Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

jak ho trestat?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 6:53:24
Odpovědět s citátem

Xyz s tím kousáním - prvního kocourka, Ozzyho jsme měli také kousavého. Našli jsme ho v parku a vzali si ho domů. Kousal a škrábal prakticky od kotěte - při hře, při mazlení, ze vzteku. Měli jsme ruce jak kdybychom doma chovali tygra. Tady na foru mi tenkrát radili, že když takhle začne kousat, tak mu mám něco podstrčit aby kousal do toho - třeba hračku, plyšáka... Jenže to u nás nefungovalo, když jsem mu něco podstrčila, tak ho to nezajímalo a šel stejně po té ruce. Nakonec jsme to vyřešili tak, že jsem měla po ruce neustále kůru z mandarinky (kterou on nesnášel) a když se mi zakousl do ruky, tak jsem mu strčila tu kůru a byl klid - kocour vylítnul jak postřelený a byl klid. Tak to můžete zkusit. Kůry z mandarinek jsme dávala i do kytek aby přestal hrabat. Very Happy

K tomu loudění - mě nešlo o to, že nás to ráno ruší, to je fuk jelikož stejně vstáváme. Ale mrzí mě to, jak on nemá zájem o nic jiného než o to jídlo a dožaduje se ho poslední dobou už fakt docela šíleně. Jakoby týden nejedl. Když ho chci pomazlit, tak se vysmekává a pořád je stepuje okolo talíře a řve. Jako rozmazlené děcko. Proto jsem s tím chtěla něco dělat, abych mu ukázala, že prostě vynucováním nic nedokáže. Ale nevím jak, on totiž ječet nepřestane. Chtěla jsem to zkusit dle Našich koček. Rve = nic nedostane, uklidní se = dostane jídlo. Tam je napsáno, že kočky rychle pochopí. Jenže jak to udělat, když on řve pořád. To bych mohla čekat hodinu a on by jen chodil a vřískal. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2008 19:20:39
Odpovědět s citátem

na to se da jen rict, at to tu hodinu vydrzite, nas zezacatku vriskal taky strasne dlouho, ale uz se to zkracuje, jsme asi tak na 15ti minutach Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: trestání
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2008 17:51:29
Odpovědět s citátem

Rolling Eyes Teď se zvedne vlna odporu : náš kocour trhal tapety , nepomohlo nic.Pak jsem ho na radu jedné zkušené chovatelky dvakrát mírně švihla proutkem po zadku.A bylo to.Přestal a dnes stačí, když dělá něco zakázaného, švihnout proutkem ve vzduchu a je pokoj.No,vypadá to sadisticky, ale zas tak hrozné to nebylo a kocour se chodí dál mazlit,prostě normálka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2008 21:56:59
Odpovědět s citátem

U nás se osvěčila voda v rozprašovači, ovšem nastavená na proud. Někdy stačí jenom říct nebo zahrozit prstem ty,ty,ty. To zabere vždycky, ale ne proto, že ví, že nesmí, ale proto, že to bere jako signál k začátku boje a hned po tom prstu skočí a už se perem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
anetka



Založen: 01.01.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Jesenice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2008 18:25:01
Odpovědět s citátem

1.na škrábání a kousání zabírá to že okamžitě odejdeš a nebo že budeš hlasitě naříkat Razz

2.na takového roštáka zabírá rozprašovač . ale já občas použiji při extrémním zlobení půlku citronu a z té půlky vystříknu štávu ale jenom kapičku Wink


a neboj one je to časem přejde mi sme mněli hrozného čmouda ten na kohokoliv skákal vyhrabal na co přišel.No prostě hrůza Laughing
_____________________________________________________________
hodně štěstí ti přeje MYKY MATÝSEK A ČERT Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2008 10:28:01
Odpovědět s citátem

voda v rozprasovaci ho vylekala parkrat poprve, pak si zvykl Laughing
a hlasite narikani vybizelo jen k dalsim skokum, protoze on ma nejradsi hracky co vydavaji zvuky

ale je to vic jak 14 dni co jsem sem psala a vypada to, ze se zacina trochu uklidnovat......uz neskace ponohach, ani nevyrazi jidlo z rukou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
anetka



Založen: 01.01.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Jesenice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2008 10:32:25
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
voda v rozprasovaci ho vylekala parkrat poprve, pak si zvykl Laughing
a hlasite narikani vybizelo jen k dalsim skokum, protoze on ma nejradsi hracky co vydavaji zvuky

ale je to vic jak 14 dni co jsem sem psala a vypada to, ze se zacina trochu uklidnovat......uz neskace ponohach, ani nevyrazi jidlo z rukou



abych pracdu řekla já jsem to hlasití naříkání zkoušela a taky to nezabralo ale u některých koček to prý zabýtrá no holt máme jiný kočky Laughing Laughing Laughing
_________________
Expert na nemoci Čert, Profesionální kaskadér Miky a Profesor přírodních věd Matiáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2008 10:32:09
Odpovědět s citátem

U Cipíska se nám osvědčilo klepnutí přes čumáček a dal pokoj. Přesně takhle ho vždycky spacifikovala jejich máma, když už chtěla mít klid. A když lezl na linku tak jsem nejdřív zvedla hlas a důrazně řekla " Co tam děláš mazej dolů!! pak byla vždycky honička a potom dostal na zadek.Samozřejmně lehce. ALe musí se pokaždé dohonit, aby neměl pocit, že jednou to vzdáte. Dneska je mu rok a když má tendenci vyvádět něco jako třeba lízt na stůl, tak stačí zvednout hlas a je pokoj.
Jinak s námi spí oba kocouři v posteli a jsou mazlivý. Ale když dělají krávoviny a nechtějí nás nechat večer spát tak jenom zahučím at mažou z ložnice a už berou oba roha. Very Happy
Na velkého Ferdu stačí jenom zvednout hlas a hned ví ,že je něco špatně. A to je prosím kocour ,který už byl asi tříletý, když jsem se nastěhovala k manželovi a on mi nevěřil, že stačí na kočku houknout důrazně a bude klid. Byl docela překvapený jak to spolehlivě funguje. Shocked
Můžu říct, že tenhle systém jsem přebrala od svých rodičů co mají také kočky a spolehlivě to fungovalo na všechny kočky které jsme měli.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (19x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top