Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

EXOTKA+BRITKA


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: EXOTKA+BRITKA
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2008 8:28:00
Odpovědět s citátem

Ahoj vsem,
mam doma rok a ctvrt starou britku, kamaradka si poridila exotickou kocenku, ma ji doma mesic jsou ji ctyri mesice a objevila se u ni silna alergie, myslite , ze by ji ta moje snesla?moje britulka je klidna a pritulna a vypada to, ze ji vyhovuje byt sama doma.Pritel uz je trosku nalomeny k porizeni druhe kocicky,ale ja ho asi psychicky tyram nemluvim o nicem jinem-jsem hrozna,ale nemuzu si pomoct.on mi jednou rekne, ze asi jo a za pet minut , ze ne tak ja fakt nevim.Jinak myslim , ze exotka a britka se k sobe povahove hodi-u te exotky je myslim jen problem s ocickama.
a jeste jeden dotaz znate nekdo chov.stanici exotek stenly z havlickova brodu???
dekuji moc za rady
pavla a emmicka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2008 8:51:11
Odpovědět s citátem

myslím, že se k sobě hodí naprosto bezvadně Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2008 10:19:32
Odpovědět s citátem

Pavita já bych do toho šla Wink . Britky jsou hodně přátelské kočenky a na nové přírůstky reagují dobře, hlavně pak, když jsou ještě mladé Wink . Navíc, jak jste psala, s Emmy hodně skotačíte, lítáte s mávátkem, takže má určitě ráda aktivní způsob života a s koťátkem se vyskotačí mnohonásobně víc a lépe, než s Vámi Laughing . Kočičí hry jí prostě nemůžete nahradit, tak bych to předkládala i partnerovi Wink . Také jsem měla strach, když jsme si pořizovali Cookie, ale nakonec to dopadlo lépe, než jsem čekala, Anabell už první den na to rozklepané koťátko dorážela a chtěla si hrát Laughing . Jako kdyby nám říkala, no už bylo načase Laughing . Chudinka Cookie z toho byla ještě víc vystresovaná, nevěděla, co si má myslet a vřeštila pokaždé, když se začali prát a Anabell jí kousala do krku, ale asi za 2 dny z nich byli kamarádky na život i na smrt Very Happy . Je to nádherné je sledovat, jak se perou, tlapkují a létají po bytě jako blázni - jsou prostě šťastné Wink . A pak když spolu zalezou do pelíšku a spinkají spolu Very Happy . Hlavně ta exotka je ještě malá, 4 měsíce jsou akorát, dobře si zvykne na nové prostředí a kamarádka bude mít jistotu, že je v dobrých rukách Wink . My jsme měli doma exoťáka asi týden, byl v hrozném stavu, nemocný, zasvrabený, zaplísněný, oškubaný ocásek, no děs Crying or Very sad . Ale byl moc miloučký a klidný, kdyby si ho nevzal manželův kolega, tak bychom si ho nechali Wink .
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2008 10:56:38
Odpovědět s citátem

Holky dekuji moc za nazory, ja bych ji moc moc chtela je moc hezka modrezelvovinova, take si myslim, ze emmicka je jeste mlada kocicka , ze by si snad zvykla, ale pritel chvili rika jo chvili ne,on proste druhou kocicku nechce ach jo :(musim ho zlomit...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2008 11:00:35
Odpovědět s citátem

Pavit, tak to zkus na přítele tak, že protože je kamarádka alergická, že si kočičku vezmete k sobě jen dočasně a že když bude přítel po zkušenosti proti, budete jí hledat "nový" domov, že je to prostě jen dočasně na zkoušku. Ale myslím, že jakmile bude u vás, už jí pryč nedáte Wink

Jinak určitě bych se kombinace britka a exotka nebála.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2008 11:08:18
Odpovědět s citátem

Ahoj April, zkusim to, i kdyz pritel to urcite prokoukne, on vi, ze jak ji budeme mit doma, ze uz bych ji pryc nedala :)ale urcite to zkusim, hrozne me mrzi, ze za sest let vztahu vlastne vubec nevim jak na nej, jestli premlouvat nebo to nechat byt v klidu (ale bojim se, ze kdyz o tom nebudu mluvit tak , ze to vysumi Sad(( )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 8:43:16
Odpovědět s citátem

Ahojky, tak jsem pritele premlouvala, premlouvala a nakonec mi rekl,ze jsem jak fanatik a at si ji vezmu,ale , ze pro nej nebude existovat a at nepocitam s jeho pomoci.takze si ji asi brat nebudu, kdyby se neco stalo nebo tak tak se na nej nemuzu spolehnout a to si ta kocicka nezaslouzi Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 8:51:53
Odpovědět s citátem

Che che, takovejch chlapů už bylo, co říkali - kočka je tvoje, nebudu se ti o ní starat, a dneska lákaj kočku do postele.

Pavit - nebála bych se toho, ono kočiny většinou choděj k těm, co je moc nemusej, a vsadím krk, že si ta exotka přítele omotá kolem prstu. A věř, že i kdyby dál měl odmítavý postoj, když se něco stane, určitě není takovej drsňák, že by v případě nouze dělal, že kočka neexistuje. Ono člověk míní, život mění.

Když tě tak čtu, stejně si časem další čičinu pořídíš, i navzdory odmítavému přístupu přítele, tak ten gordickej uzel rozetni hned.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 9:02:49
Odpovědět s citátem

April, jenze ty neznas meho pritele, bojim se, ze se kvuli tomu rozejdeme, fakt to je hruza co nekteri lidi nadelaji kvuli druhe kocce, nechapu proc vetsina chlapu ma takovy postoj???Ja si opravdu nic jineho nepreju, jenze jsem sama, rodice mi rekli, ze se mnou nebudou mluvit, pritele rodice taky nesouhlasi-vim, ze jsem dospela a bydlim od rodicu,ale preci jen, tech negativnich aspektu je moooc Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 9:02:51
Odpovědět s citátem

Souhlas s April Laughing . Na takové řeči bych nedala, existovat pro něho bude Laughing . Jděte do toho Wink
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 9:27:13
Odpovědět s citátem

Tak prostě tu exotku u vás definuj jako dočasné/zkušební řešení ... s tím, že pokud to pro něj, rodinu a všechny kolem tebe bude tak nepřekonatelný stav, že prostě budete s kamarádkou hledat pro ní jinej domov.

Ale na rovinu? Možná by sis měla dupnout a svůj názor a svou zodpovědnost si obhájit jak před přítelem, tak před rodinama ... nechápu totiž, proč by pořízení druhý kočky mělo způsobit rodinnou katastrofu. Ta kočka se týká tebe a tvého přítele. Pokud si záležitosti kolem ní obstaráš sama (nečekám, že v nejbližší době dojde k nějaké katastrofě, že by se najednou musel tvůj přítel zapojit do těchle činností), měli by to všichni akceptovat.

Proč to vadí tvým rodičům a přítelovo rodičům? Oni snad u vás bydlej? Oni čistěj kočkám záchůdky? Oni ti pro ní/ně kupujou krmivo? Rvou do tebe prachy, protože poslední peníze dáš na kočku?

A jen dodám - jestli pořízení další kočku způsobí, že se s tebou přítel rozejde, stojí ten dotyčný za starou bačkoru. On nemá žádný záliby a koníčky, který by vyvážily druhou kočinu?

Rozhodnutí se týká jen tebe a přítele. Pokud ti kočku povolil, i když se nadšeně netvářil, víc bych další negativní aspekty neřešila. Rodina časem vyměkne.

Víc nemám co dodat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 9:28:55
Odpovědět s citátem

mam pocit, ze pritel se mnou uz nemluvi, doufam, ze to nebude duvod k rozchodu, ja to vubec nemuzu pochopit .ja jsem fakt jak posedla nemyslim na nic jineho, je to asi jako zamilovanost,dam fotku do zlate knihy k emmicce tak se podivejte Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 9:30:12
Odpovědět s citátem

Pavita je smutné, kolik lidí kolem Vás je proti Crying or Very sad . Vím, že je to velmi těžké, ale člověk holt musí bojovat za svůj názor a postoj k životu. Osobně budu v budoucnu také bojovat svůj malý boj, ale vím, že jsem silná a dám do toho maximum, i když okolí to prostě chápat nebude, ale bude se s tím muset smířit Rolling Eyes . Nevím už co víc poradit, snad jen bych mohla slíbit pomoc, kdyby se náhodou něco stalo - jsem také z Prahy, není problém se domluvit Wink . Navíc si nemyslím, že druhá kočička by byl pádný důvod k rozchodu když už jste spolu tak dlouho Smile .
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 9:31:40
Odpovědět s citátem

No jestli meleš o druhý kočce dennodenně, tak se na jednu stranu nedivím, že s tebou nemluví. Musí už mít z tebe hlavu jak pátrací balon.

To je tak těžký mu prostě říct - bude druhá kočka, po tobě chci, jen abys na ní nebyl ošklivej, klidně jí ignoruj, o činnosti kolem kočky se postarám sama.

Možná už taky čeká, kdy se konečně rozhodneš k činu a ne jen k řečem ...

Mimochodem - miluju Jeho a Její deníček - http://www.komik.cz/texty/561-jeho-a-jeji-denicek/ docela to člověku dá jinej úhel pohledu a ještě se zasměje Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 23. 10. 2008 9:34:35, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 9:34:18
Odpovědět s citátem

April také jsem chtěla něco podobného napsat, ale bála jsem se být tolik upřímná Shocked . Děkuji Wink .

Ve vztahu jsou hodně důležité kompromisy, určitě se najde něco, co by přítel momentálně hrozně moc chtěl, ne Wink ?
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 9:37:17
Odpovědět s citátem

Brigitte je moc krásná Laughing
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 9:42:06
Odpovědět s citátem

Holky moc dekuju za rady a pomoc
ja jsem si jista, ze se o ni postaram sama, jen nechci,aby na ni nekdo byl osklivej ta kocicka za to nemuze, urcite je to se mnou hrozny opravdu nemluvim o nicem jinem, jenze si nemuzu pomoct tohle jsem jeste nikdy necitila.Je pravda, ze o tom porad jen mluvim, ale taky si zase nedovolim bez alespon naznaku souhlasu privezt domu druhou kocicku, preci jenom je to zavazek na spoustu let.Tak myslite, ze do toho opravdu mam jit???
a omlouvam se kocicku jsem soupla do galerie ne do zlate knihy Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 9:45:02
Odpovědět s citátem

No, aby pak na to nedoplatilo to kotě.. I když ve většině případů to asi dopadá podobně jako následující příklad životního paradoxu - mámin přítel (velice distingovaný pán s názorem na psy "jsou to jen nemyslící zvířata") se netajil názorem, že "buď já nebo pes", pokud bych mámě k šedesátinám dala štěkající dar, s čímž jsem tehdy koketovala - po 14,5 letech nám zemřel úžasný kokršpaněl, který jí moc chyběl. Když se tak stalo, tak to okomentoval "no, tak sis vybrala..". Na balení kufrů a stěhování se pryč však jaksi dodnes nedošlo. Nyní je pesanovi 2,5roku, je to Jirkův nejoblíbenější člen rodiny, celý den si spolu "povídají", spí spolu v posteli, jedí snad z jednoho talíře apod. Mámin dar si zapřísáhlého nepřítele psů v bytech ("je to nehygienický!") omotal dokonale kolem packy. Smile A pes je na něj neuvěřitelně fixovaný.

Myslím, že podobných psích i kočičích příkladů je spousty. Tím tě ovšem nechci nabádat k nezodpovědnosti, protože jde přeci jen o živého tvora a, jak píšeš, stát se může cokoli..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 10:04:26
Odpovědět s citátem

Efis, prave proto to tak dukladne promyslim, rok nemyslim na nic jineho,ale samozejme vim, ze je to obrovsky zavazek na spoustu let toho jsem si vedoma, proto i kdyz pritel tak trochu svolil premyslim....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: další kočičák do rodiny
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 11:06:51
Odpovědět s citátem

Ahoj, nedá mi to, abych do téhle diskuze nenapsala. Řesila jsem něco podobného, s tím, že jsme s přítelem měli kočky dvě a já chtěla třetí, z útulku. Přítel mi jasně řekl, že třetí nejspíše nevydejchá a at si to pořádně rozmyslím. Ale v podstatě pod nátlakem nakonec svolil. Jak Pavito píšeš, myslela jsem na další číču každej den, měla jsem pocit, že prostě nejsme komplet. Takže jsem do toho šla a v den převzetí (jen upozorňuju, že místo jedné byli nakonec dvě najednou Very Happy ) mi došlo, že pokud nebude přítel akceptovat mého koníčka a lásku největší, tak to není přítel pro mě. Že bych s ním nebyla šťastná. No teď mám čičin pět, už jsme myslím "kompletní" a já nebyla nikdy tak štastná, když pozoruju ty mý chlupáče Smile. S přítelem jsme se kvůli kočkám rozešli, odstěhovala jsem se, ale to co mi číči dávají, to stojí za to. Opravdu. Co se týče rodičů - byli taky proti, ťukali si na hlavu, že prý jsem blázen a že mě nikdo nebude chtít Shocked , ale když ted přijedou na návštěvu, vždycky se šunčičkou a kočky maj to nejlepší drbání:) A novej přítel kočkomil se taky našel. Omlouvám se za dýlku příspěvku, jen mě napadlo, že historka ze života by mohla třeba trochu poštouchnout:) Držím palce
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 11:17:23
Odpovědět s citátem

Leemet,dekuji moc za prispevek.Tak ty presne vis, co citim, jak se toho pocitu nemuzu zbavit jak na to porad myslim, ach jo. Tvoji rodice si tukaji na hlavu,ale nasi mi rekli, ze se mnou prestanou mluvit...
Ja urcite sveho pritele chci,ale myslim si, ze by preci mohl tolerovat mou lasku ke kocickam, nijak mu neprekazeji a neomezuji ja se diky nic stokrat vic tesim domu a taky jsem skoro porad doma nikde nelitam ani neparim a to si myslim, ze holky v mem veku delaji.
napsala jsem panovi, od ktereho chci kocicku, ze mu zitra dam jasne stanovisko...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 11:34:09
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
Leemet,dekuji moc za prispevek.Tak ty presne vis, co citim, jak se toho pocitu nemuzu zbavit jak na to porad myslim, ach jo. Tvoji rodice si tukaji na hlavu,ale nasi mi rekli, ze se mnou prestanou mluvit...
Ja urcite sveho pritele chci,ale myslim si, ze by preci mohl tolerovat mou lasku ke kocickam, nijak mu neprekazeji a neomezuji ja se diky nic stokrat vic tesim domu a taky jsem skoro porad doma nikde nelitam ani neparim a to si myslim, ze holky v mem veku delaji.
napsala jsem panovi, od ktereho chci kocicku, ze mu zitra dam jasne stanovisko...


Není zač. Ono je to fakt peklo todleto rozhodování:) No já bych si položila otázku, když kočičáka odmítnu a udělám to, co ode mě rodina, přítel čeká, nebudu toho litovat? Nebudu si to vyčítat, že jsem podlehla okolí? Co jsem se naučila je to, že člověk musí myslet nejdřív na sebe. Pak bude štastnej a bude se to pozitivně projevovat i ve vztahu k okolí. A ty víš, co ti ke spokojenosti chybí. No a jak to vypadá, když si druhýho rajštjablíka nepořídíš, budeš stejně koukat na všechny jak bubák Rolling Eyes Prostředky, místo máš, takže třeba rodiče opravdu nemají důvod do toho mluvit. A myslím si, že to přeháněj, aby tě zastrašili, dyt jsou to rodiče:) Mě taky jednou chtěli vydědit Very Happy A s tím přítelem - no jak jsem psala, prostě se ukáže co je zač. Já bych do toho šla, dyt sakriš ty chlupáči za to stojej Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 11:35:32
Odpovědět s citátem

Ahojky,
já jsem dlouho otálela napsat, protože neznám ani Tebe, ani Tvého přítele nebo Tvé rodiče. Ale souhlasím na 100% s tím, co tu už bylo napsáno.
Nechápu, co do pořízení další kočičky mají co mluvit rodiče. Pokud s nimi nebydlíte, je jen Tvoje rozhodnutí - a přítelovo - jestli si kočičku pořídíte. A připadá mi absurdní, že by Tví rodiče s Tebou přestali mluvit proto, že si pořídíš druhou kočičku.
Co se týče Tvého přítele, tím vyjádřením, že ať si ji vezmeš Ti dal jasně najevo, že sice nesouhlasí, ale že to pro Tebe udělá. Takže já bych za sebe radila ANO, pořiď si kočičku a svého přítele za to měj ještě raději, protože když on uvidí jak jsi šťastná a spokojená, bude určitě spokojený také a za chvíli si na nějaký nesouhlas s druhou kočenou ani nevzpomene! A upřímně - pokud by se kvůli tomu s Tebou rozešel, nestojí Ti za to!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 11:46:47
Odpovědět s citátem

Me taky mrzi, ze rodice k tomu takovy postoj.Vim, ze mi do toho nemaji co mluvit,ale bohuzel mluvi Sad
Mam strach no, jak to dopadne, doufam, ze ji emmicka nejak prijme je ji rok a ctvrt tak snad ano, a k tomu prostoru zatim mame jen 50 m 1+1, ale na jare bychom meli delat druhe patro bytu, ale myslim si, ze snad v 1+1 byt dve kocenky muzou. Chci jim tedy nechat take jen jeden zachudek ,protoze neni misto na druhy, ale cistim ho dvakrat denne tak to snad pujde.Pritele mam opravdu rada, on mi primo nerekl, ze muzu jen mi po tydnu nepretrziteho premlouvani rekl, ze mu to je jedno. (jinak s pauzama otravuju uz rok) Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 11:59:45
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
Me taky mrzi, ze rodice k tomu takovy postoj.Vim, ze mi do toho nemaji co mluvit,ale bohuzel mluvi Sad
Mam strach no, jak to dopadne, doufam, ze ji emmicka nejak prijme je ji rok a ctvrt tak snad ano, a k tomu prostoru zatim mame jen 50 m 1+1, ale na jare bychom meli delat druhe patro bytu, ale myslim si, ze snad v 1+1 byt dve kocenky muzou. Chci jim tedy nechat take jen jeden zachudek ,protoze neni misto na druhy, ale cistim ho dvakrat denne tak to snad pujde.Pritele mam opravdu rada, on mi primo nerekl, ze muzu jen mi po tydnu nepretrziteho premlouvani rekl, ze mu to je jedno. (jinak s pauzama otravuju uz rok) Smile


Tak když čtu tenhle příspěvek, nemůžu se zbavit pocitu, že už je rozhodnuto, třeba i jen podvědomě:) Prostě Pavito to udělej, jak to cítíš a nenech se zmást okolím. A nezapomeň, že i diskutující osazenstvo Modrého kocouře je zajedno Cool A k těm m2, 1+1 pro dvě kočky je v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 12:01:51
Odpovědět s citátem

Pavita my máme taky 50m2 a myslím, že by se tam vlezly i 3 kočenky Laughing . Záchůdek stačí 1 bohatě, také máme jen jeden krytý a čistím ho jen 1x denně Wink . Jen v létě jsme měli na balkoně ještě jeden Very Happy .

Navíc si myslím, že jste se dostala do situace, kdy se ukáže čí život vlastně žijete. Uhnout teď po té strastiplné cestě by nebylo zrovna nejrozumnější. Ukázala by jste všem jaký na Vás mají vliv a že se jim vždy podvolíte...
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 12:02:49
Odpovědět s citátem

Leemet jsem asi rozhodnuta mam sice sevreny zaludek,ale hrozne to chci...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 14:18:52
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
Leemet jsem asi rozhodnuta mam sice sevreny zaludek,ale hrozne to chci...


PAVITA-já to shrnu.

Jsi samostatná, žiješ s přítelem, bez jeho nebo tvých rodičů. Předpokládám, že na živobytí vám rodiče nepřispívají a ty máš svůj vlastní příjem, stejně jako přítel. Pokud je to tak, tak ani jedni rodiče nemají sebemenší právo kecat vám do života-je to jen a jen váš život. Jediný, kdo to právo má, je tvůj přítel, s kterým sdílíš domácnost. Pravděpodobně ale ani on ti nedává všechny svoje peníze a má své vlastní koníčky, které ho taky něco stojí.

Tvým koníčkem jsou kočky, to taky něco stojí. Takže je třeba najít kompromis-ale jen v rámci tvé nejužší rodiny, t.j. ty a přítel. NIKDO jiný nemá právo vám mluvit vůbec do ničeho! (Pokud vás finančně někdo nepodporuje, pak by byla situace trošku jiná!)

Lidé, kteří se mají rádí, jsou za normálních okolností ochotni tolerovat koníčky partnera, pokud jsou v mezích zákona a nehrozí díky jejich provozování rodině žebrácká hůl. (Těžko asi bude někdo normální druhému tolerovat gemblerskou vášeň, příliš široké srdce, zálibu v drogách apod. Přitom je zajímavé, že cigarety a alkohol toleruje kde-kdo.)

Můj muž sám o sobě by si kočku nikdy nepořídil, mě jich toleruje 5! A to máme ještě velkého psa. A tahle zvířecí smečka už něco spotřebuje, veterinární péče taky něco pro 6 zvířat stojí, takže kdyby on řekl, a dost, tak musím být zticha. Ale on mě má i po 37 letech (dnes máme výročí Wink ) rád a tak má rád to, co mám ráda já-i moje zvířata. Ví, že bez nich nemůžu žít, že jsou pro mě stejně důležitá jako rodina, že jsou součástí naší rodiny, a tak je taky bere. Mám prostě v životě štěstí.

Ale zpátky k tobě. Záleží také na vaší finanční situaci, zda ještě jednu kočku bez problémů utáhnete (nebo utáhneš ty sama). Pokud jsi si jistá, že ano, tak si myslím, že jde doopravdy jen a jen o otázku tolerance a nic jiného.

A pokud by tě opustil jen kvůli tomu, že sis splnila obrovské přání a pořídila druhou mňoukalku, tak za nic nestojí a nechala bych ho jít. To není partner do nepohody. Partneři musí spolu sdílet dobré i zlé, radovat se z radostí toho druhého a utěšovat ho v jeho bolestech. A k tomu nerozlučně patří i naplňování tužeb toho druhého-v tomto případě touhy tvojí po druhé kočce.

Rozhodnutí je ale na tobě. Pokud přítel řekl, že je mu to jedno, ber to jako souhlas a dál se neptej. Kdo se moc ptá, tak se něky doví příliš Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 14:55:38
Odpovědět s citátem

Musím taky přispět do diskuse. Pavito, jdi do toho. Jednoznačne! Vždyť s tím přítel souhlasil a co bude dál to stejně nemůžeš odhadnout. Já bych se nebála, že pro něj kočika nebude existovat. Neboj, zamiluje si jí a bude rád, že jí máte. Můj muž nebyl žádný kočkomil a nijak jsem nepředpokládala, že by se s kočičkou sblížil. Zcela si ho ovšem získala. Ač nemazlivá kočka, jediný s kým se chodila mazlit byl on Sad , taky mě s tím pořád zlobil. Teď co máme druhou kočičku, má je moc rád obě. Myslím si, že už ani on by bez nich nemohl být Smile Takže neboj, on jí bude mít rád. Já se o holky starám sama, sama jim platím vše potřebné, u tebe to bude asi taky tak. Tak nemají co řešit. Máme taky jeden záchůdek dohromady a bohatě stačí. Holky teď chodí dokonce čůrat společně obě najednou Smile Takže určitě se za druhou kočičku přimlouvám. Je to veliké štěstí a pokud si nepřeješ nic jiného, jednoznačně to udělej. Budeš šťastná. Držím palečky a napiš jak to pokračuje. Mimochodem, Brigitte je moc krásná a určitě se vzájemně zasloužíte Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2008 14:56:58
Odpovědět s citátem

Ahoj Tatiano, to si napsala moc hezky,ale je mi z toho do breku, pritel mi ted napsal:,,pavlo , dostan rozum a nekupuj si druhou kocku, prosim"takze bohuzel mam smulu, je to muj nejvetsi sen,ale on mi rekl, ze druhou nechce, ze ho to obtezuje v noci pres den porad-nemam jiz zadnych argumentu-nekourim nepiju nerozhazuju penize po hospodach-ale pritel je proti asi me opravdu nema poradne rad, kdyz se tak zamyslim, tak nevim o zadne veci, kterou bych mu nedovolila.
S temi rodicemi si me presvedcila,ale ten pritel je bohuzel dostacujici prekazka Crying or Very sad ach jo uplne se mi chce brecet, tu exotku jsem si muchlala na vystave a zblaznila se do ni, navic exotky nestoji moc penez.
jinak k te financni situaci myslim, ze bych dve kocicky zvladla uplne v pohode, holt bych si kazdy mesic nekoupila svetrik nebo tricko no. Toho bych se nebala za emmicku utratim tak cca. 900kc mesicne.
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Britská krátkosrstá kočka (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top