citátem

Ano...ale ja myslim,ze ani tak se to nevylucuje.A to co jsem psala ja,je jen muj nazor, pohled - nemluvim rozhodne za Karolinu Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: SPHYNX KLUB
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 14:02:50
Odpovědět s citátem

Jsem sice BRITKAŘKA,ale nápad založit SPHYNX KLUB je skvělý.Sama čtu dost pravidelně příspěvky od Karolíny.I mně pomohla a věnovala mi svůj čas,za to jí děkuji.Znám spoustu stránek,kde se registrujete a potvrzení registrace vám přijde teprve po zaplacení členského příspěvku,takže ve zpoplatnění problém vůbec nevidím.Alespoň by se na stránky dostali jen ti,co mají opravdový zájem o rady.
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: SPHYNX KLUB
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 14:22:44
Odpovědět s citátem

Já s nějakým rozumným poplatkem problém nemám-správa stránek taky něco stojí, umístění na webu není zadarmo, a čas jsou peníze. Já osobně bych ho viděla jako roční (?) s možností obnovy, pokud bych Klub pro sebe shledala prospěšným. Možná bych dala měsíc členství zadarmo, aby si každý mohl utvořit názor, zda mu stojí za to zaplatit či nikoliv. (Je otázkou, jak by se ten měsíc zadarmo dal ohlídat, nejsem programátor a nevím to.) Nemyslím ani, že by bylo diskriminační, kdyby tento klub zakládala Karolína a "její" lidé by měli nějakou výhodu, to se mi taky nezdá zrovna nefér. Pravidla určuje vždy ten, kdo je autorem či majitelem, a já mám na výběr, zda je budu respektovat a zúčastním se, nebo se mi to nelíbí, tak mě nikdo nenutí tam být.

A navíc si myslím, že sekce Sphynx na MK to supluje vcelku dobře, kdybychom byli schopni výhradně věcných diskusí a občas nemarnili čas nás všech žabomyšími válečkami kvůli blbostem.

I Sphynx je kočka, i když v mnoha ohledech jiná než kočka "normální". Takže já osobně na MK čerpám i s diskusí ostatních lidiček, majících jiné čičiny než sphynxe. A právě v tom se mi MK zdá skvělý, že zde najde odpovědi na naprostou většinu otázek každý, kdo má rád a vlastní jakoukoliv kočku, ať už zachráněnou z popelnice či útulku, nebo s "modrou krví" a rodokmenem hodným toho největšího šlechtice.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2008 23:07:10
Odpovědět s citátem

Jinak l otázce, tak jak jsi to popsala nebude parazit, ale spíše schizofrenik Very Happy[/quote]

Oldo můžeš mi prosím vysvětlit to s tím SCHIZOFRENIKEM ?? Nějak jsem to nepochopila. Rolling Eyes
Děkuji předem
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2008 8:10:18
Odpovědět s citátem

Ahoj Lucko Smile

No přeci pokud někdo není spokojený se svým chovatelem, tento mu neporadí a kašle na něj, takže musí žádat o rady někoho jiného a přesto je schopen toho lumpa se kterým není spokojen chválit, no tak musí být schizofrenik (rozpolcená osobnost), prostě neví co chce. Takové jednání nechápu a pokud bych se dostal do stejné situace (že by na mě chovatel kašlal), dal bych to ostatním setsakra vědět, aby věděli, na koho si dát pozor Wink Jak píše Karolína, majitel si za své peníze kupuje i určitý chovatelský servis a pokud jej chovatel není schopen poskytnout tak od něj raději dál...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2008 10:08:24
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, také nevidím nic špatného na tom, zpoplatnit členství v plánovaném sphynx klubu. Mnoho takovýchto webů je rozděleno na sekce přístupné všem (zde by mohly být základní informace o sphynxech) a sekce zpoplatněné, pro členy. Tam by byly již zmíněné informace a odpovědi na dotazy, o kterých psala Karolína. Její postoj chápu, určitě na tomto fóru netráví čas z nudy, a pro mě osobně jsou její informace bezesporu cenné, bez ohledu na mou spokojenost s "naší domovskou" CHS, kam s případnými problémy volám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2008 10:19:06
Odpovědět s citátem

Svého času jsem byl členem klubu chovatelů naháčů, no a tam ten příspěvek byl jestli si dobře pamatuji cca 200,- kaček za rok. Ve zpoplatněném členství jistě není žádný problém a taky co je dnes zadarmo, vše něco stojí. Myslím že každý sphynxí nadšenec těch pár kaček obětuje, akorát nejsem počítačový odborník, tak je otázkou, jak vyřešit případné přístupy (každé heslo se jednou proflákne). V klubu naháčů mi vždy chodily tištěné "zpravodaje", což ovšem v dnešní době internetu pokládám za překonané a finančně i administrativně náročné, ovšem ne každý má zase internet...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2008 11:22:02
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Ahoj Lucko Smile

No přeci pokud někdo není spokojený se svým chovatelem, tento mu neporadí a kašle na něj, takže musí žádat o rady někoho jiného a přesto je schopen toho lumpa se kterým není spokojen chválit, no tak musí být schizofrenik (rozpolcená osobnost), prostě neví co chce. Takové jednání nechápu a pokud bych se dostal do stejné situace (že by na mě chovatel kašlal), dal bych to ostatním setsakra vědět, aby věděli, na koho si dát pozor Wink Jak píše Karolína, majitel si za své peníze kupuje i určitý chovatelský servis a pokud jej chovatel není schopen poskytnout tak od něj raději dál...


No tak to je jich tu docela dost.... Laughing Laughing Laughing
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2008 20:46:36
Odpovědět s citátem

No tak to je jich tu docela dost.... Laughing Laughing Laughing[/quote]

Nedá mi to nereagovat na tento příspěvek, který nechápu, proto možn nebudu psát příliš "k věci". Pokud jsem byla při čtení sphynxího fóra pozorná, nezaznamenala jsem - až na výjimky - nějaké "schizofreniky" (vysvětlení viz. výše). Já osobně toto fórum beru jako fórum chovatelů a majitelů a pokud sem např. já napíšu nějaký dotaz nebo prosbu o radu, neobracím se automaticky "parazitálně" na Radku nebo Karolínu (i když si samozřejmě jejich rad vážím), ale na všechny přispivatele. A není to tak, že by mi má "domovská" chovatelka nebyla ochotná na cokoli odpovědět, ale jednoduše má širší skupinka více zkušeností, názorů,... a tohoto si cením. Proto bych byla ráda, aby uživatelé tohoto fóra nebyli rozlišování na "od Karolíny" a od "Radky", ale nahlíželo se na všechny stejně. A pokud Karolína nebude ochotna nadále takto široce radit, já budu jednou z prvních, kdo si zaplatí členství v "jejím" klubu. Nicméně i přesto se budu nadále obracet i na "nechovatele", jejichž rady jsou pro mě stejně cenné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2008 8:04:00
Odpovědět s citátem

For Silvie OK

Teda já na to schválně nereagoval (poněvadž až na ty "z doslechu" jsem tu ty schizofreniky či parazity nezaznamenal žádné) , abych zase nespustil nějakou neblahou vlnu reakcí, ale s tvým příspěvkem nelze než bez výhrady souhlasit. Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2008 13:56:32
Odpovědět s citátem

Silvie, skvěle jsi to řekla, já na to taky schválně nereagovala, aby se tu zase nerozpoutalo něco, o co nestojím. Mluvíš mi z duše.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2008 14:27:51
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
For Silvie OK

Teda já na to schválně nereagoval (poněvadž až na ty "z doslechu" jsem tu ty schizofreniky či parazity nezaznamenal žádné) , abych zase nespustil nějakou neblahou vlnu reakcí, ale s tvým příspěvkem nelze než bez výhrady souhlasit. Smile


Tak já už taky nebudu reagovat..
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Sphynx klub
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2008 20:08:50
Odpovědět s citátem

Než ten sphynxí klub vybudujeme, tak mě napadlo, což tak udělat takovou fotogalerii případných Sphynxích členů. Nebudu to tu znova popisovat, tak to zkopíruji ze svých webových stránek, kde mám opravdu prostoru dost Smile Své kočičáky jsem tam již pro vaši představu dal.


"Po vyhodnocení mizivé návštěvnosti galerie chlupatek jsem usoudil, zvláště po debatách a úvahách o založení sphynxího klubu, že prozatím vytvořím takovou fotogalerii sphynxů případných klubových zájemců. Dveře jsou otevřené naprosto každému majiteli sphynxe, ať již s papíry či bez nich. Vzhledem k zobrazení mám představu že co sphynx, to pět fotek (pěkně na řádek), povinná identifikace by byla plné jméno kočkouna, jeho datum narození a alespoň jméno a bydliště (město) majitele. Tak co, jdeme do toho??? Samozřejmě všemožné fotky vašich nahatek a jejich chlupatých domácích kamarádů dále posílejte do galerie návštěvníků. Fotky zasílejte e-mailem, pravidla jsou stejná jako u galerie návštěvníků. Případné návrhy na změnu samozřejmě uvítám."

"Máte doma SPHYNXE? Přidejte se do našeho sphynxího klubu, zatím nevedu žádnou agendu, účelem je hlavně představení vašich sphynxích miláčků a to v celkem pěti fotkách, s uvedením plného jména kočičáka, jeho data narození a alespoň jména a bydliště majitele. Samozřejmě jsou vítáni i kočičáci chovatelských stanic a co kočičák, to pět fotek, takže máte-li třeba deset sphynxů, prostor pro padesát foteček je jen váš. Případné návrhy na změnu a nápady samozřejmě vítám."
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (58x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (31x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Kočičí jména (22x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top