Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Máme nové kotě a nového člena :-)


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: je tu a je krásná:-)
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2008 9:49:26
Odpovědět s citátem

Toma a Toyu taky moc vítám a jsme rádi, že jste přišli mezi nás. Budeme držet palečky, aby se Toya brzy v novém domově zabydlela a dělala vám jen samou radost. Těšíme se na fotečky.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 9:48:35
Odpovědět s citátem

Ahoj Tome ,

tak vás srdečně vítáme,Tebe i sphynxí slečnu Toyu.Už se moc těšíme na její fotečky.Tak ať se vám dobře daří,přejeme jen samé úžasné zážitky Very Happy

Tedy,jak koukám je nás tu stále víc a víc.Což je jen dobře-jen si budu muset asi za chvíli psát seznam kdo ke komu patří Very Happy
Zdravíme všechny sphynxe a jejich nadšené majitele Laughing
Romča+Basty+Napoleon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 10:08:55
Odpovědět s citátem

For Silvie

s odpovědí jsem na sebe nechala neslušně dlouho čekat-omlouvám se.Máme konečně založeno kočkoalbum a doslova jsem tam namrskala pár fotek,které jsou staršího data a i ty z doby současné.Tak se s Cháronem můžete kouknout.Přeji hezký den
Romča + Basty+Napoleon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2008 9:34:20
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni, gratuluji Tomovi ke krásné sphynxí slečně, ten její kukuč je opravdu nádherný, myslím, že se máte co těšit na pěknou divošku Very Happy . Je opravdu moc roztomilá.
Náš Cháron byl co se týče baštění taky první dny zdrženlivý, zhubl, dostal průjem, byl opravdu jako kost a kůže. Po týdnu se to všechno změnilo, začal baštit granulky a teď máme opačný problém Very Happy .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: nový člen rodiny
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 5:17:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem, tak jsme si minulý týden přivezli koťátko nahaté....jmenuje se Piškotek a je to upovídaný, divoký uličník:-)). Po každodenním čtení modrého kocouře jsem se taky rozhodla zaregistrovat a popř. žádat o rady, až to bude potřebné /doufám, že nebude/Smile. Ale musím konstatovat, že modrý kocouř mi hodně pomohl při výběru koťátka a člověk se tu dozví hodně potřebného a užitečného. Takže dík za modrého kocouře!!!!
Jinak je bezva, že tu řešíte vše, co se týká rodinných mazlíků a nejen to....je hezké, že si pomáháte i co se dovolených týká, v tom se připojuji....hlídání o dovolených je přece důležité, pokud člověk nemůže toho svého kocouře vzít s sebou.
Tak jsem se pochlubila a zase pádím něco dělat.
Mějte se.
Iva a Piškotek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 8:23:38
Odpovědět s citátem

Ahoj Ivo,tak moc blahopřejeme k novému členu vaší domácnosti a přejeme jen ty nej,nej společné zážitky. Laughing
Romča+Basty+Napoleon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 10:34:19
Odpovědět s citátem

Nahatá rodinka se nám pěkně rozrůstá-za chvíli se v tom přestanu orientovat Wink Rolling Eyes .... Pěkně vítáme! A přejeme hodně radostí s naháčkem a co nejméně starostí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: Máme nové kotě a nového člena
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 10:42:37
Odpovědět s citátem

Děkuji za přivítání, starosti snad ani nebudou, ale včera jsme si užili....Piškot šel způsobně na záchůdek a pak hrabal a hrabal tak usilovně, že to rozmazal a pak roznesl po celé kuchyni....takže já uklízela, manžel drapnul kocoura a šli se oba dva sprchovat:-) Po koupeli se využil čas na vyčištění oušek...nóóó, to byl kravál:-)
Pak nás chvilku neměl rád.....nevděčník jeden.....ale po chvilce už honil provázek a nakonec se mi uvelebil na klíně a začal mi nasávat ruku a u toho přešlapávat....mlaskal jako největší mlaskač....a když mu člověk řekně, že z té ruky stejně nic nepoteče, tak se na vás ještě podívá jak na blázna a saje dál:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Máme nové kotě a nového člena
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 15:45:18
Odpovědět s citátem

Gratulujeme a vítáme nové členy. Jsme moc rádi, že jste se mezi nás přišla podívat se svým miláčkem. Ještě nám napište odkud jste, ať víme kde všude už sphynxíci jsou. Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 10:06:14
Odpovědět s citátem

Připojuji se Ivě s gratulacemi a přeji co nejvíce krásných zážitků s nahatým kočkounem Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pcsara



Založen: 04.05.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Praha 4

Předmět: Nová kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 11:02:54
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak Pinxí má novou kamarádku. Zatím oficiálně jen na měsíc na hlídání, ale když bude vše dobré, zůstane napořád. Bohužel to není veselý příběh. Není to Sphynx, ale Perská 8 letá kočička. Více info je na stránce http://www.utulek-kocky.cz/fotoalbum/virtualni-adopce/cernoouska
Možná pak přidám více fotek, ale až časem. Protože teď je to kočičí "kostřička" Krmíme stříkačkou... Snad se dá dohromady.
_________________
Kačenka a Pinxí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Nová kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2008 18:49:33
Odpovědět s citátem

pcsara napsal:
Ahoj, tak Pinxí má novou kamarádku. Zatím oficiálně jen na měsíc na hlídání, ale když bude vše dobré, zůstane napořád. Bohužel to není veselý příběh. Není to Sphynx, ale Perská 8 letá kočička. Více info je na stránce http://www.utulek-kocky.cz/fotoalbum/virtualni-adopce/cernoouska
Možná pak přidám více fotek, ale až časem. Protože teď je to kočičí "kostřička" Krmíme stříkačkou... Snad se dá dohromady.


Dívala jsem se a držím palce, ať se pod tvojí laskavou péčí kočanda sebere.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: máme nové kotě...
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 5:59:53
Odpovědět s citátem

Dobré ránko, tak Piškotek je v pohodě.....ale nikdy jsem si nemyslela, že kočka tak hodně pije a čůrá.....ale na druhou stranu je to lepší, aspoň bude mít propláchnuté ledviny......ale ovšem 3x denně kadit.....co bych dala za pravidelné vyprazdňování:-)......a že smrdí jak starej chlap:-)
Vím, že toho bylo napsáno už moře, ale opravdu to stelivo okoplus a nature gold tak dobře hrudkuje, jak píší? A hrudky vynášet hned po použití nebo až to zaschne?Co se vynášení týče, tak asi na tlapkách vždycky něco zůstane, chce to asi víc zametat, ale člověk je kolikrát velkej lenoch a pokaždém jeho vykadění se mi nechce do popelnice......tak když to jde spláchnout do WC tak mi to připadá aspoň v tomhle směru jako velké plus.
A čím krmíte....? Myslíte, že druh granulí a konzerviček má vliv na ten jeho smrádek z hovin?Smile
Předm díky
Iva+Piškot /malej-velkej smraďoch:-)/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: máme nové kotě...
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 9:21:08
Odpovědět s citátem

hafik34 napsal:
Dobré ránko, tak Piškotek je v pohodě.....ale nikdy jsem si nemyslela, že kočka tak hodně pije a čůrá.....ale na druhou stranu je to lepší, aspoň bude mít propláchnuté ledviny......ale ovšem 3x denně kadit.....co bych dala za pravidelné vyprazdňování:-)......a že smrdí jak starej chlap:-)
Vím, že toho bylo napsáno už moře, ale opravdu to stelivo okoplus a nature gold tak dobře hrudkuje, jak píší? A hrudky vynášet hned po použití nebo až to zaschne?Co se vynášení týče, tak asi na tlapkách vždycky něco zůstane, chce to asi víc zametat, ale člověk je kolikrát velkej lenoch a pokaždém jeho vykadění se mi nechce do popelnice......tak když to jde spláchnout do WC tak mi to připadá aspoň v tomhle směru jako velké plus.
A čím krmíte....? Myslíte, že druh granulí a konzerviček má vliv na ten jeho smrádek z hovin?Smile
Předm díky


Iva+Piškot /malej-velkej smraďoch:-)/


Myslím, že tyhle věci překvapily každého z nových majitelů naháčka-to množství vypité a následně vypuštěné vody Wink
A ten smrádek jakbysmet Laughing

Stelivo Cat best oko plus (a asi i gold-to nevím jistě) je jediné stelivo, co se může házet do lidského WC. Hrudka se udělá okamžitě po namočení, t.j. po vyčůrání. Kakáč se tím zase pěkně obalí a pokud kocouř zahrabává, tak to za chvíli ani nesmrdí. Ovšem nesmí být jako náš Adamíšek, který se zahrabáváním neráčí obtěžovat, tudíž kakáč hozený na povrch steliva puchne tak dlouho, dokud ho neodstraním. Devoni pečlivě zahrabávají, tak ti cítit nejsou. Já osobně to dělám tak, že kakáče házím hned po vykadění do WC (vím, že hromadné kadění se koná ráno většinou po snídani a druhé večer) a hrudky vybírám průběžně do pytlíku, a ten pak 1-2x denně vynesu na kompost. Ale to jen proto, že to manžel na ten kompost chce, jinak by to taky končilo ve WC. Zase bych ale neviděla jako optimální hodit do WC najednou celodenní produkci kocouře. Mě se to mluví, já pracuju doma, takže několikrát denně nakouknu do kadibudky a vyčistím ji-taky proto mi i při 3 kočenkách stačí jedna. A pokud se podíváš na Oldovo stránky-sem

http://www.kockysphynx.wbs.cz/galerie_navstevniku.html

tak tam uvidíš, jak mám kadibudku vyřešenou já, s tím tácem je to fakt dobrý nápad, na něm zůlstává většina vyneseného steliva. Pak mám malý příruční vysavač, jen do ruky (je na akumulátor), a tím párkrát denně vysaju vynesené kousky steliva-a mám pořád čisto.

Já krmím Hills pro koťata a kapsičky všechny možné, ale jen kvalitní-ráno a v poledne dávám všem dohromady 1 kapsičku a granule na doražení, večer jen granulky. Musíš zjistit sama, co mu chutná. Koupila jsem kotěcí kapsičky od Animody, Olívii moc chutnají, Claudius se jich nedotkne. Výzkum na téma "po jakém krmení TO míň smrdí" jsem nedělala Wink -takže neporadím. Snažím se jim dávat to, co jim chutná. Dostávají kotěcí pastu od Gimpetu-ta jim chutná moc, občas kousek sýra, lučiny, kousek dětské šunky, jogurt, tučný tvaroh, vařenou rybu-tu moc rádi, syrové (rozmražené) masíčko, aby strava byla pestrá. Každý z nich má jiné chutě a chuťově se sejdou akorát na těch granulích Rolling Eyes U jednoho to je sranda-stačí nabízet a zjišťovat, co mu jede a co ne.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: máme nové kotě....
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 9:40:55
Odpovědět s citátem

Jejda, děkuji za vyčerpávající odpověď. Ze zveráče už táhnu cats best nature gold, bo silikon je na dvě věci.......Sad
Taky kupuju kvalitní granulky i konzervičky, přeci nenechám, aby našeho smraďoška bolelo bříško po nějakých fujtajblech
Je to přeci naše miminko:-)
Dneska ráno jsem se musela smát, protože mě kontroloval na záchodě, asi mu připadalo, že málo hrabu:-)
A večer půjde do sprchy, aby zítra byl k vetovi fešák, jdeme se přihlásit k nám do Olomouce.
Ještě jsem se chtěla zeptat, náš Piškot je takový ten světloučký sphynx, ale z původního domova mi připadá, že má strašně špinavé drápky...to snad odroste, ne?
Tak se zatím všichni mějte....jde se něco dělat:-)
Iva+Piškot
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: máme nové kotě....
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 10:01:56
Odpovědět s citátem

hafik34 napsal:
Jejda, děkuji za vyčerpávající odpověď. Ze zveráče už táhnu cats best nature gold, bo silikon je na dvě věci.......Sad
Taky kupuju kvalitní granulky i konzervičky, přeci nenechám, aby našeho smraďoška bolelo bříško po nějakých fujtajblech
Je to přeci naše miminko:-)
Dneska ráno jsem se musela smát, protože mě kontroloval na záchodě, asi mu připadalo, že málo hrabu:-)
A večer půjde do sprchy, aby zítra byl k vetovi fešák, jdeme se přihlásit k nám do Olomouce.
Ještě jsem se chtěla zeptat, náš Piškot je takový ten světloučký sphynx, ale z původního domova mi připadá, že má strašně špinavé drápky...to snad odroste, ne?
Tak se zatím všichni mějte....jde se něco dělat:-)
Iva+Piškot


Špína na drápcích skutečně "neodroste"-musí se vypucovat!!! Vlhčené ubrousky na miminka, kocouře do klína, stlačit lůžko, aby drápek vylezl a čistit jeden po druhém, nejlépe po každém koupání Wink Usazuje se jim tam kožní maz a musí se prostě odstraňovat pravidelně ručo-fedro Wink
Stejně tak pravidelně čistit ušiska-já při každém otírání vlhčenými ubrousky nakonec zajedu do boltců a vytřu je, to jim nevadí, a po koupeli čistím uši vatovými tyčinkami-to se musí zajet dost hluboko a to už jim vadí, ale musí si zvyknout. A pokud je Piškot světlý, pozor na krmení, aby v něm nebylo moc karotenu, jinak by se zabarvil-zkušenost Silvie-doporučovala tuším Iams-někde se to tady taky probíralo.

Já dala minulý týden jednu kapsičku Whiskas pro koťata(nevím, co mě to napadlo to koupit Mad ), jedla to jen Olívie a hned dostala sr..... takže to bylo po tom, oba kocouři byli v pohodě a ti to nejedli. Už mi to nesmí do baráku.

A mě se ráno na záchod nastěhují všichni čtyři-tři kočky i pes Laughing - a Claudius se pravidelně snaží vyrazit mi použitý papír z ruky Evil or Very Mad - jednou se mu to pacholkovi i povedlo Twisted Evil
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 28. 8. 2008 10:25:30, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: máme nové kotě...
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 10:12:34
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď....rada vždycky pomůže
No mokré ubrousky pro mimina máme, když se nekoupe, tak ho aspoň tím otírám, aby nebyl holomek jako čuňaňo:-) Uši jsem taky čistila, ale těma tyčinkama si moc netroufám, abych mu neublížila. Zítra jdeme k vetovi, tak poprosím, aby mi to ukázal a zárověň asi už zastřihnul drápky, pak už bych to dělala sama....nejlepší když tvrdě usne, to si s ním pak člověk může dělat, co chce......vyzkoušené:-))
No s těmi drápky nevím, on nechce moc držet, když mu třeba otírám oči, to se škube a nadává, čekám, kdy mě rafne jako vlčák
Jsem zvědavá na odpoledne, jak pochodím s tím novým stelivem.....během jednoho týden mu už dávám třetí druh, ale hold se asi musí zkoušet, co je nejlepší, jak pro něj, tak pro mě.
Iva
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: máme nové kotě...
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 10:22:56
Odpovědět s citátem

hafik34 napsal:
Děkuji za odpověď....rada vždycky pomůže
No mokré ubrousky pro mimina máme, když se nekoupe, tak ho aspoň tím otírám, aby nebyl holomek jako čuňaňo:-) Uši jsem taky čistila, ale těma tyčinkama si moc netroufám, abych mu neublížila. Zítra jdeme k vetovi, tak poprosím, aby mi to ukázal a zárověň asi už zastřihnul drápky, pak už bych to dělala sama....nejlepší když tvrdě usne, to si s ním pak člověk může dělat, co chce......vyzkoušené:-))
No s těmi drápky nevím, on nechce moc držet, když mu třeba otírám oči, to se škube a nadává, čekám, kdy mě rafne jako vlčák
Jsem zvědavá na odpoledne, jak pochodím s tím novým stelivem.....během jednoho týden mu už dávám třetí druh, ale hold se asi musí zkoušet, co je nejlepší, jak pro něj, tak pro mě.
Iva


Já vyzkoušela snad 10 druhů steliva-ne-li víc, než jsem zaparkovala u Cat best oko plus natrvalo, jiné už nechci.

Hlavně pokud bude vet říkat, že má ušní svrab, nedat se Wink ! Jestli sphynxe ještě neviděl, může si to skutečně myslet, tak mu řekni, že u těchto koček to JE NORMÁLNÍ ta černota v uších, a že jen chceš, aby ti ukázal jak na to. A na čištění drápkků si holt musí zvyknout, já taky ze začátku vyčistila s bídou jednu packu na jeden zátah-musela jsem postupně, byl ochotnej mě i kousnout, abych dala pokoj Evil or Very Mad , no a teď jsme hotoví za chviličku-sice brumlá, ale nekouše a nechá si je vyčistit najednou všechny. Vše chce svůj čas.
A na drápky je třeba mít speciální kleštičky!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: máme nové kotě...
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 10:32:07
Odpovědět s citátem

No hold se mu ta ouška víc mastí, když nemá chlupy. Kleštičky mám, ale když tak nad tím dumám, nešlo by ty drápky třeba jemně očistit super měkkým dětským kartáčkem na zuby.....opatrně?
Prostě, tak jak když příjdu z lesa a čístím si nehty kartáčkem na ruce....
Ale kdyby si tak člověk dělal ze všeho hlavu, tak by nedělal nic jinýho než čistil, koupal a uklízel a na zábavu a honění se po bytě by nezbyl čas:-))
Hlavně, že je zdravej a že sem tam vytře trochu prachu, když není čerstvě umytá podlaha....to je jedno.
Ještě ho čeká premiéra, až se bude zítra vysávat, jsem zvědavá, jestli se bude bát nebo honit vysavač....přikládám se ke strachu a následnému zalezení někam pod postel:-))
Utírání prachu se mu líbí, bo honí všechny prachovky........uklízení koupelny mu nevoní a pořád nadává, jako by říkal, dělej, chci si hrát
No jo, však to všichni znáte......já teprve poznávám, bo jsem začátečník:-)))
Iva
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: máme nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2008 5:18:25
Odpovědět s citátem

Dobré ránko, tak jsme v pátek absolvovali první návštěvu u nového pana doktora. Piškotek mrančel na celou ordinaci, ale ostřihali jsme drápky a naučili se pořádně čistit ouška.....každý na nás hleděl, jako bychom měli v přepravce mimozemšťana:-))
Ale jedno mě zaráží, hodně jsem četla na netu, jak často odčervovat a to naše mimi bylo odčerveno jen jednou a teď ho nechtěli odčervit, prý až po testu hovínka, že tak často se nemusí....tak nevím. Prosím, jaké máte zkušenosti vy?
Jinak stelivo Cats best nature gold se osvědčilo, je báječné.....Piškotek si taky zvykl, navíc se mu líbí, když si válečky vytáhne a cnká si s nimi po kuchyni....no a paníčka může pořád uklízet /ale to přeci nevadí, je to zlatíčko/
Tak se mějte hezky a krásný den plný sluníčka.
Iva+Piškot
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: máme nové kotě...
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2008 8:22:38
Odpovědět s citátem

hafik34 napsal:
No hold se mu ta ouška víc mastí, když nemá chlupy. Kleštičky mám, ale když tak nad tím dumám, nešlo by ty drápky třeba jemně očistit super měkkým dětským kartáčkem na zuby.....opatrně?
Prostě, tak jak když příjdu z lesa a čístím si nehty kartáčkem na ruce....
Ale kdyby si tak člověk dělal ze všeho hlavu, tak by nedělal nic jinýho než čistil, koupal a uklízel a na zábavu a honění se po bytě by nezbyl čas:-))
Hlavně, že je zdravej a že sem tam vytře trochu prachu, když není čerstvě umytá podlaha....to je jedno.
Ještě ho čeká premiéra, až se bude zítra vysávat, jsem zvědavá, jestli se bude bát nebo honit vysavač....přikládám se ke strachu a následnému zalezení někam pod postel:-))
Utírání prachu se mu líbí, bo honí všechny prachovky........uklízení koupelny mu nevoní a pořád nadává, jako by říkal, dělej, chci si hrát
No jo, však to všichni znáte......já teprve poznávám, bo jsem začátečník:-)))
Iva


S tím kartáčkem nevím, asi by se mu to nelíbilo Evil or Very Mad -rozhodně je rychlejší čistit drápky po koupání ubrouskem.

Jak dopadla u vás premiéra s vysavačem?

Naši ho maj "na háku". Příruční malý zcela, tím bych je sned mohla i přejíždět, a od velkého neprchají, musím je vyhánět, aby se mi tam nemotali. Jo úklid s 3 čičinami za zadkem, které si vzali do hlavy, že právě tuhle paničky akci potřebovali ke štěstí, tak to je věc! Do horké vytírací vody dávám už jen ocet a pár kapek eukalyptového oleje, protože mi v tom musí zásadně začít rejdit, takže jakoukoliv chemii, co jsem používala dřív, jsem zavrhla. Myslím si, že spí, tak začnu uklízet, no a v tu ránu je po spaní a jsou velmi akční Evil or Very Mad - všichni tři. Samozřejmě mi to ani trochu nevadí, naopak Razz .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: máme nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2008 8:50:05
Odpovědět s citátem

Tak vysavač dopadl katastrofálně, Piškotek zalezl do nejmenší skuliny v bytě, až jsme se divili, jak se tam nacpal, ale hold musí pochopit, že uklízet se musí, takže jak bylo řečeno ve filmu MR. and Mrs. Smiths.....zvykne si:-)))
Včera měl slabý průjemík, takže jsme jen na granulkách, dnes ráno už dobrý, ale konzervičku dostane až zítra.
Jo a chtěla jsem se ještě zeptat....má naháček taky dostávat kočičí travičku na trávení nebo mám koupit tu speciální pastu u veta???
Děkuji.
Iva+Piškot
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: máme nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2008 8:57:44
Odpovědět s citátem

hafik34 napsal:
Tak vysavač dopadl katastrofálně, Piškotek zalezl do nejmenší skuliny v bytě, až jsme se divili, jak se tam nacpal, ale hold musí pochopit, že uklízet se musí, takže jak bylo řečeno ve filmu MR. and Mrs. Smiths.....zvykne si:-)))
Včera měl slabý průjemík, takže jsme jen na granulkách, dnes ráno už dobrý, ale konzervičku dostane až zítra.
Jo a chtěla jsem se ještě zeptat....má naháček taky dostávat kočičí travičku na trávení nebo mám koupit tu speciální pastu u veta???
Děkuji.
Iva+Piškot


Pasta je zbytečná, neolizuje si žádné chlupy, tudíž se mu nemohou tvořit bezoáry. Trávu z tohoto důvodu taky nemusí, ale může Laughing -my ji nemáme. Tu konzervu bych taky dnes ještě nedávala. Jeden dva dny jen na granulkách mu neublíží Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: máme nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2008 9:12:22
Odpovědět s citátem

Taky myslím, že mu dietka neublíží...
Já vím, že je bez srsti, ale strašně rád okusuje střapečky od koberce a pak tak nějak divně heká, jako bych chtěl blinkat, ale nic z něho nejde, pak se napije, křoupne dvě, tři granule a zase lítá, jako pominutej.
Iva+Piškot
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2008 21:09:18
Odpovědět s citátem

for hafik34

Co se týká pasty, vitamínová či trávící jako mlska neuškodí, občas jim do toho maskuju odčervovací bobuli.

A k odčervení: Provádí se v 2.,4.,6. a 8 týdnu a pak každý měsíc do půl roku věku, poté co 3 měsíce. Toto schéma je kvůli životnímu cyklu parazitů, ale je možné, že co vet, to názor.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: máme nové kotě....
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2008 4:57:11
Odpovědět s citátem

Dobré ránko, no s tím odčervením uvidíme....dneska jdeme na kontrolu s očíčkem...už je v pořádku....bylo to silikonovým stelivem, takže stelivo se vyměnilo a je to v poho. Včera jsme nesli ještě hovínko na prozkoumání, kvůli červíkům, tak doufám, že to bude v pořádku. On náš doktor říkal, že prý se tak často nemusí, aby na to potom třeba nepřestal reagovat. No, nejsem doktor, nerozumím tomu. Odčervovací schéma jsem si našla na netu, tak jsem z toho trošku mimo.
Tuhle se mě v práci ptali, když pojedu na dovču, co s Piškotkem a představte si, že prý kdyby byl chlupatej, tak ho každý pohlídá, ale nahatého ne, prý je to hnusné. Jsem se urazila.......
A prý, že když máme takovou kočku, tak jsme úchylní......no, to by se někdy člověk z takových názorů zjančil:-(
Tak jsem si postěžovala a jdu pracovat.
Mějte se
Iva+Piškot
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2008 11:47:07
Odpovědět s citátem

Tak z toho se Ivi vůbec nerozčiluj Very Happy ... v našem okolí to probíhalo naprosto stejně. Výroky typu "jé, ten je škaredý, "fuuuj, na toho nesáhnu" u nás byly pořád. Málokomu se Cháron na první pohled líbil. Ale jakmile s ním někdo strávil více času, stačilo pár minut, dostal úplně všechny. Myslím, že až na jednu osobu si ho zamilovali všichni. Teď bych měla spíše problém si vybrat, komu toho svého miláčka svěřím.
Přiznám se, že z počátku i já jsem reagovala "rozpačitě" na nahatou kočku. Při pohledu na toho našeho budoucího ufonka jsem si nebyla jistá, zda opravdu "toto" chci mít doma, ale uběhlo pár minut a rozhodnutí bylo jasné.

Ech... Ivy... nebo Ivi... ???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hafik34



Založen: 26.08.2008
Příspěvky: 35
Bydliště: olomoucko

Předmět: máme nové kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2008 4:39:19
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem, tak pan doktor nás pochválil, že očička jsou v pořádku a červíky taky nemáme. Taky jsme domluvili pozdější kastraci a taky to, aby nám pan doktor toho našeho fešáka neznetvořil zářezem do ouška. Přeci je jasným, že na naháčovi je vidět, že přišel o svou chloubu:-))
Jinak názory lidí jsou mi šumafuk, mě jen vadí, že lidi nerespektují záliby toho druhého. Já je přeci taky nepomlouvám, že třeba chodí nahastrošení až hrůza a někdy ty ženský fakt nemají soudnost....ať si každej dělá co chce. My přeci víme, že naháčci jsou zlatí a byla to naše volba, když jsme si ty naše miláčky přinesli domů.
Sylva OK: to je skvělé, že máte tolik možností na hlídání. Já to budu muset taky jednou řešit, ale u mě v okolí mi bylo jasně řečeno, že tohle nikdo hlídat nebude.......tak buď se nebude jezdit na dovču nebo zkusíme najít nějaký slušný hotel pro mazlíky /na olomoucku/, který si nejprve prověřím a zkontroluju. No, do příštího roku fůra času......
Teď jedeme ke tchýni........ta asi bude v pohodě, horší to bude s tchánem....jako bych ho už slyšela:-(
No nic, ale Piškotek je náše zlatíčko a budu ho bránit zuby, nehty.
Mějte se hezky a díky za rady a podporu.
Iva+Piškot
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lůca



Založen: 26.09.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: Máme taky sphynxku.....hurááááá!
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2008 13:04:45
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak se jdeme pochlubit.
Máme doma taky miminko. Jmenuje se Naquadah, ale říkáme jí Naki. Je to ten neúžasnější tvoreček na světě, jakého jsem kdy potkala.

Vezli jsme si jí do Jablonce 6hodin a celou cestu byla hodňoučká. Dokonce jsme ji pustili, ať se projde po autě. Byla neskutečně klidná. Šla se občas projít a pak se zas zchoulila ke mě do náruče. Domů jsme dorazili asi v 1 ráno a ona nás nenechala jít spát a museli jsme si s ní hrát asi do 4 Very Happy Teroristka jedna malá. Pak se schoulila do postele mezi mě a přítele a sladce spinkala. Vychovává si nás od první chvíle, protože nejsme schopni tomu maličkýmu křehoučkýmu ďáblíkovi s andělským xichtíčkem odolat.

Nechápu, jak jsme se mohli do teď bez ní obejít Very Happy

Lůca a Nakiška
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2008 13:16:04
Odpovědět s citátem

Gratuluji ke sphynxímu přírůstku, je to fešanda. A je to Kanaďan nebo Don? Zvláštní je, že ač bydlím v Českých Budějovicích, nemám vůbec ponětí o tom, že by tu nějaká sphynxí CHS byla. Tak přeji ty nejúžasnější zážitky se sphynxíkem, je se opravdu nač těšit.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top