Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Astma u habešského kocoura

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ska



Založen: 28.08.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: Astma u habešského kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2008 22:15:17
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny milovníky koček,
chtěla bych se zeptat na zkušenosti s astmatem u koček. Mám skoro dvouletého habešského kocoura a letos začal trpět na astmatické záchvaty - povrchově dýchá, sípe, dýchá s otevřenou tlamou...začlo to v květnu a v podstatě trvá doteď. Bral 2x antibiotika, krátkodobě kortikoidy (Prednison) a teď dlouhodobě antiastmatikum. Prý bude muset brát léky pořád, existuje snad i možnost aplikace inhalátorem, ale to si nějak nedovedu představit . Možná že má i na něco alergii (podle rozboru krve), ale nedá se určit na co...Nález na plicích měl jako kdyby prodělal cca 50 zánětů, přitom byl nemocný jen jednou vloni.
Nemáte někdo zkušenosti s tím inhalátorem? Po prášcích totiž kocour přibírá a chodit s ním při každém záchvatu na injekce je poměrně náročné - v jednom týdnu v srpnu jsme byli na veterině 4x!
Předem díky za rady a názory!
Simona a kocour Gatu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2008 5:25:36
Odpovědět s citátem

Já zkušenosti nemám, ale zrovna včera jsem do schránky dostala časopis Naše kočky a je tam o astmatu u koček dlouhý článek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ska



Založen: 28.08.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2008 8:38:43
Odpovědět s citátem

Díky za tip, určitě si ho koupím!
S.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2008 18:56:11
Odpovědět s citátem

Ahoj Ska, já nemám sice habešského kocoura, ale 10měsíčního maina, ale astma prý má taky. Byla jsem s ním na veterině, vetka ho poslouchala, udělaly jsme rentgen a řekla, že Diggi má astma, dala mu injekčně lék, který zabírá 3týdny až 2měsíce s tím, že až přestane působit, musíme na injekci znova. A z čeho by to mohl mít netušíme, paní chovatelka mi psala, že nikdo z jeho sourozenců astma nemá, takže má alergii asi na nás Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nena



Založen: 21.09.2008
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 18:38:04
Odpovědět s citátem

Simono, můj kocour, který je už bohužel po smrti, měl silné astma, takže vím, co to je. Kortikoidy, každý den léky, při záchvatech lítání na injekce, kyslík, infuze, ve dne v noci. Astma jak již víš, se vyléčit nedá. je alergického původu, takže dávej pozor hlavně na pyly! nám se vždycky kocour začal zhoršovat při špatné pylové situaci, kdy jsou alergeny nejvíce v ovzduší. Nebylo možné větrat nebo ho nechávat vysedávat u pootevřeného okna. v podstatě musel být úplně izolován od venkovního prostředí. Taky na potravu jsem dávala pozor,ale u nás to byly spíše alergeny ze vzduchu, které ho dráždily. denně musel brát prednison a syntophillin, nevím jaké léky berete, kdyžtak napiš. ten syntop.je na rozšiřování průdušek, nutné denně. prednison jsme upravovali, protože má řadu vedlejších účinků, časem kromě tloustnutí může docházet i k poškozování ledvin, zavodňování, cushingův syndrom. Jenže bez prednisonu bysme byli ztraceni, to byl pořád náběh na záchvat. Akutní astma.záchvat je velmi nebezpečný, zažila jsem to, pokud by kocour nedostal včas kyslík, umřel by. Kyslíková terapie u nás stojí 1.200 za 15minut, takže jsme raději prednison brali bez velkého experimentování, nechtěla jsem lítat každý den na kyslík. Nakonec mi můj kocour zemřel, ani dodnes pořádně nevíme na co. Imunitní systém astmatiků je velmi slabý, koneckonců astma a alergie je porucha imun.systému. Domnívám se, že nakonec to asi byla Fipka, ale lékaři nám to nepotvrdili. Měl poškozená játra i ledviny(zjištěno při pitvě) ale protože to byl kocour z útulku a u nás byl pouze půl roku, nevím, čím si prošel před tím, než se k nám dostal. takže nemůžu samozřejmě tvrdit, že ho zabilo astma, jen chci říct, že takové zvířátko je velmi choulostivé. Celou dobu jsem doufala, že se mi povede najít nějaký způsob, jak mu astma zmírnit. bohužel se to spíše zhoršovalo. Snažte se nevynechávat léky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ska



Založen: 28.08.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 20:15:06
Odpovědět s citátem

Moc děkuju za všechny informace, je mi líto, že to takhle dopadlo, muselo to být děsné.
Já musím zaklepat, trochu se to u nás zlepšilo, jeden doktor mi doporučil dávat kocourovi jen granule pro kastrované kocoury a nic jiného....a docela to zabírá. Kocour trochu zhubnul a dýchá taky líp. Ale pořád bere to antiastmatikum a teď nějaké kapky na posílení imunity.
Prednison bral letos docela často, ale naštěstí i naši doktoři se snaží přijít na lepší řešení, taky říkají, že to dlouhodobě není moc dobré.
Snažím se stále pátrat po dalších možnostech, třeba mi ještě někdo poradí i tady.
Držte mi palce!
Simona
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 20:54:28
Odpovědět s citátem

Držíme palce, u nás to tedy není tak hrozné, aby musel brát léky denně, stačí jednou za měsíc ta injekce a je v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ska



Založen: 28.08.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 21:12:22
Odpovědět s citátem

Díky za solidaritu, Erianko!
Bylo by možné zjistit název té injekce? Zmínila jsem se o ní u veterináře, ale možná jich existuje víc nebo jí neznají Smile
S.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nena



Založen: 21.09.2008
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 21:47:14
Odpovědět s citátem

Způsob léčby záleží hodně na projevech a rozsáhlosti nemoci.Náš kocour už měl to těžké stadium, kdy v podstatě bez léků neustále kašlal, nemohl pořádně dýchat, vyhýbal se jakékoli aktivitě.Tam už je pravidelné denní podávání léků nutností. My jsme pro představu brali 2xdenně syntophyllin a 2denně 1/2-1 prednison 5mg. Jiná možnost nebyla,slabší léky nebo dávkování nezabraly. U astmatiků lidí je situace mnohem lepší. Můžou si kortikoidy dávkovat v průběhu dne inhalátorem a to je pro tělo mnohem menší zátěž než tabletová forma. Pro zvíře si inhalátorovou formu neumím moc představit, protože z toho inhalátoru se to musí velmi hluboce vdechnout.Musel by to být nějaký specialně upravený inhalátor pro zvířata. Jinak další moje zkušenosti: astmatu nesvědčí suchý vzduch.Pokud budete teď přes zimu topit, zkuste zajistit nějakou formou zvlhčování vzduchu. já jsem se zajímala i o specialní zvlhčovače vzduchu pro alergiky, to hodně pomáhá, ale není to nic levnéhoKaždopádně je to lepší než mokré ručníky na topení, protože tam se zase v tom vlhku začnou množit bakterie, které naopak astmatu škodí. některé zajímavosti a novinky ohledně astma si můžete přečíst třeba na www.proalergiky.cz, tam jsem taky sbírala informace o pomoci astmatiků. Astma u zvířat je v podstatě to samé co u lidí, léčí se i stejnými léky.Přeju vám více štěstí v léčbě, naštěstí máte kocoury se slabší formou atmatu a zřejmě je to nijak významně handicapovat v životě nebude, jen se to musí hlídat, aby se to nezhoršovalo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ska



Založen: 28.08.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 21:58:05
Odpovědět s citátem

Moc děkuju za všechny rady, suchý vzduch asi doma mám, bydlím v paneláku, takže to musím nějak řešit.
Jsem ráda, že se mi ozval někdo, kdo problémy s astmatickým kocourem zná, protože to jinak nemám s kým probrat...většina lidí vůbec neví, že něco takového u koček taky existuje.
Mějte se dobře a věřte, že Vaše rady jsou pro mě hodně cenné!
Díky
Simona
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 9:12:47
Odpovědět s citátem

ska napsal:
Moc děkuju za všechny rady, suchý vzduch asi doma mám, bydlím v paneláku, takže to musím nějak řešit.
Jsem ráda, že se mi ozval někdo, kdo problémy s astmatickým kocourem zná, protože to jinak nemám s kým probrat...většina lidí vůbec neví, že něco takového u koček taky existuje.
Mějte se dobře a věřte, že Vaše rady jsou pro mě hodně cenné!
Díky
Simona


Ja ještě doporučím čističku vzduchu, máme jí doma pro lidi - astmatika alergika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nena



Založen: 21.09.2008
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 12:32:35
Odpovědět s citátem

tu jsem taky chtěla zmínit, ale bohužel ceny jsou dost vysoké. Ovšem lidem určitě prospívá i bez astmatu, takže pokud by to chtěla rodina s astmatickým kocourem pojmout jako dárek k vánocům nejen pro něj, tak vzhůru do toho. Zvlhčovače jsou o něco levnější, ale snad by pro začátek stačilo, pokud kocour nekašle příliš a má astma pod kontrolou, umístit jen ty klasické zvlhčovače na radiator
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 14:32:37
Odpovědět s citátem

nena napsal:
tu jsem taky chtěla zmínit, ale bohužel ceny jsou dost vysoké.


My ji měli za nějaké 3000,- , (tím chci říct, žei když v porovnání s platem to je dost, tak mi to nepřijde tak hrozné, vzhledem k tomu, že je to investice pro zdraví. Dokonce i vydrží a funguje (ja tomu moc nevěřila, ale minimálně na prach je opravdu účiná - sama nejsem alergik ani astmatik, tak to na sobě nepoznám, ale ta špína při čištění Smile ). Jenom mi vadí, jak šumí.
Když by někdo chtěl (už nemám přehled jak to kde stojí), mohu mu snad ještě najít, kde byla koupena - bylo to přes net.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ska



Založen: 28.08.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 15:01:06
Odpovědět s citátem

Díky moc, už jsem taky něco našla na netu...nevím, co pořídit spíš - jestli čističku nebo zvlhčovač...Čistička bude asi dražší, z toho, co jsem zatím viděla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 16:01:14
Odpovědět s citátem

Ahoj, měli jsme kocourka co byl od malinka hodně nemocný, astmatik alergik, epileptik. Ale vše jenom lehkou formou.
Ale hodně pomáhalo nejenom zvlhčení vzduchu, ale také né moc vytopený byt. Ne teda zima jak v rusku, ale něco mezi 18-20 stupni. Víc už působilo problémy. Smile
Odpovědět 
Erianka



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 57
Bydliště: Pikovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2008 19:21:03
Odpovědět s citátem

Název toho léku Vám zjistím, já momentálně nejsem doma, ale už jsem poprosila přítele, aby se mrknul Kokosovi do papírů z veteriny, jak se to jmenuje. Takže hned jak budu vědět, napíšu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 12:39:57
Odpovědět s citátem

ska napsal:
Díky moc, už jsem taky něco našla na netu...nevím, co pořídit spíš - jestli čističku nebo zvlhčovač...Čistička bude asi dražší, z toho, co jsem zatím viděla.

Ska mi měli i ten zvlhcovac, byl do zasuvky. Rozbil se za asi za 14 dni. Takze ja bych z vlastni zkusenosti doporucila investovat spis do cisticky - urcite zachyti prach, clovek se divi, co je v byte. Byvaly ji ma v predsini bez oken, kde kouri jak fabrika (treba 2 - 3 krabky denne) a bylo to opravdu znat. Jestli zachyti i ty pyly a roztoce (take silny alergen) - to uz asi musime verit vyrobcum Smile Nicmene treba na strankach casopisu dtest.cz najdes test na nejakou cisticku, kde odhalili, ze je neucinna. Takze bych prosla ten net, testy pro spotrebitele, tech stranek je vic. Hodne jso uv tomhle dobri Nemci. My meli nejakou s atestaci uz nevim koho, ale i tak ja byvam skepticka- tem nezavislym testum verim vic. Myslim, ze ten zvhcovac krasne nahradi nadoba na radiatoru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nena



Založen: 21.09.2008
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2008 23:19:24
Odpovědět s citátem

já jsem nejdříve také tápala, jestli čistička nebo zvlhčovač, ale u těch levných čističek pozor, výše cen je téměř úměrná schopnosti zachycovat alergeny. většina astmatiků není alergická na prach(který samozřejmě dýchání také zhoršuje, ale nezpůsobuje astmatické záchvaty-stažení průdušek), ale na pyly, proto by mělo smysl investovat do kvalitní a dražší čističky, která už tyto parametry splňuje. U levných zvlhčovačů je zas potřeba počítat s vyšší hlučností na s tím, že pokryje méně metrů čtverečních. Dá se bez problémů pořídit na netu zvlhčovač kolem 1.200,- ale podle toho, jak jsem to prostudovávala, by nesplňoval ani polovinu toho, co bych od takového zařízení pro astmatika požadovala, nehledě na to, že když to má běžet celou noc v místnosti kde spíte, není ideální, aby byl přístroj hlučný.Zvlhčovačů je více typů, já jsem viděla z těch levnějších kolem 1.500,- přímo v akci parní, má ho kamarádka a ten by ještě docela ušel. u těch čističek vzduchu jsem z hlediska alergenů byla spokojená až od 3.500,- kč výš. Zkuste projít zkušenosti na diskuzích přímo na stránkách pro alergiky, tam se dozvíte i o různých typech čističek a zvlhčovačů víc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (28x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Kočičí jména (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top