Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Opět kocour č. II


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2008 20:56:49
Odpovědět s citátem

Betty napsal:



Proč myslíte, že jí moc chybí? Podle čeho jste to poznala? Máte mnohem větší zkušenosti než já a já to nepoznám. Já si s ní hraju i se s ní peru. Nerada bych, aby toho mrňouska zase moc "prala".

Odchovala jsem už spoustu koťátek a věřte mi že koťatům takové rvačky nevadí, naopak je vyhledávají. Kočky jsou šelmy a hravé rvačky mezi koťaty jsou přirozeným chováním, kterým se kočky trénují a učí pro budoucí lov a také si vyjasňují své postavení ve smečce. Jenže vaše kočka je sama a nemá k lovu moc příležitostí a právě s kočičím kamarádem se může nejlépe vyřádit. Kotě které bylo dostatečně dlouhou dobu s matkou a se sourozenci je na takové rvačky zvyklé a poradí si s nimi - koťata se neperou jen mezi sebou, do kotěcích her se často zapojuje i mamka, tatínek a ostatní moje dospělé kočky a někdy to vypadá dost drsně, ale nikdy se mi nestalo že by kočky koťatům jakkoliv ublížily.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2008 21:07:14
Odpovědět s citátem

Odchovala jsem už spoustu koťátek a věřte mi že koťatům takové rvačky nevadí, naopak je vyhledávají. Kočky jsou šelmy a hravé rvačky mezi koťaty jsou přirozeným chováním, kterým se kočky trénují a učí pro budoucí lov a také si vyjasňují své postavení ve smečce. Jenže vaše kočka je sama a nemá k lovu moc příležitostí a právě s kočičím kamarádem se může nejlépe vyřádit. Kotě které bylo dostatečně dlouhou dobu s matkou a se sourozenci je na takové rvačky zvyklé a poradí si s nimi - koťata se neperou jen mezi sebou, do kotěcích her se často zapojuje i mamka, tatínek a ostatní moje dospělé kočky a někdy to vypadá dost drsně, ale nikdy se mi nestalo že by kočky koťatům jakkoliv ublížily.[/quote]


Aleno, děkuji za rady. Je super, ž ejste tady, vy máte chovnou stanicic z Lužinek. Moc se mi líbí Váš Aragonek. Je překrásný. Taky jsem o něm uvažovala jako o kamarádovi pro svoji Bětušku. Je to ale už teď veliký kocourek a bude to pořádný kus kocoura. Naše Betty je takový prcek a už moc nevyroste. Tak jsem raději předběžně vybrala jiné koťátko. Ale bude to v rodině. Moc se mi líbí Jaffovy děti. Jaffa je taky od vás, že? Musím říct, že jste mě zase přiklonila k tomu, že si druhou kočičku pořídím. Asi už bych o tom neměla přemýšlet a prostě to udělat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2008 21:13:24
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:



Odchovala jsem už spoustu koťátek a věřte mi že koťatům takové rvačky nevadí, naopak je vyhledávají. Kočky jsou šelmy a hravé rvačky mezi koťaty jsou přirozeným chováním, kterým se kočky trénují a učí pro budoucí lov a také si vyjasňují své postavení ve smečce. Jenže vaše kočka je sama a nemá k lovu moc příležitostí a právě s kočičím kamarádem se může nejlépe vyřádit. Kotě které bylo dostatečně dlouhou dobu s matkou a se sourozenci je na takové rvačky zvyklé a poradí si s nimi - koťata se neperou jen mezi sebou, do kotěcích her se často zapojuje i mamka, tatínek a ostatní moje dospělé kočky a někdy to vypadá dost drsně, ale nikdy se mi nestalo že by kočky koťatům jakkoliv ublížily.


Naprosto souhlasím. Mám teď ke dvěma raubířům (13 a 10 měsíců) 3,5 měsíční kotě. Chtěla jsem je uchránit před jejich drsnějšími hrami, tak jsem jej oddělila do jiné místnosti se vším komfortem. Když jsem prcka slyšela vřískat a naříkat až na roh ulice, tak jsem ochranu vzdala a dala ho zase zpátky mezi ty starší. Oni se spolu vždy nějak srovnají. Někdy to vypadá drsně, ale neublíží si. A když je dle kotěcího názoru příliš dlouho klídek, kotě vystartuje po některém starším samo a vyvolá honičku nebo "rvačku", aby pak mohlo řvát pod tlapami některého staršího kocouře. Chce být s nimi a tečka. Tak to respektuju, jen občas zasáhnu, ale ne příliš často. Stejně většinou jsou všichni tři v jednom chumlu, propletení tak, že se divím, že se můžou rozplést Wink A když se pak začnou honit a společně si všichni tři hrát, případně když ke svým hrám přiberou i naši labradorku, tak to je teprve paráda-vypínám TV a dívám se na alternativní program, který mi připraví ti naši miláčkové.

Dva je líp než jeden a tři je líp než dva! Je to super!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2008 21:26:04
Odpovědět s citátem

Aragorn nebude určitě takový obr jako Jaffa, ale bohužel už je zamluvený a vypadá to vážně. Mám ještě volného krásného krémovobílého kocourka jménem Zorro, který zřejmě bude na briťáčka spíš malý. Jeho tatínek Nathaniel není žádný obr a maminka Sharinka je spíš drobnější. Jaffa a jeho děti mi dělají radost a když si některé z nich vyberete tak určitě nebudete litovat. Nebo mám jeden tip na britská koťata z velmi kvalitního chovu. Bohužel chovatelka vážně onemocněla a nemůže se už o své kočičky starat a tak teď nabízí velmi levně koťátka z posledního vrhu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (26x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top