Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vysypává stelivo!

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Leňajz



Založen: 22.05.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Šumperk

Předmět: Vysypává stelivo!
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 13:24:32
Odpovědět s citátem

Zdravím, máme doma sibiřáka jsou mu asi 4 měsíce a našel si vážně otravnou zábavu. Máme doma krytý záchůdek a on do něj vždycky strčí hlavu a předníma tlapkama vyhazuje všechno stelivo na které dosáhne. Většinou ho přistihnu a vynadám hned když začne ale občas přijdu do pokoje a na koberci se válí snad půlka steliva ze záchodku. Smířila jsem se se všemi nápady co vymýšlí Twisted Evil ale chodit 5krát denně vysávat a dosypávat stelivo mě teda nebaví. A ještě menší dotaz - nemůže mu ublížit nějaká zelenina nebo ovoce? Vyloženě to totiž zbožňuje, např.: jahody, jablka nebo třeba hlávkové zelí. Vždycky po nás lozí, mňaučí a bere nám to z ruky Cool Díky moc za odpoveď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Vysypává stelivo!
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 14:30:45
Odpovědět s citátem

Zelenina ani ovoce by mu uškodit neměli, nedávala bych mu asi moc třeba jahod nebo nějakých kyselejších či ostřejších druhů, ale jinak si myslím, že je jen mlsný a ochutnává vše co je k jídlu. S tím stelivem teda nevím, jen mě napadá, že to zatím bere jako hru a časem ho to přejde a nebo se mu třeba nelíbí v tom krytém WC a chce si to vyhrabat ven. Zkusila bych mu ten záchod odkrýt a pokud to nebude ono, tak možná zkusit nějakou vyšší bedničku, ze které to stelivo prostě nevyhrabe. Kočky nemají problém přeskočit i vyšší okraj, ale klidně může mít třeba nějaký špatný pocit ze stísněného prostoru, takovou malou klaustrofobii a v krytém WC se mu prostě nelíbí. Zkuste něco a napište jestli to pomohlo. Držíme tlapky.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Vysypává stelivo!
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 14:34:03
Odpovědět s citátem

Leňajz napsal:
Zdravím, máme doma sibiřáka jsou mu asi 4 měsíce a našel si vážně otravnou zábavu. Máme doma krytý záchůdek a on do něj vždycky strčí hlavu a předníma tlapkama vyhazuje všechno stelivo na které dosáhne. Většinou ho přistihnu a vynadám hned když začne ale občas přijdu do pokoje a na koberci se válí snad půlka steliva ze záchodku. Smířila jsem se se všemi nápady co vymýšlí Twisted Evil ale chodit 5krát denně vysávat a dosypávat stelivo mě teda nebaví. A ještě menší dotaz - nemůže mu ublížit nějaká zelenina nebo ovoce? Vyloženě to totiž zbožňuje, např.: jahody, jablka nebo třeba hlávkové zelí. Vždycky po nás lozí, mňaučí a bere nám to z ruky Cool Díky moc za odpoveď.


Já bych asi v tomto případě zkusila záchod s dvířky, nebo bych jeho toaletu umístila tak, aby byla 10-15 cm od zdi (vchod do ní), aby se tam musel protáhnout a neměl prostor pro ty kratochvíle, které si vynašel. Naši kocouři se musí do své kadibudky pěkně zatočit, je umístěná za dveřmi a vedle zdi, takže oni by to dělat nemohli-není to technicky možné, ani kdyby je to napadlo. Můžu poslat fotky, jak mám vyřešenou kadibudku, velmi dobře, minimální vynášení ven a žádný prostor pro záchodové lumpárničky.

A náš Adam miluje zeleninu a banán, tak mu to dopřávám-určitě se po tom neotráví. Taky baští olivy, avokádo, a různé další nezvyklosti. A Klaudík mi zase včera z mísy vyžíral lupena salátu pokapaná olivovým olejem (bez zálivky)-tak jsem ho taky nechala. Určitě zelenina ani ovoce nebudou jeho hlavním zdrojem potravy, tak proč mu to jako mlsek nedopřát, když mu to chutná. Já v tom problém nevidím.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Vysypává stelivo!
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 14:39:00
Odpovědět s citátem

Nejde zatím ani tak znemožnit mu to vyhrabávání za každou cenu, ale nejdřív zkusit zjistit příčinu. Každým neobvyklým chováním nám totiž kočičáci většinou dávají najevo, že je někde problém a našim úkolem je pokusit se zjistit, kde je ten problém a pokud opravdu usoudíme, že je to jen nějaký zlozvyk, tak pak bych teprve zkoušela zabránit nějakým způsobem tomu vyhrabávání, jako třeba navrhuje Tatiana.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leňajz



Založen: 22.05.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 19:10:24
Odpovědět s citátem

No ráda bych věřila, že je to jen zlozvyk. Každopádně zkusím jak říkáte záchod odkrýt popřípadě přemístit. Snad to na něj zabere, doufám Confused Rozhodně napíšu jestli něco zabralo, třeba to vážně bere jen jako hru. Každopádně zatím moc děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2008 10:08:23
Odpovědět s citátem

Leňajz napsal:
No ráda bych věřila, že je to jen zlozvyk. Každopádně zkusím jak říkáte záchod odkrýt popřípadě přemístit. Snad to na něj zabere, doufám Confused Rozhodně napíšu jestli něco zabralo, třeba to vážně bere jen jako hru. Každopádně zatím moc děkuji.


Ahoj, podle mne jde o hru. Jestli nemate, poridila bych dvirka na zachod, aby to mel trosku ztizene. Paskal to taky vyvadel, je desny hrabos, dvirka ma, ale alespon to pak tolik nelita. Paskal to dela ze hry - evidentne se mu libi hrabani samotne, pak jak to lita a pak uprk. Proste amok Smile Ted uz to tolik nedela, pomohlo vyjadrovat mu nesouhlas (je nauceny na ton hlasu a na "nesmis" pripadne spojene s hrozicim prstem). Vi, ze pak dela neco co nema, na 90% to funguje. Ale kdyz si chce moc hrat, tak to nefunguje, proste provokuje Smile
Jinak pozor na nektere ovoce a zeleninu, obshauji stavelany, mohou zpusobit potize s ledvinami - jahody, rajcata. Ale nevim v jakem mnozstvi skodi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mackos



Založen: 09.07.2008
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2008 17:43:09
Odpovědět s citátem

No jasné, že mačke môžete podávavať zeleninu, ktorá je bohatá na všetky dôležité zložky - vitamíny, minerály, stopové prvky. Listovú, papriku, paradajku (rajče), uhorku (okurku) i ovocie. Môžte ju nakrájať, rozmixovať, rozmiešať spolu s jedlom a podobne. Sledujte, čo má vaša kočka rada. Jasne, že nie je dobré to zbytočne preháňať, aby nemala tráviace problémy - zdúvanie (nadýmání). Stačí tak 15 gramov ku každému jedlu. Ale môže to byť aj dvakrát týždenne väčšie množstvo. Nikde nie je napísané, že vaša mačka musí dostávať každý deň všetko, čo potrebuje. To sú iba manipulácie výrobcov kompletných krmív. Ani divá šelma to tak nepraktizuje. Dva dni žere, potom drží pôst, ak sa jej nič nepdarí uloviť, prípadne konzumuje byliny, zeleninu (nie obilniny) a potom sa napríklad pustí do vnútorností ulovených obetí (žálúdok), kde je vlastne už natrávená resp. obsiahnutá zelenina bohatá na všetky dôležité zložky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Vysypává stelivo!
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 19:42:21
Odpovědět s citátem

Leňajz napsal:
Zdravím, máme doma sibiřáka jsou mu asi 4 měsíce a našel si vážně otravnou zábavu. Máme doma krytý záchůdek a on do něj vždycky strčí hlavu a předníma tlapkama vyhazuje všechno stelivo na které dosáhne. Většinou ho přistihnu a vynadám hned když začne ale občas přijdu do pokoje a na koberci se válí snad půlka steliva ze záchodku. Smířila jsem se se všemi nápady co vymýšlí Twisted Evil ale chodit 5krát denně vysávat a dosypávat stelivo mě teda nebaví. A ještě menší dotaz - nemůže mu ublížit nějaká zelenina nebo ovoce? Vyloženě to totiž zbožňuje, např.: jahody, jablka nebo třeba hlávkové zelí. Vždycky po nás lozí, mňaučí a bere nám to z ruky Cool Díky moc za odpoveď.
é=

No, já bych řekla, že je to prostě trubka Laughing , stejně jako náš Bertík.Když udělá bobana vzadu v záchodku, vyleze ven, otočí se,předníma vleze zpět do záchodku a zahrabává a zahrabává až to ven lítá. Ale protože na špatném místě, tak to tam asi cítí furt a zahrabává dál a dál. Po té, co přemístí většinu steliva ze záchodku před něj, spokojeně odkráčí. Takže nastoupím já, vyhrabané stelivo zametu, dám zpět do záchodku (jinak bych se nedoplatila) vyhodím nezahrabanýho bobana a vše je OK. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top