Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

proměna kocouře


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: proměna kocouře
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 17:16:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den, možná už se tu něco takového řešilo, ale těch přízpěvků je tu mnoho. Předem se kdyžtak omlouvám...ám doma britského modrého kocourka 8mesíců. Charlie v poslední době dělá věci, které nikdy nedělal. V bytě jsme přdělali jednu místnost do které moc nechodil a mi z ní ted máme ložnici od té doby za mnou ráno chodí do postele kolem 3-5, nejdříve mi lehne za hlavu a šlape do vlasů a vrní po chvilce sice stále vrní, ale jakoby malinko mě kouše do rukou a tahá mě za kůži. Nevíte co mi tím chce říct? Dřive si ke mě chodil lehnout a celou dobu v klidu spal. Pak chodí do bytě a velmi často mluví a v tom novém pojoji mi 2x počural nebo poznačkoval postel a načural do cestovní tašky. záchod má čištěný 3x deně baštu a vodu 2x deně. Včera dokonce načural do vany. Jak se pozná v kocoura, že značkuje a kdy je nejlépe ho vykastrovat?A ještě se chci zeptat v kolika může mít prvně kotata.
Díky moc za jakou koliv odpověd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 17:31:59
Odpovědět s citátem

Kocour je v pubertě, jeho chování je pro toto období typické. Začal pohlavně dospívat a tak začíná volat kočky a zřejmě i vás si chce přivlastnit. Na kastraci je zrovna ten pravý čas, jakmile se kocour začal projevovat. Co se týká schopnosti zplodit potomky tak je to individuální. Některý kocour to zvládne už v šesti měsících, jiný třeba až v roce a půl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: proměna kocouře
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2008 22:35:27
Odpovědět s citátem

Blanche-che napsal:
Dobrý den, možná už se tu něco takového řešilo, ale těch přízpěvků je tu mnoho. Předem se kdyžtak omlouvám...ám doma britského modrého kocourka 8mesíců. Charlie v poslední době dělá věci, které nikdy nedělal. V bytě jsme přdělali jednu místnost do které moc nechodil a mi z ní ted máme ložnici od té doby za mnou ráno chodí do postele kolem 3-5, nejdříve mi lehne za hlavu a šlape do vlasů a vrní po chvilce sice stále vrní, ale jakoby malinko mě kouše do rukou a tahá mě za kůži. Nevíte co mi tím chce říct? Dřive si ke mě chodil lehnout a celou dobu v klidu spal. Pak chodí do bytě a velmi často mluví a v tom novém pojoji mi 2x počural nebo poznačkoval postel a načural do cestovní tašky. záchod má čištěný 3x deně baštu a vodu 2x deně. Včera dokonce načural do vany. Jak se pozná v kocoura, že značkuje a kdy je nejlépe ho vykastrovat?A ještě se chci zeptat v kolika může mít prvně kotata.
Díky moc za jakou koliv odpověd.




Matěj neznačkoval,jenom mu začla páchnout docela pronikavě moč,o kasraci rozhodl velký a poměrně rychlý úbytek váhy,kdy mi během 14 dnů zhubnul o 1,3kg,bylo mu bez jednoho týdne 10měsíců,je to také briťák.Po kastraci ,je vše v pořádku,je to pohodář a stal se z něj velký mazel,což mne těšíSmile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2008 13:25:04
Odpovědět s citátem

A jaká byla příčina úbytku váhy?
Původní majitelka charlieho mi říkala, že před kastrací je dobré, aby byl alespon jednou s kočkou a jeden z důvodů byl, že se mu o něco zvětší hlava. Neovlivní kastrace joho výšku?. Když o tom čtu jiné články tak se dočítám, že není důležité, aby kočka měla kotata a také aby si kocour užil než se nechá vykastrovat. Co je na tom pravy? Všude píší něco jiného.
Díky za odpověd
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2008 14:42:04
Odpovědět s citátem

Blanche-che napsal:
A jaká byla příčina úbytku váhy?
Původní majitelka charlieho mi říkala, že před kastrací je dobré, aby byl alespon jednou s kočkou a jeden z důvodů byl, že se mu o něco zvětší hlava. Neovlivní kastrace joho výšku?. Když o tom čtu jiné články tak se dočítám, že není důležité, aby kočka měla kotata a také aby si kocour užil než se nechá vykastrovat. Co je na tom pravy? Všude píší něco jiného.
Díky za odpověd




Pokud vím,úbytek váhy byl zapříčiněn říjí.Že by musel být kocour alespoň jednou s kočkou před kastrací,to jsem neslyšela a také o tom pochybuji,že by to mělo vliv na růst jeho hlavy.Co jsem kde četla,tak hlava k tomu,aby vyrostla, musí mít kocouř dospělácké hormony,tzn.asi tak po roce.Pokud vydržíte jeho říji,šílený puch z moče(bylo cítit z krytého wc s filtrem a při velmi kvalitním stelivu),tak kocoura kastrujte až po nabytí dospělosti.Budete mít štěstí pokud nebude značkovat a řvát:-).Ale briťáci rostou do 3 let,bez ohledu na kastraci,podívejte se na fotky Matěje(Frankie PELI*CZ),nemyslím,že by měl malou hlavu,je to velký kocour v jednom roce vážil5kg,a ještě roste.Pokud máte kocouře na mazlíka,a ne na chov,tak po začnutí říje bych kastrovala,výstavy může absolvovat i jako kastrát.Nejsem sice moc zkušená chovatelka,ale moje informace mám vyčtené z knihy o britkách a mám dobré známé, dlouholeté chovatele,kteří mojí chovné briťáky,kteří mi poskytují velmi cenné a kvalitní informace,co se týče britek.Záleží jenom na vás jak se rozhodnete a hlavně jaké máte plány s kocouřem.Pokud by jste chtěla odpovědi na vaše ještě případné dotazy pište mi na soukromý mail,který najdete v informacích o mne, po kliknutí na můj nick.



Bětka,Matěj a Barunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 6:03:43
Odpovědět s citátem

Rozhodně není nutné, aby si kocour alespoň jednou před kastrací vrznul, takže klidně se může přistoupit ke kastraci, když se začne projevovat dospěle (značkování, říje, ...)

Růst je ovlivněn jak pohlavními hormony (přičemž jednou si vrznout na tom nějak moc nezmění), tak i vrozenými předpoklady. Ne každá kočka naroste do obr rozměrů.

Příčinou úbytku váhy bývá právě nenaplněná touha - kocour přivolává nevěsty, může i míň spát a nebaští.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 7:08:36
Odpovědět s citátem

Blanche-che napsal:
Původní majitelka charlieho mi říkala, že před kastrací je dobré, aby byl alespon jednou s kočkou a jeden z důvodů byl, že se mu o něco zvětší hlava.

Protože mám taky briťáčka, který má skončit jako kastrovaný mazlíček, sháněla jsem informace všude po webu. Je pěkný typový, takže bych si ten klasický britský vzhled ráda vypěstovala a zachovala, mně se ty britské kocouří papulky moc líbí. V podstatě jsem se dopracovala k několika základním informacím.
1. Jak píše April, to, jak bude vypadat, nejvíc záleží na tom, co je kocourovi vrozeno.
2. Čím později se kastruje, tím víc mají typické znaky možnost se vyvinout.
3. a naprosto kontroverzní: i když se znaky vyvinou dobře a kocour vypadá velmi typicky, po kastraci se prý tyto kocouří znaky vytrácejí.
Usuzuji, že 1.+2. je správně a 3. je cosi pomýleného, taky jsem to našla jen na jednom místě, nikoliv jako běžnou informaci.

No a pro sebe si beru to, co jsem stejně předpokládala už před pátráním po informacích, prostě nechám kocoura dospívat tak dlouho, jak dlouho to vydržíme. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2008 10:00:41
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Blanche-che napsal:
Původní majitelka charlieho mi říkala, že před kastrací je dobré, aby byl alespon jednou s kočkou a jeden z důvodů byl, že se mu o něco zvětší hlava.

Protože mám taky briťáčka, který má skončit jako kastrovaný mazlíček, sháněla jsem informace všude po webu. Je pěkný typový, takže bych si ten klasický britský vzhled ráda vypěstovala a zachovala, mně se ty britské kocouří papulky moc líbí. V podstatě jsem se dopracovala k několika základním informacím.
1. Jak píše April, to, jak bude vypadat, nejvíc záleží na tom, co je kocourovi vrozeno.
2. Čím později se kastruje, tím víc mají typické znaky možnost se vyvinout.
3. a naprosto kontroverzní: i když se znaky vyvinou dobře a kocour vypadá velmi typicky, po kastraci se prý tyto kocouří znaky vytrácejí.
Usuzuji, že 1.+2. je správně a 3. je cosi pomýleného, taky jsem to našla jen na jednom místě, nikoliv jako běžnou informaci.

No a pro sebe si beru to, co jsem stejně předpokládala už před pátráním po informacích, prostě nechám kocoura dospívat tak dlouho, jak dlouho to vydržíme. Razz




[quote]Tak to jsem si myslela také,že nechám kocoura tak dlouho jak to vydržíme,ale když jsem zjistila,že mi během 14 dnů tak moc zhubnul,tak přestože hlasové projevy byly u něj minimální,ten puch z moče jsem likvidovala okamžitým vybíráním hrudek z wc,jsem nechala kastrovat ihned.Jeho úbytek váhy byl pro mne prioritním popudem, ne naše vydrž.A s klidným svědomím mohu říct,že přibírání na váze jde tak pomalu,že dneska, půl roku po kastraci má Matěj,pouze tu váhu,kterou měl před kastrací,nemá nic navíc.takže trvalo půl roku,než to nabral zpět.Hlavu nemá nějak malou,roste mu také,je to krásný briťák,ne sice s tak obrovskou hlavou jako chovný kocour,ale vůbec mi to nevadí,jeho tělo je souměrné,ještě mi poroste(rostou do tří let),nemínim s ním chodit na výstavy,jsem s ním velmi spokojená,je prostě krásný,také snad proto,že je můj Very Happy .Posuďte

http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=28183

Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blanche-che



Založen: 24.02.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha 8, Dasný

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2008 22:07:38
Odpovědět s citátem

Také ho nechci na výstavy, ale myslela jsem, že bude mít nějakého potomka. 29.7 mu bube 9měsíců má 4,5kg je to už vhodný věk na kastrac?Má už vše dostatečně vyvinuté? A jak dlouho by měl mít na zotavenou pokastraci? Jezdíme spolu docela často k mým rodičům do jižních čech, tak abych věděla, jak dlouho bych ho měla nechat doma. Nemáte někdo zkušenost s veterinou karlín?
Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2008 6:23:31
Odpovědět s citátem

Ohledně kastrace a vhodného věku a věcí kolem kastrace tu toho bylo napsáno už opravdu poměrně hodně, takže zkuste pročíst např. tato témata, aby se nezakládalo zbytečně další:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=277
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2489
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1824

A dotaz na Veterinu Karlín bych doporučila položit přímo v určeném oddílu, aby bylo všechno hezky na jednom místě Smile

http://www.modrykocour.cz/forum/viewforum.php?f=7

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Roni



Založen: 22.03.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Re: proměna kocouře
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2008 14:23:04
Odpovědět s citátem

Tak nám Floppy značkovala až hrůza. Doteď mám fóbie,že to její čurání někde cítím. Po kastraci přestala, takže doufám, že jí to vydrží.
_________________
Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (27x)
7
Mrouskání kočky (říje) (26x)
8
Mňoukání a štěkání (23x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top