Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mám si pořídit kočičku?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kathy



Založen: 14.11.2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Plzeň

Předmět: Mám si pořídit kočičku?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2008 13:53:29
Odpovědět s citátem

Dobrý den, potřebovala bych radu, možná jen podporu Smile chtěla bych si pořídit kočičku. Mám doma 17ti měsíční holčičku a 7mi letou fenku (jsem tedy na mateřské) Fenka je hodná a přizpůsobivá. Bydlíme v panelovém bytě a zajímá mne plemeno sibiřská a mainská mývalí kočka. V chovu kočky bych byla začátečník, nemám zkušenosti, tak teď studuji všemožnou literaturu....Myslíte, že by u nás kočičce bylo dobře, pokud dohlédnu na správné zacházení ze strany mé dcery? Nemám ve svém okolí nikoho, kdo by byl takový milovník zvířat jako jsem já. Podporu nenaleznu ani v rodině, kde jakékoliv zvíře v bytě je něco divnýho a celý život mi tento zájem byl vymlouván. Zvíře jsem si přesto i v dětství prosadila Very Happy (křečky,morčata a posléze i pes) Nemám ani kamarádku, která by se o zvířata zajímala, tak se v této oblasti cítím dost osamoceně. A nevím, zda je mé přání mít kočku správné a zda se to dá zvládnout.
(Můj přítej se o zvířata zajímá až v souvislosti se mnou a naštěstí mne podporuje Smile )
Pomohla by mi rada od někoho, kdo je v podobné situaci a také má potřebu se zvířaty obklopovat
Za vaše rady Vám budu moc vděčná
Zdraví Katka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2008 14:38:07
Odpovědět s citátem

Mila KATHY,
to jsme na tom uplne stejne, ja sice jeste nemam svou rodinu,ale bydlim s pritelem . cely zivot jsem chtela nejake vetsi zviratko,ale nikdy mi nebylo dovoleno vzdy jen krecek, rybicky a podobne pak jsem dosahla kralicka a to byl vrchol, rodice ani sestra nejsou vubec na zviratka naopak tvrdi, ze do bytu nepatri, nikdo v mem okoli nemel kocicku vsude jen pejsky, takze jsem byla rozhodnuta, ze az budu bydlet sama poridim si pejska, ale pak mi na jedne vystave ucarovaly britske kocicky a bylo rozhodnuto, take jsem mela strach nevedela jsem co obnasi mit doma kocicku a musim ted rict, ze je to mensi starost nez treba i s tim kralickem.
kocicka je cistotna , veskera pece je vlastne vybrat zachudek a dat najist.
ja bych vam jednoznacne radila at si kocicku koupite , kdyz jak pisete mate hodnou fenecku tak bych nevahala ani minutu.
hlavne kvuli holcicce bych vybirala chov. stanici, kde kotatka vyrustaji spolu s detmi
pavla a emmicka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Mám si pořídit kočičku?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2008 14:47:48
Odpovědět s citátem

Kathy napsal:
Pomohla by mi rada od někoho, kdo je v podobné situaci a také má potřebu se zvířaty obklopovat
Zdraví Katka


Zdravím Katko, taky jsem kdysi měla malé dítě a měla pocit, že bych se měla něčím obklopit Smile Pořídila jsem si koníka poníka, kočku a slepeckého psa na předvýchovu ... psa jsem musela odevzdat po roce (aby šel na další výcvik), koně jsem prodala po několika letech a dost si oddechla - jen kočky mi zůstaly a postupně přibývaly .... kočka je fajn a není s v soužití s dětmi problém pokud si pravdivě zodpovíte několik otázek :
Mám představu kam dám kočičí záchod aby malé dítě nezkoumalo jeho obsah a přitom byl bez problémů vždy dostupný kočce?
Považuji za normální, že kočka spí v posteli s dítětem?
Kočky mají chlupy a občas línají - nepřivádí mě k šílenství sem tam nějaký chlup (nebo víc chlupů) různě po bytě?
Jsem schopna ohlídat dítě aby kočku nerušilo při spánku, při jídle nebo na záchodě a korigovat jeho zacházení s ní?
Dovolená - dítě vezmu s sebou - co udělám s kočkou?
Stejně jako se dítěti může udělat špatně a poblinkat se, může se totéž stát kočce - blinkají zásadně na koberec, případně na gauč, jen vyjímečně do koše s vyžehleným prádlem... srovnám se s tím bez nervového záchvatu?
A pak už jen počítat s tím, že i kočka stojí peníze (krmeníčka, veterinář, blbinky, škrabadlýlka .... pořizovací cena je ta nejmenší investice).
Pokud jste dočetla až sem a neosypala se, jste ideální kandidát na to, být vlastněna kočkou. A kočka Vám dá spoustu lásky, něhy a radosti...
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2008 15:04:07
Odpovědět s citátem

Milá Kathy,
myslím, že byste si kočičku pořídit mohla, protože je vidět, že se o ni předem dost zajímáte a chcete se na ní pořádně připravit. Nejvíc mě vždycky rozčílí lidi, co si ze dne na den koupí kočku a po měsíci ji (v lepším případě) vrátí, protože nečekali, že ta "ozdoba do bytu" trošku líná, roztahuje po bytě stelivo a leží na čerstvě vyžehleném prádle, které si předtím podle vlastní potřeby "načechrá" Wink Ale to rozhodně nevypadá na váš případ.
Jinak máme doma (mimo jiné) 2 mainky a můžu jen doporučit. Je to úžasné plemeno. Ikdyž na ně nejsem žádný odborník (máme je teprve rok a půl, jsou to vlastně ještě "hodně přerostlá miminka"), pokud byste chtěla, ráda vám s čímkoli poradím, pokud budu vědět. Smile Kdybyste chtěla, můj mail je BadCharlotte@seznam.cz

No a neodpustím si takovou poznámečku na závěr - pokud byste netrvala na čistokrevné kočce, v útulku nebo depozitu si můžete vybrat kočičku hodící se přímo pro vás, koťátko nebo i dospělou. To je ale jen takový návrh Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kathy



Založen: 14.11.2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2008 20:14:59
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za rady! Smile Z otázek paní Lenky V. jsem se neosypala Very Happy Zastavila bych se jen u otázky ohledně dovolené. Asi je lepší, aby jí chodila krmit nějaká dobrá duše, než jí dát do hotelu pro kočky, že? Může to kočka bez nějakých psychických problémů zvládnout?
Dneska se naši k mé lásce ke zvířatům staví už jinak, když vidí, že mne to za 28 let nepustilo, ale není to ono Confused
Také by mne zajímalo, jak nejlépe seznámit to koťátko s mou fenkou? Jak seznámit fenku to vím, ale aby to bylo dobré i pro to koťe. Asi ne hned po příchodu a za jak dlouho po něm, když kotě spí či bdí Smile ?
Ještě jednou děkuju....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2008 15:12:35
Odpovědět s citátem

Kathy napsal:
Děkuji všem za rady! Smile Z otázek paní Lenky V. jsem se neosypala Very Happy Zastavila bych se jen u otázky ohledně dovolené. Asi je lepší, aby jí chodila krmit nějaká dobrá duše, než jí dát do hotelu pro kočky, že? Může to kočka bez nějakých psychických problémů zvládnout?
Dneska se naši k mé lásce ke zvířatům staví už jinak, když vidí, že mne to za 28 let nepustilo, ale není to ono Confused
Také by mne zajímalo, jak nejlépe seznámit to koťátko s mou fenkou? Jak seznámit fenku to vím, ale aby to bylo dobré i pro to koťe. Asi ne hned po příchodu a za jak dlouho po něm, když kotě spí či bdí Smile ?
Ještě jednou děkuju....


Já bych to líp než Lenka nenapsala Wink Laughing !

Jo, to je přesně vono, při soužití se zvířaty člověk nesmí být takříkajíc cimprlich Wink Našim syčákům když rostly zoubky nejvíc vyhovovaly na žvýkání řetízky od žaluzií-a taky jsme to přežili, žaluzie se sice nedají dost dobře obsluhovat, pouze částečně, ale já nezkolabovala a manžel to skousnul s humorem jemu vlatním. Stejně tak, když ho Adam jako nově přinešené kotě prochcal spícího v posteli turchem turch Rolling Eyes Laughing

A to můj muž nikdy žádný extra milovník zvířat nebyl, ale protože už několik desetiletí sdílí život se mnou, tak se nejenže přizpůsobil, ale na stará kolena dokonce zamiloval do koček, čímž mě překvapil, protože jsem se domnívala, že po tolika letech mě už moc překvapit nemůže Wink Kočky-to jsme ovšem měli jen dvě (teď jich je 5)-jsme měli letos na dovolené s sebou a zvládli to v absolutní pohodě. Takže pokud byste necestovali zrovna do ciziny, u nás už spousta ubytovacích zařízení umožní pobyt se zvířetem, takže pokud by kočka byla zvyklá cestovat a nedělalo jí to problém, ani změna prostředí (já mám přizpůsobivého sphynxe a devon rexe-ti prostředí neřeší, pro ně jsme důležití my), je lepší vzít ji s sebou. My byli v lázních, když jsme někam jeli, byli kluci sami a spali, když jsme se vrátili, začali řádit a hrát si. Byli úplně v pohodě a my si moc a moc libovali, že je máme s sebou a nemusíme pořád myslet na to, jak jim bez nás je a co dělají. Máme Octávii kombi-měli jsme ji úplně plnou-a to my měli s sebou jeden společný střední kufr, manžel tašku, já kabelku a noťas-vše ostatní bylo kocourů-odpočívadlo, kadibudka, stelivo, deka, pelíšek.... Rolling Eyes Laughing Wink

Pokud by kočka měla být sama, tak bych zvážila pořízení rovnou dvou kousků-nikdo kočce nenahradí kočičího kámoše. Člověk se jí může věnovat, může si s ní hrát, ale kočičí Matrix to nebude, ani lítání po odpočívadle a honění šílenou rychlostí po bytě. To umí zas jen kočka. Ani pes to nesvede. Máme k těm našim 5ti kočkám i labradorku, a když ji to chytne a začne se s kočenkami honit, je to dílo Laughing Ale kočky po chvíli radši utečou do bezpečí obýváku, kam pes nesmí, protože kočičí a psí hry se prostě liší. Natož člověčí.

Jinak já už řešila seznamování služebně staršího psa Wink s kotětem vícekrát-a vždy to dopadlo velmi rychle velmi dobře. Seznámila jsem je hned po příchodu kotěte-psa jsem měla na vodítku, a bedlivě sledovala jeho reakce-kotě mu většinou hned preventivně jednu fláklo do čenichu Razz . Při sebemenším náznaku agrese ze strany psa jsem hned zařvala "nesmíš, to ja naše kočička"-a pes to rychle pochopil.

Jednou jsem měla strašně praštěnou jezevčici-a přinesla jsem si briťáčka. Pak mi děti řekly, že se sázely, kolik minut, max. hodin kotě přežije. A oči jim padaly z ďůlků, když večer viděly, že sedím v křesle, kotě mám na jedné, fenku na druhé noze a oba jsou v pohodě.

A když jsme přivezli první kotě teď, co máme labroušku, tak jsem měla naplánováno, že je seznámím až druhý den, až se kotě zabydlí-jenže vnučky byly nedočkavé a vlítly k nám i se psem-a tak kotě prodělalo ihned po příchodu k nám seznámení šokem-je tedy fakt, že mám psa vychovaného a poslouchá, takže když jsem na ni zařvala "nesmíš", tak si nic netroufla. Adam jí jednu vrazil a zdrhnul-během 5 minut pobytu u nás pochopil, že obývák = azyl, že tam pes nesmí. No a pak měsíc se osměloval víc a víc, až se jí přestal bát úplně a jsou z nich nejlepší kámoši. A všechna ostatní koťata se jí nebála vůbec od samého začátku, a ona neměla sebemenší snahu jim jakkoliv ublížit-maximálně se je snaží vylízat ze světa Rolling Eyes - ale to jim kupodivu ani jednomu nevadí a olizovat se od ní nechají všichni.

Já kdyby mi vzali zvířata tak umřu, pro mě jsou stejně důležitá jako rodina-jsou její součástí. Úplně bych ztratila radost ze života. Jsem ochotná v noci se nevyspat, vstávat brzy ráno, pořád šůrovat byt, vydat spoustu peněz, abych jim nakoupila to nejlepší a dala tu nejlepší veterinární péči, pokud bych musela volit, jestli dovolená nebo zvířata, tak v tom nemám problém-dovolené se klidně zřeknu. Přináší mi tolik radosti a uspokojení, jako nic jiného na světě. Tak vám Kathy rozumím a fandím vám.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Mám si pořídit kočičku?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2008 11:50:02
Odpovědět s citátem

Kathy napsal:
Dobrý den, potřebovala bych radu, možná jen podporu Smile chtěla bych si pořídit kočičku.


Je to tak, jak píše Lenka V. Když si tohle zodpovíš, máš slušnou startovací pozici. Osobně doporučuji britskou kočku, je to hodně klidné plemeno. A protože předpokládám, že chceš miláčka a ne chov, tak doporučuji kocourka, říká se, že jsou mazlivější a mohu to i potvrdit. Já si jen sednu k počítači a už ho mám na klíně a ráno, když se rozespalá po budíku posadím na posteli, tak zrovna tak Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lůca



Založen: 26.09.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2008 11:39:52
Odpovědět s citátem

Jasně, kočku vřele doporučuji. Přesto že se říká "když chceš, aby na tebe někdo kašlal, bylo mu jedno, kdy příjdeš a staral se jen o jídlo, pořiď si kočku nebo chlapa", tak já mám obojí a spokojenost Very Happy

O své kočce jsem snila víc než rok a půl. Konečně mám doma od září svou milovanou sphynxku. Je jako moje miminko a doma je na prvním místě její blaho. Je neskutečně hodná, miloučká, mazlivá, zvědavá, společenská atd. Mohla bych tu vyprávět do nekonečna, jak je úžasná. Takže já bych se určitě přimlouvala za sphynxe, ale to by klidně mohl udělat každý, kdo má kočku a prosazovat zrovna svoje plemeno. Je to jako s lidmi, každá kočka je jiná, ale různá plemena mají své typické povahové rysy. Když máte malé dítě, měla byste upřednostnit klidnější plemena, která nemají sklony k agresivnímu chování. Zmínila jste mainku a sibiřku. Takže asi budete chtít velkého chlupáče. Z těchto dvou bych doporučila mainku. Sibirská je divočejší a v chování vůči lidem rezervovanější než druhé plemeno. Mainky víc tíhnou k lidem, jsou to prý spíš mazlíci a při hře hned netasí drápky. Ale konečná volba bude samozřejmě na Vás. Rozhodně doporučuji si o nich něco přečíst nebo se zeptat na zkušenosti lidí, co mají tyto číči doma.
Také je dobré nechat koťátko u maminky déle. Když jsem byla malá, přinesla nám babička asi 5-ti týdení koťátko. V dospělosti byl pak kocour hodně agresivní. To samé jeho bratr. A co jsme se s kamarády a známými bavili, mají podobnou zkušenost. Takže je možné, že to má opravdu vliv na vývoj číčete.

Dítě samozřejmě není z cukru, ale pro divočejší kočku by to bylo taky dost stresující, když by jí malé dítě "mučilo" hraním po svém. Společenštější číča to ustojí daleko lépe.

Ať už si vyberete nešlechtěnou myšilovku nebo jakou koliv jinou číču, přeji hodně radosti a legrace s ní.

Lůca s Naquadah
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 11. 2008 12:46:57
Odpovědět s citátem

Lůca napsal:

Také je dobré nechat koťátko u maminky déle. Když jsem byla malá, přinesla nám babička asi 5-ti týdení koťátko. V dospělosti byl pak kocour hodně agresivní.


Tak to rozhodně, podle vyhlášky ministerstva zemědělství č.192/2004 Sb. je minimální věk pro odběr koťat od kočky 70 dní tedy 10 týdnů a u "papírových" koček to chovatelský svaz stanovuje na minimálně 13 týdnů. Nejde jen o "vychovanost" kotěte, o jeho správné návyky čistotnosti, ale i o zdravotní stav, s matkou získá základní imunitu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (44x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (18x)
4
Pojištění koček (17x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (14x)
7
Mrouskání kočky (říje) (14x)
8
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
9
Vyhlášení NEJ fotky července 2023 (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top