Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak zlepšit srst

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Jak zlepšit srst
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2008 21:23:46
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny a prosím o radu, jak zlepšit kvalitu srsti kočiček.Slyšela jsem, že na kvalitu srsti má vliv konzumace hovězího masa anebo mléčné výrobky.Maso, hlavně srdce moje kočky zbožňují,a mají ho dost často.Tvaroh,smetánky a další..jsou jim "putna".
Prosím o radu, zda je nutné podávat kočičkám nějaké potravinové doplňky, nebo srst něčím natírat....
Předem děkuji za všechny rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak zlepšit srst
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 6:23:46
Odpovědět s citátem

Na kvalitu srsti má vliv kvalita krmiva. Když má kočka všeho akorát, prospívá, jakmile se objeví problém, bývá velmi často viditelný na srsti.

Pokud kočka nemá viditelné problémy se srstí a kůží, není nutné cokoliv přidávat. Jestliže by se nějaké problémy objevily, tak jako chválený potravinový (ne natírací) doplněk bych doporučila olej Dermanorm, http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2504 .

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 6:37:10
Odpovědět s citátem

Souhlasím s April, jen bych dodala že stravou a vitamíny se dá srst ovlivnit jen částečně, z větší části je kvalita srsti daná geneticky. Mám šest britských koček, snažím se krmit jak to nejlépe jde, přesto mají některé odmalička hustou kvalitní srst, ale mám i kočku, která má méně podsady a slabší texturu a ovlivnot to moc nemohu, i když jsem se snažila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Jak ovlivnit kvalitu srsti
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 14:09:01
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za vaše názory,moc mě to nepotěšilo, protože moji kočičáci mají dobrého a kvalitního jídla dost a přesto jejich srst není taková, jak bych si přála.
Nevadí, mám je stejně moc ráda a musí mi stačit jejich jiné kvality.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 14:33:37
Odpovědět s citátem

Amís má na hřbetu a na ocásku horší srst, mastnější a s lupy. Pan doktor na moji zmínku o Dermanormu prohlásil, že je hodně drahý a stejnou službu udělá i olej pupalky dvouleté za šedesát korun. Jedná se o mastné kyseliny (nenasycené?), které tam jsou. Lososový olej - by mohl být na tom podobně. Máme to brát delší dobu, účinek se projeví po cca měsíci. Tak jsem zvědavá. Kapu mu to na trochu kapsičky, kteou ředím vodou a baští to úplně v pohodě, jako by mu to snad i chutnalo.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zelvounek



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 12

Předmět: "Kotěcí" srst u mainské holčičky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 13:29:23
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám pětiměsíční mainskou holčičku a tento víkend nám i přes veškerou naši péči na výstavě v Ostravě posuzovatelé vytýkali, že vypadá neupraveně. Je to tím, že jí zůstali kolem krku chomáčky jemných chloupků, které nejde učesat, ani uhladit a kočička vypadá jako malý lvíček Twisted Evil Ptala jsem se chovatelky a ta tvrdí, že se tato srst časem obmnění za novou, tak budu doufat. Prozatím bych uvítala tip na nějakou kosmetiku, máte-li s tímto někdo zkušenost? Předem všem moc děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 13:36:39
Odpovědět s citátem

Já mám miminko Ragdollky a výborně se mi osvědčila kosmetika Jerob. http://www.bengalshop.net/jerob-/ Majitelka eshopu je z Frýdku, bývá na všech vstavách a ujrčitě Vám poradí co konkrétně je pro Vaší kočičku nejvodnější. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kamil



Založen: 31.01.2009
Příspěvky: 15

Předmět: Doporuceni
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2009 15:15:52
Odpovědět s citátem

pro Zelvounka: my mame dlouhosrstou kocicku a pouzivame produkty Vetriderm.Mrknete se na odkaz: http://www.bayer-cz.cz/showdoc.do?docid=197. A vubec jsme spokojeni i dalsimi produkty,treba Drontal na odcervovani nebo Advantage na blechy.Kouknete na web a uvidite sama Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: "Kotěcí" srst u mainské holčičky
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2009 15:55:40
Odpovědět s citátem

[quote="zelvounek" přes veškerou naši péči na výstavě v Ostravě posuzovatelé vytýkali, že vypadá neupraveně. [/quote]

To máte názor od názoru. Nám taky bylo jedním posuzovatelem vytčeno, že nemáme kočku připravenou, při tom byla vykoupána ve speciálním šamponu, napudrovaná a vyčesaná. A druhý posuzovatel ji zase chválil, jak je perfektně nachystaná Laughing .
Tak si pak vyberte. Ten preferuje to a ten zas tamto. Wink

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dorothea



Založen: 15.02.2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Slovensko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 10:16:45
Odpovědět s citátem

Čítala som že sušenou žihlavou (koprivou) posypávať ť žrádlo-na lesklú srsť . Ja zvyknem aj podávať varené žĺtko, alebo tvaroh, sardinky, atd
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2010 18:42:35
Odpovědět s citátem

Dorothea napsal:
Čítala som že sušenou žihlavou (koprivou) posypávať ť žrádlo-na lesklú srsť . Ja zvyknem aj podávať varené žĺtko, alebo tvaroh, sardinky, atd



Kopřiva je dobrá na lidské vlasy,ale na mytí,popřípadě spláchnutí,nevím jestli snězená má také účinek.Co se týče žloutku,tak ne vařený,ale syrový,tvaroh a sardinky nevím,jestli mají vliv na kvalitu srsti.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mishan



Založen: 09.06.2009
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2010 12:35:48
Odpovědět s citátem

já mám výbornou zkušenost s lososovým olejem od Britu,dál potom s výrobkem Giom na srst-biotin,jednou kočky vysypaly asi půl balení ,když jsemm byla v práci a asi měsíc potom vypadaly jako mokré Very Happy ,teď jsou kráně hladké,lesklé,nádherné.Jinak u dlouhosrstých koček je prospěšné i časté česání,srst se krásně promastí....Ovšem kvalití granule jsou nutností...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2010 13:06:06
Odpovědět s citátem

mishan napsal:
já mám výbornou zkušenost s lososovým olejem od Britu,dál potom s výrobkem Giom na srst-biotin,jednou kočky vysypaly asi půl balení ,když jsemm byla v práci a asi měsíc potom vypadaly jako mokré Very Happy ,teď jsou kráně hladké,lesklé,nádherné.Jinak u dlouhosrstých koček je prospěšné i časté česání,srst se krásně promastí....Ovšem kvalití granule jsou nutností...


Lososový olej je rozhodně výborný už z toho důvodu, že obsahuje živočišné nenasycené mastné kyseliny, které si kočka neumí vytvářet sama. Jedna příhoda útulkového černého kocourka vypráví o jeho skvělé majitelce, která ho celé týdny po převzetí z útulku ládovala lososovým masem a ten kocour vypadal jako plyšový Smile

Ale chtěla jsem dodat zkušenost s vypadáváním srsti. Mám jednoho kocoura, kterému abnormálně padá srst a je celkově kvalitativně jiná než u ostatních koček (všechno obyč kočky evropské). Tenhle kocour ji má takovou velmi jemnou a hustou a stačí jen, abyste se na něj podívali a už z něj vypadává chuchvalec. Velice se mi osvědčil vitaminový přípravek pro malá zvířata Roboran H. Stojí asi 40 korun, což při větším počtu zvěře doma potěší. Kocour vyloženě přestal línat a je poznat, když zapomenu Roboran přidávat do masa, že začne línat víc. Že by měl vyloženě krásnější srst, to ani ne. Žerou celkem kvalitní krmivo, takže tam už to ani víc "upgradeovat" nejde. I ostatní kočky začaly méně línat. Na výrobku se mi líbí, že není zbytečně drahý a pomůže stejně jako drahé pasty a doplňky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top