Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Můžou kočky kočičí konzervy?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zuzka (NIki)
Anonymní





Předmět: Můžou kočky kočičí konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2005 13:08:56
Odpovědět s citátem

Ahojte. Minulý týden jsem byla u veterináře a ten mi řekl, že je nevhodné krmit kočku kočičí konzervou. Je to pravda? Niki má problémy se zubama a těžko by kousal jenom granule.
Odpovědět 
Jana&Vasek



Založen: 24.06.2005
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha

Předmět: nejsem vůbec odborník
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2005 20:42:12
Odpovědět s citátem

Kočičku máme chvilku,jediné,co jsem zaslechla o konzervách je,že by měly způsobovat větší tvorbu zubního kazu. Jinak si myslím,že je dobré krmení kombinovat - suché i konzervy. Ale pokud to třeba není vhodné z nějakého důvodu pro Vašeho kočičáka,není problém mu granulky zalít vodou,mlékem po kočky(někdo preferuje čistý vývar Question ) a nechat změknout.Ale jinak si myslím,že kvalitní papaní pro číči v konzervách by nemělo být příčinou nějakých problémů.
Zeptejte se na důvody tohoto tvrzení svého veterináře Wink třeba jsou moje info mylné. Ale čím krmit naše kočí,když ne jídlem pro kočky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Můžou kočky kočičí konzery?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2005 21:00:03
Odpovědět s citátem

Zuzka (NIki) napsal:
Ahojte. Minulý týden jsem byla u veterináře a ten mi řekl, že je nevhodné krmit kočku kočičí konzervou. Je to pravda? ...

U konzerv je opravdu snad jediný možný problém větší tvorba zubního kamene. Jinak věřím, že kvalitní konzervy jsou srovnatelné s kvalitními granulemi. S granulkami platí, co napsala Jana&Vasek - dají se zalít.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
160cm



Založen: 21.02.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Můžou kočky kočičí konzery?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2007 19:12:10
Odpovědět s citátem

Zuzka (NIki) napsal:
Ahojte. Minulý týden jsem byla u veterináře a ten mi řekl, že je nevhodné krmit kočku kočičí konzervou. Je to pravda? Niki má problémy se zubama a těžko by kousal jenom granule.


Ja myslim, ze zalezi jakou konzervou. Vseobecne vzato nemate poneti, co v konzervach je. Casto nejsou prilis kvalitni a obsahuji malo masa (predevsim ty na ktere jsou nejcasteji reklamy..wiskas, kitekat atp.), ale samozrejme existuji i kvalitni konzervy. Ty jsou ale podstatne drazsi..
Podle me je nejlepsi kobinovat domaci vyrobu/kvalitni konzervy s dobrymi granulkami.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Katka_P



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Jaké konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 9:36:27
Odpovědět s citátem

Já kocourka krmím hlavně granulkami, má je moc rád a úplně mu stačí. Ale chutnají mu jen některé, zrovna včera dostal novinku Orijen se 70% masa a žádnými obilovinami (údajně), a ty baští jako o závod. No ale někdy dostane chuť i na konzervičku, loudí tak dlouho, než jí dostane (cca jednou za dva dny mističku). Ale s konzervami je to asi jako se suchým, jsou méně a více kvalitní. S tímto nemám moc zkušennosti, kupuji mu značku Felix a někdy takové ty úplně malinké na dvě oblíznutí, Gourmet se myslím jmenují. Whiskas, Kitekat a jim podobné mi nesmí do bytu, myslím, že pro kočky moc dobré nejsou.

Zajímalo by mě, jestli někdo němáte zkušennosti či dobrou radu, jaké konzervičky jsou kvalitní a dobré?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Jaké konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 10:26:14
Odpovědět s citátem

Zajímalo by mě, jestli někdo němáte zkušennosti či dobrou radu, jaké konzervičky jsou kvalitní a dobré?[/quote]

Myslím, že nejlepší je maso Laughing alespoň chovatel ví, co kočce dal. Dnes naše kočky měly králíka / Macro - mžené králičí hřbety / také krmím koňské syrové - je hluboce mražené a tak se nebojím ho dávat syrové, také hovězí a kuřecí vařené. Granule mají naše kočky jako volný bufet - kdyby mezi jídle měly pocit, že zemřou hlady Laughing V průmyslově vyrobeném krmivu sice máte složení, ale co tam skutečně dali není 100% a také jak čerstvé maso bylo a pod. Ne že bych nekrmila konzervy - někdy není maso poruce, ale kočka je masožravec a proto je podle mne nejlepší pro ně masínko Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Katka_P



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Re: Jaké konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 11:55:02
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Ne že bych nekrmila konzervy - někdy není maso poruce, ale kočka je masožravec a proto je podle mne nejlepší pro ně masínko Laughing


Když on Matěj je taková kočka-nekočka, co se jídla týče. Maso zprvu vůbec nechtěl, teď už je to trochu lepší, ale stejně mi přijde, že granulky jsou pro něj lepší pochutnání. Jinak kromě nich se může utlouct po měkkém ovoci - mandarinky, pomeranče, kiwi, to je jeho. Jestli on to nebude vegetarián Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: Re: Jaké konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 12:00:29
Odpovědět s citátem

Katka_P napsal:
..Jinak kromě nich se může utlouct po měkkém ovoci - mandarinky, pomeranče, kiwi, to je jeho. Jestli on to nebude vegetarián Smile
Oni jsou ti naháčči v tom jídle dost nevyzpytatelní Very Happy Kulišák dlabe masíčko, konzervičky, granulky, ale nejvíc zbožňuje rajčata, ledový salát a banány Laughing Co na to říct???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Jaké konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 12:18:12
Odpovědět s citátem

ale stejně mi přijde, že granulky jsou pro něj lepší pochutnání. Jinak kromě nich se může utlouct po měkkém ovoci - mandarinky, pomeranče, kiwi, to je jeho. Jestli on to nebude vegetarián Smile[/quote]

Laughing tak hurá do zeleniny Laughing ale ke granulím. Já mám takovou obavu, že právě granule a nedostatečné pití způsobuje kočkám tolik problémů s čůráním / písky a kameny / . Opravdu si nejsem jistá, zda je vypité množství pro kočku, která od přírody pití moc nedá, dostatečné. Někdo granule namáčí. V konzervách je vody dost, ale taky dost sóji a různých semletých br zbytků ze zvířat. Pokud to ale nejde jinak a pokud kočka odmítá maso - potom není zbytí. Chce to ale i vyzkoušet, které maso kočkám chutná. moje se vesměs netváří na drůbež, ale králíka baští jak o život. I moje nahatka právě králíka zbožňuje. A koňské maso milují všichni. Chce to možná trochu hledat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jaké konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 12:59:15
Odpovědět s citátem

Ono s tím nekrmením granulema a celkově komerčními krmivy je to těžké ... protože kočka potřebuje natolik vyváženou stravu, narozdíl od psa, že sestavit správný a vyhovující jídelníček není zrovna jednoduché.
Byť je pro ně maso ideální, jsou zapotřebí i další látky, které jsou obsažené v ostatních surovinách (ryby, vejce, tuk, vitamíny, minerály ... ) ... a teď najít tu správnou hranici vyváženosti je oříšek.
Zelenina a ovoce jsou pro kočky vlastně "bezvýživové" ... byť dle nás obsahují hafo vitamínů.

A v různých studiích nejsou komerční krmiva až tak haněna, takže není zapotřebí se jich příliš obávat.

S močovými problémy - ono je to těžké, tam asi nejde říct, že granule jsou příčinou, těch je určitě víc.

Pravdou ale je, že to chce hledat, co je zrovna pro tu konkrétní kočku to nej, ať už složení stravy, pestrost, či značka komerčních krmiv.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Jaké konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 20:43:14
Odpovědět s citátem

Granule mají moje kočky celý den k dispozici, ale není to ta hlavní část stravy - tak to beru já i ony Laughing . Hlavní je maso, ale i mléčné výrobky - tvaroh se žloutkem, moje kočky koukají asi na reklamu a tak mají rády Activii Laughing do vařeného file dávám bílý chléb, vařené maso sypu vitaminovými vločkami od Gimpetu, do vývaru z hovězího dávám kořenovou zeleninu / samozřejmě, že kočka nemůže dostávat jen zadní hovězí - v přírodě si krávu těžko uloví Laughing Beru to citem / měřítkem je pro mne také kvalita srsti / a žádná moje kočka si zatím /zdravotně / nestěžovala Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Jaké konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2007 14:37:29
Odpovědět s citátem

Katka_P napsal:
Jana Babická napsal:
Ne že bych nekrmila konzervy - někdy není maso poruce, ale kočka je masožravec a proto je podle mne nejlepší pro ně masínko Laughing


Když on Matěj je taková kočka-nekočka, co se jídla týče. Maso zprvu vůbec nechtěl, teď už je to trochu lepší, ale stejně mi přijde, že granulky jsou pro něj lepší pochutnání. Jinak kromě nich se může utlouct po měkkém ovoci - mandarinky, pomeranče, kiwi, to je jeho. Jestli on to nebude vegetarián Smile


To s ovocem znam,Mysha mela moc rada banany,hroznove vino,varenou mrkvicku,ci jinou varenou zeleninu,naopak moc nemusela syrove maso premrazene hovezi,ani tolik to varene kureci,ktere jsem jim cas od casu davala) ale spis konzervy (Carny od Animondy a pastiky od Animondy)Naproti tomu Twixik by jedl jen to syrove maso a konzervy zas tolik ne,spis granule..Takze je to tezke zobecnovat,ale nahaci jsou podle moji dosavadni kratke zkusenosti spis asi mene "selmovite" co se tyka toho jidla Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Katka_P



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Re: Jaké konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2007 15:07:51
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Takze je to tezke zobecnovat,ale nahaci jsou podle moji dosavadni kratke zkusenosti spis asi mene "selmovite" co se tyka toho jidla Smile


Taky mám ten pocit. Ale na druhou stranu když vidím, jak svým šelmičkám dopřává paní Babická, tak si říkám, že taky něco takového zkusím. Díky za dobré tipy, takových není nikdy dost Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Jaké konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2007 15:46:34
Odpovědět s citátem

Ono je nejen o dopřávání Laughing ale taky o počítání Laughing protože když spočítám konzervu a maso v ní - klidně koupím hovězí nízký roštěnec a jsem na tom cenově stejně Laughing a vím, co kočky jedly. A mám vyzkoušeno - syrové maso = kočky vrčí a sekají kolem, aby si kořist, co panička ulovila v Delvitě uhájily, na konzervu se tvcáří a rozhodně nevrčí a nesekají - z toho jsem vyvodila, že jim konzerva za to rozhodně nestojí Laughing Naháče mám jednoho a to masožravého ale i jogurtožravého a buchtožravého Laughing Jeden můj kocour zase miluje bramborové lupínky a tak si je raděj nekupuju, protože bych je musela jíst zavřená nejlíp na záchodě Laughing Granule beru trochu jako problém, protože si myslím, že na ně kočky prostě dost nepijou, ale mám už 3 roky kocoura na stuvitových granulích a sláva za ně - fungujou! Jo, kočičí žrádýlko, to je alchymie - co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému - chce to vyzkoušet Laughing důležité je, co na to říkají kočky a jejich zdraví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kuldacka



Založen: 29.01.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Kovářov

Předmět: kuldacka
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2007 14:13:16
Odpovědět s citátem

Ten veterinář se teda úplně zbláznil!!!!! Kočka která má jíst jenom granule nebude zdravá!!! Dyžtak mi napiš do pošty vše o tvé kočce, teda jen to hlavní a nejhlavnější jestli žije venku nebo v bytě nebo od každého kousek. Shocked Rolling Eyes Wink
_________________
Je mi 13 let a mám doma kocourka, kterýse jmenuje Kulíšek. Pak mám 2 akvárka s rybičkami a křečici jménem Čikitu. Také bych chtěla na veterinu, ale ze zdravotních důvodů nemůžu! Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
dog



Založen: 16.04.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: tady na foru je rada dementu!

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2008 21:35:07
Odpovědět s citátem

myslim ze najlepsie je kombinovat. granule su kvalitnejsie, pomahaju na zuby, na travenie, na pokozku a navyse z nich menej smrdia vykaly. ale konzervy by som tiez daval. davam jednu dene - tuniaka Gina. to je 100% maso, ziadny podvod:) v macacich konzervach bohuzial byva iba 4% masa a je tam kopa slizu okolo. jedina znacka, ktoru moja kocka zozerie s radostou, je Gourmet. uz na pohlad vypada obsah kvalitne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
anetka



Založen: 01.01.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Jesenice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2008 10:28:27
Odpovědět s citátem

jo to naši bráchové sežerou vše co jim chutná oni žerou sýr maso konzervy granule tvaroh vitamíny droždí jogurty a náš už starší kocour ten byl hodně vybíravý žral jenom friskis nic jinýho a ze syrového masa jen hovězí zadní
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: Jaké konzervy?
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2008 1:11:02
Odpovědět s citátem

Jana Babická napsal:
Já mám takovou obavu, že právě granule a nedostatečné pití způsobuje kočkám tolik problémů s čůráním / písky a kameny / . Opravdu si nejsem jistá, zda je vypité množství pro kočku, která od přírody pití moc nedá, dostatečné. ... Pokud to ale nejde jinak a pokud kočka odmítá maso - potom není zbytí. Chce to ale i vyzkoušet, které maso kočkám chutná.


Jano, nevím o tom, že by granule prokazatelně způsobovaly onemocnění močového traktu (stejně tak se např. kdysi tvrdilo, že příčinou u kocourů je časná kastrace). Myslím, že kočičí organismus je dost "chytrý" na to, aby si vhodný pitný režim při trvalém příjmu suché potravy nastavil sám.

A pokud kočka něco nežere, tak to zkrátka nežere, i kdyby se člověk na hlavu stavěl! Můj první kocour byl výhradné na konzervy nebo domácí stravu - granule by nevzal do huby pod pohrůžkou totálního vyhladovění. Druhý je zas 100% granuložravec. Syrové nebo vařené maso jakéhokoliv druhu zhnuseně obchází obloukem, z mléčných výrobků si 2x lízne (kromě taveňáku, ale ten mu kvůli soli dopřeji jen minimálně), v konzervě se ponimrá... Tak jsem se na to prostě vykašlala a dávám mu jen suché krmivo, když mu to tak vyhovuje... A registruji, že sám od sebe pije výrazně více, než první kocour krmený pouze vlhkým krmivem.

Ale zpátky ke konzervám.... Těm také důvěřuji o chlup míň než kvalitnímu suchému krmivu. Souhlasím s Vámi, že se do nich "tak nějak více schová" (kočky vlhké krmivo přece jen akceptují lépe i při nižší kvalitě, než granule). Zlý jazykové dokonce tvrdí, že ani ty drahé značkové konzervy nejsou zas až tak nic moc. Navíc je to dost drahý špás.

Takže na výhradní krmení konzervovanou potravou bych si asi netroufla. Raději bych volila trokombinaci kvalitní granule + domácí strava s vit. přídavky + konzervy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)
4
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top