Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

šílená? prosím, poraďte ... trochu delší čtení :-)


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tizzianni



Založen: 11.07.2005
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

Předmět: šílená? prosím, poraďte ... trochu delší čtení :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2008 12:13:17
Odpovědět s citátem

Vážení přátelé kočičího rodu,

mám starší kočičku (zlatá kniha - Nataška), Ta byla a je velice klidná, inteligentní kočenka, hodná, žádné problémy. Dostala teď dáreček - 5ti měsíční kotě - taky kočičku - spíš z nutnosti, žila předtím se svými sourozenci a kočičí mámou (a prý tetou) v baráčku a přes týden byli sami. Jen o víkendu měli společnost - jídla měli dost.Ale jinak poněkud divočejší rod. Moc nebyli na společnost lidí zvyklí. No, a ta malá prďola, jak k nám přišla, tak nejdřív se dva dny schovávala, pak jsme se skamarádili (my - Nataša, přítel, já i prtě). S Naty to bylo složitější, ale nakonec si dala říct. Spinkají spolu, ale malá je jak z divokých vajec. Prostě je střelená, cokoliv se pohne, musí se s tím porvat, zničit to, roztrhat, ráno se nevyspíme, snaží se nás vzbudit zhruba kolem šesté, skáče na nás na posteli, ohryzává nás (nejlépe prsty na nohou, co vykukují zespod peřiny, to je hrozná sranda (samozřejmě pro malou). A nejdražší Natašenka (ta starší číčenka) to pozoruje z dálky. Občas, když už to Naty nemůže vydržet, tak ji (tu malou potvornici) začne honit po bytě, snaží se ji zklidnit, ale ani té se to nedaří, ačkoliv používá přísné donucovací prostředky (například kočičí fackování). Rukama mi prošlo už spousta koťat, koček, kocourů, ale žádné z nich nebylo tak divoké. Mazlí se, to ano, chodí si i přilehnout, když už je hodně unavená, ale vždycky jí hrábne a vyloženě začne dělat bordel. Člověk ani nemůže uklízet, jak jí baví to kazit. Nevím, jestli se časem zklidní, jestli z toho vyroste, ale zatím to tak nevypadá. Máme ji už asi měsíc a půl a nevíme si s ní rady. Rozhodně to chci vyřešit, pryč ji nedám, přeci jen už si na nás zvykla a nechci ji opustit, ani ji neuhodím, je to kotě (hlavně je to kočka, zvíře, to bych nedokázala), občas dostane malinkej pleskanec po zadečku, ale to je fakt takový spíš pro její pobavení, jako hra, když se spolu pereme. Prosím, poraďte, jestli s tím máte zkušenosti, nebo jakýkoliv nápad, to vše uvítám, budu Vám všem velmi vděčná.

Předem díky, kočičáci!

P.S. She's REALLY going slightly mad!

Twisted Evil taky se jmenuje Bestie Rolling Eyes

a to jméno dostala až po tomhle všem, nejdřív byla Malinká, pak jsme zvažovali i Zrůdička, ale to už by bylo fakt moc Smile A ohledně toho spaní ... to, že nás budí ráno, je vážně jenom kapka v moři... protože nerozebírám to buzení několikrát za noc.....

Věřte mi, jsem tolerantní ke kočičímu chování, respektuji úplně vše, kočka v naší domácnosti zažívá ráj na zemi, ale tohle už je moc i na mě...
_________________
miluji kočky Smile


Naposledy upravil tizzianni dne 24. 8. 2008 15:54:31, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MadlaD



Založen: 09.07.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Vysočina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2008 13:52:00
Odpovědět s citátem

Laughing Ahoj,
opravdu jsem zvědavá,co kdo poradí,ale myslím si,že tady bude každá rada drahá.
Když jsem si četla vaše starosti,tak jsem se musela jen pousmát.
Chcete mít doma pocivála,nemocné kotě,nebo jinak postižené?
Buďte rádi,že se má čile k světu a jen uklízejte co nechcete aby padlo za vlast.A jmenuje se Bestie,tak co by jste si ještě mohli víc přát,dělá jen čest svému jménu.
S mojí Amikou,když má náladu,absolutně nezametu,navytřu,postele se už ani nesnažím ustýlat,protože se v nich věčně válí a skáče.Nejhorší jsou u nás ty nárazy a pády.Co bych za to dala,kdyby ještě viděla co dělá.
Ta vaše malá Bestie vám to jistě všechno vynahradí jinak a časem.
Máte krásné starosti.
Marie Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2008 15:14:02
Odpovědět s citátem

Já bych možná zkusela Feliway-kočičí hormony štěstí-rozhodně zkazit by se tím nic nemohlo, akorát že je to pěkných pár stovek Sad a nezaručený výsledek.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2008 16:30:07
Odpovědět s citátem

Naše Betty byla taky pěkný divoch. Musela jsem dát pryč všechny věci ze všech skříněk a poliček a taky nějaké kytky. Manžel nadával, že je to u nás jako v holobytě. Nespala jsem asi tři měsíce, protože celou noc řádila a pořád nás budila. Tak aby se vyspal alespoň manžel, vzala jsem Betty do přízemí a celou noc jsme tam byly spolu. Taky jí manžel začal říkat AllKaido. Časem se to uklidňovalo. A teď je to hrozně hodná kočička, je jí 9 měsíců. Spinká celou noc, trochu občas blbne a lítá, ale nedá se to srovnat s tím, co bylo. Myslím, že i u vás se to srovná, jenom to chce čas.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: šílená? prosím, poraďte ... trochu delší čtení :-)
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 15:56:56
Odpovědět s citátem

No Feliway myslím by byly vyhozené peníze. Tento přípravek je na zlepšení nálady a pocitu spokojenosti, myslím, že tahle kočička je veselá až dost. Jediné co asi můžete udělat je čekat, jestli z toho vyroste. S kočkama je to jako s dětma. Některé jsou hodné a klidné, některé trochu živější a některé jsou hyperaktivní, musí se jen počkat až dospějí a přestanou se chovat jako bláznivé děti nebo koťata Very Happy .
Asi můžete jen poupravit byt tak, aby to bylo uspokojivé pro všechny členy domácnosti a obrnit se pevnou vůlí a trpělivostí.
Držíme palečky a by z toho ta vaše Bes vyrostla a dělala vám v životě jen radost.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (14x)
4
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)
5
Americká krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top