Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Žárlí?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kozajda



Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Osek

Předmět: Žárlí?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2008 19:37:32
Odpovědět s citátem

Ahojky! Chci Vás poprosit o radu (nebo aspoň podporu? Rolling Eyes ) Máme modrou britku, Borůvku. V říjnu jí budou dva roky a je vykastrovaná. V lednu se nám narodil syn.. Vše bylo v pohodě, zdálo se že nežárlí.. Zvažovali sme, že zavřem ložnici, ale Borůvka si do postýlky nedovolila, tak měla ložnici otevřenou.. Ale v poslední době začala v ložnici škrábat na skříně, skříně sme otevřeli a byl nějakou dobu klid.. Ale teď je to hrůza, skříně jsou dokořád a kočka škrábe a škrábe.. Budí nás i malýho Evil or Very Mad Už si nevíme rady.. Nic nezabírá.. Dopadlo to tak, že jí na noc zavíráme do obýváku a kuchyně (máme propojené). V noci je klid, ale k ránu už škrábe na dveře.. Opravu nevim co dál.. Půl roku sem se nevyspala kvůli malýmu a teď když spí, se nevyspím kvůli kočce Evil or Very Mad Crying or Very sad Už sem i vyhrožovala, že jí dám pryč.. Je mi to tak líto! Crying or Very sad Ale přeci nemůžu dávat kočce přednost před synem!! Asi začala žárlit, co? Ale co s tím??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Žárlí?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2008 22:30:34
Odpovědět s citátem

Kozajda napsal:
Ahojky! Chci Vás poprosit o radu (nebo aspoň podporu? Rolling Eyes ) Máme modrou britku, Borůvku. V říjnu jí budou dva roky a je vykastrovaná. V lednu se nám narodil syn.. Vše bylo v pohodě, zdálo se že nežárlí.. Zvažovali sme, že zavřem ložnici, ale Borůvka si do postýlky nedovolila, tak měla ložnici otevřenou.. Ale v poslední době začala v ložnici škrábat na skříně, skříně sme otevřeli a byl nějakou dobu klid.. Ale teď je to hrůza, skříně jsou dokořád a kočka škrábe a škrábe.. Budí nás i malýho Evil or Very Mad Už si nevíme rady.. Nic nezabírá.. Dopadlo to tak, že jí na noc zavíráme do obýváku a kuchyně (máme propojené). V noci je klid, ale k ránu už škrábe na dveře.. Opravu nevim co dál.. Půl roku sem se nevyspala kvůli malýmu a teď když spí, se nevyspím kvůli kočce Evil or Very Mad Crying or Very sad Už sem i vyhrožovala, že jí dám pryč.. Je mi to tak líto! Crying or Very sad Ale přeci nemůžu dávat kočce přednost před synem!! Asi začala žárlit, co? Ale co s tím??



Spíš bych řekla,že se nudí,škrábáním vyžaduje vaší pozornost,je to pouze můj názor.
Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 10:43:07
Odpovědět s citátem

Také bych se přiklonila spíše k tomu, že se kočina nudí. Mě takhle Mína budí o víkendech, když si můžu přispat. Najde si nějakou škvíru ve skříních (leštěných) a škrábe... Po okřiknutí toho nechá, počká až skoro spím - a skočí na mně. Na syna má zase jinou budící metodu.
Nic z toho se však nekoná, pokud má "zábavu". A tou jsou nejčastěji sýkorky na balkoně. A tak kupuji semínka a krmím a krmím...
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sarah



Založen: 01.06.2007
Příspěvky: 10

Předmět: Kočičí chování
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 5:29:30
Odpovědět s citátem

Dobré ráno, prosím o radu zkušenější chovatele. Naše britka měla 5 koťátek, dvě jsme si nechali doma. Jejich matka je úplně hrozná, celé noci terorizuje celý dům, nikdy nebyla moc milá, jenom mně akceptovala a snad měla ráda. Chování k maličkým /4 měsíce/je pro mně nepochopitelné. Lásku rozdávám všem stejně a i tak stále na ně syčí, mručí, taky je bije, mně se zdá, že bez důvodů….U nás potíže jsou stále, ti drobečce jsou moc hodní, Jinak byla skvělá, starostlivá maminka a teď, nevím, co se stalo. My máme ještě staršího Nicolase/kastrát/ a on se chová úplně úžasně. Prosím, poraďte. Děkuji. Sarah
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kozajda



Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Osek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 7:46:57
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Také bych se přiklonila spíše k tomu, že se kočina nudí. Mě takhle Mína budí o víkendech, když si můžu přispat. Najde si nějakou škvíru ve skříních (leštěných) a škrábe... Po okřiknutí toho nechá, počká až skoro spím - a skočí na mně. Na syna má zase jinou budící metodu.
Nic z toho se však nekoná, pokud má "zábavu". A tou jsou nejčastěji sýkorky na balkoně. A tak kupuji semínka a krmím a krmím...



Děkuji za postřehy, ale kočici se věnujeme!! Už to nezvládám! Na dnešek sem spala asi 3 hodiny a teď musim fungovat u malýho.. Je mi to líto, ale asi začneme shánět nového majitele..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: žárlí?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 12:26:51
Odpovědět s citátem

Děkuji za postřehy, ale kočici se věnujeme!! Už to nezvládám! Na dnešek sem spala asi 3 hodiny a teď musim fungovat u malýho.. Je mi to líto, ale asi začneme shánět nového majitele..




SMUTNÉ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kočičí chování
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 15:44:38
Odpovědět s citátem

sarah napsal:
Dobré ráno, prosím o radu zkušenější chovatele. Naše britka měla 5 koťátek, dvě jsme si nechali doma. Jejich matka je úplně hrozná, celé noci terorizuje celý dům, nikdy nebyla moc milá, jenom mně akceptovala a snad měla ráda. Chování k maličkým /4 měsíce/je pro mně nepochopitelné. Lásku rozdávám všem stejně a i tak stále na ně syčí, mručí, taky je bije, mně se zdá, že bez důvodů….U nás potíže jsou stále, ti drobečce jsou moc hodní, Jinak byla skvělá, starostlivá maminka a teď, nevím, co se stalo. My máme ještě staršího Nicolase/kastrát/ a on se chová úplně úžasně. Prosím, poraďte. Děkuji. Sarah

Já bych řekla že odrůstající koťata začala brát kočka jako svou konkurenci - v přírodě by taková odrostlá koťata matka vyhnala ze svého teriotoria. Řekla bych že až si vyjasní vztahy ve smečce tak se situace zase zklidní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kozajda



Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Osek

Předmět: Re: žárlí?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 18:26:40
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Děkuji za postřehy, ale kočici se věnujeme!! Už to nezvládám! Na dnešek sem spala asi 3 hodiny a teď musim fungovat u malýho.. Je mi to líto, ale asi začneme shánět nového majitele..




SMUTNÉ


Jo, to teda je! Mám z toho deprese a dneska jsem brečela.. Ale co mám dělat??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 21:00:56
Odpovědět s citátem

Já bych taky řekla, že se snaží přitáhnout pozornost (předpokládám, že po narození dítěte prostě musela přijít o nějaký díl pozornosti. Zjistila, že tohle vaši pozornost přitáhne, že si ji všimnete, tak to dělá- obvykle to tak kočky dělají. Můžu se jen zeptat, kolik času denně jí (jenom jí) věnujete? Nemyslím to vůbec zle, chápu že malé miminko je náročné na čas a pozornost a vždycky bude důležitější dítě než kočka. Jen by mě to zajímalo, protože pod tím pojmem "věnovat se" si každý představí asi něco jiného. A třeba opravdu v tom je zakopaný pes. Jinak než dávat kočku pryč, nejde spíš něco udělat s těmi skříněmi? polepit do určité výšky třeba kobercem, linem, nějakou látkou..třeba když to bude mít jiný povrch, přestane to dělat, nebo to aspoň nebude tak slyšet. Nebo na ně nastříkat nějaký odpuzovač. Předpokládám, že škrabadla máte (?).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tizzianni



Založen: 11.07.2005
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Žárlí?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2008 8:57:03
Odpovědět s citátem

vydržte to nějak, prosím... neopouštějte ani ji.. prosim Crying or Very sad
_________________
miluji kočky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2008 10:23:07
Odpovědět s citátem

Zanedlouho se mi narodí miminko a mám doma jednoho kocourka. protože už nepracuju, jsem s ním doma denně a on denně vyžaduje pozornost. Vždycky dopoledne (a to i teď co to píšu) přijde ke mě, kouká na mě a mňouká a mňouká. Snažím se si s ním denně alespoň 10 minut hrát. Jen doufám, že narození mimča ponese lépe než vaše kočka.
Přesto bych se snažila udělat co nejvíc, než bych ho dala pryč. Crying or Very sad Rozumím, že musíte být unavená, ale zkuste ještě chvilinku vydržet a třeba zkusit se jí 10 minut věnovat, jenom jí.
Držím palce, ať to dopadne jak to dopadne.
_________________
Robí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kozajda



Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Osek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2008 17:26:41
Odpovědět s citátem

Alimak napsal:
Zanedlouho se mi narodí miminko a mám doma jednoho kocourka. protože už nepracuju, jsem s ním doma denně a on denně vyžaduje pozornost. Vždycky dopoledne (a to i teď co to píšu) přijde ke mě, kouká na mě a mňouká a mňouká. Snažím se si s ním denně alespoň 10 minut hrát. Jen doufám, že narození mimča ponese lépe než vaše kočka.
Přesto bych se snažila udělat co nejvíc, než bych ho dala pryč. Crying or Very sad Rozumím, že musíte být unavená, ale zkuste ještě chvilinku vydržet a třeba zkusit se jí 10 minut věnovat, jenom jí.
Držím palce, ať to dopadne jak to dopadne.


Snažíme se vydržet, přeci jenom je to taky člen rodiny.. Hrajeme si s ní každý den tak 30-60 minut. Na dnešek spal manža s kočkou v obýváku. Efekt? Manža nevyspalej a zlámanej a teď odjel chudák na noční.. kočka škrábala na dveře, když otevřel, škrábala na skříně a na další dveře.. Opravu už nevím! Dneska na ní budu sama, tak sem zvědavá!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kozajda



Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Osek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 6:57:59
Odpovědět s citátem

Noc byla katastrofa!! Nespala sem téměř vůbec! Končim! I když mi to je moc líto, ale nedá se nic dělat! Já potřebuju bejt pro malýho vyspalá a klidná a né chodící mrtvola na pokraji zhroucení! Dnes rozesílám sms po známých a nebo kdyby se tady někdo našel, kdo by tu naší divošku adoptoval?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 8:16:11
Odpovědět s citátem

Kozajdo, je mi líto, že to zašlo až takhle daleko. Zmiňovala jste, že "nic nezabírá", ale nepopsala jste nic, co jste zkoušeli. To otevření skříní není žádné řešení, akorát jste kočce ukázali, že zlobením docílí svého.

Chápu, že jste unavená, ale nemyslím, že je řešením házet vše na kočku. Pravděpodobně nastala někde chyba a osobně bych se snažila spíše zjistit kde, než se kočky na můj vkus rychle vzdát. Chyba nemusí být jen u kočky, ale celkově v přístupu a ve fungování rodiny. Je dost rodin, kde kočka či kočky jsou dříve než mimčo a příchod dítěte v kočce nevyvolá výraznější reakce.

Napište, co jste zkoušeli a co Vám můžeme vůbec zkoušet radit. Zkoušeli jste např. výrobek Feliway? Bachovu květovou terapii? Nepíšete, kolik prostoru má kočka k dispozici, kolik má škrabadel, jaké jiné prostory k hraní má ... ono nečekejte, že Vás někdo podpoří v tom, dát kočku pryč aniž byste zmínila, jaká řešení jste zkoušeli. Spíš na rovinu říkám, že mi přijde Váš popis jejího její zlobení jako důvod či omluva pro to, dát kočku pryč, což nemyslím zle, ale takhle vnímám Vaše příspěvky já.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kozajda



Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Osek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 8:40:06
Odpovědět s citátem

April napsal:
Kozajdo, je mi líto, že to zašlo až takhle daleko. Zmiňovala jste, že "nic nezabírá", ale nepopsala jste nic, co jste zkoušeli. To otevření skříní není žádné řešení, akorát jste kočce ukázali, že zlobením docílí svého.

Chápu, že jste unavená, ale nemyslím, že je řešením házet vše na kočku. Pravděpodobně nastala někde chyba a osobně bych se snažila spíše zjistit kde, než se kočky na můj vkus rychle vzdát. Chyba nemusí být jen u kočky, ale celkově v přístupu a ve fungování rodiny. Je dost rodin, kde kočka či kočky jsou dříve než mimčo a příchod dítěte v kočce nevyvolá výraznější reakce.

Napište, co jste zkoušeli a co Vám můžeme vůbec zkoušet radit. Zkoušeli jste např. výrobek Feliway? Bachovu květovou terapii? Nepíšete, kolik prostoru má kočka k dispozici, kolik má škrabadel, jaké jiné prostory k hraní má ... ono nečekejte, že Vás někdo podpoří v tom, dát kočku pryč aniž byste zmínila, jaká řešení jste zkoušeli. Spíš na rovinu říkám, že mi přijde Váš popis jejího její zlobení jako důvod či omluva pro to, dát kočku pryč, což nemyslím zle, ale takhle vnímám Vaše příspěvky já.

April


April, díky! U mě už je to zoufalství.. Sem vysílená, protivná atd.
Když se malej narodil, vše se zdálo v pohodě.. Přišlo to až teď, kdy malej víc reaguje, leze, prostě už se projevuje..
Kočka má k dispozici celý byt, tj. 3+1 /cca 70m2/, má pouze jedno škrabadlo, ale bohužel už od malička jí nějak moc nezajímá Rolling Eyes , jen občas na něm spí.. Výrazněji sme to neřešili, jen víc mazlení, hraní..
O Bachově květové terapii slyším prvně a asi ji vyzkoušíme! Děkuji za tip! Vím, že dát kočku pryč je to poslední řešení, ale už opravdu nemůžu..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 8:51:58
Odpovědět s citátem

Spíš se ještě zeptám - jak reaguje malý na kočku? Jak reagujete Vy, pokud malý leze třeba po zemi a kočka jde k němu? Jaké jsou celkově reakce kočky na malého? Jak jste je spolu "seznamovali"?

Snáze sehnatelný je ten Feliway, v různých eshopech s chovatelskými potřebami, měl by navozovat pocit pohody u koček, je to difuzér do zásuvky.

Ono někdy víc mazlení a hraní nestačí, je mi jasné, že nelze upřednostnit kočku před dítětem, přesto je nutné si uvědomit, že tak, jak první dítě mívá problémy při narození sourozence, může mít kočka obdobný problém při narození dítěte ... najednou jí něco vtrhlo do života, co vyžaduje pozornost jejích dvounožců a to nemluvím o "hluku" a novém pachu, s kterým se musí sžít. Zkuste se vžít do situace, že kočka je starší sourozenec, který prostě žárlí na mladšího. Tzn. vysvětlovat, věnovat se a dělit čas. Určitě trávíte spoustu času venku, pak jste v jednom kole doma a do toho kočka, která se nejspíš cítí osamoceně a snaží se upoutat pozornost a zdá se, že si jí všimnete jen v tom okamžiku, kdy lumpačí. Ono půl až hodina hraní denně se zdá dlouhá, ale důležitější než celkový čas je myslím celodenní projevování náklonnosti. Tu jí dát bonbon, tu hodit myšku, tady vzít na ruku a pomuchlovat. Je mi jasné, že s dítětem je to těžké, ale to je asi osudem kočkařů, kteří se rozhodnout mít dítě. nějakým způsobem to skloubit.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kozajda



Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Osek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 8:56:12
Odpovědět s citátem

April napsal:
Spíš se ještě zeptám - jak reaguje malý na kočku? Jak reagujete Vy, pokud malý leze třeba po zemi a kočka jde k němu? Jaké jsou celkově reakce kočky na malého? Jak jste je spolu "seznamovali"?

Snáze sehnatelný je ten Feliway, v různých eshopech s chovatelskými potřebami, měl by navozovat pocit pohody u koček, je to difuzér do zásuvky.

Ono někdy víc mazlení a hraní nestačí, je mi jasné, že nelze upřednostnit kočku před dítětem, přesto je nutné si uvědomit, že tak, jak první dítě mívá problémy při narození sourozence, může mít kočka obdobný problém při narození dítěte ... najednou jí něco vtrhlo do života, co vyžaduje pozornost jejích dvounožců a to nemluvím o "hluku" a novém pachu, s kterým se musí sžít. Zkuste se vžít do situace, že kočka je starší sourozenec, který prostě žárlí na mladšího. Tzn. vysvětlovat, věnovat se a dělit čas. Určitě trávíte spoustu času venku, pak jste v jednom kole doma a do toho kočka, která se nejspíš cítí osamoceně a snaží se upoutat pozornost a zdá se, že si jí všimnete jen v tom okamžiku, kdy lumpačí. Ono půl až hodina hraní denně se zdá dlouhá, ale důležitější než celkový čas je myslím celodenní projevování náklonnosti. Tu jí dát bonbon, tu hodit myšku, tady vzít na ruku a pomuchlovat. Je mi jasné, že s dítětem je to těžké, ale to je asi osudem kočkařů, kteří se rozhodnout mít dítě. nějakým způsobem to skloubit.


Malýho kočka fascinuje, je nadšenej, když ji vidí! Neodháním ji pryč, když se mihne kolem malýho, naopak! Snažíme se je seznamovat.. Ale kočka většinou vezme roha.. Je to tak jak píšete.. Převážně sme pryč.. Ale to bývalo, i když malý nebyl ještě na světě..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 9:28:49
Odpovědět s citátem

Kozajda napsal:
Převážně sme pryč.. Ale to bývalo, i když malý nebyl ještě na světě..


A teď se optám - když jste byli dříve pryč, tak co jste udělali po příchodu domů? Z vlastní zkušenosti většinou první, co uděláme je, že pomazlíme čičiny a ony nás chvíli oblejzají a motají se pod nohy a asistují nám.

A když přijdete domů s malým, co se děje? Osobně bych tipla, že přitáhnete kočárek, vyndáte malého z kočárku, přebalit, převlíknout, naházet špinavé věci do pračky, vyložíte kašičky, lžičky, přesnídávky a už v tom okamžiku netušíte, kde Vám hlava stojí, do toho třeba začne malej vyžadovat pozornost ... prostě přivítání s kočinou asi nebývá tím prvním krokem, který uděláte po příchodu domů, a možná dříve bývalo. A to jsou takové drobnosti, které prostě kočka vnímá, různé změny .... netvrdím, že to tak je u Vás, ale ono nestačí se soustředit jen třeba na škrábání skříní, ale je nutné ten problém vidět celkově.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (40x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top