Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koupat či nekoupat?

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Koupáte vaše kočky?
Ne, proč vlastně?
77%
 77%  [ 28 ]
Ano, 1-2 do roka...
22%
 22%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 36

Autor Zpráva
Kleopetra



Založen: 17.06.2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

Předmět: Koupat či nekoupat?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2008 21:19:30
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni milovníci koček, pořídili jsme si s přítelem právě koťátko a moc krásně voní Very Happy Měla jsem vždycky kočky v rodinném baráku, kde jsem bydlela u mámy - na okraji malého města, kde mají zahradu apod. Nyní bydlíme s přítelem v bytě a pořídili jsme si bytovou kočku. Doma jsme kočky nikdy nekoupaly, kromě případů, kdy zmokly v dešti "a bylo to stejně jedno" a vždycky moooooc vyváděly. Byly to ovšem takové polodivoké venkovské kočky, které se o sebe postarají skoro samy. Řeším dilema, zda kocourka v budoucnu koupat či ne. Je to domácí mazel. Na žádné výstavy chodit nebudeme. Zajímalo by mne jaké k tomu máte názory, zda se vám to nezdá jako trápení? Proč se to vlastně dělá? Pro nás majitele, aby nám kočky voněly nebo to má nějaký jiný důvod? A jestli koupat, tak jak často? Děkuji moc za odpovědi. Krásný den!
_________________
Koudy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Koupat či nekoupat?
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2008 6:09:11
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=202&highlight=koup%E1n%ED
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=211&highlight=koup%E1n%ED
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2274&highlight=koupat

V podstatě bych řekla, že je koupání zbytečné a co tak vím, tak většinou se kočiny, obzvlášť ty gaučové, nekoupou. Jiná situace je u čičin majících výběh ven, tam si myslím, že vykoupání jednou za čas není od věci, příp. u čičin, které mají nějaký kožní problém, tam se koupat musí.

Někdy se stane, že je z kožíšku cítit např. prach z kočkolitu, takže to stačí vzít vlhkou žínku a kožich jí protřít, příp. pořídit čistící utěrky určené přímo pro kočky.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Koupat či nekoupat?
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2008 10:20:54
Odpovědět s citátem

Ja bych rekla,ze koupani je zbytecne, az na vyjimky - nekdy pravidelne koupani kocky muze pomoc k omezeni alergicke reakce - pokud ji ma doma "lehky" alergik. V takovem pripade muze koupani pomoci odstranovat "alergeny" - jako nejaky pot,maz,prach v chlupech. Znam jednu kamaradku,ktera to tak praktikuje,ac je alergik a je v pohode. Ale i to zalezi pripad od pripadu.
Nicmene z jinych duvodu mi prijde koupani kocky jako zbytecne muceni Smile (nemluvime-li o sphynxech,coz je zase jiny pripad)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2008 8:18:48
Odpovědět s citátem

Normální zdravou chlupatku jsem taky nekoupala. Měla jsem ji ale výhradně v bytě, takže nebyl důvod. Ono málokterá kočka si koupání užívá, tak proč ji zbytečně stresovat Exclamation Stačí pravidelné česání.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2008 8:34:10
Odpovědět s citátem

Oni ani ty venkovní se nemusí koupat, většinou je stačí maximálně přejet vlhkým hadříkem.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2008 14:02:51
Odpovědět s citátem

Ja kluky nekoupu ... oni se totiz koupou sami. Obcas za mnou hupsnou do vany (plne vody) nebo na sebe na vzajem vylevaji misky z vodou

Ale znam pripad, kdy se na pul venkovni kocka vykoupala (byla hodne moc spinava) a pote zemrela ... jeji majitelka si to doted vycita, rika ze to asi bylo tim sokem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kleopetra



Založen: 17.06.2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2008 21:17:21
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za odpovědi. My jsme naše kočky doma u mámy také koupaly jen v nejnutnějších případech, ale nebyla jsem si jistá, jestli třeba něco nedělám špatně, když se všude píše o koupání koček a prodávají se šampony apod. Nechci něco zanedbat. Děkuji moc Very Happy
_________________
Koudy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2008 20:05:40
Odpovědět s citátem

Ahojda, ma jsme koupali našeho bytového krátkosrstého miláška poprvé a to jen proto, že je za prvé bíle krémový a po vykoupání je krásně běloučký, ale hlavně proto, že mu kožich fakt byl cítit kočkolitem - ne čůráním nebo kakáním. ale stelivem a měl mastný hřbet, byl to boj, ale už máme grif propříště. Myslím, že časté koupáníje zbytečné, ale 1 do roka to neublíží...

Btw nevíte kde koupit ty vlhčené kapesníčky na kočky,nebo stačí navlhčit žínku s drobínkem kočičího šamponu a pak ještě přetřít jen vlhkou žínkou?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlinaa



Založen: 24.07.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Francie

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2008 16:42:59
Odpovědět s citátem

Já občas naší kočičku vykoupu, je to Britka a ona vodu hrozně miluje, je to taková skoro vodní kočka Smile Máme doma fontánku a pořád se v ní máchá a cáká tu vodu na sebe a pak se olizuje Laughing Takže je pak voda většinou všude :)Když jí koupu, tak jenom sedí a celkem si to užívá Smile Pak máme ale klasickou domácí kočičku a tu jsme zkoušeli párkrát vykoupat, kvůli zažloutlým ťapičkám, nebo když byla špinavá ale ta nám dala značně najevo, že se jí to nelíbí. Confused
_________________
Pavlína
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 7. 2008 22:55:51
Odpovědět s citátem

My původně mysleli, že také budeme naši kočinu koupat - přítel je alergik. Ale naštěstí (ťuk ťuk) se to zatím nijak neprojevuje, tak nekoupeme. Byl to taky jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli pro ruskou modrou - prý mívají kladný vztah k vodě Laughing No tak ta naše má velmi ráda tekoucí vodu z kohoutku, rozprašovač (ano slyšíte dobře Laughing ) a stojatou vodu snese jen po "kotníky" a i tak cáká při každém kroku na všechny strany Laughing Občas mi vleze do sprchy, ale pak následuje velmi rychlý úprk, to když je náhodou (ehm Very Happy) ve směru pryštícího vodního proudu Laughing Pak na mě vrhá ještě tak půl hodiny velmi vražedné pohledy a okatě si olizuje mokrý hřbet Laughing

A k důvodu - koupat kočku, aby voněla. Mi přijde, že naše chlupatka strašně krásně voní. Nemůžu si pomoct, ale často si k ní čmuchám Laughing Nepochopím, jak někomu můžou kočky smrdět Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Koupání?
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2008 14:15:42
Odpovědět s citátem

Koupat ano, ale jen v případech kdy je to nutné, např. když kočka přijde a má na kožichu skvrny od oleje, protože se ometala pod autem a nebo když se vyválela v uhlí, tak to je pak koupel nutná. Neznám kočku, která by koupání ráda a vždy je to boj. Nikdy ale nenamáčíme hlavu a dáváme dobrý pozor, abychom kočce nenalili do uší. Pak důkladně sušíme a fénujeme a tak 24h nepouštíme kočku ven, aby jí někde neofouklo. Dneska své čistě bytové kočky nemám potřebu koupat vůbec. Oba jsou čistotní a jen je česu případně přejedu navlhčenou žínkou či čistícím ubrouskem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2008 14:29:38
Odpovědět s citátem

Veverka napsal:

Btw nevíte kde koupit ty vlhčené kapesníčky na kočky,nebo stačí navlhčit žínku s drobínkem kočičího šamponu a pak ještě přetřít jen vlhkou žínkou?


Tak specialni vlhcene ubrousky na kocky jsem ted dostala poprve jako darek ke krmivu Nutrience,ktery krmim uz tak 2 roky.,takze posilaji ruzne darecky.
Jinak mam sphynxe a kupuju normalni miminkovske vlhcene ubrousky bez parfemace v drogerii.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Re: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2008 14:32:25
Odpovědět s citátem

Ty ubrousky od nutrience jsme také dostali Very Happy a normálně mám též ty miminkovské, občas totiž náš Matý potřebu utřít prdku Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Koupání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2008 14:50:37
Odpovědět s citátem

Laalaa napsal:
Ty ubrousky od nutrience jsme také dostali Very Happy a normálně mám též ty miminkovské, občas totiž náš Matý potřebu utřít prdku Embarassed


No ja jsem se divila, ze se tohle vyrabi i na chlupace Smile Ale ty miminkovske mi vyhovuji vic,jsou vlhci a mekci.Tyhle, co jsme dostali od Nutrience, jsou takove silne,ne moc vlhke a pro nasi potrebu dost velke
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top