Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

koťátko a základní návyky

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Čičmunda



Založen: 09.07.2008
Příspěvky: 2

Předmět: koťátko a základní návyky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 20:50:59
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chci se zeptat, již mám zamluvené koťátko, ale jejo rodiče nejsou domácími nýbrž venkovními a já se ted bojim, aby se naučil chodit na kočičí záchod, když to u rodičů nevidělo. Někde jsem četla, že se to koťátka nejlépe naučí od rodičů , ale rodiče jsou venkovní a já ji chci mít v bytě. Můžete mi prosím říct zda to není velký problém a jestli je aspoň nějaká šance, že se to naučí a nebude po rodičích? Moc děkuju Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 21:09:44
Odpovědět s citátem

Zrovna minulý týden jsem převážela koťátko pro kolegyni mého přítele a musela jsem s ním přenocovat u mých rodičů. Od narození žilo ve stáji, byt v životě nevidělo, ale jakmile přišlo dovnitř domu a ukázal se mu záchůdek, hned vědělo co s ním. Nespletlo se do příštího dne odpoledne - kdy si pro ně přijeli noví majitelé - ani jednou (a to absolvovalo ještě převoz mezi Českou Třebovou a Kuřimí a pak celý den trávilo v ordinaci).

Kočky jsou od přírody velmi čistotné a navíc si s oblibou ulevují do sypkých materiálů, takže kočkolit jim bezvadně vyhovuje.

Je dobré si napoprvé od známého kočkomila pořídit počuranou hrudku a dát ji kotěti do záchůdku, pokud nemáte ještě jinou kočku, která by ho už používala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: koťátko a základní návyky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 21:11:13
Odpovědět s citátem

Čičmunda napsal:
Dobrý den, chci se zeptat, již mám zamluvené koťátko, ale jejo rodiče nejsou domácími nýbrž venkovními a já se ted bojim, aby se naučil chodit na kočičí záchod, když to u rodičů nevidělo. Někde jsem četla, že se to koťátka nejlépe naučí od rodičů , ale rodiče jsou venkovní a já ji chci mít v bytě. Můžete mi prosím říct zda to není velký problém a jestli je aspoň nějaká šance, že se to naučí a nebude po rodičích? Moc děkuju Smile


Našli jsme cca 10-14 denní koťátka vyhozená v popelnici. Doma jsem je dala do krabice, do svetru zamotala pet láhev s horkou vodou, aby jim bylo teplo, a na misku hned vedle dala písek. Koťátka ho našla a začala navštěvovat během jednoho dne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 9:00:52
Odpovědět s citátem

Potvrzuji výše uvedené. Ačkoliv je kotě od venkovních rodičů, kočky jsou velmi čistotné. Rodiče je sice neučí chodit na bedýnky, ale do sypkých materiálů (písek, hlína, suché listí).
Pro kotě pak není problém přijít na to, že sypký materiál v záchodku je na čůrání. Stejné to je, pokud vezmete venkovní dospělou číču do bytu.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 9:03:41
Odpovědět s citátem

A ještě mě napadlo. Pokud si budte brát kotě od venkovních koček, dohlédněte na to, aby ho majitel nedával dříve než v jeho 10 týdnech věku. Za ideální věk k odběru se však považují cca 3 měsíce. Můžete si tak ušetřit spoustu problémů do budoucna.
Kotě také co nejdříve odčervěte.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 9:50:32
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
Kočky jsou velmi čistotné. Rodiče je sice neučí chodit na bedýnky, ale do sypkých materiálů (písek, hlína, suché listí).


Tak, tak, kočka sama hledá vhodné místečko se sypkým materiálem, kde by mohla zahrabávat. Akorát, když se chce "pomstít", plkne vám to hovínko na podlahu kamkoliv Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (69x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (23x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Somálská kočka (20x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top