Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kastrování a vše o ní


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Kastrování a vše o ní
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 10:54:21
Odpovědět s citátem

Dobrý Confused den chtela jsem se zeptat jaké máte skušenosti s mrouskáním. Naší Enží je přes půl roku a právě ted má plnohodnotnou říji mnouká jak o život a strašně nahlas, válí se po zemi, a nastavuje. Už druhý den nespíme Confused. Je to už podruhé ted je to ještě intenzivnější. Tak se právě chci zeptat jaké máte skušenosti. A kdy jste nebo budete kastrovat?

Děkuji za odpověď Lucka a Enží Razz [/b]
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Kastrování a vše o ní
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 18:09:02
Odpovědět s citátem

Ahoj Lucko, o kastraci se pise v tematu "zdravotni zalezitosti", hned na strane 1, nekde v dolni casti prispevků, Karolina tam pise,jake ma zkusenosti s ruznymi druhy narkoz, stehy atd. V 6ti mesicich se pomalu muze kocicka nechat kastrovat. Jen se musi vychytat ta doba,kdy se zrovna nemrouska.Tam se vsechno doctes Wink

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=554&start=0
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Re: Kastrování a vše o ní
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 18:20:03
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Ahoj Lucko, o kastraci se pise v tematu "zdravotni zalezitosti", hned na strane 1, nekde v dolni casti prispevků, Karolina tam pise,jake ma zkusenosti s ruznymi druhy narkoz, stehy atd. V 6ti mesicich se pomalu muze kocicka nechat kastrovat. Jen se musi vychytat ta doba,kdy se zrovna nemrouska.Tam se vsechno doctes Wink

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=554&start=0


Pájo děkuji kouknu tam. Jak je v chebu? Lucka a Enží
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Kastrování a vše o ní
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2008 7:59:58
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
Pájo děkuji kouknu tam. Jak je v chebu? Lucka a Enží


V Chebu je momentalne mlhavo Smile My jsme si odvezli Ginger uz kastrovanou,byl ji skoro rok,kdyz jsme si ji brali a Karolina v te dobe nechavala kastrovat jeste jednu jeji starsi kocicku,tak vzala i Ginger,za coz jsem byla opravdu vdecna,protoze jsem z toho uprimne mela strach - trpela bych za ni Smile,ale porad je lepsi ji kastrovat,nez aby pak kazdou chvilku mrouskala a byla z toho cela vysilena. Tak at vam to probehne hladce a bez komplikaci!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Re: Kastrování a vše o ní
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2008 10:34:03
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
DevilishLucy napsal:
Pájo děkuji kouknu tam. Jak je v chebu? Lucka a Enží


V Chebu je momentalne mlhavo Smile My jsme si odvezli Ginger uz kastrovanou,byl ji skoro rok,kdyz jsme si ji brali a Karolina v te dobe nechavala kastrovat jeste jednu jeji starsi kocicku,tak vzala i Ginger,za coz jsem byla opravdu vdecna,protoze jsem z toho uprimne mela strach - trpela bych za ni Smile,ale porad je lepsi ji kastrovat,nez aby pak kazdou chvilku mrouskala a byla z toho cela vysilena. Tak at vam to probehne hladce a bez komplikaci!



Taky doufám že nebudu mít stažený žaludek co twixí ? No já mám do toho ještě svatbu tak to bude muset počkat po 8 březnu. Co Vy jak se máte nevíš jak je na tom Anet a Viktpr taky se jim to blíží co ??
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Re: Kastrování a vše o ní
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2008 21:59:37
Odpovědět s citátem

Ahoj Lucko,
my jsme davali Brio kastrovat na roce veku. Zacala se nam mrouskat, neuveritelne rvala a hlavne chodila neustale nastavena. Byla prohnuta jak luk a uplne v kreci. Kdyz jsem na ni promluvila, tak se vyspulila jak blazen a podupavala a kricela. Nemohla se vubec uvolnit, kdyz jsem ji vzala do naruce, tak se prohnula jak rohlik a byla uplne tuha. Po tydnu to ustalo a tak jsme ji sli objednat na kastraci. Jenze vecer pred kastraci (tj. 14dni po 1.riji) se zacala zase mrouskat. Takze jsme kastraci museli odlozit o tyden. To ji rije akorat skoncila a tak jsme sli pod kudlu.
Meli jsme nervy, ale bylo nam ji strasne lito, jak byla porad v kreci, byla nestastna a unavena.
Na kastraci jsme ji rano odnesli a odpoledne jsme si pro ni, probuzenou, jeli. Brisko ma zasite krasne, skoro to neni videt. Zahojilo se to rychle, nemela zadne komplikace. Akorat cca dva dny po zakroku jen polehavala a smutne koukala, sem tam kvikla bolesti. Dostali jsme proti bolesti prasky a tak kdyz se mi zdalo, ze ji to hodne boli, tak jsem ji je dala.
Ted se sice nemrouska, ale jeci na nas vic jak predtim. Dozaduje se pozornosti a porad nam neco povida. A lumparny dela snad jeste vetsi.
Tak hodne zdaru a at to vyjde bez komplikaci.
Jana




DevilishLucy napsal:
Dobrý Confused den chtela jsem se zeptat jaké máte skušenosti s mrouskáním. Naší Enží je přes půl roku a právě ted má plnohodnotnou říji mnouká jak o život a strašně nahlas, válí se po zemi, a nastavuje. Už druhý den nespíme Confused. Je to už podruhé ted je to ještě intenzivnější. Tak se právě chci zeptat jaké máte skušenosti. A kdy jste nebo budete kastrovat?

Děkuji za odpověď Lucka a Enží Razz [/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: Re: Kastrování a vše o ní
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2008 10:31:28
Odpovědět s citátem

Ahoj jano děkuji za odepsání, no Enží zase když mrouská to je jí půl roku tak strašně mnouka, ale pak sebou šlehne na zem a nechá se drbat na bříšku. Ale v noci se nedá spat jak mnouká a vrčí a povídá tak si s ní chvilku hraju a ona pak usne. No kastraci plánujeme asi kolem dubna nebo jsem říkala, že jí možná necháp píchnout tu antikoncepční injekci aby se tolik netrápila. Vy jste nasazovali antikoncepci nebo ne? Díky Lucka
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Re: Kastrování a vše o ní
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2008 18:30:08
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
Ahoj jano děkuji za odepsání, no Enží zase když mrouská to je jí půl roku tak strašně mnouka, ale pak sebou šlehne na zem a nechá se drbat na bříšku. Ale v noci se nedá spat jak mnouká a vrčí a povídá tak si s ní chvilku hraju a ona pak usne. No kastraci plánujeme asi kolem dubna nebo jsem říkala, že jí možná necháp píchnout tu antikoncepční injekci aby se tolik netrápila. Vy jste nasazovali antikoncepci nebo ne? Díky Lucka


Ahojky, my žádnou antikoncepci nenasazovali. S tim zkušenosti nemám.
Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 15:08:33
Odpovědět s citátem

Přes všechny pomluvy, Tyrell koťátka odcházejí k novým majitelům NEKASTROVANÁ. Pokud jsou po předešlé dohodě mezi mnou a novým majitelem určená na mazlíky, součástí kupní smlouvy je podmínka kastrace v přiměřeném věku. Není tam záměrně napsaný konkrétní věk, protože to je u každé jednotlivé kočky velmi individuální. Tak jako u lidí, sexuální pud kočičáků má u každého jedince jinou intenzitu. Částečně to je dědičné, dílem na to působí i okolní prostředí ve kterém kočkoun žije. Takže nelze jednoznařně říct věk x měsíců je ten jediný přípustný. Veterináři obvykle udávají rozmezí 9-12 měsíců pro všechna plemena. Ze zkušeností víme, že Sphynxové mohou dospívat podstatně dřív. U koček nejsou neobvyklé říje už ve věku 4,5 nebo 6ti měsíců. V takovém případě je ideální zvážit všechna pro a proti. Pokud by kočka měla říjit "naprázdno", stresovat se, oslabovat se, hubnout, pak po konzultaci s veterinářem, zhodnocení dosaženého stupně vývoje, výživového stavu apod. stanovit termín zákroku i dříve.
Je také možné, přestože i to je určitý zásah do hormonálního systému kočky, podat antikoncepci, která říje oddálí až do doby, kdy bude kočka vyspělejší a pro kastraci lépe připravená.
Jak říkám, vše je záležitost individuální a rozhodnutí kdy by měl udělat veterinář na základě výše zmíněných faktorů. U kocoura je operace jednodušší a je tendence ji provádět v dřívějším věku než u kočky.
Při dobře zvolené a provedené anestezii a šetrně provedenému zákroku se kočičák rychle dostane zpět do formy. Pozor na prochladnutí Sphynxe při operaci, v narkóze klesá teplota, zpomalují se funkce a Sphynx snáze prochladne. Takže ohřívací láhev nebo elektrická dečka, teplo na operačním sále... Zde opět platí vybírejte dobrého veterináře, se kterým máte zkušenosti a důvěřujete mu. Při této příležitosti bych mohla vřele doporučit pana doktora Černého z Karlových Varů, má Sphynx kočičku (takže zkušenost z první ruky) a je velmi precizní a zodpovědný.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2008 9:14:10
Odpovědět s citátem

[Při této příležitosti bych mohla vřele doporučit pana doktora Černého z Karlových Varů, má Sphynx kočičku (takže zkušenost z první ruky) a je velmi precizní a zodpovědný.

Ano moc děkuji Karolíno za radu. Pan doktor je skvělí. Včera jsme byli na katraci právě u něj a Enží je už v pořádku poleháva ale docela reaguje. Mohu tež doporučit. Lucka Enží a v neděli Zyruška Razz
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Kastrování - kocouři
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2008 16:02:29
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s nekastrovanými sphynx kocoury? Máme 10měsíčního kočičáka, nekastrovaného. Jsou nějaké zdravotní důvody (jako u kočiček), proč je dobré kočičáka nechat vykastrovat? Časem bychom chtěli kocoura připustit a ani se nám nechce jej "zbytečně" kastrovat, pokud to nebude nutné (značkování, nemoci Question ). Zatím se kočičák nějak zvlášť neprojevuje, jen trochu více mrouská a v noci vydává - už tak měsíc - takové "hrdelní" zvuky... Ven jej nepouštíme a ani to nemáme v plánu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Kastrování - kocouři
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2008 7:11:12
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Časem bychom chtěli kocoura připustit a ani se nám nechce jej "zbytečně" kastrovat, pokud to nebude nutné (značkování, nemoci Question ). .


Ahoj Silvie,nekastrovani kocouri samozrejme s velkou pravdepodobnosti drive ci pozdeji zacnou znackovat.( U sphynxu se navic rika,ze ten jejich oder je opravdu sila) To,ze chcete nechat casem kocourka pripustit...nevim,zda ho mate uchovneneho,ale pokud ne... Obecne je zde na foru spousta prispevku o nazorech na takoveto "mnozeni" kotat bez PP.(nejen co se sphynxu tyka) Ale konkretne u sphynxu je tahle problematika rozvedena a vysvetlena tady - doporucuju precist:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1978
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Pro: Payushka
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2008 10:40:33
Odpovědět s citátem

Já tak nějak doufala, že existují i sphynxí kocouři co neznačkují Razz ... a že je to třeba právě ten náš... Wink ... Kočičáka máme s PP, uchovňovat ho chceme a připustit pak s uchovněnou kočičkou, ale určitě bychom to spáchali - vzhledem k naším nulovým znalostem a zkušenostem - pod dohledem a s doporučením chovatelky. Pokud to však z nějakých důvodů neklapne, nic se neděje, kočičáka máme pro radost. Jen jsme chtěli - v rámci zachování jeho mužné chlouby - ať po sobě zanechá také nějaké krasavce, jako je on. Je to totiž nejkrásnější kocour na světě Laughing . Alespoň pro nás. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2008 23:04:14
Odpovědět s citátem

Tak zítra-vlastně už dneska v podvečer Adamíška taky čeká skalpel. Tak nám držte palečky, ať s tím nejsou problémy. Jsem nervózní už teď...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2008 6:52:44
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Tak zítra-vlastně už dneska v podvečer Adamíška taky čeká skalpel. Tak nám držte palečky, ať s tím nejsou problémy. Jsem nervózní už teď...


Budem drzet palce,aby to probehlo v poradku.Ale nebojte,u kocouru to neni tak velky zakrok a Twixik uz ten samy den po kastraci normalne
chodil, i kdyz byl nejdriv zblbly z narkozy.Akorat kdyz se zacinal probirat,jeste se motal,jak opily a mel tendenci lezt nekam do vysek,takze akorat to ohlidat,mohl by spadnout,jak bude jeste oblblej Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2008 15:42:55
Odpovědět s citátem

for Tatiana

Přesně tak, jen ohlídat aby někam nelezl a nespadl dolů. Felisek se také pořádně motal a někam by šplhal.... ad ruhý den byl úplně OK. Tak držím palce Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2008 18:12:35
Odpovědět s citátem

for Tatiana

Tak ahojda,moc a moc zdravíme Adámka,už má tu kastraci asi za sebou-tak přejeme klidné probuzení z narkozy a ať jste bez komplikací !
Romča + Basty + Leon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2008 19:32:35
Odpovědět s citátem

R-Bastian napsal:
for Tatiana

Tak ahojda,moc a moc zdravíme Adámka,už má tu kastraci asi za sebou-tak přejeme klidné probuzení z narkozy a ať jste bez komplikací !
Romča + Basty + Leon


Díky všem za podporu-ještě je má láska nahatá v limbu na nahřívací dečce, na které jsem si kloučka vykastrovaného od vetky přinesla-předala mi ho oblečeného, přikrytého, na té dečce-na ní ho i kastrovala, dostala jsem fyziolog. roztok s pokynem kapat do otevřených očí, dokud se neprobere, tak to chvilkama dělám. Cena-350 Kč včetně ATB a zapůjčení přenosky a dečky. No nekup to! Exclamation
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2008 5:52:53
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Cena-350 Kč včetně ATB a zapůjčení přenosky a dečky. No nekup to! Exclamation


tak to je hodne slusne.My platili pred dvema roky 600,- a slo ciste jen o kastraci bez takovehle "nadstandart" pece.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2008 9:02:00
Odpovědět s citátem

Z narkózy se Adam probral až v půl jedenácté večer-zajímavé bylo, že Klaudík na něj strašně syčel a prskal, jako na cizího vetřelce, tak jsem si ho vzala radši do ložnice do postele-jinak spí kluci spolu v obýváku nebo v koupelně, kde zrovna upadnou. Jednou zvracel, pak chtěl pít, čůrat-mimochodem vůbec se nepočůral-až do kadibudky, tak jsem s ním pořád pendlovala, až jsem nakonec zůstala i já v obýváku a tam jsem omdlela asi na 3 hodiny. On si vlezl ke mě pod deku a tak nás zastihlo ráno. Kludík spal na dece, Adam pod dekou. Ráno se nabaštili a teď oba po té vyčerpávající noci odpočívají. Jen já musím pracovat Evil or Very Mad

Tak si myslím, že už to bude dobré. No, měla jsem docela nahnáno, když se tak dlouho neprobouzel. Ještě žev jsem mu kapala do očí, asi by to nebylo dobré, kdyby měl víc jak 4 hodiny otevřené oči. Zlatá moje vetka.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 17:50:32
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,tak dnes dopoledne podstoupil Bastík kastraci.Odpoledne cca 16:30 jsme ho vyzvedli.Žádala jsem o vyhřívanou podložku a o vyloučení průvanu.Vše beze zbytku splněno.Veškerý personál kliniky se k nám choval velmi vstřícně a mile.Byla jsem maximálně spokojena a tímto děkuji Dr.Bartošovi + kolektivu ZOOVETU.Momentálně je Bastiánek zavrtaný pod dekou a chrupe Smile
Romča+Basty+Napoleon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top