Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

fotogalerie


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: fotogalerie
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 12:57:33
Odpovědět s citátem

Tak nevím,zakládám nové téma"fotogalerie.Možná,že jsem asi sama,komu se něco nelíbí.Velmi ráda se chodím dívat na fotky čičíků,ale můj dojem,když si galerii otevřu a zobrazí se mi 16 fotek jedné čičinky,nádherné,ale fotky všechny skoro stejné,tak krásný dojem je fuč,proč tolik fotek většinou nic neříkajících.Všichni milujeme své kočičky ale podle mne předložit ostatním fotky v takovém množství,navíc jenom ležící kočičky?Je to můj názor a dojem,tak mne neukamenujte Very Happy






Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: fotogalerie
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 13:21:46
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Tak nevím,zakládám nové téma"fotogalerie.Možná,že jsem asi sama,komu se něco nelíbí.Velmi ráda se chodím dívat na fotky čičíků,ale můj dojem,když si galerii otevřu a zobrazí se mi 16 fotek jedné čičinky,nádherné,ale fotky všechny skoro stejné,tak krásný dojem je fuč,proč tolik fotek většinou nic neříkajících.Všichni milujeme své kočičky ale podle mne předložit ostatním fotky v takovém množství,navíc jenom ležící kočičky?Je to můj názor a dojem,tak mne neukamenujte Very Happy






Bětka,Barunka a Matěj


njn, je to pravda, ale je to pochopitelné Smile Ale myslím, že jsem tu kdysi četla rozdíl mezi fotoalbem a fotogalerií - že jedno je na sypání fotek a jedno jen na (sebe)kriticky vybrané opravdu hezké fotky. Asi by se to sebehlídání mělo uplatňovat více.
Mně zas vadí technické problémy a proto fotky nenahrávám - tedy spíš moje lenost - technicky to umím - z foťáku to mám 1 velikost, jinak další na kocouře zas jinou... to mě nebaví pořád upravovat Smile A taky musím přiznat, že je tu spousta hezčích fotech po technické stránce - já to moc neumím - hlavně jak udělat, aby to focené bylo jako v popředí a pozadí za kočkou jakoby vzadu nebo rozmázlé - snad víte co myslím Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re:fotogalerie
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 13:30:06
Odpovědět s citátem

ano je tu rozdíl,do fotoalba si můžeme nasázet fotek kolik chceme,do fotogalerie,by se měli fotky vybrat je to napsaný i na stránce pro vkládání fotek








Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: fotogalerie
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 14:49:17
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:

Mně zas vadí technické problémy a proto fotky nenahrávám - tedy spíš moje lenost - technicky to umím - z foťáku to mám 1 velikost, jinak další na kocouře zas jinou... to mě nebaví pořád upravovat Smile


Tak na úpravu fotek na MK bych doporučila naprosto snadnej a bezproblémovej prográmek s názvem JPEG Resampler - jde v něm nastavit pevný rozměr (tj. delší strana doporučovaných 500px, příp. si pohrát s kvalitou, která není viditelná, přesto objem fotky se sníží na pár kB a jiné úpravy). Není nic snadnějšího než si kliknout na fotku a dát Resamplovat. Ono je jasné, že z foťáku lezou fotky někdy o velikosti x mega, které by web nepobral ve velkém množství.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 15:46:22
Odpovědět s citátem

Mám poslední dobou stejný pocit jako beta.1 Už několik dní, ne-li týdnů se objevuje třeba celá stránka jedné kočičky a skoro všechny fotky jsou stejné. V tom množství zaniknou ostatní foky jiných kočiček, které jsou různé a v různých situacích. Možná si majitel(ka) té kočičky navšimla při vkládání fotek možnosti umístit je pouze do alba...???
Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: fotogalerie
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2008 21:50:56
Odpovědět s citátem

Připojuji se k názoru, že galarie není pro série fotek, nědy dost nudných.Přispívatelé by měli mít SOUDNOST a nenutit divákovi fotky svého miláčka v pozicích téměř totožných.Měl by to někdo hlídat.Nebo by mělo platit-do fotogalerie jen jednu fotku z vyfocené serie.Neomezuje to fotografy příště poslat dobrý snímek z jiné se Rolling Eyes rie s jinou tematikou,třeba.Ty haldy téměř totožných snímků ať si plodní fotografové zařadí do fotoalba,ne?!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: fotogalerie
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 12:20:10
Odpovědět s citátem

April napsal:
kockodan napsal:

Mně zas vadí technické problémy a proto fotky nenahrávám - tedy spíš moje lenost - technicky to umím - z foťáku to mám 1 velikost, jinak další na kocouře zas jinou... to mě nebaví pořád upravovat Smile


Tak na úpravu fotek na MK bych doporučila naprosto snadnej a bezproblémovej prográmek s názvem JPEG Resampler - jde v něm nastavit pevný rozměr (tj. delší strana doporučovaných 500px, příp. si pohrát s kvalitou, která není viditelná, přesto objem fotky se sníží na pár kB a jiné úpravy). Není nic snadnějšího než si kliknout na fotku a dát Resamplovat. Ono je jasné, že z foťáku lezou fotky někdy o velikosti x mega, které by web nepobral ve velkém množství.

April


Smile Embarassed April to neni o programku, ten ja mam dobry, ale o mne - ja potrebuji pro sebe fotky o urcite velikosti, jenze ty na kocoure nejdou, takze zas znova... a mne to zas tak hrat si s digifotkama nebavi... zvlast kdyz je toho hodne...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: fotogalerie
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 12:35:20
Odpovědět s citátem

Já teda sama pro sebe mám fotky schovaný v origoš velikosti (a že někdy dosahují pár mega) a ty, co přihrávám sem do galerie si prostě zmenším bez toho, aniž bych ty originální zničila. Nepřihrávám všechno, co nafotím, ale udělám z toho výběr a přihraju dvě, tři fotky najednou. Nevím, nějak zrovna mi tohle nikterak extrémě komplikovaný nepřijde, jen to holt asi chce překonat tu lenost a pár fotek přizpůsobit. Když člověk chce poslat nějaký fotky přátelům mailem, taky neposílá přece x mega, ale snaží se to poslat v rozumný velikosti a rozumným množství.

Je nasnadě, že není v silách MK zajistit na webu tolik prostoru, aby se mohly přihrávat fotky v originální kvalitě, aby to bylo pohodlné a bezpracné pro všechny, v tom množství fotek, která jsou každý den přihrány, je to holt nereálné.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chillhousová



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: jižní čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 12:47:12
Odpovědět s citátem

já jednou za čas vytřídím pár fotek, které chci nahrát na MK a v zoneru je hromadně zmenším, neřekla bych, že je to nějaká složitá a namáhavá práce navíc.
_________________
Chillhousovi
Jedna kočka nevyhnutelně vede k další. (E.Hemingway)
Stáváš se navždy odpovědným za to, co jsi k sobě připoutal. (Exupéry)

http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1026
http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1404
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2008 13:03:28
Odpovědět s citátem

Chuckinka napsal:
já jednou za čas vytřídím pár fotek, které chci nahrát na MK a v zoneru je hromadně zmenším, neřekla bych, že je to nějaká složitá a namáhavá práce navíc.

Tak složité to jistě není, je to naopak mechanická práce, a já mám právě proto k tomu spíš něchuť. Zmizely mi všechny fotky z galerie na webu, protože jsem je prý dlouho needitovala. Už to prý nemůžou obnovit, tak to budu muset dělat znova. Tam musím jinou velikost než sem. Archiv fotek v PC mám desně velký, takže musím všechno znova projít a vybrat ty pěkný - nemám složky už upravených jako např. Kocouř a Web. Takže všechno 2x. Dělám každou fotku zvlášť, zkusím se to naučit hromadně a už ty upravené archivovat - založím si nějaké ty modrokocuří a webové složky. Poučení pro mně kdyby zas něco...
Samozřejmě to nebyla výtka na MK kvůli prostoru, absolutně ne, to je jasný. Spíš povzdech na sebou sama Smile
Mimochodem, jak to děláte vy s archivací - mně na digifotkách vadí, že člověk fotí každou hloupost, nejlépe 50x Smile Pak mám strašně fotek a hodně nekvalitních a tak. S normálním foťákem se mi to nestávalo. Nejradši bych je smazala a nechala výběr, ale zas nedokážu všechno smazat, když jsou k tomu vzpomínky nebo vybrat tu ze 3 skoro stejných nejlepší Smile. Jenže pak mně to nebaví zpětně hledat a prohlížet, jako třeba teď, když potřebuji ty lepší kočičí sem a na web.
A mít složky např. "Vše" a "Vytříděné pouze pěkné" mi přijde zas nepraktický z hlediska kapacity na PC a duplicity. Jak archivujete fotky vy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 8. 2008 13:10:41
Odpovědět s citátem

Já hned když stáhnu fotky z foťáku odstraním nekvalitní, rozmazané, tmavé, nevycentrované atd. Pak vyberu ty, které pošlu na kocouře, zmenším je a uložím do složky s názvem Modrý kocouř. Ostatní ukládám do složky Betty. Dělám z nich ještě výběr nejhezčích v originální velikosti pro známé a kamarádky, které je chtějí vidět. Po čase fotky z počítače stáhnu a umístím je na externí harddisk a z počítače vymažu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Chillhousová



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: jižní čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2008 12:14:59
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:
Mimochodem, jak to děláte vy s archivací - mně na digifotkách vadí, že člověk fotí každou hloupost, nejlépe 50x Smile Pak mám strašně fotek a hodně nekvalitních a tak.


Já, fotím jak ďas, stáhnu, promažu a zbytek si nechám.
Koupila jsem si externí disk, kam vše zálohuju, protože vypalovat to na DVD už mě dávno přestalo bavit. Dneska už to ani nestojí moc peněz (tedy jak pro koho) - ten co mám já má kapacitu 160GB, což mi bohatě stačí, ale dělají se i menší=levnější a větší samozřejmě taky ... a dneska stojí kolem 1500 Kč.
_________________
Chillhousovi
Jedna kočka nevyhnutelně vede k další. (E.Hemingway)
Stáváš se navždy odpovědným za to, co jsi k sobě připoutal. (Exupéry)

http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1026
http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1404
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top