Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

KOCICI TRAVICKA

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: KOCICI TRAVICKA
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2008 8:42:26
Odpovědět s citátem

AHOJ VSEM, CHTELA JSEM SE VAS ZEPTAT JESTLI NEMATE RADU, KDE SEHNAT LEVNEJI KOCICI TRAVICKU. TEDY MYSLIM VYLOZENE TU KOCICI, NE VYPESTOVANOU PSENICI (TU MI CICA ODMITA PAPAT:) )
KUPUJI JI V OBI ZA 69 KC A VYDRZI TAK 14 DNI COZ MI PRIJDE DOST DRAHE Sad((MOJE CICA TU TRAVICKU ZBOZNUJE...
DIKY ZA INFO PAVLA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2008 18:33:53
Odpovědět s citátem

Pokud si koupíte semínka a sama si jí vypěstujete, pravděpodobně Vám déle nevydrží. Zkuste se zeptat v květinářství. Existuje kytka, která vypadá jako travička, ale má delší listy a říká se jí "Kočičí tráva". Prodává se v květinářství jako normální pokojovka. Nám jí květinářka sehnala, když jsem si o ní řekla. Zkuste taky koupit šáchor. Naše Betty taky z pšenice nebyla nijak odvázaná, ale tu trávu a šáchor miluje. Co ta s tou kytkou dělá, to je neuvěřitelné. Při prvním kontaktu došlo k naprosté destrukci rostliny během několika málo minut. Ostatních kytek si skoro nevšímá. Nakonec to kytka přežila a žije i když si Betty chodí průběžně ukusovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: TRAVICKA
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2008 7:04:36
Odpovědět s citátem

BETTY DEKUJI ZA ODPOVEDE,
JA PRAVE KUPUJI TU OSTROU KOCICI TRAVICKU,ALE STEJNE MI DELE NEVYDRZI Sad SACHOR MAM TAKE, ZE ZACATKU HO KOCENKA MILOVALA, TED SI HO VUBEC NEVSIMA, TAK HO MAM NA SKRINI JAKO OKRASNOU KVETINU...
PAVLA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: TRAVICKA
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2008 9:55:15
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
BETTY DEKUJI ZA ODPOVEDE,
JA PRAVE KUPUJI TU OSTROU KOCICI TRAVICKU,ALE STEJNE MI DELE NEVYDRZI Sad SACHOR MAM TAKE, ZE ZACATKU HO KOCENKA MILOVALA, TED SI HO VUBEC NEVSIMA, TAK HO MAM NA SKRINI JAKO OKRASNOU KVETINU...
PAVLA

Já už jsem pákrát hledala, co přesně se myslí tou "kočičí trávou" a jediné, co jsem našla, bylo vyjádření, že je to prý druh šáchoru, který nemá růžice, ale vypadá jako ostrá tráva. Tak nevím Smile
Teď si zrovna čtu na jednom fóru povídání o různé kočičí zeleni
http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=1899
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: TRAVICKA
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2008 10:12:38
Odpovědět s citátem

Jestli se kočičí trávou nemyslí náhodou tahle rostlinka alias cyperus zumula -
http://www.allcats.cz/gallery/1157035300_timmy.jpg
http://www.zwerfkattendordrecht.nl/Alles_over_katten/Images/Cyperus_Zumula.jpg
http://tinypic.com/m80nk3.jpg

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2008 10:41:07
Odpovědět s citátem

AHOJKY Smile
To je presne ono April co jste dala do odkazu, tu mam doma, ale dlouho nevydrzi, vydatne ji zalevam i rosim,ale dele jak 14dni nevydrzi a to stoji 70 kc Sad
jinak ji maji take v ikee za 14 kc ale jen malinkou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2008 11:06:05
Odpovědět s citátem

Tuhle kočičí trávu (šáchor) mám také. Také mi vydržela vždycky krátce. Jedna paní mi ale poradila, že šáchor musí stát ve vodě. Takjsem koupila větší květináč a jen dolévám vodu a už drží půl roku. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: TRAVICKA
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2008 11:45:54
Odpovědět s citátem

April napsal:
Jestli se kočičí trávou nemyslí náhodou tahle rostlinka alias cyperus zumula -

April


Jojo, cyperus čili šáchor Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2008 11:47:10
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Tuhle kočičí trávu (šáchor) mám také. Také mi vydržela vždycky krátce. Jedna paní mi ale poradila, že šáchor musí stát ve vodě. Takjsem koupila větší květináč a jen dolévám vodu a už drží půl roku. Smile


Jak na to reagují kočičáci? Nemají snahu vodu pít nebo nejlépe květináč převrátit a vodu vylít?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2008 12:30:17
Odpovědět s citátem

Já mám květináč se šáchorem ve větším keramickém obalu a mezera mezi květináčem a obalem je vyplněna kamínky. Takže je květináč težký a kočka ho nepřevrhne. Vodu mám skoro až nahoru, ale ne úplně, takže přes kamínky není vidět a Betty jí nepije. S tou "kočičí trávou" mám ale jiné zkušenosti. Několik jsem jich taky umořila, protože jsem je přelila. Teď jí zalívám tak jednou za týden a drží pěkně už asi 3 měsíce. Pokud nepočítám zásahy naší číči. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2008 16:16:56
Odpovědět s citátem

Přesně. Mám květináč o něco menší, než keramický obal a v něm vodu tak, aby stál květináč pořád ve vodě. Také můžete mezi nasypat keramzit ( snad jsem ty kamínky pojmenovala správně Very Happy )
Kočinám šáchor moc chutná a ožírají ho jen když mají potřebu čistit si žaludek. Protože dostávají pasty a bonbónky na bezoáry, není až tak často. Nejvíc se líbí koťátkům, docela s ní řádí. Zase si nevšímají ostatních kytiček Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: Re: KOCICI TRAVICKA
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2008 17:28:31
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
AHOJ VSEM, CHTELA JSEM SE VAS ZEPTAT JESTLI NEMATE RADU, KDE SEHNAT LEVNEJI KOCICI TRAVICKU. TEDY MYSLIM VYLOZENE TU KOCICI, NE VYPESTOVANOU PSENICI (TU MI CICA ODMITA PAPAT:) )
KUPUJI JI V OBI ZA 69 KC A VYDRZI TAK 14 DNI COZ MI PRIJDE DOST DRAHE Sad((MOJE CICA TU TRAVICKU ZBOZNUJE...
DIKY ZA INFO PAVLA


taky jsem to kdysi tak moc řešila. nakonec se nejvíc osvědčilo vykopnout klukům drn trávy venku a "zasadit" do květináče. během týdne je sežraná a v zimě jezdím do ikea pro http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80058935
nebo trávu : http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50107999
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re: KOCICI TRAVICKA
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2008 13:13:16
Odpovědět s citátem

Nosím trávu ze zahrady, žere jen jeden určitý druh. Vždy, když se objevím s baťohem (zahrada cca 3km daleko), tak mně vítá s nadšením a na trávu se vrhá jako by týden nežrala. Prostě se kočička na chvíli mění na pasoucí se ovečku. Tráva musí být čerstvá a mít nezažloutlé "špičky".
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: šáchor
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2008 21:55:49
Odpovědět s citátem

Obilí ani tu trávu (která je asi taky obilím) od Gimpetu moje kočky ignorují - kupuji v Ikea za 14 Kč květináček, mají k němu i keramický obal za 11- šáchor je menší než z OBI nebo z Bauhausu (tam stojí 59,-), ale zato mladý a není ještě tak ostrý, jako když vyroste a zesílí - jedna z mých koček si tím vždy úplně poškrábe krk a pak mi z toho kašle. Koupím 3, rozestavím různě a mají tak"každá svůj". Jak už tady zaznělo, šáchor potřebuje být neustále vlhký, nesmí zaschnout! A rozhodně i při docela vášnivém okusování (jak donesu čerstvý, dají mu přednost i před masem a nastávají "pastevní" hody) mi vydrží i pár měsíců.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2008 22:28:49
Odpovědět s citátem

ja koupila "travu" ve zverokruhu, pospichala jsem a meli ji za pultem tak jsem to poradne nevidela, stalo to 35kc a bylo v tom obili Rolling Eyes uz vyrostlo, kocour ho ocichal, jednou si kousl a kasle na to..........sachoru si obcas da, ale mam strach jestli to neni malo......jsou mu 4 mesice, myslite, ze treba zacne pozdej?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2008 5:25:07
Odpovědět s citátem

Ve čtyřech měsících si nemusíte s tímto problémem lámat hlavu. Já mám šest britek ve věku od jednoho roku do deseti let, žádnou trávu ani šáchor nemají, jen jim občas dávám hairball granulky a nikdy žádné problémy v tomto ohledu neměly.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2008 18:50:25
Odpovědět s citátem

prave me zarazi,ze v bauhausu nebo obi je tak draha to je hruuza. ja jsem ji vzdycky mela ve vode,ale asi chcipla tim, ze byla zase moc prelita , nechce se mi ji kupovat kazdych ctrnact dni a take ji shanet, v bauhausu u nas ji maji jen obcas. moje kocicka ji miluje papa ji otira si o ni atd, nikdy ji neprevrhla ani nepije z kvetinacu, zkousela jsem vysetou psenici a te se ani nedotkla a travu ze zahrady ignoruje take :(pak mam take takovy ten klasicky sachor jak ma dlouhy stonek a nahore takovy jako destnicek, ten milovala jako mala,ale ted ho mam jen jako pokojovku. jinak pastu na bezoary dostava spis mi jde o to , ze ji opravdu miluje. tak nevim asi budu kupovat ty male v ikee Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Kočičí tráva
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2008 13:35:01
Odpovědět s citátem

Já už jsem zde jednou psala a nabízím svou zkušenost znova:
Sežeňte si kukuřičný klas a ten zasaďte tak, aby cca 2 cm klasu byly zasypány hlínou.Pak stačí zalévat a do 14ti dnů naroste krásné zelené lupení, které je asi dost šťavnaté, protože moje kočičičky to žerou, jak divé.Když vše zelené ožužlají, vyklepnu klas, odřezu ty dva cm, znovu zasadím a tak pokračuji až do konce klasu.Zatím se to kočkám nepřejedlo a komu jsem to doporučila, jen chválí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2008 19:20:17
Odpovědět s citátem

Máte na mysli obyčejný klas kukuřice? Z toho něco vyroste? Koukala jsem, že je ale ještě malá a co v zimě?
Určitě to zkusím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Kočičí tráva
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2008 19:38:46
Odpovědět s citátem

mixatko.v napsal:
Já už jsem zde jednou psala a nabízím svou zkušenost znova:
Sežeňte si kukuřičný klas a ten zasaďte tak, aby cca 2 cm klasu byly zasypány hlínou.Pak stačí zalévat a do 14ti dnů naroste krásné zelené lupení, které je asi dost šťavnaté, protože moje kočičičky to žerou, jak divé.Když vše zelené ožužlají, vyklepnu klas, odřezu ty dva cm, znovu zasadím a tak pokračuji až do konce klasu.Zatím se to kočkám nepřejedlo a komu jsem to doporučila, jen chválí.



Zdá se mi to jako super nápad. Podaří se to i ze sušeného klasu? Nevím, kde bych sehnala celý klas. ( tedy jenom mražený a to asi nebude ono)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Zelené lupení s kukuřice
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2008 18:48:51
Odpovědět s citátem

Ano,zkluste a uvidíte sami!Klas musí být dozrálý,i starý,loňský,předloňský.Jak už jsem psala:zasadit vždy dva cm do hlíny, zalévat a za 14 dnů začne růst zelené lupení.Když odroste a hnědne,klas z květináče vytáhnout,dva cm škaredého konce odříznout a znova zasadit,tak pořád,dokud klas vystačí.
Nedozrálé klasy nelze použít.Musíte si počkat do podzimku a pak teprve
trhat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2008 21:02:52
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=721
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Chronické selhávání ledvin u ... (61x)
2
Veterinární poradna: Kocour je stále hubený - může to ... (59x)
3
K rozšíření populace koček došlo vždy ... (59x)
4
Veterinární poradna: Britský modrý kocour zvrací hned ... (31x)
5
Veterinární poradna: Laparoskopie a inhalační ... (24x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top