Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vyrážka


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: Re: Vyrážka po čase
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2008 7:55:57
Odpovědět s citátem

CZ_Bee napsal:
Ráda bych shrnula vývoj vyrážky u Croniho.

Po vyzkoušení různých postupů jsem zjistila, že se mu vyrážka stále opakuje - jako sinusoida. Zkoušeli jsme potravní dietu, různé masti, mýdla, šampony. Nic nemělo trvalý efekt.

Zdá se mi, že se Cronimu horší kůže po koupání - třeba i jen v samotné vodě bez přípravků. Vím, že někdo může mít alergii prostě i na vodu. Pro tyto účely je u lidí na obličej prý výborný Jarišův roztok z lékárny. Plánuju to vyzkoušet. Zatím používám mou obličejovou vodu na přecitlivělou pokožku od Biodermy: http://www.lekarna.cz/bioderma-sensibio-h2o-500ml-pletova-voda/ - Croniho kůže je po tom výrazně lepší, ovšem vzhledem k ceně to leze dost do peněz.

Také se kůže horší, když se zapotí. To potom otírám Croniho miminkovskými zvlhčenými ubrousky.

Na lokální ložiska plánuji krátkodobě použít mast s kortikosteroidy (teď si zrovna nevzpomenu na jméno), která se již na sphynx vyrážku osvědčila.




Chtěla jsem se zeptat na ty dětské obrousky.Můžete mi poradit prosím značku?A musí být neparfémované???Ať nekoupím něco co by Sigimu zhoršilo vyrážku ze ,které se teď po nolvasanu dostává.Bradu má po každém jídle jak šmudla a ještě si to při olizování rozmaže po sobě víc.
Tak bych pro něj chtěla něco čím mu můžu tu bradu pravydelně umívat.
Předem dík za radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2008 8:07:27
Odpovědět s citátem

Já osobně používám na Adama vlhčené ubrousky na děti z Plusu, asi za 39 Kč balení. Jsou modré a růžové, já tedy kupuju růžové. S tím ho otírám, čistím drápky i vytírám uši-uši mu čistím denně, a tak 2x měsíčně i pomocí vatových tyčinek, ty si namáčím ve vodě, do které přidám pár kapek octa-prý se uši poté tolik "nehnojí". Tou tyčinkou se musí zajet kocouřovi do ucha dost hluboko-a je celá černá. Vet, který sphynxe nezná, by ho hned začal léčit na ušní svrab, ale svrab to není. Prostě mají více ušního mazu a musí se pravidelně čistit.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2008 8:30:58
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Já osobně používám na Adama vlhčené ubrousky na děti z Plusu, asi za 39 Kč balení. Jsou modré a růžové, já tedy kupuju růžové. S tím ho otírám, čistím drápky i vytírám uši-uši mu čistím denně, a tak 2x měsíčně i pomocí vatových tyčinek, ty si namáčím ve vodě, do které přidám pár kapek octa-prý se uši poté tolik "nehnojí". Tou tyčinkou se musí zajet kocouřovi do ucha dost hluboko-a je celá černá. Vet, který sphynxe nezná, by ho hned začal léčit na ušní svrab, ale svrab to není. Prostě mají více ušního mazu a musí se pravidelně čistit.




A jsou parfémované ty obrousky?
Ouška neřeším ty má krásné.Každý druhý den mu je čistím špilkou na kterou si dám ještě víc vaty abych ho neškrábla do ouška.A ani se mu nějak moc nešpiní.Já mám modrého z lilou,ale je víc modrý.Prostě fešák
,který má ještě navíc tygrovou kresbu.Dík za radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2008 20:24:35
Odpovědět s citátem

Ty ubrousky musíte prostě vyzkoušet. Jako je každé miminko jinak citlivé, tak i každý sphynxík reaguje různě. Já třeba ty ubrousky moc nepoužívám, protože našim kočičákům se to nelíbí a mě přijde mnohem účinnější je vykoupat, ubrousky používám jen na čištění drápků.
Chtěla jsem se ujistit o barvě vašeho kocourka. Nemělo tam náhodou být modrý s bílou? Protože modrá s lilou opravdu neexistuje, není to geneticky možné.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 9:44:34
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Ty ubrousky musíte prostě vyzkoušet. Jako je každé miminko jinak citlivé, tak i každý sphynxík reaguje různě. Já třeba ty ubrousky moc nepoužívám, protože našim kočičákům se to nelíbí a mě přijde mnohem účinnější je vykoupat, ubrousky používám jen na čištění drápků.
Chtěla jsem se ujistit o barvě vašeho kocourka. Nemělo tam náhodou být modrý s bílou? Protože modrá s lilou opravdu neexistuje, není to geneticky možné.


Já opravdu nevím.V inzerci bylo psáno modrá s lilou.Já osobně se v tom nevyznám jsem nováček.Je modrý skoro celý a čumáček má bílí,ale ťapky
a bříško má růžový.Když mi pošlete svůj maišlu fotečku Siginka.
Ubrousky jsem včera koupila a hned jsem je skusila na drápkách.
Je to super zdá se mi ,že to jde dolů líp.A ani u toho tolik neremcal
opičák.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 10:16:55
Odpovědět s citátem

Modro lilová neexistuje, jako není jablkohruška, prostě to nejde. Váš kocourek je zřejmě modro bílý. Bílá u sphynxů je taková růžová a hodně se špiní, vím to mám totiž bílou kočku. Jestli se chcete kouknout na naše kočiny, tak www.sphynx.unas.cz . Najdete tam i mail na který mi můžete poslat fotku vašeho kocourka nebo ji prostě vložte tady na MK do kočkogalerie a pokusíme se identifikovat tu správnou barvu. Je to přece jen zajímavé plemeno a měla byste znát barvu svého miláčka, nikdy nevíte kdo se vás na to zeptá.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 10:25:03
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Modro lilová neexistuje, jako není jablkohruška, prostě to nejde. Váš kocourek je zřejmě modro bílý. Bílá u sphynxů je taková růžová a hodně se špiní, vím to mám totiž bílou kočku. Jestli se chcete kouknout na naše kočiny, tak www.sphynx.unas.cz . Najdete tam i mail na který mi můžete poslat fotku vašeho kocourka nebo ji prostě vložte tady na MK do kočkogalerie a pokusíme se identifikovat tu správnou barvu. Je to přece jen zajímavé plemeno a měla byste znát barvu svého miláčka, nikdy nevíte kdo se vás na to zeptá.


Samozřejmě se ráda mrknu na Vaše kočičky a velice ráda.Ale co se týká
Siginka tk se řídím podle toho co bylo v inzerci.Do genetiky jsem ještě
nezabrousila.Pošlu Vám fotečku na meil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 11:46:33
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Modro lilová neexistuje, jako není jablkohruška, prostě to nejde. Váš kocourek je zřejmě modro bílý. Bílá u sphynxů je taková růžová a hodně se špiní, vím to mám totiž bílou kočku. Jestli se chcete kouknout na naše kočiny, tak www.sphynx.unas.cz . Najdete tam i mail na který mi můžete poslat fotku vašeho kocourka nebo ji prostě vložte tady na MK do kočkogalerie a pokusíme se identifikovat tu správnou barvu. Je to přece jen zajímavé plemeno a měla byste znát barvu svého miláčka, nikdy nevíte kdo se vás na to zeptá.


Ještě jsem zapoměla napsat do mailu.Že Siginka jsem si pořídila jako terapii.Mám už totiž delší dobu problém s vysokým tlakem a se srdíčkem.
A někde jsem se dočetla,že tyto kočičky nejsou jen pro alergiky ale i na terapii.No a bylo rozhodnuto.Nejen ,že jsem po něm toužila ho mít,ale měla jsem doma další důvod proč si pořídit tak drahou kočičku.No a vyšlo mi to.Musím říct ,že i tlak se mi uklidnil.Dělá mi ten prcek jen radost,i kyž dělá někdy lumpárny.ON MŮŽE VŠECHNO!!!Děcka ne.A máte pravdu mám pocit ,že jeden nestačí.Hamty hamty ať mám víc jak tam ty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
4
PKD - polycystická choroba ledvin (18x)
5
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (16x)
6
Zajímavá škrabadla a pelíšky (16x)
7
Somálská kočka (16x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (15x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top