Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Proč to dělá?


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Proč to dělá?
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2008 20:58:03
Odpovědět s citátem

Jednomu nerozumím. Adam je s naší Arinou největší kamarád-pořád za ní leze, olizuje ji, otírá se o ni, lehá si k ní, u toho vrní jako na lesy blahem, ona ho taky olizuje, udělá mu místo, aby k ní mohl, nechá si od něj naprosto všechno a cokoliv líbit. To je v pořádku.

V kuchyni měla druhý pelech, jeden má u nás v ložnici, kde spí a kam teď kocouři, co jsou dva, nechodí. No a v kuchyni ležela, když bylo venku hnusně, že nechtěla být na zahradě. Používám minulý čas, protože Adam ji z kuchyně vystěhoval. Pokud tam je, musí ležet jen na linu. Začal tím, že jí prodojil, prochcal, promočil či pročůral skrz naskrz každý pelech, co jsem jí tam dala. Když jsem po týdnu měnění a praní pelechů rezignovala a žádný tam už nedala, tak abych to neměla tak jednoduché, promočil jí hračky. Tak šly taky do pračky a po usušení do ložnice, kam Adámek nechodí. Na místo, kde v kuchyni ležela Arina, jsem dala na radiátor jeho závěsný pelíšek-prodojil i ten, moč natekla opět na místo, kde by jinak ležela ona. Potah šel opět do pračky a pelíšek pryč. Nemám teď odvahu ho dát ani do obýváku, kde byl původně, aby mi nezačal močit i tam. Zatím se to odbývá jen v kuchyni na místě, kde byla čubina.

Proč to ten pacholek dělá? Vůbec tomu nerozumím. Vždyť je s ní kamarád!
Nevíte to někdo? Jo, je mu 10 měsíců a kastrovaný zatím není (ale bude).
Může to souviset s pohlavním pudem? Jsem z toho jelen Rolling Eyes
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Proč to dělá?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2008 7:50:24
Odpovědět s citátem

A dělal to hned když k vám přišel nebo až teď v pozdějším věku?
Nevím, ale připadá mi to, jako když dává najevo, kdo je doma ze zvířat pán, prostě si posiluje svou dominantnost a první místo v žebříčku.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Proč to dělá?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2008 8:49:59
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
A dělal to hned když k vám přišel nebo až teď v pozdějším věku?
Nevím, ale připadá mi to, jako když dává najevo, kdo je doma ze zvířat pán, prostě si posiluje svou dominantnost a první místo v žebříčku.


Nikdy to nedělal-až teď-je to tak 10-14 dní. Claudius (prozatím) nic takového neprovádí. Sice zuřivě očuchával promočená místa, ale svoji značku se naštěstí nesnažil přidat-i když se mi jeví daleko dominantnější než Adam. Ale k čubině nemá žádný vztah, sice se jí nebojí, hraje si s jejím ocasem, ale to je taky všechno. Nechodí se s ní mazlit jako Adam.
Tak fakt nevím. Docela mě to štve, že chudák pes musí být v kuchyni na tvrdém.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Proč to dělá?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2008 9:14:40
Odpovědět s citátem

Tak to opravdu vypadá jako boj o nadvládu, se psem se nemůže poprat jako s jiným kocourem, tak zvolil tenhle zákeřnický způsob. Uvidíte po kastraci, ale i kastrovaní kocouři chtějí mít své místo jisté, tak uvidíte.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2008 18:44:40
Odpovědět s citátem

Ahoj Tatiáno,

tak jsem to četla a přemýšlela nad tím a docela dlouho Confused
No také by mě to děsně mrzelo a asi i hodně štvalo a určitě bych to něják řešila.
Určitě souhlasím s tím že asi chce ten pelíšek respektivě to místo označit,ale napadá mě další věc,jestli v té kuchyňi má pelíšek jen fenka nebo i Adámek,přistupují k tomu z jiného hlediska mám doma dvě malé děti a když jednomu něco dovolím druhý když to má zakázané dělá naschvály,ted jsme to řešily s PC,kluk může holka ještě je malá ne a dělala mi naschvály.Takže je možné že to samé dělá i Adámek,ona ho sice pustí na její a mazlí se s ním ale přeci jen to není jeho.Asi bych to řešila tim že bych postupně tedy jen za přítomností tvé osoby dala pelíšek jeden fence,druhý Adamovy ale aby to pochopil,s tím že dokavad tam jsi tak ho ohlídáš a když půjdeš pryč tak jím to zase seber a tak bych to postupně prodlužovala v případě že ho nachytáš tak stačí vzít za kůži za krkem a vyhubovat a nebavit se s ním že to je fuj a nedělá se to.
Mě ted Jack když jsem přivezla malou tak udělal manželovy na peřinu BOBEK,manžel ho nachytak jak to zahrabává,chytl ho a zatřásl s ním vyhuboval mu a postříkal ho vodou,já vše hned vzala omyla a pak dala do pračky a 2x vyprala a deku jsem ještě nepoužila radši,ale od té doby je klid,je pravda že malá nejvíc byla u manžela a navíc on jíá nechtěl příjmout teď už vše ok víckrát to neuděla,prostě mu musíš ukázat že i on tam má svoje místo a že je důležitej a na druhou zase že to se nedělá ne jen přez to přejít on pak neví že udělal něco špatně,myslí si že je to ok,proto ti označil i to odpočívadlo a topení aby tam nešla fena.Zkus to stojí to za to,on je prostě rozmazlený jako malé dítě vím to mám doma dvě romazlené děti a 3 kočky Very Happy Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2008 18:59:21
Odpovědět s citátem

Pro Neru

Víš, že můžeš mít pravdu? V kuchyni má (resp. měla, už nemá) svůj pelíšek jen čubina, kočky ne. V životě mě nenapadlo, žeby v tom mohl být problém. Vyzkouším to, jen co odletí dcera zpátky do USA, s ní ty experimenty provádět nechci-nemá naše kočky ani trochu ráda a kdyby náhodou Adam prodojil nějaký pelech před ní, slyšela bych to ještě na smrtelné posteli. Ale příští týden to začnu zkoušet. Díky za tip-budu informovat, jak to dopadá. Fakt zajímavý nápad!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Proč to dělá?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2008 12:55:55
Odpovědět s citátem

Také mě zajímá jedna věc, PROČ TO DĚLÁ???
Někdy začátkem roku se Felda kousl do konce ocásku, což jsme vyléčili, ALE, po zahojení cca po týdnu se kousl znovu a od té doby se tento koloběh opakuje, včera to bylo již po čtvrté. Ocásek měl úplně zhojený, náplast odstraněna, 14 dní úplně pohoda a pak opět během mžiku prokousnutý, ale vyloženě až crčí krev. Je to vždy nárazovka, vůbec si ocásku nevšímá a poté co odstraním náplast, je do čtrnácti dnů prokousnutý. Napadá mě že by mu tam třeba něco vadilo, ale i vetka konstatovala že je to v pořádku (že by asi potřeboval psychoanalytika, poněvadž bude masochista Rolling Eyes ), tak teď nevím, ufiknout koneček..., no jo, ale co když to bude stále dokola, to by mu za chvíli nic nezbylo... Mu snad pacholkovi dělá dobře když mu ho pak máchám v dezinfekci, to sedí a ani nedutá Sad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2008 13:32:02
Odpovědět s citátem

Oldo, tak to je tedy dílo Twisted Evil To je fakt na kočičího psychouše Shocked -nechápu...

Já dala zase zpátky do kuchyně pelíšek, je tam už týden a (zatím) je pořád suchý. Tak jsem zvědavá. Jeden se v nich nevyzná Question
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2008 20:54:22
Odpovědět s citátem

Ahojte, já se přidám se svou - avšak amatérskou - odpovědí. Nevím jak u kocourů, ale třeba u psů to může znamenat alergii, nebo nějaký kožní problém. Konkrétně u psů se musí vyloučit poranění ocásku, udělat stěry - vyšetření na alergii, parazity, plísně...
U sphynxů je toto všechno více méně viditelné, tak nevím. Třeba ho to svědí a tak si to kouše, aniž by jsi Oldo měl možnost zjistit, proč to dělá... Snad ještě poradí i někdo zkušenější Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2008 9:39:09
Odpovědět s citátem

Hned v pondělí s ním zajdu k naší vetce, už se to musí vyřešit. Připadá mi to, jestli od toho prvního zranění nezůstal v konci ocásku uvnitř nějaký problém, který se ozve jednou za čas. Plíseň či alergie se mi nezdá, poněvadž si to nesnaží žužlat či okusovat, ale po dlouhé době třeba po 14 dnech zčista jasna si ocásek prudce prokousne.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2008 10:06:44
Odpovědět s citátem

Určitě to bude brzy dobré, budeme držet pěstičky Very Happy ! A informuj prosím, jak jsi dopadl!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 5. 2008 20:03:50
Odpovědět s citátem

Ahoj Oldo , napadá mě také alergie i když u psa . Pes rodiny mého prítele má alergii na nějakou pokojovou kytku , pořád si kousal konec ocásku a vypadávala mu z něj srst , bohužel se to nedalo už řešit jinak než amputací aby nevylísal úplně ale pak měl klid . Myslím že u koček je alergie také možná . U Filipa se dlouho nevědělo co a jak a dopadlo to takhle . Myslím že testy neuškodí .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: dotaz
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2008 16:42:11
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, dovoluji si mít také dotaz, a to k ocásku. Náš kočičák evidentně nesnese, když mu někdo sahá na oscásek. Jemné hlazení je o.k., ale když mu třeba ocásek pohladím trochu více, nebo jej jemně zmáčknu (jako bych ho chtěla chytit - opět jemně!), začne vřeštět a ohání se po mě. Nevím, jestli je to standartní, že se mu to prostě jen nelíbí, nebo je to pro něj bolestivé - a měla bych s ním zaít k veterináři? Děkuji předem za odpovědi. S.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 5. 2008 17:18:21
Odpovědět s citátem

for Markét

Dle vetky je Felda v pořádku a pravděpodobně je masochista Shocked Ale vážně, koumala čím by to mohlo být a nepřišlo se na nic, kočičák je jinak absolutně zdravý, nic mu nechybí a jak jsem psal, ocásek si neokusuje, neožužlává, vůbec si ho nevšímá a pak ho to chytne a během mžiku si ho prokousne. Tří týdny pohoda a pak díra Twisted Evil Může ho svědit třeba předchozí jizvička, nebo ho to tam zabolet, kdo ví, bohužel se toho moc zjistit nedá. A ufiknout koneček..., kde je jistota, že to pak opět neudělá, těžko mu ho budeme zkracovat každý druhý měsíc... No uvidíme, prostě ho bude mít zatím zalepenej Confused

for Silvie

Tak mým dvěma kočičákům vůbec hlazení po ocásku nevadí, jsou v pohodě.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: dotaz
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2008 10:47:22
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Ahoj všem, dovoluji si mít také dotaz, a to k ocásku. Náš kočičák evidentně nesnese, když mu někdo sahá na oscásek. Jemné hlazení je o.k., ale když mu třeba ocásek pohladím trochu více, nebo jej jemně zmáčknu (jako bych ho chtěla chytit - opět jemně!), začne vřeštět a ohání se po mě. Nevím, jestli je to standartní, že se mu to prostě jen nelíbí, nebo je to pro něj bolestivé - a měla bych s ním zaít k veterináři? Děkuji předem za odpovědi. S.


Našim kocouřům taky nevadí hlazení a sahání na ocásek. Ale třeba se mu to prostě nelíbí, tak svou nelibost dává hlasitě najevo. Pokud si nestěžuje bolestivě jindy a jinak, tak bych prostě jeho ocásek vynechala z mazlení a dál bych to neřešila. My lidé také nemáme rádi stejné věci-někdo třeba miluje vískání ve vlasech a další to nesnáší. Pokud je jinak kočičák v pohodě, nač ho zbytečně tahat k vetovi. Toť můj názor.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2008 6:23:11
Odpovědět s citátem

Tak ani to nemusím popisovat úplně celý, stačí si přečíst předchozí příspěvky, ale prostě situace se opakovala nachlup stejně jako již několikráte minule. Ocásek zhojený, schválně jsme mu ho nechali zalepený pomalu o tři týdny déle i když nikde nic, poněvadž má konec chlupatý tak mu už i krásně zarostl. Tak jsem si včera řekl že náplast odstraníme no a co se stalo... Večer v devět sundám náplast a v jedenáct vše od krve ve ve vrtítku díra. Už jsem z toho fakt blázen, asi se budu muset smířit s tím, že tu ozdobu z náplasti bude nosit nafurt Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
S otázkou PROČ TO DĚLÁ si ani vetka neví rady a jak mi řekla, kocour by nepotřeboval veterináře ale psychiatra Evil or Very Mad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2008 14:29:37
Odpovědět s citátem

Nechci zakládat další vlákno, tak to dám sem-nakonec se zase jednou ptám, proč to dělá...

Včera se Adam jako obvykle přišel mazlit, což v jeho podání představuje nejdříve snahu přicucnout se kamkoliv na kůži-krk, břicho, prsa-hlavně se přicucnout, toť heslo každého dne Wink . Takže včera jsem mu to mimořádně na chvilku dovolila. Okamžitě začal cucat a tlapkovat předními packami, ale za chvíli přidal tlapkování i zadními, načež se začal třást, tak jsem ho zvedla a nestačila se divit-penis měl vystrčený a vypadal, jakoby se sexuálně ukájel-přitom je vykastrovaný! Je to normální Rolling Eyes ?

Kočičky si coby sexuálního objektu na rozdíl od nekastrovaného Claudia nevšímá, s tou si jen hraje, honí se a občas ji přidusí Razz , jak už to starší kočky mladším dělají.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2008 6:42:53
Odpovědět s citátem

Nevím proč to dělají, ale mám vlastně naprosto stejnou zkušenost, akorát s kastrovanou kočkou. Máme takový rituál, každý večer mně musí našlapat břicho, tvrdě se toho dožaduje. Prostě mi drze vyhrne triko nebo pyžamo a začne dupat, nejdřív předníma, pak i zadníma. A pak následuje ono sexuální dráždění. Je vykastrovaná už více než 4 roky, tak si nepamatuju, kdy začala takhle sexovat, ale našlapuje mě takhle asi odjakživa. Ostatní naše kočky nejsou kastrované a nedělají to, mají ty pravé sexuální touhy Confused , což je někdy šílené, ale nedá se nic dělat.
Nevím proč to dělají, ale evidentně to není nic neobvyklého, prostě jim to je asi příjemné a ani nevědí proč to dělají. Možná je to mazlení prostě přivádí do nějakého stavu spokojenosti a blaženosti. Pokud Vám to Tatiano nevadí, tak bych to asi nějak moc neřešila. Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2008 17:46:49
Odpovědět s citátem

Ginger dela to same:-) Kdyz lezim,vleze mi na bricho a zacne tlapkovat a pak zadnima.Casto ma ocasek mezi nohama a sedi si na nem,krk natazenej dopredu... Hlavne,ze ji je fajn a je spokojena Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Proč to dělá?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2008 15:43:11
Odpovědět s citátem

Tak se zase po půl roce vracím k tématu-proč to dělá? Opět se jedná o nešťastný pelech, vlastně nyní už pelechy.

Nero, dala jsem do kuchyně 2 kočičí pelechy, aby měly kočky na výběr-Adam tam prostě nesnese žádný. Psí pelech už stabilně odkládám mimo jeho dosah, ale teď začal systematicky prodojovat i jejich-kočičí. Fakt nechápu, proč to ten syčák dělá, vždyť tam spával i on, nikdo jiný než naše kočky tam nechodil, tak co mu může vadit? Pelechy byly vedle sebe v kuchyni na parapetu-dlouhou dobu tam prostě kočky lehávaly, a njednou si Adam vzal do hlavy, že tam, nikdo ležet nebude, a basta! Twisted Evil Sotva pelech vyperu, usuším, snad do hodiny je prochcaný nanovo, jeden i druhý. Už je tam dávat nebudu. Ksakru, mám takové krásné pohodlné měkké pelíšky, a nemůžu je používat, protože Adamovi najdenou začaly vadit.

Kastrovaný je už řadu měsíců, odstrkovaný nijak není, mazlíme se s ním všichni dle jeho libosti, vůbec mi nenapadá, co se mu může nelíbit. Jsem z toho hotová Evil or Very Mad Sad ... Máte někdo nějaký nápad Question Třeba se mi Idea .............
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
bany



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: zlínsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2008 19:57:29
Odpovědět s citátem

NERADA TO PÍŠU NIKOMU BYCH TO NEPŘÁLA, ale možná žárlí na někoho z kámošů nebo něco v jeho okolí ho zneklidnuje a projevuje to takhle.?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2008 20:07:49
Odpovědět s citátem

Taky nechci strašit. Měli jsme kočku, která tohle dělala psovi do pelechu. Vet nám poradil, darovat ji někomu, kdo bude mít jen ji. To jsme v žádném případě nechtěli. Vydrželi jsme dva roky. Dneska je v rodině, kde je jediné zvíře a je spokojená a čistotná. Podotýkám, že jsme ji pořizovali už k psovi, takže ji do teritoria nikdo nepřišel. Byla poslední pořízené zvíře. Dneska je spokojená ona a nakonec i my. Stálo to pár slz.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lůca



Založen: 26.09.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: Malá úchylačka
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2008 14:22:08
Odpovědět s citátem

Dobrý den přeji všem,

mám taky dotaz "proč to dělá?" Ale týká se to něčeho trochu víc jiného.

Naše Naquiška poslední dobou docela často cucá vlastní struky, přede u toho, dělá do vzduchu tzv.tlapičkování a tváří se u toho úplně fanaticky. Navíc to provádí u mě na klíně, když jí hladim, tak se cítím trochu trapně.
Nejprv mě napadlo, jestli to není nějaký druh kočičího sebeuspokojování, pak jsem se začala bát, jestli třeba nemá na něco alergii a struky jí nedráždí. Další varianta byla, že se jí stýská po mamince, tak tímto způsobem vzpomíná, jak od ní sála mlíčko. Tak mě pak ještě napadlo, jestli nějak duševně nestrádá a nebo jestli to je jen puberta. Je jí 5 měsíců. Nemáte někdo s něčím podobným zkušenosti. Nechci hned letět na veterinu, aby mě pak poslali dom s tim, že mam prostě jen úchylnou číču.

Lůca a Naquiška
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2008 15:08:22
Odpovědět s citátem

Ahojky,
myslím, že tu na toto téma už něco napsáno bylo, ale nějak to teď nemůžu najít Sad...

Náš Charon dělá to samé, čím je starší, tím to dělá (trochu) méně, ale má u toho tak blažený výraz a přede, že zřejmě takto prožívá nějaké své příjemné chvilky Wink

Každopádně co jsem se dočetla je to, že to nemůže nějak kočičákům ublížit - dokud si to třeba nedrásá do krve - a i když je to vážně asi úchylka Laughing , proč mu v tom bránit...

Jak jsi už psala, příčin může být mnoho - brzké odstavení od maminky, apod...

Zkusím dohledat starší téma...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: odkaz - téma
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2008 15:14:22
Odpovědět s citátem

Tady je to téma, kde jsem se na to "cuckání" ptala Smile

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1930&start=60&sid=c31599515a8cc0724921962b1cad07c6
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lůca



Založen: 26.09.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: cucání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2008 8:39:46
Odpovědět s citátem

Moc děkujem obě....

Jsem ráda, že to naše mimi není nijak nemocný. Zatím si nijak neublížila. Dělá to, když jí je dobře, tak se žádné odnaučování konat nebude Very Happy Hlavně, že je spokojená.

Lůca a Naquiška
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: cucání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2008 16:27:03
Odpovědět s citátem

Pro všechny:
To našlapování a cucání, co vaši kočičáci dělají není žádná úchylka. Když kotě saje mlíko od mámy, tak přešlapuje pacičkama po jejím břiše, je to pro ně pocit bezpečí a spokojenosti, taky se tomu říká mléčný krok. Spíš byste to měli brát jako projev přízně a lásky od vašich mazlíčků, dávají vám tím najevo, jak jste pro ně důležití a jak je jim u vás dobře. Pravda někdy u toho mají i náznaky sebeuspokojování, ale určitě to není úchylné, oni nevědí co dělají, jen jim to je příjemné. To cucání má podobný význam. Když jsme vloni měli koťata naháčků, tak leželi na jedné hromadě a i když už nepili mlíko od mámy, tak před usnutím si každý nacucnul kus kůže někoho, kdo ležel těsně vedle a cucali až usnuli, jako by to pro ně byl dudlík. Dokonce si sphynxí miminka někdy cucají i pacičku, než přijdou na to, že z ní mlíko nepoteče. Každá kočka se projevuje jinak, jako každý člověk dává svou lásku a spokojenost najevo jiným způsobem. Buďte šťastní, že vás vaše kočky milují.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lůca



Založen: 26.09.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2008 11:19:07
Odpovědět s citátem

Radko, děkuji za osvětu. Omlouvám se kočičákům, že jsem to nazvala úchylkou Embarassed Jsem moc ráda, že se u mě mimčo....teda koťátko cítí tak dobře. Mě je s ní naprosto úžasně.... Smile

Lůca
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2008 11:24:53
Odpovědět s citátem

To je dobře, že se v její společnosti cítíte báječně, věřte že i ona je šťastná, že vás má. Jsou úžasní a nenapodobitelní, taky je miluju a svoje kočičí miminka svěřuju jen lidem, o kterých vím, že je budou zbožňovat.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Simča



Založen: 10.04.2008
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Proč to dělá?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2008 9:34:49
Odpovědět s citátem

Ahoj, zdravím všechny, mám jeden dotaz. Můj Mogynek má 11 měsíců a včera a dneska mi začal čůrat mimo záchod a já nevím za boha proč, proč to dělá, poradte mi??
Jak se mám zbavit toho děsného kyselého pachu?
Děkuji moc všem za odpovědi.
Simča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (37x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top