Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mastný ocas - jak o něj pečovat?

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
odberryho



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Mastný ocas - jak o něj pečovat?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2008 9:27:33
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, pokud už se to tu probíralo, tak se omlouvám, jsem tu poprvé Embarassed
Mám maincoona, už tříletého, a kořen ocasu se mu mastí. Po všech možných pokusech jsem zůstala u prosípání dětským pudrem Johnsons baby. Zdá se mi ale, že bude mít ocas za chvíli plešatý a to se snažím ho téměř nevyčesávat, abych mu ty chlupy sama zbytečně nevytrhala. Není to výstavák (tedy UŽ ne Laughing ), ale nevypadá to moc pěkně a když mu nebudu mastný ocas ničím ošetřovat, tak se mu začnou tvořit vřídky. Máte s tím nějaké zkušenosti? Bramborovou moučku jsem zkoušela také, ale kocour z ní byl úplně šílený, pořád se otáčel a snažil se ji dostat ze srsti pryč i když jsem většinu vyčesala kartáčem se štětinami. Předem díky za jakýkoliv typ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Mastný ocas - jak o něj pečovat?
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2008 15:31:54
Odpovědět s citátem

odberryho napsal:
Zdravím všechny, pokud už se to tu probíralo, tak se omlouvám, jsem tu poprvé Embarassed
Mám maincoona, už tříletého, a kořen ocasu se mu mastí. Po všech možných pokusech jsem zůstala u prosípání dětským pudrem Johnsons baby. Zdá se mi ale, že bude mít ocas za chvíli plešatý a to se snažím ho téměř nevyčesávat, abych mu ty chlupy sama zbytečně nevytrhala. Není to výstavák (tedy UŽ ne Laughing ), ale nevypadá to moc pěkně a když mu nebudu mastný ocas ničím ošetřovat, tak se mu začnou tvořit vřídky. Máte s tím nějaké zkušenosti? Bramborovou moučku jsem zkoušela také, ale kocour z ní byl úplně šílený, pořád se otáčel a snažil se ji dostat ze srsti pryč i když jsem většinu vyčesala kartáčem se štětinami. Předem díky za jakýkoliv typ


Něco na toto téma jsem našla náhodou zde: http://poradna.pro.kocky.sblog.cz/mastny_ocas/
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
odberryho



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2008 17:02:07
Odpovědět s citátem

Tak ten alkohol bych zkusit mohla. Vit.B jsem do něj cpala, ale neměla jsem výdrž, to přiznávám. On nerad cokoliv, co musí a tablety pangaminu pro něj nebyli natolik přitažlivé, aby je baštil sám Laughing Tak já jdu koupit nějakou vodku Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: Mastný ocas - jak o něj pečovat?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2008 14:12:40
Odpovědět s citátem

Alkohol bych rozhodně nepoužívala. Kůže se po něm může vysušit a obranná reakce většinou bývá, že kůže začne ještě více produkovat maz. Bramborový škrob není ideální, protože se opravdu špatně vyčesává. Nejlepší je používat od Gimbornu suchy šampon pro kočky. Musí se velmi důkladně vetřít až na kůži. Po 2 hodinách se musí vyčesat. Důležité je, aby byla kůže na omak nemastná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
odberryho



Založen: 15.08.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2008 18:04:27
Odpovědět s citátem

zatím jsem beztak alkoholovat nezačala. Sehnala jsem si kočičí suchý šampon, postupuju podle návodu, ale kocour si začal chlupy na ocase vykusovat. Takže asi bude návrat k dětskému zásypu a konzultace u veterinářky, jestli to není nějaká porucha chování (stres, nebo nevím co), každopádně už má asi 10cm pruh vykousaný - na tom místě má velmi krátké chlupy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katty



Založen: 16.06.2008
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2008 18:39:03
Odpovědět s citátem

odberryho napsal:
zatím jsem beztak alkoholovat nezačala. Sehnala jsem si kočičí suchý šampon, postupuju podle návodu, ale kocour si začal chlupy na ocase vykusovat. Takže asi bude návrat k dětskému zásypu a konzultace u veterinářky, jestli to není nějaká porucha chování (stres, nebo nevím co), každopádně už má asi 10cm pruh vykousaný - na tom místě má velmi krátké chlupy.


Určitě to není samo sebou a návštěvu veterináře bych absolvovala co nejdříve. Může se jednat i o nějakého parazita. Nejspíš ho to asi svědí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2008 9:16:51
Odpovědět s citátem

Ahoj, nám se takhle mastí Dominik (také main) na ocese a na zadku. Mívá občas i lupy. Nikdy s tím neměl problém, nastalo to až po té co absolvoval peripetie s kalicivirozou. Veterinářka říkala, že to je z toho stresu, ale pak už se to nezlepšilo. Přestal o zadní část těla uplně pečovat a nepečuje o ni dodnes. Veterinářka také tenkrát říkala, že takové projevy mohou být i u nemocných ledvin, ale krev byla v pořádku. Doporučila nám koupat v šamponu Lactaderm, ale to jsme vůbec nezkusili, jelikož ve vaně ho neudržíme. Jak vidí,že se bude něco dít, tak se začně vzpouzet a a ni dva ho neudržíme. Takže jsem zkoušela x věcí a nakonec jsme zůstali u čistého kolagenu pro kočky (firma Colafit) a k tomu dávámé tabletky od Lavet (skin tablette se to myslím jmenuje). Srst se o dost zlepšila, ale stále tam ta mastnota je. Jinak jestli na to používáte dětský zásyp, tak ten mi veterinářka nedoporučila, protože prý se akorát spojí s tou mastnotou a na kůži udělá vrstvu, kůže se bude bránit a mastit ještě víc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mastný ocas - jak o něj pečovat?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2008 10:15:17
Odpovědět s citátem

Ahoj, doporucuju pouzit suchy sampon od Héry - odkaz: http://www.exo-eko.cz/Antiparazitni-sampony-pro-kocky/Felin-Poudre-175-ml - funguje naprosto bezkonkurencne Smile alkohol, ruzny skroby a zasypy pro deti bych dal rozhodne nepouzivala... dokonce si myslim, ze ten problem vznikl prave diky pouzivani nevhodnych pripravku... Jinak tenhle suchy sampon se da vycesat uz za dve minuty, takze v podstate nasypu, poradne vetru a vycesu, takze kocour nema sanci na to, aby se snazil si to ze sebe dostat sam a vysledek je vonavoucky, nadychany, cisty kocouř Laughing urcite to vyzkousejte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2008 10:31:02
Odpovědět s citátem

Lentilko děkuju za nový tip, určitě se ho pokusím u nás sehnat, kdyžtak objednám z netu. Ale nevadí pak kocouřovi že voní?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lentilka



Založen: 31.07.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2008 10:07:54
Odpovědět s citátem

ne, nevadi mu to.. teda alespon si nestezoval Laughing Ta vune neni nijak zvlast vyrazna, rozhodne nevoni tak, ze bys to treba poznala, kdyz jde jenom kolem Very Happy
...ale tak ja se teda priznavam, ze mu strkam nosanek do kozisku Embarassed on totiz voni skvele porad Wink Nicmene po aplikaci tohoto spis takovou jemne pudrovou vuni, musis to ale dobre vycesat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: jak na mastný ocasek
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 23:57:32
Odpovědět s citátem

Zdravím Všechny můžeke mi poradit jak pečovat o ocásek,kocour (mainská mývalí) má rok a začal se mu mastit a dredovat ocas porat´te jak o něj pečovat .píšete používat,zasyp,bramborový škrob,nebo suchý šampon.Ale ja potřebuji vědět jak dál.Tak mu to nasypu na ocas a pak vyčešu?ale s tím taky vyčešu i stašně moc chlupů..je to normální..?nepříde o ocas...?nebo ho mužu i okoupat...myslím klasicky..poradte díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top