Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

informace o Sphynxovi


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lenkat



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Litvínov

Předmět: informace o Sphynxovi
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2008 17:10:06
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
je mi 14 let a mám chovnou stanici koček lenkat.cz (SIA, MCO, BRI). Jezdíme i na výstavy, kde stewarduji. Zaujali mě tam kočičky plemene kanadský Sphynx. Snažím se přemluvit rodiče o koupi této kočičky. Potřebovala bych na přesvědčování vědět něco o tomto plemeni. V knížkách jsem toho přečetla spoustu, ale je to všechno pravda? Ne vše co je v knížkách platí.
Je potřeba je denně koupat, aby nezamastili sedačku? Může žít s ostatníma našima kočkama, nepoškrábou jí? A můžete mi ještě doporučit nějakou dobrou CHS, kde bych sehnala kočičku vhodnou na výstavy s perfektní povahou.
Předem děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2008 19:33:14
Odpovědět s citátem

Tak knížkám bych každý slovo nevěřila , ale spousta informací a zkušeností je tu už uvedených stačí se podívat a pořádně fórum pročíst a najdeš myslím si vše co potřebuješ , konkrétně kopat denně nemusíš , řeší se to individuálně podle toho jak se kočičák špiní osobně koupeme jednou měsíčně plus když je nutnost používáme dětské vlhčené ubrousky nebo mimíse utřeme vlhkou houbou . S ostatníma kočkama se podle všeho snáší dobře a bez problémů , kůži má pevnější a uzpůsobenou tomu že nemá srst takže by ho neměli zranit pokud doma nemáš nějakou opravdu brutální Nikitu , ale v takovém případě by mu ale srst stejně nepomohla takže... no myslím že problém nebude . Prostuduj to tu a budeš moudřejší . Co se chs týče je z čeho vybírat , ale super povahu maj snad všichni kočičáci tohoto plemene a aby to byl fešák nebo fešanda na výstavy , to taky nebude problém , vyber si barvu a určitě toho pravého nahaťoura mezi námi najdeš. Zastoupení má mezi námi snad každá trochu zavedená chs . Informace o konkrétní chs nejlépe podají majitelé koťat z konkrétních stanic a myslím že nejlepší to bude soukromou zprávou .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lenkat



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Litvínov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2008 19:50:34
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. Celé odpoledne jsem na netu a snažím se zjistit vše potřebné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2008 20:51:21
Odpovědět s citátem

for lenkat:

Líp než Markét bych to nenapsal, 100% souhlas. Je fakt že sphynxíci jsou dost individuální, třeba my koupeme cca 1x týdně, po pár dnech jsou jak kominíci. A ty jejich boje občas vypadají hrůzostrašně, ale nemají pak ani škrábaneček, spíš je to taková rituální hra Smile Jinak na mých stránkách máš seznam snad všech sphynxů co tu jsou a CHS, tak máš z čeho vybírat a konkrétní péče o mé dva sphynxíky je tam popsaná taky Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2008 11:06:55
Odpovědět s citátem

lenkat napsal:
Děkuji za odpověď. Celé odpoledne jsem na netu a snažím se zjistit vše potřebné.


Když se podíváš na stránky fofo177, najdeš tam na jednom místě TOLIK informací o naháčcích, jako nikde na celém webu dohromady Wink Ješrtě se podívej na stránky Karolíny Leitnerové www.tyrellsphynx.com, tam je taky hodně informací.

Nebude až tak veliký problém najít kotě, spíš si musíš uvědomit, že nahatka na chov nebude laciná záležitost-počítej tak cca 30000 Kč. A ne každá CHS ti bude ochotná kotě k chovu prodat, většinou prodávají jen na mazla s podmínkou kastrace.

Já mám nahatého Adama, a koupu ho taky tak 1-2x měsíčně, jinak otírám vlhčenými ubrousky. Musí se jim častěji čistit i uši-já osobně mu je vytírám ubrouskem denně a po koupání zajedu vatovými tyčinkami hlouběji do ucha (pak mě chvíli nemá rád Wink ), a po koupání mu čistím i drápky (to mě přímo nenávidí Evil or Very Mad ).

Přizpůsobiví jsou nesmírně-Adam se vyloženě zkamarádil s naším velkým psem-labradorem, a nemá problém ani s žádnou další novou kočkou. Jen když jsem přinesla druhé kotě, tak se mnou 2 dni nemluvil Rolling Eyes -pak se vycukal a jsou z nich nejlepší kámoši. Třetí kotě už neřešil, to byli kámoši okamžitě. A když k nám přijde návštěva, do 10ti minut má naháčka buď na klíně nebo za krkem. Když kocouři jakoby bojují, vypadá to hrůzostrašně, ale je to jen jako a nejsou z toho žádné velké šrámy. Já jim tedy všem třem stříhám drápky (i z pudu sebezáchovy, protože mě často používají jako dopravní prostředek-hlavně devon na mě skočí z naprosto nečekaně každou chvíli a přistane mi za krkem Wink ).

Kdo se jednou blíže seznámí s naháčkem, prostě ho musí mít. Jsou to skvělé kočky, osobnosti, srovnat se v kočičí říši s nimi může snad jen devon rex (ty mám dva, tak vím o čem mluvím). Nic neničí, dpápky si škrábou na místech k tomu určených, k hlodání si vybrali starý košík na noviny a časopisy, takže ten jsem jim na ničení ponechala. Jako koťata mi každý z nich okousal pár knížek, ale teď už to nedělají. Zrovna včera dcera říkala, jaké mám štěstí, že mám tři kočky a ani jedna nedemoluje byt. Že plno známých má kočku jen jednu, a má doma na svědomí kde-co. Možná je to právě tím, že jich je víc a tudíž si vyhrají samy mezi sebou, a taky tím, že pracujeme doma, takže je mám trvale pod dohledem a nežádoucí chování jsem mohla včas zarazit. Ale ono toho až tak moc nebylo. Hlavně Adam respektuje zákazy, devon ani omylem. Jsou věci, které mají zakázané-jako pobyt na kuchyňském stole-což příliš nerespektují (devoni, sphynx ano), protože vědí, že zase až tak moc mi to nevadí. Co respektují všichni, zákaz vstupu na kuchyňskou linku. (Nesmím tam ovšem zapomenout maso, nebo ho nechat rozmrazit ve dřezu-to si ho dovedli víc jak kilový kus z dřezu shodit na zem a téměř celý kus společně spořádali-moje chyba Wink ).

Pokud budou rodiče ochotni ti dát tolik peněz, tak spyhnx je láska na celý život. Dá se s ním bez potíží i cestovat, je fakt adaptabilní. Držím palečky, ať se svého naháčka dočkáš.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
lenkat



Založen: 27.09.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Litvínov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 9. 2008 11:52:28
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. Všechny weby jsem již prostudovala. Pan Fojtík má stránky opravdu pěkné a poučné. Chováme kočky siamské, které vypadají, že budou povahou sphynxům podobné. Protože je máme pořád na klíně, musíme jim také stříhat drápky. Problém přemluvit rodiče nebudou až tak peníze, jao počet zvířat u nás doma. Horší než s mamkou to budé s tátou.
Nebudete někdo 18-19.10 vystavovat v Praze? My tam budeme oba dva dny vystavovat a já budu stewardovat.
ještě jednou moc děkuji za vše Vaše odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2008 5:56:21
Odpovědět s citátem

lenkat napsal:
Děkuji za odpověď. Všechny weby jsem již prostudovala. Pan Fojtík má stránky opravdu pěkné a poučné. Chováme kočky siamské, které vypadají, že budou povahou sphynxům podobné. Protože je máme pořád na klíně, musíme jim také stříhat drápky. Problém přemluvit rodiče nebudou až tak peníze, jao počet zvířat u nás doma. Horší než s mamkou to budé s tátou.
Nebudete někdo 18-19.10 vystavovat v Praze? My tam budeme oba dva dny vystavovat a já budu stewardovat.
ještě jednou moc děkuji za vše Vaše odpovědi


Tak já osobně tam budu s malou slečnou plemene Don sphynx což je také nahatka ale Ruského původu jmenuje se Georgetta a je želvička s bílou.Samozřejmě se zastav budu ráda a jedu 18.10.2008. Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (27x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
3
HCM u koček - program PawPeds (19x)
4
Debakl (17x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (16x)
6
Zlomek vteřiny (16x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
8
Na domácí frontě klid? (14x)
9
Veterinární poradna: Kočka s nadváhou sní vše té ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top