Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Útulek nebo rodina

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Colafi
Anonymní





Předmět: Útulek nebo rodina
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 9:11:39
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím Vás o radu. Kamarádka našla v březnu kočičku a nyní si našla přítele, který je alegrický na kočky. Chce jí dát do útulku, což mi "milovnici kočiček" přijde hrozné. Ráda bych si jí vzala, ale sem poměrně pracovně vytížená, tzn. 2x-3x týdně odcházím ráno a přijdu až v půl desáté večer. Myslíte si, že by to u mne kočička přežila? Nestrádala by? Ale asi by to pro ní bylo lepší než být v útulku, ne? Děkuji za odpověď.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Útulek nebo rodina
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 9:30:35
Odpovědět s citátem

No pro kočku je jakékoliv řešení lepší, než útulek.
Kočka je relativně soběstačný tvor, takže na člověku až tak "nevisí", ale pokud jste nějak víc pracovně vytížená, doporučila bych, abyste si pořídila rovnou kočky dvě. Dvě kočiny si plně vystačí a člověk má pak menší výčitky, když se někde zdrží, a práce to není o moc víc, než s jednou kočinou.
Škoda, že kamarádka nechce řešit i problém s alergií přítele (jde samozřejmě o to, jak velká ta alergie je!), někdy to vypadá tragicky, ale tělo si časem na alergen relativně zvykne.
Jinak je od vás super, že se kočičky chcete ujmout!!! Tak držím palce, ať přechod kočičky do nového domova proběhne hladce!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Věra Ľuptáková



Založen: 29.03.2004
Příspěvky: 31
Bydliště: Starý Pařezov

Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 9:50:14
Odpovědět s citátem

Ono se na alergii vymlouvá spousta lidí, ale mnohdy to ani alergie není. Přijde nějaká drobná viroza a už ALERGIE!!
Já mám 2 psice a 3 kočky. Tedy teď momentálně 19 koček Razz . Mám alergii, kterou mi určila paní doktorka. Na psí i kočičí chlupy. No ale přeci proto nebudu žít ve vakuu. Dnes je skoro každý na něco alergický. Něviděla bych v tom tak velký problém. Jeden náš kocourek šel do rodiny alergiků. Nejprve se kýchalo a slzelo, potom se to zklidňovalo a dnes už Honza s kocourem i spává. Byla jsem samozřejmě připravena a alternativu, že se mi kocourek vrátí, ale protože si ho přáli, stav se zlepšil. Proto bych si myslela, že by spíš měl přítel zatnout zuby a snažit se pochopit, že může mít vaše kamarádka ráda i tu kočičku Wink .
A pokud je to neřešitelné, myslím, že kočka je právě ten tvor pro lidi, kteří nemohou chodit denně venčit do parku, běhat po louce tedy vlastnit pejska. Je určitým řešením i pro lidi, kteří jsou pracovně vytíženi, ale přeci jen si toho tvora nemohou odříct. Bude na vás doma čekat a o to bude raději ve vaší přítomnosti. Ale opravdu by to chtělo, aby měla kamaráda. Vyřádí se s ním a nebude z dlouhé chvíle třeba trošičku "devastovat" byt Very Happy
_________________
Věra Ľ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Colafi
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 10:35:01
Odpovědět s citátem

Moc Vám děkuji za odpovědi. Myslím si, že alergie jejího přítele nebude až tak tragická. Vyrustal ve sterilním prostředí, bez zvířat a nalezená kočička mu zřejmě "nevoní" a kamarádce asi také moc nepřirostla k srdci, má ji přeci jen od března. Bydlím v jedna plus nic takže byt pro dvě kočiny by asi byl moc malý, ale asi to spolu vyzkoušíme a když bude smutná tak se odstěhuji k příteli do baráčku a pořídíme další číču. Very Happy
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 10:46:48
Odpovědět s citátem

Jéje 1+nic je pro dvě kočiny a jednoho člověka akorát Smile
My máme 1+1 a jsme tam 2+2 ... a vejdeme se a není to zrovna obr byt ... ale uvidíte sama, na co se budete cítit.
Tak držím palce a dejte vědět, jak se vám vede!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 17:44:54
Odpovědět s citátem

Souhlasím s paní Věrou, já mám také prokázanou alergii na psy a kočky a kočku mám doma.Ze začátku to byl celkem boj, rýma, dušnost, slzení, ale dá se to zvládnout. Tedy v mém případě za pomocí léků, ale i za tu cenu jsem se kočky nevzdala, i když doktorka, rodina, všichni prudili a radili dát kočku pryč. Já si ale neuměla život bez ní / a bez jakékoli kočky/ ani představit a dobře jsem udělala!
Pokud to přítel ani nezkusí, je to spíš v něčem jiném a asi číču spíše příliš nemiluje. Crying or Very sad
Ale ať už je to jakkoliv, jsem moc ráda, že se jí chcete ujmout a děkuji vám za to, napište jak to dopadlo!!
Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: Také jsem alergik
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2006 20:48:03
Odpovědět s citátem

Spustilo se to u mne 14 dní po té, co jsem si přinesla kočičku domů. A tak jsem tyto 2 příspěvky dnes přečetla, a tak se mi ulevilo. Sama jsem tehdy hledala rady, co a jak, protože kočičky jsem se nedokázala vzdát. A dnes už bych to nedokázala vůbec. Sice pořád bojuju, lečím se homeopatiky, ale snažím se být trpělivá (i když někdy je to hodně těžké). Touha mít kočičku je opravdu silná. Já bohužel své doktorce nevěřím, a tak k ní odmítám chodit. Spoléhám na homeopatika. Všechny zdravím a alergikům ZDAR
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2008 11:07:41
Odpovědět s citátem

No myslím, že to bude určitě tím, že kočina nepřirostla ani slečně ani jejímu příteli k srdci. Já mám prokázanou alergii na kočičí chlupy už od malička - od malička máme také kočku, nejdříve jednoho kocoura, po jeho smrti jsme si okamžitě pořídili kočičáka z domácího depozita, toho máme doteď (mají ho moje rodiče) a já si s přítelem pořídila siamku. Přítel má stejně jako já alergii na kočičí chlupy ale díky tomu, že máme siamáčka, tak je to lepší než u našeho druhého kocoura (ten ještě celoročně líná a má strašně chlupů). Sice mi to dělá problémky - celoročně smrkám, ale koček bych se nikdy nevzdala!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mautyck



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2008 18:11:04
Odpovědět s citátem

Pche. Já mám diagnostikovanou alergii na všechno možné, a po letech a letech na lécích konstatuji, že jde hlavně o psychiku.

Když jsem chtěla chodit ke koním, přetrpěla jsem kýchání a po třech týdnech pravidelného pobytu ve stáji (prach, seno, zvířata...) se můj stav zlepšil. Kočku jsem měla už před tím, a když mi v 17 ke všem ostatním alergiím diagnostikovali i tu na kočky, tak jsem se upřímně zasmála.

Každopádně pokud si kočičku odmítnou nechat, klidně se jí ujměte - ona kočka stejně většinu dne prospí, a čas s vámi strávený si pak o to víc užije.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2008 23:02:39
Odpovědět s citátem

Veverka napsal:
No myslím, že to bude určitě tím, že kočina nepřirostla ani slečně ani jejímu příteli k srdci. Já mám prokázanou alergii na kočičí chlupy už od malička - od malička máme také kočku, nejdříve jednoho kocoura, po jeho smrti jsme si okamžitě pořídili kočičáka z domácího depozita, toho máme doteď (mají ho moje rodiče) a já si s přítelem pořídila siamku. Přítel má stejně jako já alergii na kočičí chlupy ale díky tomu, že máme siamáčka, tak je to lepší než u našeho druhého kocoura (ten ještě celoročně líná a má strašně chlupů). Sice mi to dělá problémky - celoročně smrkám, ale koček bych se nikdy nevzdala!!!!


V případě alergie na chlupy by bylo dobrým řešením plemeno sphynx (zcela bez chlupů) nebo nelínající cornish či devon rex. Mám to doma a i alergici tyhle moje čičiny snáší bez větších problémů.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2008 8:51:24
Odpovědět s citátem

no ono je to i výzarně lepší s tou siamkou - nemá téměř žádnou podsadu - nebo mi to přijde, že nemá podsadu a alergie je převážně na podsadu:o) každopádně by mě ani nenapadlo se kvůli alergii vzdát mého miláčka kočičáčka Surprised)))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Creepy kočky: Noční kontrola (14x)
3
Vaříme pro kočky: Domácí masová sklenice (13x)
4
Veterinární poradna: Venkovní kocour má nemocné oči - ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top