Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prosím o radu skušenější!!!


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: Prosím o radu skušenější!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2008 17:49:20
Odpovědět s citátem

Very Happy Zdravím všechny a prosím o radu!Jsem nováček!!!
Pořídila jsem si před necelým měsícem kocourka!Je to moje zlatíčko!!!
Mám ho jako miminko jen plíny mu chybí.Tři dny po to, co jsem si jej dovezla domů mu vyskákaly pupínky šla jsem s ním na veterinu a tam dostal antibiotika a šampon NOLVASAN.Užíváme to potivě jak lékařka řekla a pupínky se mu stratily,ale začal problém z průjmem.Mám pocit,že to je z antibiotik .Jedno plto už má využívané.A to má ještě jedno plato 10 prášků SYNULOXU užívat.Zítra s ním raději zajdu na kontrolu k lékařce
se ujitit,že je vše v pořádku.Ale trápí mě ještě jedna věc a to ,že když jej dnes poctivě vykoupu je na druhý den jak špindíra.Siginkův lilový pupík se změní na hnědo a tlapičky taky.Věnuju jeho pacičkám maximum i drápkům.Poctivě drápek po drápku čistím jak mi ukázala jeho chovatelka.
Zdržuje se jen v bytě a používám silikonové stelivo ,ale drápky má jak uhelníček špindíra malý!Tak neví jestlim nedělám něco špatně já nebo je to v pořádku.Můžete mi poradit proč se mu tak špiní drápky a pupík? Předem moc děkuji za každou odpověď všem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Prosím o radu skušenější!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2008 18:20:48
Odpovědět s citátem

GrufikovaM napsal:
Very Happy Zdravím všechny a prosím o radu!Jsem nováček!!!
Pořídila jsem si před necelým měsícem kocourka!Je to moje zlatíčko!!!
Mám ho jako miminko jen plíny mu chybí.Tři dny po to, co jsem si jej dovezla domů mu vyskákaly pupínky šla jsem s ním na veterinu a tam dostal antibiotika a šampon NOLVASAN.Užíváme to potivě jak lékařka řekla a pupínky se mu stratily,ale začal problém z průjmem.Mám pocit,že to je z antibiotik .Jedno plto už má využívané.A to má ještě jedno plato 10 prášků SYNULOXU užívat.Zítra s ním raději zajdu na kontrolu k lékařce
se ujitit,že je vše v pořádku.Ale trápí mě ještě jedna věc a to ,že když jej dnes poctivě vykoupu je na druhý den jak špindíra.Siginkův lilový pupík se změní na hnědo a tlapičky taky.Věnuju jeho pacičkám maximum i drápkům.Poctivě drápek po drápku čistím jak mi ukázala jeho chovatelka.
Zdržuje se jen v bytě a používám silikonové stelivo ,ale drápky má jak uhelníček špindíra malý!Tak neví jestlim nedělám něco špatně já nebo je to v pořádku.Můžete mi poradit proč se mu tak špiní drápky a pupík? Předem moc děkuji za každou odpověď všem


Doporučuji pročíst celé vlákno "Koupání" - tam se mluví o špindírcích a jak na ně, a vlákno "Vyrážka"- tam se zase řeší vyrážka a jak na ni. Hned ATB, nevím, nevím...kvůli pár pupínkům...
Průjem může být z rozhozeného zažívání po ATB, na něj dobře zabírají jemně nasekané syrové kuřecí krky (musí být z důvěryhodného zdroje-kvůli salmonele). Taky bych zkusila změnit granule-to se v obou těchto vláknech řeší taky, změna granulí může mít vliv nejen na stolici, ale i na to, jak rychle se kočkoun bude špinit. Já krmím Hillsky a koupu max. 2x měsíčně, jinak stačí otírání vlhčenými ubrousky na dětské prdelky-a těmi čistím i drápky-taky tak 2-3x měsíčně. Holt naháčci jsou takoví ušmudlánci, o které musíme více pečovat, ale oni nám tu péči mnohonásobně oplácejí svojí přítulností a mazlivostí. (A jeden nikdy nestačí Wink .)
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: poděkování
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2008 18:59:28
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za radu.Jsem tu dnes poprvé a moc se tady neorientuji ale skusím se dopátrat cíle jak si přečíst Vaše doporučení.
A plně souhlasím s Vámi nestačí jeden.Jsem s těchto naháčků unešená a pocit z nich se nedá popsat!!!Když jsem poprvé spatřila Siginka sedla jsem si na zadek a vyhrkly mi slzy od radosti.Překvapilo mě jak jsou heboučcí a přítulní.Prostě k sežráníPaní se mi smála,že brečím,ale ona brečela ,když jsem s ním odjížděla domů.A mám v umyslu Siginkovi pořídit společnici-ka.Ať není sám na ty lumpárny Laughing Mirka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2008 20:10:21
Odpovědět s citátem

Hezký den, také už jsem to někam psala, náš Cháron (krémová barva) se nám hodně barvil nahnědo (na tlapkách, na krku, kolem zadečku). Zjistili jsme, že mu to zůsobuje vitamín A v granulkách (a pamlscích...). Mám ho i s tím obarvením vyfoceného, kdyby měl někdo zájem o fotku (když tak mi napište zprávu, já vám fotku pošlu). Museli jsme pro něj sehnat granule s malým množstvím vitamínu A a zbarvení se pomalu dostalo pryč.

Naposledy upravil Silvie OK dne 17. 3. 2011 18:47:58, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2008 21:59:21
Odpovědět s citátem

Ještě honem pročít vlákno o nahatkách a dát tam své odpovědi na všeobecná témata-např. Jak mě dostala sphynxománie atd.

Jo a taky vítám do sphynxí rodinky, která se nám hezky rozrůstá.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2008 5:48:42
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Hezký den, také už jsem to někam psala, náš Cháron (krémová barva) se nám hodně barvil nahnědo (na tlapkách, na krku, kolem zadečku). Zjistili jsme, že mu to zůsobuje vitamín A v granulkách (a pamlscích...). Mám ho i s tím obarvením vyfoceného, kdyby měl někdo zájem o fotku (když tak mi napište na email silvie.marvanova@seznam.cz a já vám fotku pošlu). Museli jsme pro něj sehnat granule s malým množstvím vitamínu A a zbarvení se pomalu dostalo pryč.



Taky přeju hezký den
už jsem se něco dočetla tady o vitamínu A.Ale nechápu to ,protože používám Purina pro-plan kitten a delikate.Ale když se tak dívám na u tabulku vzadu je tam hodnota A 21000m.j./kg v těch kotěcích.A v delicate je 23000m.j./kg. Tak to bude asi moc pro Siginka že???Nikdy mě zatím nenapadlo se na to dívat takle ,ale je fakt ,že jsem nováček a teprve za tři dny to bude měsíc co mám doma Siginka.Poradíte mi jak přejít na jiné granulky?Dík za radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2008 6:00:11
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Ještě honem pročít vlákno o nahatkách a dát tam své odpovědi na všeobecná témata-např. Jak mě dostala sphynxománie atd.

Jo a taky vítám do sphynxí rodinky, která se nám hezky rozrůstá.



Tak jsem se dočetla ,že za to může vitamím A,že ten můj špindíra má pořád špinavý podvozek i z nožkama.Tak to skusím změnit granulky,ale nevím vůbec za jakou značku.Co by bylo pro Sigiho nejlepší ,kyž používám purinu pro-plan.
A děkuju za přivítání mezi ty striptérky(naháčky). Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2008 8:13:28
Odpovědět s citátem

citace:

Tak jsem se dočetla ,že za to může vitamím A,že ten můj špindíra má pořád špinavý podvozek i z nožkama.Tak to skusím změnit granulky,ale nevím vůbec za jakou značku.Co by bylo pro Sigiho nejlepší ,kyž používám purinu pro-plan.
A děkuju za přivítání mezi ty striptérky(naháčky). Laughing


Já osobně mám dobré zkušenosti s Hillskama-Proplan kitten jsme měli taky a pak jsem přešla na Hills kitten. Každý ale bude preferovat něco jiného-je to doopravdy otázka zkoušení, co právě tomu mému miláčkovi vyhovuje a po čem bude prospívat. Můj klouček je tmavošedý, a teď v létě ještě tmavší od sluníčka, takže na něm nějaká změna barvy po karotenu vidět není a ušmudlání taky tak moc vidět není jako na světlých kočkách. Přesto když na něj vemu ten ubrousek, tak je špinavý.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2008 19:46:30
Odpovědět s citátem

Hezký den, nízkou hodnotu vitamínu A mají granulky pro koťata IAMS: Vitamín A 9.000 m.j./kg (jsou to Iams Kitten & Junior rich in Chicken), jinak Hills pro koťata mají poměrně vysoký obsah vitamínu A (kolem 13.000), takže bych doporučovala zkuste ty Iams. Musíte si ale také dát pozor na různé konzervy a pamlsky, ty vitamín A obsahují taky, takže musíte vysadit vše kromě těch granulek. U nás tím trpím já i kocour, ale nedá se nic dělat Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: Re: Prosím o radu skušenější!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 9:27:12
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
GrufikovaM napsal:
Very Happy Zdravím všechny a prosím o radu!Jsem nováček!!!
Pořídila jsem si před necelým měsícem kocourka!Je to moje zlatíčko!!!
Mám ho jako miminko jen plíny mu chybí.Tři dny po to, co jsem si jej dovezla domů mu vyskákaly pupínky šla jsem s ním na veterinu a tam dostal antibiotika a šampon NOLVASAN.Užíváme to potivě jak lékařka řekla a pupínky se mu stratily,ale začal problém z průjmem.Mám pocit,že to je z antibiotik .Jedno plto už má využívané.A to má ještě jedno plato 10 prášků SYNULOXU užívat.Zítra s ním raději zajdu na kontrolu k lékařce
se ujitit,že je vše v pořádku.Ale trápí mě ještě jedna věc a to ,že když jej dnes poctivě vykoupu je na druhý den jak špindíra.Siginkův lilový pupík se změní na hnědo a tlapičky taky.Věnuju jeho pacičkám maximum i drápkům.Poctivě drápek po drápku čistím jak mi ukázala jeho chovatelka.
Zdržuje se jen v bytě a používám silikonové stelivo ,ale drápky má jak uhelníček špindíra malý!Tak neví jestlim nedělám něco špatně já nebo je to v pořádku.Můžete mi poradit proč se mu tak špiní drápky a pupík? Předem moc děkuji za každou odpověď všem


Doporučuji pročíst celé vlákno "Koupání" - tam se mluví o špindírcích a jak na ně, a vlákno "Vyrážka"- tam se zase řeší vyrážka a jak na ni. Hned ATB, nevím, nevím...kvůli pár pupínkům...
Průjem může být z rozhozeného zažívání po ATB, na něj dobře zabírají jemně nasekané syrové kuřecí krky (musí být z důvěryhodného zdroje-kvůli salmonele). Taky bych zkusila změnit granule-to se v obou těchto vláknech řeší taky, změna granulí může mít vliv nejen na stolici, ale i na to, jak rychle se kočkoun bude špinit. Já krmím Hillsky a koupu max. 2x měsíčně, jinak stačí otírání vlhčenými ubrousky na dětské prdelky-a těmi čistím i drápky-taky tak 2-3x měsíčně. Holt naháčci jsou takoví ušmudlánci, o které musíme více pečovat, ale oni nám tu péči mnohonásobně oplácejí svojí přítulností a mazlivostí. (A jeden nikdy nestačí Wink .)



Moc děkuju za radu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!S těmi krky!
Poslechla jsem radu skušenějšího a hurá!!!
Včera odpoledne jsem mu je pomlela a dala.
Kupodivu se průjem zastavyl hned a kadil až dnes ráno.
A k mé radosti má tvrdé bobečky.Opravdu moc děkuju.
Mám ty krky ještě dávat dál?Nebo to stačí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 9:32:47
Odpovědět s citátem

co se týká špinění, můžu jen a jen souhlasit se Silvou, měli jsme oba podobný problém a díky jejím radám se to u Toyotky hodně zlepšilo. Vynechali jsme veškeré konzervičky, přešli na jiné granulky, předtim RC teď hills. Pokud to nevymizí úplně budeme zkoušet ten Iams. Na stránkách Toyotky je v deníku Toyoty v rubrice péče o Toyotku pár fotek z koupání, kde je vidět jak je špinavá - hnědá. břicho, nožky, náprsenka... Vyrážku jsme hned ze startu taky měli, myslím, že ve finále pomohla také změna krmiva - spoustu kožních problémů je spojeno s trávením..., ale velké zlepšení udělali i koupele v heřmánku...
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 9:35:29
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Hezký den, nízkou hodnotu vitamínu A mají granulky pro koťata IAMS: Vitamín A 9.000 m.j./kg (jsou to Iams Kitten & Junior rich in Chicken), jinak Hills pro koťata mají poměrně vysoký obsah vitamínu A (kolem 13.000), takže bych doporučovala zkuste ty Iams. Musíte si ale také dát pozor na různé konzervy a pamlsky, ty vitamín A obsahují taky, takže musíte vysadit vše kromě těch granulek. U nás tím trpím já i kocour, ale nedá se nic dělat Sad


Chtěla bych se ještě zeptat.Po jak velkém balení se to prodává.
Nebo kolik stojí 1kg granulek IAMS?Protože nemá cenu koupit velké balení
když mi to pak nebude jíst.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tomtom



Založen: 15.07.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 9:41:07
Odpovědět s citátem

http://www.krmiva-granule.cz/zbozi/182-iams-kitten-r-i-chicken (mám to od Silvy - nechci se vychloubat cizím peřím:-))))
_________________
Tom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 9:57:27
Odpovědět s citátem

Tomtom napsal:
http://www.krmiva-granule.cz/zbozi/182-iams-kitten-r-i-chicken (mám to od Silvy - nechci se vychloubat cizím peřím:-))))




Děkuji!Dívala jsem se na o a není to tak hrozné cenově a i balení je přijatelné ,abych to mohla dát prckovi .Pokud to bude baštit.
Ale předpokládám,že mu to musím smíchat s těma pro plankama a postupně přecházet jen na IAMS???Abych něco nepokazila.
A děkuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 10:43:27
Odpovědět s citátem

GrufikovaM napsal:
Tomtom napsal:
http://www.krmiva-granule.cz/zbozi/182-iams-kitten-r-i-chicken (mám to od Silvy - nechci se vychloubat cizím peřím:-))))




Děkuji!Dívala jsem se na o a není to tak hrozné cenově a i balení je přijatelné ,abych to mohla dát prckovi .Pokud to bude baštit.
Ale předpokládám,že mu to musím smíchat s těma pro plankama a postupně přecházet jen na IAMS???Abych něco nepokazila.
A děkuju


Ano, nejlepší je přidávat do starého krmení nové, až se posléze zcela nahradí-tak to radí všichni. Moji kočkouni s přechodem na jiné krmivo žádný prlblém neměli nikdy, ani Adam, max. byl 1-2 dny bobek měkčí, ale ne průjem.

Ty krky bych mu dávala ještě pár dní-Olda je třeba krmí denně večer, protože jeho Felda měl coby kotě pořád problémy s kaděním, moc měkké blátíčko, a po krcích a změně granulí se mu to upravilo. On je teď na dovolené, tak nereaguje. Krky jim chutnají a ztužují stolici. Pokud máš důvěryhodný zdroj, klidně krm tím lx denně dál. Pokud mu to chutná.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 11:02:09
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
GrufikovaM napsal:
Tomtom napsal:
http://www.krmiva-granule.cz/zbozi/182-iams-kitten-r-i-chicken (mám to od Silvy - nechci se vychloubat cizím peřím:-))))




Děkuji!Dívala jsem se na o a není to tak hrozné cenově a i balení je přijatelné ,abych to mohla dát prckovi .Pokud to bude baštit.
Ale předpokládám,že mu to musím smíchat s těma pro plankama a postupně přecházet jen na IAMS???Abych něco nepokazila.
A děkuju


Ano, nejlepší je přidávat do starého krmení nové, až se posléze zcela nahradí-tak to radí všichni. Moji kočkouni s přechodem na jiné krmivo žádný prlblém neměli nikdy, ani Adam, max. byl 1-2 dny bobek měkčí, ale ne průjem.

Ty krky bych mu dávala ještě pár dní-Olda je třeba krmí denně večer, protože jeho Felda měl coby kotě pořád problémy s kaděním, moc měkké blátíčko, a po krcích a změně granulí se mu to upravilo. On je teď na dovolené, tak nereaguje. Krky jim chutnají a ztužují stolici. Pokud máš důvěryhodný zdroj, klidně krm tím lx denně dál. Pokud mu to chutná.



No jé jé!A jak mu to šmakovalo!Ještě jsem ho tak mlaskat neslyšela.
Teď stojí frontu u ledničky jen když ji oetvřu opičák.A mňouká co chce ještě.Jenže on má tendence se přejídat do prasknutí a po 10 min. chodí
dojídat zbytek.Moc jsem vděčná za tu radu.Uměla jsem mu sem tam dát kuřecí prsa 2-3 kousky na chuť,ale neměla jsem odvahu mu dát toho víc.
Protože mi majitelka říkala,že mu nemám dávat nic surového.
Jen konzervu na půl smíchanou z granulkama,maso z rýží kvůli jejich metabolismu.Samozřejmě granulky má taky v misce samotné při ťapce,ale ty mu moc nejedou suché nebo samotné.
Za ty krky jsem včera od něj dostala takové veliké mazleníčko,že jsem byla celá mokrá ožužlaná.Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 13:21:20
Odpovědět s citátem

GrufikovaM napsal:
tatiana napsal:
GrufikovaM napsal:
Tomtom napsal:
http://www.krmiva-granule.cz/zbozi/182-iams-kitten-r-i-chicken (mám to od Silvy - nechci se vychloubat cizím peřím:-))))




Děkuji!Dívala jsem se na o a není to tak hrozné cenově a i balení je přijatelné ,abych to mohla dát prckovi .Pokud to bude baštit.
Ale předpokládám,že mu to musím smíchat s těma pro plankama a postupně přecházet jen na IAMS???Abych něco nepokazila.
A děkuju


Ano, nejlepší je přidávat do starého krmení nové, až se posléze zcela nahradí-tak to radí všichni. Moji kočkouni s přechodem na jiné krmivo žádný prolblém neměli nikdy, ani sphynx Adam, max. byl 1-2 dny bobek měkčí, ale ne průjem.

Ty krky bych mu dávala ještě pár dní-Olda je třeba krmí denně večer, protože jeho Felda měl coby kotě pořád problémy s kaděním, moc měkké blátíčko, a po krcích a změně granulí se mu to upravilo. On je teď na dovolené, tak nereaguje. Krky jim chutnají a ztužují stolici. Pokud máš důvěryhodný zdroj, klidně krm tím lx denně dál. Pokud mu to chutná.



No jé jé!A jak mu to šmakovalo!Ještě jsem ho tak mlaskat neslyšela.
Teď stojí frontu u ledničky jen když ji oetvřu opičák.A mňouká co chce ještě.Jenže on má tendence se přejídat do prasknutí a po 10 min. chodí
dojídat zbytek.Moc jsem vděčná za tu radu.Uměla jsem mu sem tam dát kuřecí prsa 2-3 kousky na chuť,ale neměla jsem odvahu mu dát toho víc.
Protože mi majitelka říkala,že mu nemám dávat nic surového.
Jen konzervu na půl smíchanou z granulkama,maso z rýží kvůli jejich metabolismu.Samozřejmě granulky má taky v misce samotné při ťapce,ale ty mu moc nejedou suché nebo samotné.
Za ty krky jsem včera od něj dostala takové veliké mazleníčko,že jsem byla celá mokrá ožužlaná.Děkuji


V kuřecím mase bývá často salmonela, proto jsem opakovaně zdůrazňovala důvěryhodný zdroj, netroufnu si krmit syrové kuřecí z kdejakého krámu. Já osobně věřím Globusu. Salmonela přetrvává i v mraženém mase, mráz ji nelikviduje, jen var. Ale zase kuřecí kosti varem tvrdnou a mohou způsobit problémy. vem si, když uvaříš kuřecí krky a pak je obíráš do polévky, jak jsou tvrdé-proto je třeba je dávat syrové. Ale ten zdroj musí být takový, že mu věříš.

S těmi krky to taky nemám ze své hlavy, našla jsem to někde tady na MK, když měl Adam šílený průjem a hledala jsem, co na to, tak jsem to tu našla a s úspěchem vyzkoušela. Já je sekala sekáčkem na fáš.

Jinak naš kočky všechny tři preferují měkké krmení před granulkama-ty mají jako ňamku, ale ne jako hlavní potravu. Takže krmím kvalitní kapsičky, konzervičky, vařenou rybu, přemražené hovězí či koňské nebo králičí-to milují-někdy krůtu, tučný tvaroh občas s kousem syrového žloutku žloutku, taky vařené drůbeží s rýží a trochou mrkve a brokolice, bílý jogurt, občas něco od oběda (kousíček knedlíku či bramboru).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: kuřecí krky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2008 7:56:32
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
GrufikovaM napsal:
tatiana napsal:
GrufikovaM napsal:
Tomtom napsal:
http://www.krmiva-granule.cz/zbozi/182-iams-kitten-r-i-chicken (mám to od Silvy - nechci se vychloubat cizím peřím:-))))




Děkuji!Dívala jsem se na o a není to tak hrozné cenově a i balení je přijatelné ,abych to mohla dát prckovi .Pokud to bude baštit.
Ale předpokládám,že mu to musím smíchat s těma pro plankama a postupně přecházet jen na IAMS???Abych něco nepokazila.
A děkuju


Ano, nejlepší je přidávat do starého krmení nové, až se posléze zcela nahradí-tak to radí všichni. Moji kočkouni s přechodem na jiné krmivo žádný prolblém neměli nikdy, ani sphynx Adam, max. byl 1-2 dny bobek měkčí, ale ne průjem.

Ty krky bych mu dávala ještě pár dní-Olda je třeba krmí denně večer, protože jeho Felda měl coby kotě pořád problémy s kaděním, moc měkké blátíčko, a po krcích a změně granulí se mu to upravilo. On je teď na dovolené, tak nereaguje. Krky jim chutnají a ztužují stolici. Pokud máš důvěryhodný zdroj, klidně krm tím lx denně dál. Pokud mu to chutná.



No jé jé!A jak mu to šmakovalo!Ještě jsem ho tak mlaskat neslyšela.
Teď stojí frontu u ledničky jen když ji oetvřu opičák.A mňouká co chce ještě.Jenže on má tendence se přejídat do prasknutí a po 10 min. chodí
dojídat zbytek.Moc jsem vděčná za tu radu.Uměla jsem mu sem tam dát kuřecí prsa 2-3 kousky na chuť,ale neměla jsem odvahu mu dát toho víc.
Protože mi majitelka říkala,že mu nemám dávat nic surového.
Jen konzervu na půl smíchanou z granulkama,maso z rýží kvůli jejich metabolismu.Samozřejmě granulky má taky v misce samotné při ťapce,ale ty mu moc nejedou suché nebo samotné.
Za ty krky jsem včera od něj dostala takové veliké mazleníčko,že jsem byla celá mokrá ožužlaná.Děkuji


V kuřecím mase bývá často salmonela, proto jsem opakovaně zdůrazňovala důvěryhodný zdroj, netroufnu si krmit syrové kuřecí z kdejakého krámu. Já osobně věřím Globusu. Salmonela přetrvává i v mraženém mase, mráz ji nelikviduje, jen var. Ale zase kuřecí kosti varem tvrdnou a mohou způsobit problémy. vem si, když uvaříš kuřecí krky a pak je obíráš do polévky, jak jsou tvrdé-proto je třeba je dávat syrové. Ale ten zdroj musí být takový, že mu věříš.

S těmi krky to taky nemám ze své hlavy, našla jsem to někde tady na MK, když měl Adam šílený průjem a hledala jsem, co na to, tak jsem to tu našla a s úspěchem vyzkoušela. Já je sekala sekáčkem na fáš.

Jinak naš kočky všechny tři preferují měkké krmení před granulkama-ty mají jako ňamku, ale ne jako hlavní potravu. Takže krmím kvalitní kapsičky, konzervičky, vařenou rybu, přemražené hovězí či koňské nebo králičí-to milují-někdy krůtu, tučný tvaroh občas s kousem syrového žloutku žloutku, taky vařené drůbeží s rýží a trochou mrkve a brokolice, bílý jogurt, občas něco od oběda (kousíček knedlíku či bramboru).



Paní tatiano
Chci se Vás zeptat ohledně těch krků.Sigimu se průjem po nich spravila,ale našla jsem mu dnes v hovínku krev.Asi se nějak kostička špatně pomlela z těch kuřecích krků.Jsem vyděšená jestli se mu může něco stát!!!!!!!!!!!!!Je dnes neděle a veterinářku tak lehko neseženu.
Hned jak jsem to zjistila tak jsem mu dala samotnou kapsičku,abych mu trochu urychlila trávení a rychleji se vykakal ať vím na čem jsem.Myslíte,že mám hned vyhledat lékaře nebo stačí počkat do zítřka????
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2008 9:54:54
Odpovědět s citátem

for GrufikovaM

Pokud byla troška krve úplně na konci hovínka, tak bych zatím veta vynechal, my jsme s tímto problémem silně bojovali a upravilo se to až časem přechodem na jiné krmení. A mělo to souvislost i s Feldíkovým řidším kaděním. Co se týká kuřecích krků, pokud byly pomleté (já je už jen nakrájím a trochu pomlátím paličkou na maso), určitě nemohly nic poškodit, navíc kyseliny v žaludku je vcelku spolehlivě rozloží. Hlavní zásada podávání masa s kostičkami je NEVAŘIT, vařená kost mění složení a je ostrá a pak by mohl problém nastat.

V současné době kočičáci dojídají RC a pak zkusíme Orijen, kde mě zaujalo jeho složení. Co se týká kapsiček, ty naše české nedávám vůbec, z těch se mi Felisek vždy pos... a dostávají pouze konzervičky Animonda Carny, v těch jsou i pouhým okem vidět kousky masa a moc jim chutnají a nemají po nich problémy, no a cca 2x týdně na chuť zmíněné syrové kuřecí krčky.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
GrufikovaM



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hodonín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 7:58:30
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for GrufikovaM

Pokud byla troška krve úplně na konci hovínka, tak bych zatím veta vynechal, my jsme s tímto problémem silně bojovali a upravilo se to až časem přechodem na jiné krmení. A mělo to souvislost i s Feldíkovým řidším kaděním. Co se týká kuřecích krků, pokud byly pomleté (já je už jen nakrájím a trochu pomlátím paličkou na maso), určitě nemohly nic poškodit, navíc kyseliny v žaludku je vcelku spolehlivě rozloží. Hlavní zásada podávání masa s kostičkami je NEVAŘIT, vařená kost mění složení a je ostrá a pak by mohl problém nastat.

V současné době kočičáci dojídají RC a pak zkusíme Orijen, kde mě zaujalo jeho složení. Co se týká kapsiček, ty naše české nedávám vůbec, z těch se mi Felisek vždy pos... a dostávají pouze konzervičky Animonda Carny, v těch jsou i pouhým okem vidět kousky masa a moc jim chutnají a nemají po nich problémy, no a cca 2x týdně na chuť zmíněné syrové kuřecí krčky.


Tak mé obavy jsou žažehnány
Měl(a) jste pravdu.Nic to nebylo ta troška krve,ale vyděsilo mě to děsně.
Dostala jsem radu změnit granulky pro plan na IAMS tak uvydíme jak to bude fungovat.Já taky bojuji z těmi průjmi a přiznám se ,že mě chvílemi brala zoufalost.Ale ochotně se mě ujala Tatiana dobrá víla a její rady jsou nad zlato.Siginek už má pokoj od průjmu.Je teď naprosto spokojený.Teď nedělá nic jiného než mazlení ,spaní a lumpačení.A když papá tak k prasknutí,že má pak škytavku.Je fajn,že když člověk potřebuje radu se můžu spolehnout na fajn lidičky tady na kocouřovi.A mám pocit,že je lepší,když mi poradíte Vy než letět k vetovi.Děkuju ,že tady jste a dokážete poradit.Zdraví Mirka a Sigi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 10:09:04
Odpovědět s citátem

for GrufikovaM

Jsem rád že to nebylo nic vážného, jak říkám, také jsme s tímto bojovali a už je vše v pořádku. A co se týká rad, od toho jsme přece tady Smile Jen já si teď dovolenkuji na chatě, takže můj přístup k internetu a tím pádem i mé případné reakce tu jsou z toho důvodu velmi sporadické Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top