Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Britská kočička venku:)

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: Britská kočička venku:)
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2008 14:56:54
Odpovědět s citátem

Zdravim všechny na tomhle fóru..
Jsem nová mojitelka britské 13týd kočičky a už si trošku začínám lámat hlavu s volným výběhem venku..Vše co jsem mohla jsem si přečetla na těchto krásných stránkách, ale přece jenom předešlé téma mně inspirovalo a chtěla bych poprosit taky o Vaše rady a názory..Vím, je toho tu už napsáno spoustu, ale opravdu každý se jednou učí:)
Koťátko mám doma už tři týdny, bydlíme v rodinném domku na somotě u lesa, dům má v přízemí samé dveře přímo ven, takže v létě určitě bude mít kočička uličnicky(což se snaží už teď, bláznim:)) vyběhnout ven, a proto jsem se rozhodla, že jí v tom nebudu bránit. Jen ať si běhá když bude chtít a já se z toho hlídání dveří alespoň nezbláznim. . Jen bych nechtěla, aby se z ní stala venkovní kočička, která se přijde domů vyspat a najísta, chytala myšky a potom jen tak s náma hajala v sedačce..Nevim, nevim jsem opravdu s kočičkama začátečník:)Už jsem si přečetla že je lepší pro tyhle případy pořídit obojek s rolničkou, takže vše vyzkouším:)
A ještě bych měla jeden dotaz, co si myslíte, když do budoucna plánujeme děťátko, co kočička a těhotenství-toxoplazmoza, následně kočička a miminko:) Máte někdo nějaké zkušenosti:)
děkuji moc za odpověď a rady!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bibiana27



Založen: 25.08.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Britská kočička venku:)
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2008 15:29:20
Odpovědět s citátem

Kocky a behani venku jsme resili tento tyden v tematu Sibirska kocka venku.
_________________
BB27
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2008 15:43:57
Odpovědět s citátem

Vím vím, já chtěla ale číst ještě další názory, ale chápu možná už se vyčerpaly odovědi..Jak píšu, jen když bude mít chuť někdo napsat své názory budu vděčná:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bibiana27



Založen: 25.08.2008
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2008 16:16:02
Odpovědět s citátem

Ja mam kotatko od cervna a zacatkem zari jelo s nama na chalupu. Porad jsme ho hlidali, ale sam se ani nepriblizil ke dverim. Kdym jsem ho vzala poprve ven na ksirkach strasne se bal a nechtel z naruce Laughing
Jinak nasi znami maji venkovni kocku a bydli na kraji vesnice a uz 2x se jejich kocka nepohodla s lesnimi zviratky Shocked Naposledy na jare to byla kuna, co mela si udelala hnizdo nedaleko a koca mela peknou radu stehu na plecich.
Takze pokud bude chodit ven bude mit moznost se setkat s divokymi lesnimi zviraty tak jsou zde rizika parazitu, cervu, ekzemu atd ....
Je to trochu o tom, ze nevite s kym se venku muze koca potkat, hlavne pokud byla "delala" na pobyt predevsim doma.
Ale nevim jakeho kocourka mate. Jestli PP nebo ne a jake riziko jste ochotni s nim podstoupit.
_________________
BB27
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2008 16:42:48
Odpovědět s citátem

AHOJky, tak take prispeju se svou zkusenosti, mam britulku s pp, na jare jsme s ni byli asi 5xna chate , ona si snadno zvyka a ma rada objevovat nove veci,takze jsme se rozhodli, ze ji budeme brat s sebou.Tesila jsem se jak ji budu poustet na zahradu-mame ji dostatecne oplocenou,ale emmicka z toho uz tak nadsena nebyla skoro cely vikend lezela v otevrenych dverich na cerstvym vzduchu a pouze pozorovala ptacky a okusovala travicku-to se ji libilo,ale vylezla tak dvakrat jen na chvilku pak stahla ocasek a utikala dovnitr,musim rict, ze jsem rada, kocicku bych ven nepoustela,kolegyne poustela mourka z baraku ven a ted mu zjistili tasemnici a strasne zhubl,hlavne me to prijde takovy nehygienicky, ja chci kocicku mit vecer v posteli a muchlovat ji,ale predstava, ze predtim zhltla nejakou zacervenou mys nebo neco -to se mi dela zle.
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2008 23:12:01
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
AHOJky, tak take prispeju se svou zkusenosti, mam britulku s pp, na jare jsme s ni byli asi 5xna chate , ona si snadno zvyka a ma rada objevovat nove veci,takze jsme se rozhodli, ze ji budeme brat s sebou.Tesila jsem se jak ji budu poustet na zahradu-mame ji dostatecne oplocenou,ale emmicka z toho uz tak nadsena nebyla skoro cely vikend lezela v otevrenych dverich na cerstvym vzduchu a pouze pozorovala ptacky a okusovala travicku-to se ji libilo,ale vylezla tak dvakrat jen na chvilku pak stahla ocasek a utikala dovnitr,musim rict, ze jsem rada, kocicku bych ven nepoustela,kolegyne poustela mourka z baraku ven a ted mu zjistili tasemnici a strasne zhubl,hlavne me to prijde takovy nehygienicky, ja chci kocicku mit vecer v posteli a muchlovat ji,ale predstava, ze predtim zhltla nejakou zacervenou mys nebo neco -to se mi dela zle.
pavla


Tak tohle byl vždy taky můj názor-kočka buď doma, případně venku pod kontrolou na kšírkách, nebo trvale venku. Ty své papírové neřeším, tak to je a bude i dál, ale budu řešit nalezence. Byť mimo plán a tzv. obyčejné kočky, mám je moc ráda a jsou oba skvělí. Ale chlupatí, a to znamená, že budou línat-stačí mi línající pes, jsem z toho hotová, mám to v bytě a je to šílený, furt jen lezu a šůruju Sad -a teď do toho ještě 12 chlupatí kocouři... nevím, jak se nakonec rozhodnu, budu to řešit zjara, po kastraci. Na zimu je ven nevyhodím, a psa taky ne. Takže zbývá to každodenní šůrovaní Evil or Very Mad ...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Britská kočička venku:)
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 13:02:33
Odpovědět s citátem

bia2 napsal:
Zdravim všechny na tomhle fóru..
Jsem nová mojitelka britské 13týd kočičky a už si trošku začínám lámat hlavu s volným výběhem venku..


Za sebe říkám: Ušlechtilou (bitskou) kočku pouštět volně ven? Nikdy! Vždyť by se to dalo považovat za týrání zvířat! Domácí kočka od malička matkou vychovávaná, že tady v té stodole, kůlně je doma, si cestu zpět zase najde. Ale ušlechtilá kočka, dovezená kdoví jak zdaleka z chovné stanice, venku zcela nezkušená, by s takovým "láskyplným poskytnutím svobody" měla jen problémy. Nepominutelný fakt je i nemalá finanční investice do domácího miláčka, ale vedle toho je celá řada rizik. Ušlechtilé kočky jsou někdy až přešlechtěné, zvyklé na vysoce kvalitní stravu, některé jsou až tak citlivé, že ani nesnesou libovolnou značku krmiva a při změně mívají zažívací obtíže, většinou mají vysoce kvalitní jemnou a hustou srst a samozřejmě špatnou orientaci ve venkovním prostředí. A takové zvířátko by se mělo pustit volně ven? Většinou jsou tak rozumné, že o to ani nestojí. Ale vedeny svojí přirozenou zvědavostí, mohou se rozběhnout "za volností", vždyť je kolem tolik zajímavých vůní. Ušlechtilá kočka nemá ani ty návyky, které venkovní kočce velí schovávat se a plížit v očekávání nebezpečí. Co může s takovou kočkou nastat?
1. Nenajde cestu zpět
2. Nějaký okolo jedoucí dobrák ji ukradne, protože je vymazlená a socializovaná a k lidem se spíše lísá, než aby utíkala. Nebo ji jen někam odveze v dobré víře, že jí pomáhá, protože se ztratila. Do útulku atd.
3. Napadne ji pes nebo jiné zvíře. (Je tady fórum, kde se píše o kočičce Tsunamy, která přišla o nohu, protože ji potrhal pes)
4. Ublíží ji nějaký "zlý člověk", není jich málo
5. Střelí ji myslivec.
6. Sice se vrátí domů, ale cestou něco sežrala (počínaje návnadou na krysy a nakaženou myší konče) nebo se nakazila infekcí či chytila blechy či červí vajíčka od venkovních koček.
7. Vrátí se se zacuchanou špinavou srstí.
8. ....

Atd.
Stojí to za to "dopřávání svobody" ? Je to pro kočku opravdu tak dobré, jak si majitel myslí?
U nás se to doma i na chalupě řeší zasíťováním oken, bude i síť ve dveřích na chalupě. Kocourek byl párkrát venku na kšírkách, ale poprvé mi zděšeně vyšplhal po noze (patřičně zaseknuté drápky), protože se bál hýbající se trávy, a teď se chvíli proběhne, očichá zdi a keře a jdeme zase domů. Mimo jiné to znamená také pečlivě hlídat intervaly odčervování, protože to už není bytová kočka, ale kočka přicházející do styku s prostředím, kde se volně pohybují kočky venkovní.
Prostě tohle všechno pro mě znamená: ušlechtilou kočku volně ven v žádném případě A i kdybych si nekoupila briťáka, ale hýčkala doma jen "obyčejnou kočku domácí", platí pro ni všechno výše uvedené. V neposlední řadě proto, že můj kocour se volně pohybuje po bytě, klidně sedí na stole, spí se mnou v posteli...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2008 14:51:58
Odpovědět s citátem

Zdravotní a hygienické hledisko je i pro mě jeden z hlavních argumentů, proč kočka bytová má zůstávat v bytě. Taky mi leze po stole a do postele, otírá se o můj obličej, pusinkujeme se, sem-tam něco čmajzne z taliře, jíme jogurt jednou lžičkou, protože vím, že od ní nic nechytnu. Je očkovaná, odčervovaná, mám přehled o jejím jídelníčku, kadibudku čistím 20x denně, takže je trvale čistá. Tak proč ne. Jakmile by lítala dovnitř i ven, už bych takhle benevolentní být nemohla. Takže tak.

A to zcela pomíjím to obrovské riziko, které na vymazlenou a nic zlého neočekávající kočku číhá od zlých lidí nebo jiných zvířat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 13:50:58
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za názory..
Ta naše kočička jse bez PP. Většina lidí říká, že je to riziko kočku pouštět ven a já s tím plně souhlasím. Taky se s ní ráda mazlim a přijde mi nehygienické se potom mazlinkat. Ale jak jsem už psala na začátku, ta možnost vyběhnutí ven je opravdu velká, a i když budu mít sítě u všech dveří, tak věřim,že při našem lítání pořád ven a na zahrádku určitě kočička uteče. Už teď se dere ven:) Kdybych měla jeden vchod, tak to neřešim. Kéž by si zvykla chodit ven, ale jen kolem domečku a nikam ji to netáhlo, ale vím, to je asi nemožné..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
GreyZ



Založen: 18.01.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Velká Bíteš/Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 12. 2008 19:44:45
Odpovědět s citátem

Já jsem první půl rok nechala kocourka jenom doma a potom přišel Čert a měli jsme jednu kočku venku a jednu doma... Pravidelně probíhal boj u dveří, kdy Niki se snažil dostat ven a Čert domů. Nakonec jsme povolili, jsme slepá ulice a kocourek je vykastrovanej, tak nemá potřebu chodit daleko. Nejdál jde, když se rozhodne, že nás doprovodí. Very Happy A to ho pak odnesu před barák a řeknu mu, že nemůže.
Ze začátku bylo srandovní sledovat jak Niki neznal, nevěděl, ale jak zkoumal a byl nadšenej. Čerťák jako správná kočička se Nikiho ujala a naučila ho lozit po stromech, po skleníku, skákat na záda... Když jdeme dát králíkům jde s náma, na zahradě je s náma, vždycky leží kousek od nás a pozoruje, co děláme.
Kocourek je očkován, dáváme odčervovací a odblešovací přípravky, zatím žádné zdravotní problémy způsobené pobytem venku nebyly a venku je spokojenej. Chodí ven jenom přes den a to jenom když chce, v noci je doma a spí.
_________________
GreyZ + Nikinek + Štulinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bia2



Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2008 16:33:47
Odpovědět s citátem

Přesně takhle bych si to představovala jak jste psala GreyZ:)
Ale zřejmě neporučím povaze kočičky:) Uvidíme, zatim ji necham doma a po kastraci na jaře začnem chodit více ven a na zahrádku, to bude:)
Už vidim, jak ji budu pořád hlídat, ale věřim, že se opravdu bude pohybovat jen kolem domu, nebo bude venku jen s náma. Jak jsem psala bydlíme na samotě, oplocená velký pozemek, tak snad to dobře dopadne:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (28x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top