Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Může dobré stelivo zabránit pachu?

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Může dobré stelivo zabránit pachu?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 22:44:23
Odpovědět s citátem

Ahojky!
Ta letošní vedra!OBROVSKÁ SPOTŘEBA STELIVA! Že u vás doma ne?
Prosím,prosím, poraďte,nenechte si toto důležité sdělění pro sebe.
Já používám BIOstelivo z Penymarketu.Přes zimu,jaro...to ještě šlo,i když spotřeba byla dost značná, ale teď cítím kočičí moč, ikdyž nasypu novou vrstvu.
A co to takové bílé granulové? Jaké máte zkušenosti v letních vedrech?Předem děkuji za radu. Twisted Evil Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Může dobré stelivo zabránit pachu?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 22:55:16
Odpovědět s citátem

mixatko.v napsal:
Ahojky!
Ta letošní vedra!OBROVSKÁ SPOTŘEBA STELIVA! Že u vás doma ne?
Prosím,prosím, poraďte,nenechte si toto důležité sdělění pro sebe.
Já používám BIOstelivo z Penymarketu.Přes zimu,jaro...to ještě šlo,i když spotřeba byla dost značná, ale teď cítím kočičí moč, ikdyž nasypu novou vrstvu.
A co to takové bílé granulové? Jaké máte zkušenosti v letních vedrech?Předem děkuji za radu. Twisted Evil Very Happy



Kupuji kvalitní,hrudkující stelivo,vzniklé hroudy po čůrání vyberu ,hovňouse také a nic není cítit,navíc mám wc kryté s dvířky a filtrem,stelivo kupuji 20kg pytle,to nám vydrží asi tak měsíc a půl,možná víc nějak to nesleduji,kočky mám dvě.Název steliva je euro catz,ale kupuji ho v německu,ale podle toho co tady čítávám,lze kvalitní zakoupit i u nás.Hlavně mi šlo o to,že se to dá dobře vybrat,hroudy drží a hovnous se obalí,stelivo pohltí pach,navíc krytý wc s filtrem,jeden wc mám v kuchyni,nic nikdo necítí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2008 15:57:30
Odpovědět s citátem

Já mám kočky tři a záchod jeden (jsem ale pořád doma, takže mohu kdykoliv přiskočit a zahrát si na hajzlbábu Wink ). Jinak pokud odcházíme na celý den, přidávám další záchod.

Stelivo používám Cat best oko plus (kupuju v Zooplusu v Německu, lze koupit i u nás, 10l nebo 40l pytel) - je to skvělé hrudkující dřevěné stelivo, které jako jediné se může házet do lidského WC a splachovat. Dělá dokonalé hrudky, kakáč skvěle obali, jediný jeho nedostatek je, že se trochu vynáší, ale to asi každé. Neznám lepší. Zkoušela jsem kde-co, vybrala tohle. Obalený kakáč hodím do toalety a spláchnu. Jednou týdně dosypu, při té příležitosti předtím vyčistím kadibudku. Cenově mi to přijde nejekonomičtější.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2008 16:37:26
Odpovědět s citátem

Jéje, něco mi uniklo! Tatiano, Vy už máte tři kočičáky?
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2008 18:06:33
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
Jéje, něco mi uniklo! Tatiano, Vy už máte tři kočičáky?


Jsem šťastnou majitelkou nádherné devoní holčičky Wink Olívie. Jak tady někdo píše: Devon rex způsobuje závislost Razz - tak s tím se ztotožňuji a svému kloučkovi jsem přivezla slečnu, a už jsou jeden na druhém závislí-byla jsem jí dát píchnout Zylexis a celou dobu, co jsme byli pryč, Claudius tady chodil a vřískal, že manžel si začínal zoufat a modlil se, abych s ní už přišla Very Happy .

Takže i při třech kočkách stelivo Cat best oko plus se mi jeví jako nejlepší a nejekonomičtější (abychom se drželi tématu).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2008 20:52:01
Odpovědět s citátem

Taťáno a Kačátko, moc děkuji za poskytnuté rady.Budu se po uvedeném stelivu pídit u nás, ale nevím, třeba o tom "dřevitém" stelivu jsem ještě neslyšela.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2008 20:57:50
Odpovědět s citátem

Milá Beta 1.,
moc děkuji za zkušenost, pohledám, seženu,"ať nejím",ale udělám pro to vše.Dík!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2008 22:21:14
Odpovědět s citátem

Zdravím, ke stelivu. Cats Best OKO Plus má jistě vynikající vlastnosti. Zkusila jsem, ovšem kočka do něj odmítla chodit, rychle jsem se navrátila k bentonitu( velmi dobrý je tradiční Zverlit). Další vlastností dřevitého steliva je, že snadno ulpívá na kočkách a tím se roznáší. Momentálně mám připraveno stelivo Caliopsis, které brzy vyzkouším, jsem na něj zvědavá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: stelivo
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2008 10:08:12
Odpovědět s citátem

Pomněnka napsal:
Zdravím, ke stelivu. Cats Best OKO Plus má jistě vynikající vlastnosti. Zkusila jsem, ovšem kočka do něj odmítla chodit, rychle jsem se navrátila k bentonitu( velmi dobrý je tradiční Zverlit). Další vlastností dřevitého steliva je, že snadno ulpívá na kočkách a tím se roznáší. Momentálně mám připraveno stelivo Caliopsis, které brzy vyzkouším, jsem na něj zvědavá.


U chlupatek typu peršanek asi toto stelivoa fakt vhodné nebude. Já mám 1 spyhnxe a 2 devon rexe, první je nahatý a druzí mají krátkou srst. Peršanku si v tom dřevěném představit nedovedu, to by musela být docela hrůza Mad

Každý musí přijít na to sám, co právě jemu a jeho kočce bude vyhovovat-člověku se bude líbit něco a jeho kočka bude mít na totéž zcela odlišný názor-takže nechceme-li mít problémy, musíme brát názor naší kočenky doopravdy vážně Wink

Nicméně si myslím, že pro kočky s krátkou srstí je toto stelivo jedinečné. Záleží i na podlaze-my máme v kuchyni lino a v obýváku dřevo, takže silikagelové jsem vyhodila týž den, co jsem ho do kadibukdy nasypala, a bentonit, kteý se vynášel taky, hrozil poškozením podlahy. Ty dřevěné hrudky holt párkrát denně vyluxuju-pořídila jsem si příruční bateriový vysavač, kterým to jde hravě. Stelivo mi nopoškodí nic, naše kočky do něj chodí ochotně, i když byly zvyklé na silikagel a Asan, neměly s přechodem žádný problém.

Vyzkoušela jsem skutečně kde-co, zverlit, bentonit, silikagel, Asan, cat best univerzal (hrůůůůůůůůůůza Twisted Evil ), no a my zůstali u toho Cat best oko plus. Pro nás je nejlepší.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Může dobré stelivo zabránit pachu?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 6:38:19
Odpovědět s citátem

Pár odkazů na téma steliv.

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=572
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1490
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2263
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Může dobré stelivo zabránit pachu?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 9:00:20
Odpovědět s citátem

mixatko.v napsal:
Ahojky!
Jaké máte zkušenosti v letních vedrech?Předem děkuji za radu. Twisted Evil Very Happy

Zatím neznám nic jiného, než právě letní vedra, kocourka mám teprve měsíc. Ale stelivo používám docela obyčejné, napřed Mikeš, sice výborně hrudkuje, ale přišlo mi, že je v něm mnoho prachu, tak teď zkouším Biokats natural, zatím spokojenost. Nepáchlo to ani při jednom, když přijdu domů, nic necítím. Samozřejmě, když udělá bobek, tak je to aktuálně cítit, ale vyzkoušela jsem si, že i když to hned neuklidím, následně to nepáchne, asi se to do toho steliva vstřebá nebo co.
Možné důvody taky mohou být:
1) kocourek celkem dost pije (teda nevím, kolik je vlastně obvyklé, ale protože si i tady sem tam někdo stěžoval, že kočičák nepije, tak ten náš pije solidně) = možná je tedy moč řídká a tolik nepáchnoucí?
2) jsou mu teprve 4 měsíce, až bude starší, nejspíše to bude výraznější?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Může dobré stelivo zabránit pachu?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 9:06:08
Odpovědět s citátem

mixatko.v napsal:
Ahojky!
Ta letošní vedra!OBROVSKÁ SPOTŘEBA STELIVA! Že u vás doma ne?
Prosím,prosím, poraďte,nenechte si toto důležité sdělění pro sebe.
Já používám BIOstelivo z Penymarketu.Přes zimu,jaro...to ještě šlo,i když spotřeba byla dost značná, ale teď cítím kočičí moč, ikdyž nasypu novou vrstvu.
A co to takové bílé granulové? Jaké máte zkušenosti v letních vedrech?Předem děkuji za radu. Twisted Evil Very Happy


Já se obávám, že ve vedru je to úplně jedno, co je za stelivo - tedy v podmínkách jako máme my - venku tropy, my navíc pod střechou, X počítačů, co topí, nelze vyvětrat tak, aby to luftovalo (průvan). Takže i když máme otevřeno i v noci, kdy je třeba chladněji, tak se u nás teplota drží kolem 40C. No a to pak cítím záchod i třeba koš...
Jinak když je normálně, tak záchůdek cítit nejde - máme od Gimpetu Biokat´s bianco
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 12:22:20
Odpovědět s citátem

Já teď potřetí za sebou koupila Biocats Micro a spokojená jsem. Vybírám jednou denně, pokažý ráno a nic cejtit nejde. Je to s příměsí i nějaké letní vůně, a svůj účel plní skvěle. Výborně hrudkuje a nesmrdí.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Může dobré stelivo zabránit pachu?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 18:20:28
Odpovědět s citátem

citace:
... teď zkouším Biokats natural, zatím spokojenost. Nepáchlo to ani při jednom, když přijdu domů, nic necítím. Samozřejmě, když udělá bobek, tak je to aktuálně cítit, ale vyzkoušela jsem si, že i když to hned neuklidím, následně to nepáchne, asi se to do toho steliva vstřebá nebo co.


My jsme používali ze začátku také Biokats natural, ale asi po dvou měsících jsem přešla na Cats Best. Jednak mě nebavilo se neustále tahat s těmi pytly (Cats Best je mnohem lehčí) a jednak to stelivo mělo určitý pach, který mně nevyhovoval a nevím proč, ale bobina skoro vždycky, když vyleze ze záchůdku, tak se přijde ukázat a strčí se mi pod nos Laughing Jinak také nic cítit nebylo a to jsem čistila záchůdek jednou denně, tedy jak čůrání, tak bobiky tam byly docela dlouho. Cats Best mi nanejvýš vyhovuje, voní hezky jak dřevěné piliny, je lehké, dlouho vydrží (koupili jsme v lednu 40l pytel a ještě tam na jednu dávku máme Smile ), jediná jeho nevýhoda je, že je takové trochu prašné a lehce se vynáší (no aspoň se donutím častěji zametat Laughing )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Může dobré stelivo zabránit pachu?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2008 9:29:50
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
My jsme používali ze začátku také Biokats natural........


Bio kats Natural jsem také zkoušela, ale Biokats Bianco je mnohem lepší. Je světlejší - asi pro bílé kočky - ale zároveň je i méně prašný a bez vůně (pachu). Prostě mi přijde ještě o něco kvalitnější než Natural. S vůní jsem také zkoušela, konkrétně trávu - bylo to dost silné, takže jsem to míchala s biancem asi tak 1:3 (bianco). Nicméně kocourovi to vonělo i tak, nejradši by v budce bydlel. Není to nepříjemné, po smíchání je vůně pěkná, a i tak provoní pokoj, ale přijde mi to zbytečné, navíc nemám ráda bytové chemické ovoňovadla jako takové - Biokats je výborné stelivo, které normálně nepáchne (problém mám jen při těch 40C, ale to je extrém, co míváme v bytě když je venku kolem 30C a dusno, takže nelze provětrat; a třeba spolubydlící to necítí) ani když záchůdek vyčistím až po příchodu z práce nebo po 2 dnech, když se vrátím z víknedu od rodičů. Je to také jediné stelivo, které není prašné - po ostatních včetně Kats best eko jsem pšíkala já i kocour. Také se mi zdá hodně ekonomické. Tahání pytlů řeším tak, že si ho nechám vozit domu z allpetu, do bytu pomůže někdy spolubydlící. Jinak cena v allpet se vyplatí i po zpopltanění dovozu, Allpet asi 145,- zverimex 180,- / 10l
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Re: Může dobré stelivo zabránit pachu?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2008 11:24:06
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:

Bio kats Natural jsem také zkoušela, ale Biokats Bianco je mnohem lepší. Je světlejší - asi pro bílé kočky - ale zároveň je i méně prašný a bez vůně (pachu). Prostě mi přijde ještě o něco kvalitnější než Natural. S vůní jsem také zkoušela, konkrétně trávu - bylo to dost silné, takže jsem to míchala s biancem asi tak 1:3 (bianco). .....


Od navoněných verzí mě odrazovala paní chovatelka, od které jsme si kočičku brali, že to prý je velmi intenzivní pach. Kombinovat to mě tenkrát nenapadlo. S dovozem máme problém. Služeb allpetu využít nemůžeme (pokud vím, tak rozváží pouze po Praze) a s poštou to tu máme trochu problematické, takže pro balíky stejně musíme chodit (do domu nám je nedodají). S prašností Cats best je to nemílé, ale kočina naštěstí nepšiká a já to tu chvíli vždy vydržím Laughing Kdybych někdy zanevřela na Cats best, tak asi zkusím kombinovat to navoněné Biokats s normálním Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (20x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top