Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Co mám vše dostat až pojedu pro koťátko


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: Co mám vše dostat až pojedu pro koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2008 9:09:15
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem se zeptat co všechno bych měla dostat až si pojedu pro koťátko.Jedu si pro něho na Slovensko. Co vím tak je to PP, transfer - to je na převoz kočičky, očkovací průkaz, smlouvu mám,cest.pas. Ještě něco jsem zapoměla?

A ještě jedna otázka.Pokud ve smlouvě stojí toto:Prodávající se zavazuje v případě, že koťátko do 1 roka umřě na nějakou vrozenou vadu,muže si kupujicí uplatnit právo na náhrady´za nové koťátko. Toto právo si však může uplatnit jen v případě že se prokáže výsledkami pitvy.
Zajímá mě jestli se to vztahuje nějak i na to kdyby kočička třea byla neplodná a nemohla mít koťátka. Jestli dostanu nějakou náhradu. Budu ji mít do chovu. A nebo jestli se na to mám majitelky raději zeptat. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Co mám vše dostat až pojedu pro koťátko
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2008 10:55:02
Odpovědět s citátem

Úplně na všechno se přeptejte dopředu chovatelky, od které kočičku kupujete. Všechny eventuality si ujasněte ještě před koupí, případně trvejte na doplnění kupní smlouvy. Ale stoprocentní záruku na zdraví kotěte vám nemůže dát nikdo, proto se mi zdá i docela seriózní, pokud se chovatelka zavazuje k tomu, že v případě úmrtí kotěte poskytne náhradu. Nezapomínejte na to, že se jedná o živého tvora.
Co byste měla při převzetí koťátka dostat vždy záleží na chovateli, jakou dává koťátkům další výbavičku. PP, transfer, mezinárodní očkovací průkaz - to je samozřejmá povinnost, kočička by taky měla být očipovaná a pro převoz z jedné země do druhé by měla mít i očkování proti vzteklině, nicméně když jsem si vezla kočinu z Německa, nikdo to nikde nekontroloval Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: .
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2008 11:02:02
Odpovědět s citátem

vzteklinu má a čip také. bude to moje první kočička. a právě jsem slyšela že se také dává záruka chovnosti pokud je zvíře určené pro chov je to tak?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: .
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2008 14:17:52
Odpovědět s citátem

Jaké záruky vám chovatelka poskytne je jen na ní a vy s tím buď budete souhlasit nebo se domluvíte jinak. Já mám na konci kupní smlouvy ještě kolonku dodatky ke smlouvě a pokud se při předávání koťátka ještě na něčem s novým majitelem dohodneme, tak to tam ručně připíšu a pak teprve podepisujeme smlouvu. Záruku na plodnost bych asi v tomto případě zkusila domluvit a pokud to nebude ve smlouvě, tak to před podpisem prostě ručně připište a je to. Mějte chladnou hlavu aspoň při čtení smlouvy než ji podepíšete, nikdo vám nebude mít za zlé, když si doma v klidu napíšete, co požadujete a pak si to ve smlouvě prostě zkontrolujete. Ono se pak na spoustu věcí nevzpomene. Držím palečky, ať je vše ok, ale zdá se to být seriozní chovatelka.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2008 15:56:02
Odpovědět s citátem

Ještě připomínku k tomu transferu. Na převoz kočky ho vůbec nepotřebujete, slouží k tomu aby bylo kotě převedeno ze zahraniční plemenné knihy do české. Pokud máte kotě zamluvené již delší dobu tak už ho zřejmě bude mít chovatelka vystavený společně s PP, ale pokud jste se na koupi kotěte domluvily nedávno tak ještě vystaven být nemusí. To ale vůbec nevadí, kotě zatím můžete vystavovat na původní PP a transfer můžete uskutečnit až později. Mě se stalo zrovna nedávno že si chovatelka ze Slovenska u mě zadala kocourka na chov až týden před odběrem a tak si kocourka odvezla načipovaného s PP a pasem a o transfer jsem na plemenné knize požádala dodatečně a jakmile ho obdržím tak ho pošlu nové majitelce poštou.
Co se týká záruky plodnosti tak jsem se s tím ještě nikdy v kupní smlouvě na chovnou kočku nesetkala a ani jsem podobnou záruku nikomu nenabízela, i když pokud by se na mě majitel kočky z mého chovu s takovým problémem obrátil rozhodně bych mu nějakou kompenzaci poskytla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (26x)
3
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)
4
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (21x)
5
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (21x)
6
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (21x)
7
Vyhlášení NEJ fotky října 2023 (20x)
8
Kočičí věk (20x)
9
Fotočlánek: Kocour ze Shreka existuje! (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top