Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prosím o radu


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
veru-lin



Založen: 18.12.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha a Uherské Hradiště

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2008 22:35:57
Odpovědět s citátem

Ptala jsem se veterináře, jak poznat, zda kočka neváží více než má a on radil hmátnout na poslední pár žeber. Pokud je lze nahmatat, je kočka akorát. Také by měl být vidět shora přechod mezi jednotlivými partiemi těla (snad to moc nemotám Smile).
_________________
veru-lin + Amy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MadlaD



Založen: 09.07.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Vysočina

Předmět: Re: Prosím o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2008 21:47:13
Odpovědět s citátem

Majk.a.. napsal:
Ahojky,
Jak to vipada mam brašku vasi Amiki, už delší dobu je leceny na takovy zvlastni kasel. Ale jinak je to zlaticko, milacek. Doufam že se oba brzy uzdraví Smile


Ahojky Majko,podle fotečky ten kocourek na brášku Amiki vypadá.Podařilo se mi taky dát obrázek do profilu,ale musím to ještě upravit.
No nevím jak my budeme s těma očičkama válčit.Teď jsem se na týdem odmlčela,protože byli u mě vnoučata na dovolené.Ale pokud Amice oči nečistím alespoň dvakrát denně,je to hned poznat.Jelikož nená slzy,tak jí nejprve kapu po kapce HYLO-COMOD a potom mast Kanamycin-POS.
Včera jsme dobrali antibiotika a v pondělí jdu k vet. jsem zvědavá co mi řekne.Taky doufám,že alespoň trochu přibrala.Má sice pořád vidět páteř,ale jí podle libosti a na záchod chodí pravidelně.Zatím musím zaklepat,průjem nemněla a chutnájí ji takové ty kostičky od Hills co mají příchuť ryby.Taky má ráda "Lahůdkové myšky",ty ale dostává jen max.2 denně.Ty kapsičky jí míchám s granulama.
Jinak je mazel k pohledání.Někdy řádí celý den a potom celou noc spí,jindy je to naopak,to jí nemůžu ani vzbudit a už si myslím,že jí něco je
a to potom teda je strachu.To kousání se pomalu ale jistě odnaučuje,protože opravdu stačí zvýšit hlas,nebo prostě odtáhnot ruku.
Tak všechny moc zdravím a těším se na další povídání. Marie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 9:29:45
Odpovědět s citátem

For Marie
zdravíme Amiku na Vysočinu Smile .Přejeme hodně krásných společných chvil a co nejméně trápení s očima.U vás to zřejmě vypadá na běh na dlouhou trasu Sad Jen těžko to člověk dovede pochopit,že se to nechalo dojít až do takovýchto konců.Asi podcenění nějaké bakteriální či virové infekce-bohužel.Smekám před Vámi,Marie a ať vyléčíte alespoň jedno to oko.Přeji oběma hezký den.S pozdravem
Romča+Basty+Napoleon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 9:35:40
Odpovědět s citátem

For Majka

ahojda Majko,tak jak se daří Akimovi?

Romča+Basty+Napoleon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MadlaD



Založen: 09.07.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Vysočina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 12:28:28
Odpovědět s citátem

R-Bastian napsal:
For Marie
zdravíme Amiku na Vysočinu Smile .Přejeme hodně krásných společných chvil a co nejméně trápení s očima.U vás to zřejmě vypadá na běh na dlouhou trasu Sad Jen těžko to člověk dovede pochopit,že se to nechalo dojít až do takovýchto konců.Asi podcenění nějaké bakteriální či virové infekce-bohužel.Smekám před Vámi,Marie a ať vyléčíte alespoň jedno to oko.Přeji oběma hezký den.S pozdravem
Romča+Basty+Napoleon


Tak oznamuji všem,že má dneska Amika 5 měsíců.
Vážila jsem jí na kuchyňské váze a má 1,80kg.
Jsem ráda,že alespoń trochu přibrala,ale vůbec nevím kolik má přibírat ,třeba týdně.
Ale je spokojená a když si nehraje tak spí.Objevila kytky a kožešiny,které se z počátku bála,zbudou za chvilku asi jenom cáry.
Všechny moc zdravím a přeji krásnou neděli.
Ještě nevím jestli můžu Amiku vzít ven.je sice krásně,svítí sluníčko,ale
vůbec si nedovedu představit jak by se chovala třeba v trávě.Doma za námi chodí jak pejsek a pořád s ní mluvíme,ale aby venku nedostala nějaký šok,nebo něco podobného.Jak to zvládnou napoprvé?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendula



Založen: 10.06.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Příbram

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2008 13:06:16
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
jsem ráda, že Vám Amika přibírá:lol:, oči budou určo na delší léčení jak už Vám to tady téměř všichni napsali.
Ven bych zatím s kočičkou nechodila obzvlášť když svítí sluníčko, myslím že na ty oči by to nebylo nejlepší, já jsem doma zatahovala i žaluzie, když jsme měli zánět v očích.
Také děkuji Tatianě za obdiv k váze mé Jůli (4.kg), jak mi psala Radka začala jsem jí trochu šidit což nese dost nelibě:evil: .
Vendula
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2008 7:46:27
Odpovědět s citátem

MadlaD napsal:
Ještě nevím jestli můžu Amiku vzít ven.je sice krásně,svítí sluníčko,ale
vůbec si nedovedu představit jak by se chovala třeba v trávě.Doma za námi chodí jak pejsek a pořád s ní mluvíme,ale aby venku nedostala nějaký šok,nebo něco podobného.Jak to zvládnou napoprvé?


Madlo,moc vam drzim palce,aby leceni bylo v ramci moznosti uspesne.
Take si myslim,ze neni dobre Amiku brat ven - jendak to slunicko a hlavne pokud jste psala,ze vidi dost spatne a orientuje se v byte,kde uz to zna,pak venku v otevrenem a neznamem prostoru by to pro ni mohlo byt asi dost neprijemne a stresujici. Myslim,ze neni nutne brat kocicaky ven za kazdou cenu. Nekdy staci treba jen site do oken. My berem kocky ven jen obcas a u zasitovanych oken se radi vyvaluji taky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MadlaD



Založen: 09.07.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Vysočina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2008 17:11:59
Odpovědět s citátem

Tak jsem včera byla s Amikou u vet.a dopadlo to tak,že vet.mi dal ještě naději,že možná bude vidět alespoň stíny na jedno očičko.Dost se omlouval,že ho to nenapadlo hned,ale žeprý když Amiku uviděl poprvé a pročítal ty papíry od všech vet.,tak nepomyslel na to,že by nikdo nepřišel a nezačal léčit herpesvir.Tak dáváme do krmení 2x za den F-Lysine a máme ještě alespoň nejakou naději.Když nepomůže tak budeme rádi,že je Amika taková jaká je.Sice váží jen 1,70 kg,ale ani né za 3 týdny přibrala 30 dkg.Tak doufám,že poroste jak má a bude stále veselá jak teď.
Jo a ven s ní chodit asi vůbec nebudu,jen snad v náručí.Je to stašný mazel
a už se odnaučuje i kousat,ale když jí to popadne,tak nezná bratra.
Všechny moc a moc zdravím a přejí hodně zdraví.Marie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MadlaD



Založen: 09.07.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Vysočina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 21:33:32
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
na moc dlouho jsem se odmlčela,ale tady povídání alespoń někdy navštívím.
Chtěla bych jen napsat pár řádků o tom našem miláčkovi.Očička máme daleko lepší,ale jen v tom,že jí nehnisají a nebere žádné léky.Samozřejmě musíme pečlivě čistit,ale to si velice ráda nechá.
Taky jak jsem se kdysi ptala,jestli se musejí naši miláčci koupat,tak dneska musím říct,že se vkoupelně zavíráme,protože je na vaně a v umyvadle hnedle,ráda pije vodu z umyvadla a potom jenom mňoukne ať si jí jdeme sundat.Koupe se se mnou jen jednou za 14 dní a to si myslím,že je tak akorát.Vleze kde může a u všeho chce být.Problém je jen v tom,že jí občas oči natečou a to celý den jen leží,nejí a asi jí všechno bolí.To ještě musíme odstranit a už bude všechno v pohodě.
Spí se mnou samozřejmě v posteli a to celou noc,přitisknutá jak pijavice,ale už jsem si zvykla a i jsem se naučila,jak se mám otočit,abych nebyla zádama.
Jinak je moc a moc šikovná a asi nejmilejší a same nej,nej ze všech.
Jen,dyž jsem četla kolik ti vaši miláčci váží,tak máme asi co dohánět,Amika váží 2,70 kg.
Tak všem hezkou dobrou noc a krásné sny.Madla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 23:58:31
Odpovědět s citátem

Koukám že od minula Amika kilčo přibrala, tak bych to s tou váhou neviděl tak dramaticky. Je skvělé, že našla domov kde je o ni s láskou postaráno a držím palce ať se máte všichni co nejlépe, myslím, že za takovou láskyplnou péči máte úctu a obdiv nás všech tady z kočičího fóra Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 0:15:43
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Koukám že od minula Amika kilčo přibrala, tak bych to s tou váhou neviděl tak dramaticky. Je skvělé, že našla domov kde je o ni s láskou postaráno a držím palce ať se máte všichni co nejlépe, myslím, že za takovou láskyplnou péči máte úctu a obdiv nás všech tady z kočičího fóra Smile


Určitě, souhlasím s Oldou Very Happy - Amika měla v tom svém neštěstí štěstí, že jste si ji vzali a s láskou o ni pečujete. Držím moc a moc palečky a všichni naši kočičáci tlapičky, aby i ten problém s otékáním očí jste vyřešili. A váhu neřešte, i kdyby zlstala drobnější, vždyť je to jedno. Můj devon je taky drobnej, jen osvalená sametová kožešinka, no a co. Je, jakej je a takového ho mám ráda.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 12:35:48
Odpovědět s citátem

Já taky připojuji svůj obdiv a dík za to, že se o Amiku tak pečlivě a láskyplně staráte a s tou váhou bych to nijak neřešila. Sphynxové jsou různí zrovna tak jako lidé a my jsme někteří taky drobní a jiní velcí a tak je to i u zvířat a samozřejmě u sphynxů. Já mám doma momentálně 3 sphynxí holky a každá váží jinak. 3,5 kg (4roky), 4 kg (2 roky), 4,5 kg (4,5 roků), všechny žerou stejné jídlo a stejně a přesto jsou každá jiná a jejich váha se ustálí až tak mezi 2-3 rokem až plně dospějí, takže to prostě neřešta a milujte ji takovou jaká je, vždyť přece na váze vůbec nezáleží, pokud jim to teda neohrožuje zdraví (tím myslím extrémy obezitu nebo podváhu)
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (73x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (50x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (47x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (38x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (27x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (24x)
7
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (22x)
8
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (22x)
9
Kočičí jména (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top