Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak přesně určit denní dávku krmení


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Jak přesně určit denní dávku krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2008 19:26:47
Odpovědět s citátem

Ráda bych poprosila o radu jak přesně určit denní dávku krmení. Moje kočka váží něco málo přes 3 kg. Podle dávkovacích tabulek na výrobcích by měla mít: 80g granulí na den nebo 340g konzervičky nebo 100g syrového masa. Pokud chci, aby měla pestrou stravu a jedla všechno jak to mám spočítat. Ráno jí dávám konzervičku, přes den má volně granule a večer maso. Když odečtu od doporučené denní dávky granulí jednu konzervu už mi nic nezbyde. Mám to dělit třemi a dávat třetinu doporučeného množství od každého druhu potraviny? Bettynka strašně špatně jedla a byla hrozně hubená. Teď po kastraci papá krásně, možná až moc. Bojím se, aby nebyla moc tlustá. Bude jí 9 měsíců a váží 3,3 kg. Je to britka. Zdá se mi, že je akorát, ale do budoucna?
Díky kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2008 20:05:19
Odpovědět s citátem

Já svým kočkám nic neodměřuji ani nevážím, při jejich počtu by to stejně nebylo možné a myslím si že pokud dobře prospívají tak to není ani zapotřebí. Prostě mají celý den granulky a večer dostanou konzervičku nebo maso. Kdybych viděla že mají sklony k tloustnutí tak bych granulky zaměnila za lightky nebo bych prostě dala jiný druh, který jim tolik nechutná. Navíc mám pocit že u konzerviček je doporučená denní dávka dost přehnaná, ještě jsem neviděla kočku která by snědla za den celou 400g konzervu i kdyby neměla k jídlu nic jiného. Já dávám na večeři jednu konzervu pro šest koček a je to tak akorát.

Naposledy upravil Alena V. dne 6. 8. 2008 8:06:37, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Jak přesně určit denní dávku krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2008 0:29:44
Odpovědět s citátem

Betty napsal:
Ráda bych poprosila o radu jak přesně určit denní dávku krmení. Moje kočka váží něco málo přes 3 kg. Podle dávkovacích tabulek na výrobcích by měla mít: 80g granulí na den nebo 340g konzervičky nebo 100g syrového masa. Pokud chci, aby měla pestrou stravu a jedla všechno jak to mám spočítat. Ráno jí dávám konzervičku, přes den má volně granule a večer maso. Když odečtu od doporučené denní dávky granulí jednu konzervu už mi nic nezbyde. Mám to dělit třemi a dávat třetinu doporučeného množství od každého druhu potraviny? Bettynka strašně špatně jedla a byla hrozně hubená. Teď po kastraci papá krásně, možná až moc. Bojím se, aby nebyla moc tlustá. Bude jí 9 měsíců a váží 3,3 kg. Je to britka. Zdá se mi, že je akorát, ale do budoucna?
Díky kačka



Zdravím,nejsem sice chovatelka,nemám tolik zkušeností,ale podělím se s tím co vím.Moje Barunka také vážila,než začla s mrouskáním,3,3kg,krmila jsem 2x denně kapsičkou,kterou měli s Matějem napolovic,granulky volně k dispozici,kapsičku jsem dvakrát v týdnu nahradila v poledne porcí přemraženého hovězího,nebo uvařenou rybou.Mimo těchto hlavních jídel mají asi tak třikrát v týdnu jako na přilepšenou mezi jídlem, porci kysané smetany,tvarohu nebo žloutek, mlsky-různé kočičí bombonky,tyčinky,no co se dá pro čičiny koupit.Samozřejmně dneska je to trochu pozměněné kvůli mimčům, se strava přizbůsobila jejich potřebám.Nevím jak to bude,až nebudou mimišci,vrátím se k zaběhnutému způsobu krmení.Barunka půjde na kastraci,jak to bude potom se uvidí,v případě nějakého tloustnutí, samo se nastaví vše jinak,ale to nemohu dneska říct jak.Myslím si,že pokud kočka dokáže vyskočit na kuchyňskou linku není tlustá,britka má být velká Very Happy ,vaše Bettynka se pohybuje i venku,nemyslím,že by měla mít problém s nadměrnou vahou Very Happy.Přeji hodně radosti a plno lásky s Bettynkou Very Happy .





Bětka,Barunka,Matěj a pět krásných kočičích sluníček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2008 8:30:22
Odpovědět s citátem

Přiznám se, že já krmné návody nečtu. Vycházím z toho, že každá kočka je prostě jiná, chutnají jí jiné věci, taky má jiný metabolismus. Já dám ráno kapsičku všem dohromady a granulky na doražení, v poledne dostanou rybu, maso, tvaroh, jogurt a k tomu opět granulky a večer zase kapsičku dohromady a granulky. Nakonec než si jde lehnout, nabídnu jim ještě jen granulky. Nenechávám jim je volně k dispozici. Můj devon je hubený, má necelé tři kila, takže může baštit podle chuti, kotě nechávám taky podle chuti a vykastrovaný dospělý sphynx má 4150 g, což je zcela přiměřené, tak ho taky nijak neomezuji. Tím, že jsou tři, tak se hodně vylítají při společných honičkách, takže pohybu mají dost.

Já si myslím, že je to stejné jako u lidí-někdo se podívá na buřta a přibere, jiný může denně spořádat kopy jídla a bude hubený. Takže bych zapomněla na nějaké návody a krmné dávky-pokud je jinak číča zdravá-a nechala bych to na ní. Když má dost, jíst přestane. Pouze kdyby začala nadměrně přibírat, tak bych snížila dávku potravy a přešla na lightky. Je mladá, potřebuje kvalitní jídlo. Ona si sama řekne, kdy má dost.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (66x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (23x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
9
Somálská kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top