Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

dotaz ohledne krmeni


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: dotaz ohledne krmeni
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 8:41:48
Odpovědět s citátem

AHOJky vsem,
potrebovala bych zase poradit ohledne krmeni.
jak uz jiste vite, mam britulku, ktera je tlustoucka,chtela bych ji vahu trosku srazit nebo alespon udrzet hlavne kvuli srdicku, ma rok a ctvrt a vazi 5,6 kg (je po kastraci) to je hruuza.
na radu veterinarky jsem zacala davat pulku shiny jen vecer jinak ma pouze granulky. granulky ji nasypu trosicku rano a trosku vecer,co me trapi je to ,ze kdyz ji rano trosku nasypu ihned je sni najednou a pak cely den nic nema, bojim se ,aby timto nepribirala jeste vice.
jinak ma dve misticky v jedne exigent a fit+light a ve druhe sterilised+indoor. musim ji granulky michat jinak light nebo sterilised by samotne nejedla.
dekuji za nazory
pavla Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 10:10:16
Odpovědět s citátem

Já mám Siamky, Britku a Mainku. Britku a Mainku bych potřebovala přikrmit a Siamky zase potřebují shodit. Dělám to tak, že Siamkám navážím do misky jejich denní váhu, tu rozdělím do dávek, kdy je můžu krmit. ( ráno, v poledne, odpoledne děti a večer) V tu samou dobu vyndám granule i Britce a Maince. Kočky jedí odděleně.
Siamky by také sežraly všechno, byla bych docela ráda, kdyby byly granule, které jim nejedou.
Zatím to jde. Ale neznám si o víkendu přispat. Budí mě na jídlo Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 10:14:13
Odpovědět s citátem

Dekuji moc za odpoved,
ja ji bohuzel muzu krmit jen rano a odpoledne,protoze jinak jsem v praci .v sedm odchazim , v sest prijdu domu.vubec nevim jak to resit,to je zvlastni ja mela za to , ze vsechny britule maji tendence k tloustnuti a siamky naopak :)vy to tedy mate jeste stizene tim, ze mate kocenek vic.
Bojim se, ze kdyz ji budu davat jen rano a vecer granule, tak ze pribere jak to hned rychle zpucne...je to tedy veda udrzet zrave kocce spravnou vahu ach jo:(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 10:38:55
Odpovědět s citátem

Paní chovatelka, od které máme jednu Siamku, to dělala tak, že dala kočkám jen ráno jejich denní dávku. Pak celý den a noc nic. A byla to vetka. Takže to asi nevadí. Náš kocour tak hltal, že se z toho pozvracel. Musela jsem ho krmit formou hry. Házela jsem mu granule po pokoji a on musel sbírat a nehltal Wink
Jo, ty naše kočenky Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 11:38:35
Odpovědět s citátem

Aha tak to snad nevadi, kdyz mam krmou davku napul rano a vecer. To tedy mate peknyho hltala doma Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 11:56:52
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
Aha tak to snad nevadi, kdyz mam krmou davku napul rano a vecer.


To vůbec nevadí. Naopak je to možná pro trávení vhodnější, sníst příslušnou dávku naráz. Říká se, že dospělá kočka by se měla krmit 2x denně. Většinou ale kočka ráda a ochotně baští celý den, takže myslím mnoho z nás nechává své kočce neomezený přístup ke granulkám. Ale měl by se nechávat jen takový objem krmiva, který představuje tu odměřenou denní dávku. Takže zpátky, určitě to nevadí dělit napůl Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2008 13:02:46
Odpovědět s citátem

to ALAMKA:
dekuji za radu,tak ja to budu delat takhle dal rano kus granulek a na noc take Smile a vecer jeste kousek shiny cats.
Ona je porad tak hladova to je hrozny, pamlsky uz nedavam skoro vubec radeji jen obcas na zoubky nebo syrovy bonbonek.uz mesic ji to takto delim,ale nezhubla,ale zase se drzi na stejne vaze coz je take uspech.Jinak pohyb ma hraju si s ni tak dve hodky denne,ale samozrejme ja jako clovek se s ni tak nevyblbnu Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2008 20:08:38
Odpovědět s citátem

obracim se na Vas opet ,uz dva mesice kocicka drzi dietu a nezhubla ani deko cely den chodi a pomnoukava a porad ceka u misky to je fakt desny, prijde mi,ze ta dieta je k nicemu :(uz nevim co delat...
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2008 11:42:46
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
obracim se na Vas opet ,uz dva mesice kocicka drzi dietu a nezhubla ani deko cely den chodi a pomnoukava a porad ceka u misky to je fakt desny, prijde mi,ze ta dieta je k nicemu :(uz nevim co delat...
pavla


Ono to s tím hubnutím nejde zas tak bleskurychle Smile Spíše jde o to, aby nepřibírala dál. A holt si bude muset zvyknout, nejhorší by bylo jí přilepšovat (že chudinka mňouká) a tím to celé komplikovat. Je to jak u lidí, člověk jednou "zhřeší", podruhé si to zas nějak omluví a celá redukční dieta je v háji Smile
Já to teď taky pečlivěji hlídám, co kocour sežere. Měl v neděli 7 měsíců a váží 4,20 kg. není tlustý, ale už to je podle mě tak akorát. Budu ho muset víc prohánět Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2008 11:51:53
Odpovědět s citátem

TO ALAMKA:
dekuji za odpoved:)me by vyhovovalo tech 5 kilo navic emmicka zacina byt pekne lina ach jo, teda je to fakt veda ta strava,no ma v hlave jen papani nastesti nejsem doma pres den tak ji nevidim Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2008 13:19:49
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
TO ALAMKA:
dekuji za odpoved:)me by vyhovovalo tech 5 kilo navic emmicka zacina byt pekne lina ach jo, teda je to fakt veda ta strava,no ma v hlave jen papani nastesti nejsem doma pres den tak ji nevidim Smile



Pavito,zkuste si něco přečíst o britkách:-).Britky jsou kočky s silnější stavbou těla,proto i s větší vahou.Kocouři mívají i 8kg a více,jestliže vaše čička patří mezi ty robusnější,tak 6kg je normální.Co se týče lenosti Laughing ,britky jsou velmi klidné,žádný poděsy,řekla bych,že je Emička také v normě.Ještě k té tloušťce.když se na ní podíváte ze zhora,pokud má partie těla v zadní části širší než ve předu,tak je to obezita,kočka má vypadat jako válec,stejně široká jak vzadu tak vepředu.Jak už jsem psala ,dávejte jí víc masa,než granulí,nebude přibírat.




Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2008 13:41:35
Odpovědět s citátem

BETO, dekuji,ja vim, ze britky jsou podsadite a buclate, emmicky tata ma 10 kg a mama 6 kg-ale ta ma tri roky, zeshora je jako valec nikde neni silnejsi,ale ma visaci brisko plne tuku. Dve veterinarky nezavisle na sobe mi rekli, ze je tlusta, davam ji to kureci masicko a shiny catsky ja po ni nechci zadne zazraky,ale par deka dolu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2008 13:47:07
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Ještě k té tloušťce.když se na ní podíváte ze zhora,pokud má partie těla v zadní části širší než ve předu,tak je to obezita,kočka má vypadat jako válec,stejně široká jak vzadu tak vepředu.


... a to bříško by nemělo vyčnívat do stran Smile Taky by při hlazení přes bříško, když se trochu přitlačí, měla být ještě cítit žebra. Nejsou-li, je už kočenda trochu tlustá Smile


Naposledy upravil Alamka dne 18. 11. 2008 13:50:22, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2008 13:48:58
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
... zeshora je jako valec nikde neni silnejsi,ale ma visaci brisko plne tuku.


Fabián má taky visací bříško vzadu, ale je to jen takový vak, je to prázdný záhyb kůže, asi rezerva do budoucna Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2008 13:58:41
Odpovědět s citátem

Závidím vám takové problémy Smile .To já mám opačný.Můj miláček vypadá jak z koncentráku,je mu rok a půl a váží 4.3kg. Je to samá ruka,samá noha,na žebrech by se mu mohhlo hrát Sad . a to hlady netrpí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2008 14:16:10
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
PAVITA napsal:
... zeshora je jako valec nikde neni silnejsi,ale ma visaci brisko plne tuku.


Fabián má taky visací bříško vzadu, ale je to jen takový vak, je to prázdný záhyb kůže, asi rezerva do budoucna Razz






Visací kůže před zadními tlapkami není známka tloušťky,mají to i docela h

ubené kočky,Barunka po koťatech vážila 2,8kg a měla to visací také:-))))



Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2008 14:17:40
Odpovědět s citátem

britky maji to visaci brisko skoro vsechny,ale emmicka tam ma opravdu sadylko citim ho kdyz ji hladim brisko :)do stran ji neleze vylozene ji visi dolu...
no hubena kocicka to je take neprijemny,ale zase ji nejde o zdravi pokud neni vylozene vychrtla, ale bojim se, ze na to slabe srdicko je tahle vaha proste hodne. Musime vytrvat snad se vysledky dostavi :)dekuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top